46
  • DJ Boss
    #46
    Erről nem is beszélve, abszolút egyetértek.
  • DJ Boss
    #45
    NA igen, de a PS3 tudtommal wmv-t eszik meg, ami VC-1 szokott lenni. Nem h.264. És 3 órás filmről beszéltem, ami ritkaság. Minden másban egyetértekés jogosnak tartom. ;)
    Csak azért írtam, h a Blu-ray mániát kicsit ellensúlyozzam, mert nem (megalapozott.)
  • NormalisEmber
    #44
    Persze azért ez erősen kijelzőfüggő hogy észreveszed-e egyáltalán a 18 és 35Mbites kép között a különbséget(csakúgy mint megfelelő hangrendszer esetén a 6mbites truehd és a 24mbites hd master közözz. Mert egy átlag 68-82es lcd-n kétséges.
  • cloud.strife
    #43
    Pont ez a lényeg, hamár minőséget szeretnék, akkor nekem és nagyon sokaknak a "szinte tökéletes", meg "majdnem a legjobb hang" nem elég, azmeg egyenesen elfogadhatatlan (hamár következőgenerációs, hatalmas tárkapacitású formátumról beszélünk) hogy lemezeket cserélgessek. LOL
  • cloud.strife
    #42
    Ja. PS3-on be lehet kapcsolni a current bitrate funkciót, egy átlag BD film 35mbps alá sosem esik. Az azért nem 18..... :)
  • halgatyó
    #41
    Kösz! Kipróbálom.
  • DJ Boss
    #40
    (Oké, a 18 megabit nem tökéletes, de egy 2.35:1-es 1080p-hez kényelmesen elég H.264-ből.)
  • DJ Boss
    #39
    Ez erős túlzás, ~28GBre (mai 2rétegű HD DVD) ~18Mbites AVC video adatráával (_szinte_ tökéletes) és általad emlegetett DTS-HD Master Audio-val egy 3 órás film kényelmesen elfér. Rövidebb filmnél több ilyen hang, vagy más formátum és extrák is. A Blu-rayek nagy előnye, h nem kell még1 lemez az extráknak. De 80-100 perces filmeknél még HDDVDnél sem igazán kell. (Max az ilyen TLoTR szintű/mennyiségű extrához).
  • Wittgen
    #38
    Szerintem nem csak te tapasztalod ezt, sokan vagyunk így mások is.
  • Molnibalage
    #37
    Nekem is 2002 végéig működött a 96 elején gáyrotott olvasó, amit '97 végén vettem használtan. 2002 óta már a 3. író/olvasó van a gépben... A minőség kőként zuhan. Winyók terén a helyzet ugyanez.
  • Aspirin
    #36
    Nekem van egy amcsiból 1999-ben kapott Matsusita CD-íróm, ugyanúgy megy, mint 8 évvel korábban. A tavalyelőtt vásárolt Toshiba DVD író 1 hónappal a gari lejárta után beadta a kulcsot.
    Nagyon bízom az új Asusban, csak olyan vánszorogva tolja ki a tálcát, hogy azt hiszem a lemezt már be se tudja húzni. Még mindent jól ír-olvas. Más is járt így az Asus DVD íróval?
  • cloud.strife
    #35
    Az ilyen fajta hibákra a ember szvsz az életbe nem jön rá. Nekem pl kizárólag Sony meghajtóim voltak, vannak. Soha semmi bajom nem volt velük, a mostanival is meg a régiekkel is írtam egy halom lemezt és eccer se hibázott.
  • Molnibalage
    #34
    Már sok ember prólkozott ezekkel. Nem húzok semmit, zsír újan is csinált ilyeneket. Az író nem szutyok, hanem Pioneer és Sony és TDK lemezeket használok az esetek 90%-ban.
  • cloud.strife
    #33
    Hátigen, egy mpeg4 AVC-be és DTS-HD-be kiadott BD film is rögtön 50Gb-os BD-re kerül, kell a hely, sokan ezért (is) tartják jobbnak a BD-t. Arról nem is beszélve (ha csak itthon maradunk) hoyg BD filmből sok van már magyar szinkronos, HD-DVD-t nemigazán láttam. Azt mondjuk sajnálom, hogy szétszakadtak a filmgyártók, mindegyik formátumba ki kellene adni a filmeket, bár jobban belegondolva a Sony biztos nem adja ki a filmjeit HD-DVD-n... :)
  • NormalisEmber
    #32
    hát mondjuk egy átlag film ~24-26giga + kellenek extrák is és akkor arról még nem esett szó, hogy a hd hangformátumoknak is kell a hely.
  • dez
    #31
    Itt egyelőre HD_DVD-ROM-ról van szó, azaz filmekről.
  • dez
    #30
    Milyen lemezt használsz? Arita és társai? Az íróddal is lehet probléma. Ha húzod a procit, memót, alaposan ellenőrízd le, nem húzod-e túl őket...
  • DjDano
    #29
    Ha szkeptikus vagy megírsz 2 lemezt ennyi...
  • Molnibalage
    #28
    Hát bátor vagy.
  • Wittgen
    #27
    Én.
  • Balumann
    #26
    3 rétegű, minek?! 2 rétegű, 30 giga mire nem elég...? Ki az, aki 51 gigát merne tárolni egy lemezen.
  • vax
    #25
    Azért ez a "néhány" HD DVD film ami képen van egy kisebb vagyonka. 120-140 eFt körül.
  • Molnibalage
    #24
    Már sokszor leírtam, de amíg a DVD írási technika is 2-3%-os hibával dolgozik (tehát ennyit alaból elbaszott nálam az író), addig ln ilyen nem veszek. Ennél tuti még rosszabb ez az arány. A CD karcossága meg semmit nem jelet. 2002-ben is volt egy olyan CD-m amit 1996-ban írtak és szinte totál karc volt és minden szar olvasó elsőre beolvasta.

