73
  • echo
    #73
    szerintem sem olyan sürgős, mert jó a kettes teljesen. nem kell sietni a cserével. Egyébként szerintem az ff, amúgy is a mögötte álló közösségek miatt verhetlen, akik megírják azt a rengeteg tuti extention-t :)
  • fflx
    #72
    valoszinuleg nem is lesz, mivel a zart forraskodu programok sajatja, hogy ha a fejlesztok nem aruljak el, hogy tudnak a hibarol, akkor az nemigen fog kiderulni addig, amig ki nem javitjak.

    nyilt forraskodnal altalaban a teendok es kivansaglistak is publikusak szoktak lenni, ezert nincs ertelme takargatni.

    "#19 strogg - 2007. nov. 17. 16:27
    Aki ismeri a nyílt forrást az nagyon jól tudja, hogy a kocepció az, hogy bugos,hibás,nyűgös, de a ADD KI! mert letöltik, javítják,ötleteket adnak, stb... Ez így van a nyílt forrás létezáse óta."

    Azert ezt igy kijelenteni... Csak egy pelda: amikor uton volt a postgresql 8.0, akkor pl semmi konkretum nem volt a megjelenesrol. Valamikor csinaltak egy feature stop-ot. Onnantol kezdve fejlesztettek, majd bugot vadasztak. Volt jopar beta, es akkor jott ki a final, amikor a fejlesztok mar ugy ereztek, hogy keszen van. Termeszetesen volt utana patch, nem is egy. De, hogy szandekosan hagytak volna benne bugot... szerintem nagyon nehez ezt elkepzelni.

    Nem is ertem a firefoxnal miert kapkodnak. Akkor kell kiadni, amikor keszen van. Persze kell egy jozan hatar, mert hat ugye igazabol sosincs kesz, de a 700 az gombocbol is sok.
  • Csi9aa
    #71
    Megalapozott és komoly háttérinformációkat felvonultató véleményt hallottunk ;)
    Talán ki kéne próbálni mielőtt fikázod :)

    flamebait gtfo
  • BlackRose
    #70
    Na neeeeee... először is vannak olyan hibák amelyeket soha nem javítunk ki, mert kb. 10 millió userből egynél jelenkezik minden szökőévben. Na most ha nem világos, hogy miért nem javítsuk ki... akkor azért mert az élet arról szól, hogy korlátolt erőforrásokkal rendelkezünk, most egy kérdésre próbálj válaszolni, ha 3 programozót kellene lekötnöd azzal, hogy egy jelentéktelen hibát javítson ki, vagy azzal, hogy egy komolyabb hibát javitsanak ki, vagy valami új feature-t implementáljanak, akkor te melyiket választanád. Eláruljam, én a komolyabb hibát javítanám és azután az új feature-t implementálnám. Miért, mert a komolyabb hibákat nem szabad hagyni mert ez nem jó, az új feature-t a userek nagy százaléka üdvözölni fogja, az pedig, hogy a programom Cornish neylven két "A" betűt ír egymás mellé... na az ugye hiba, de a kérdés, hogy ez a hiba kinek árt? Érdemes e időt, pénzt fektetni a javításába és elhalasztani az alkalmaz valami nagyobb hiba javítására, vagy valami fontos feature implementálására. Na ha ezeket a dolgokat ismernéd akkor nem beszélnél értelmetlenségeket. És jegyezd meg... "There is no such thing as a free lunch!"
  • tproli
    #69
    Final Fantasy? Azt én is szeretem :)
    Talán ha ismernéd az Operát, nem írnál ekkora hülyeséget.
  • jin
    #68
    Az FF a legjobb! Az Opera meg gagyi, mint az IE.
  • Yossarian
    #67
    Igazságtalan összehasonlítás, már csak a vista és a firefox árát tekintve is!
  • Sil78
    #66
    Vannak már a Filterset.G-nél jobb listák. Egyébként a 0.7-es sorozatban van lehetőség feliratkozni frissítésre, ezért ahhoz nem is ajánlott telepíteni a Filterset.G Updatert, max ha 0.5-öst használsz (mindkettő AdBlock Plus, de ez két külön kiterjesztés).
  • Dark Angel 666
    #65
    Képtelen vagyok elhinni , hogy van néhány ember , aki mindenbe szeret beleugatni
  • Narxis
    #64
    Az a szánalmas, hogy ilyet hsz-t írsz ide ha nem érdekel a téma.
  • archkoven
    #63
    Képtelen vagyok elhinni, hogy a sok kockát tényleg ennyire felizgatja egy szaros böngésző.
    Szánalmas!
  • DjDano
    #62
    Adblock plusot használok, bár ezt a Filterset updatert nem ismerem
  • [HUN]PAStheLoD
    #61
    filterset G nem a legjobb, inkább easyList meg keresel hozzá egy magyar listát. Filterset G elég bugos :|
  • ivjoe
    #60
    Adblock Plus, csakhogy tudj róla. :)
    Filterset G updater nem árt hozzá.
  • neoG
    #59
    beleszámolják?aztán hogyan? leülnek, megvitatják, hogy Steve majd elgépel vmit, ez +két hét, a takarító felmond +3nap,ráesik egy repcsi a házra +1hónap?
  • Csaba42
    #58
    Látod-látod, minek követnéd a divatot, amikor a világ legütősebb progijait adják a kezedbe.:D
  • Csaba42
    #57
    Hú, mert a többi böngésző (ill. bármilyen futtatható program) annyira tökéletes, hogy be kell rajtuk sz*rni, főleg a hackereknek!
  • Gerygrey
    #56
    - ha elszáll a gép, a FF képes megőrizni akár írás alatt levő fórumhozzászólást
    - ha HTTP nélkül írsz be néhány címet, az IE a fos live search-et adja, gyűlölöm
  • Gerygrey
    #55
    Végülis igazad van, akkor mostantól ezen elv alapján webdizájnolásra csakis Paintot fogok használni, minek telepítsek fel divatból Photoshopot ha már a windowshoz adtak egy ilyen csodaszuper képszerkesztőt :)
  • FoodLFG
    #54
    Akik fejlesztettek már életükben azok az ilyen problémákat szépen beleszámolják. Gondolom nem a Firefox 3 az első programuk.. Vagy birkamódon nekiesnek és bíznak a programozás istenében, hogy minden rendben fog menni ?