    Bezzeg az újak! Eddig már 5 olyan DVD-m volt, amit írás után és ADATELLENŐRZÉS után 1 perccel fel sem ismerte fel az író. Na erről ennyit. Mit merjek egy ilyenre ráírni, ha borzalmasan nagy az esélye, hogy nem fog megmaradni. Most is minden TÉNLYEG fontos dolgot leglalább 3 helyen arhíválok.

    1. Winyó
    2. Pendrivie
    3. Netes tárhely
    4. DVD

    Így talán van rá esély, hogy nem veszik el ami fontos.
  • avman
    #23
    ja, és némerországban ennek a proginak még a linkelése is tilos :D
  • avman
    #22
    http://www.slysoft.com/en/anydvd.html felteszed, és ha nem tudod lejáccani vagy lerippelni a vinyóra, akkor a lemez a hibás.
  • Bexter
    #21
    De ha már ekkora adatot mentek le, akkor leglább egy másolatott csinálok amit biztonságban elteszek és akkor nincs gond ha az első kiirtal valami történik.
  • Gauge
    #20
    ... csak lehetne egy kicsit olcsóbb a leolvasó , meg a film (8880Ft, pfff)
  • Gauge
    #19
    Én a BRD-re szavazok....
  • halgatyó
    #18
    Lenne viszont egy kérdésem a tudorokhoz. Én nem "asztali" DVD olvasót használok, hanem a számítógépben levőt. Asztalit nem veszek, ha csak azzal lehet valamit megnézni, akkor túl fogom élni, hogy nem láttam.

    Vettem egyik hipermarketben egy DVD-t, amin 8,5 GB adat van. (ezek szerint 2 rétegű hagyományos DVD lehet.) Ami nem hozzáférhető, valami handle errort ír ki a számítógép, és lejátszani se tudja. Pedig eléggé új író-olvasóm van, a duál layert elvileg tudja (írni is).

    Ha valaki találkozott már hasonlóval, azt kérem, hogy dobjon meg valami ötlettel, hol találok hozzá programot, hátha nem a DVD sz@r csak valami másolásvédelmi disznóság (ez is).
  • halgatyó
    #17
    Következő kérdéskör a hasonló szabványú/formátumú/kapacitású írható lemezek. Eddig még mindig megjelentek ezek is nem sokkal a gyárilag "préselt" (ezüstszínű) lemezek után. Bár ahogy nőtt a kapacitás, egyre nagyobb probléma lett írhatóban is megcsinálni.
    Itt két lehetőséget látok: vagy sikerül most is, vagy nem. Mind a két lehetőséget továbbgondolva valami lényegeshez jutunk el:

    1.) Ha sikerül megcsinálni, akkor aztán igen komolyan vetődik fel az előbbi kérdés: az ilyen lemezre kiírt adatok tartóssága. Ugyanis a gyári préselt lemezekkel -- eddig legalábbis -- nem nagyon volt gond, az írhatókkal annál inkább.

    2.) Ha viszont nem sikerül írható változatot csinálni, akkor a másolásvédelem gyakorlatilag feleslegessé és károssá válik. (Eddig se igazán tartottam jónak)
    Szerintem ez esetben terjedni fognak a hatalmas felbontású filmek alacsonyabb minőségű kópiái, azoknak pedig inkább étvágycsináló hatásuk lesz, szerintem.
    (A winyón tárolni túl sok filmet eléggé drága, és időnként adatvesztéssel is járhat)

    Megjegyzem, hogy én nem sok filmet néztem meg eddig, valahogy a filmek szellemi mőségével van egy kis baj, nem a felbontással... de ez mindekinek a saját dolga:-))
  • halgatyó
    #16
    Jelentkezhet még egy probléma: az adatok tartóssága. Vajon hány évig (vagy esetleg csak hónapig) marad olvasható egy ilyen lemez? Főleg ha napozik pár percet néha. Vagy töksötét szobában kell majd elővenni a tokjából?

    Általában a műanyagok az idő múlásával kémiailag átalakulnak, egyik gyorsabban, a másik lassabban.
  • Csaba42
    #15
    Nem érted a lényeget! Ez olyan, mintha azt mondanák, majd "holnap", s nem pedig "ma". Sosem azt mondják, hogy "ez évben", hanem majd a "jövő évben". :)
  • Athlon64
    #14
    PRAM-ost és Flash kártyát a népnek! Minnél nagyobbat, gyorsabbat és többet és minnél olcsobban! :)
  • Wittgen
    #13
    A másik fontos kérdés szerintem az, hogy mennyire időtállóak a korongok? Vajon még 5 év elteltével is veszteség nélkül vissza tudnám majd olvasni az adatokat BR/HD-ről?

    Pl ha teszem azt HD-re kiírok jópár, számomra értékkel rendelkező cuccost (pl családi videók, képek), akkor vajh tudnám-e mutogatni a gyerekeimnek a kiírást követő pár (5-6) év múlva a tartalmat, vagy csak magát a korongot, ami csak frizbinek felelne meg?
  • sgember
    #12
    mert most 2x drágább mint az 1 rétegű dvd sry, azt úgy értettem hogy 1 db kétrétegű 2x drágább 2 db 1 rétegűnél
  • sgember
    #11
    Ez mind szép, de most per/pill jobban örülnék ha DL -es dvd olcsóbb lenne, mert most 2x drágább mint az 1 rétegű dvd. Blue-ray -nek állítólag igen jó karcálló rétege van (by TDK). Lehet a B-r valamivel drágább, mert más gyártósor kell, de ahogy néztem az árlistákat, hát nem sokkal drágább mint a most kapható HD lemez, ha a kapacitást nézzük.
  • atomkrumpli
    #10
    felirattal felfele leba**sza a poros asztalra a többség
  • sokadikgab
    #9
    "a legtöbb átlagember eléggé durván bánik a lemezekkel."

    sajna teljesen igaz,
    nemreg kertem vissza egy dvdmet a havertol, nem tudta elinditani a divxet, tehat max. 1 volt a gepeben, haat ne tudd meg hogyan nez/nezett ki. azota se tudtam rola lementeni semmit (mar vagy 3 kulonbozo geppben probaltam)
  • Dark Angel 666
    #8
    Közben meg végighúzza az asztalon , ha adtál már kölcsön valakinek DVDt akkor kellene tudjad hogy mi a helyzet
  • gabr
    #7
    "a legtöbb átlagember eléggé durván bánik a lemezekkel."

    Igen, valóban! Átlagember kiveszi a tokkból, beteszi a lejátszóba... aztán kiveszi a lejátszóból, beteszi a tokkba. Tényleg durva, vagy csak te beszélsz hülyeségeket?