    Különben is ez nekem inkább marketinges dumának tűnik. Hogy addig is beszéljenek a cuccról.
  • C4ine
    #53
    Fejlesztettél már valamit életedben?
    Van egy alap elképzelés, hogy mi merre hány méter, aztán jönnek a gebaszok, és cseszheted a megjelenésedet. Valaki valahol melléüt egy karaktert kereshetik pár hétig hol a hiba...
  • bracsek #52
    rossz tapasztalat rossz beállítás végett
    #49 már piaci fogás végett se készűlhet el egy program időben az csak a megrendelt programoknál van, azok mindig elkészűlnek, hacsak lehetséges.
    #41 hát ezek szerint nem ismered a ff előnyeit, emrt nem tökéletes, szó se róla de olyan dogokat tud, amelyekről a többi böngésző cask álmodozik, fejlesztőknek olyan eszközöket bocsájt a rendelkezésére hogy...
    mig a felhasználóknak is sok mindenben megkönnyíti dolgát csak persze ehez szükséges egy kis munka mig kiismered kedvenced, explorer is tud abba is vannak dolgok megoldva, csak sokszor olyan mintha a fejed felett átnyúlva vakarnád a füled. és az ilyen nyakatekert megoldások gyakrabban tartalmaznak hibákat, nem 700, nem 11000, hanem végtelen+2-t, hogy egész pontos legyek.
  • lck
    #51
    Főleg hogy Ajnasz oldaláról remek, magyar reklámokra is specializált szűrő állítható be.
  • wanek
    #50
    Elképzelésem sincs, hogy miképp tudja kenterbe verni, mert az Adblock nekem tökéletesen működik. Egy tökéletest hogyan lehet kenterbe verni?
  • FoodLFG
    #49
    „Már most is durván féléves késésben vannak, hiszen a Beta 1 megjelenését a nyárra ígérték „
    Miért nem hallok olyat, hogy egy szoftver, vagy valami, ami a számítástechnikához kapcsolódik idő előtt elkészül és mindenki örül. Egyáltalán volt már ilyen ?
    A kedvencem ebben a stílusban az AMD.. azok is mindig mondanak valamilyen időpontot és már mindenki röhög rajtuk (kis túlzás).
    Én értem hogy kell a marketing, meg a reklám. De minek ha nincs kész a termék. Csak beböfögnek valamilyen időpontot, amiről szerintem már akkor tudják, hogy nem tartható, és félév múlva kijön valami béta, meg a halasztgatás. Hát ez tök jó..

    (( Abba meg már bele sem merek gondolni, hogy esetleg olyan érdekes emberek dolgoznak egy cégnél, akik ennyire értenek ahhoz amit csinálnak és az időpontok meghatározását komolyan gondolják.. ))
  • DjDano
    #48
    Bár én 3 éve Fifefoxos vagyok, néha használok IE7-et is... Van hozzá egy IE7Pro nevű plugin, aminek a reklámblokkolója bizony csúnyán kenterbe veri a Firefox ad-block-ját... Ha másban nem is,ebben megelőzi FF-ot :)
  • Bith
    #47
    Akkor lennél az sztem, ha 6 vagy 5.5-ös IE-t használnál (vagy ne adj Isten még régebbit).
  • Tetsuo
    #46
    Hibak millioival jott ki az IE 7. Volt ilyen cikk? :)
  • tproli
    #45
    Nocsak, MS fan-ek az éjszakában? :)
  • Tetsuo
    #44
    A 7 beszolasa
  • Reg5
    #43
    Midas ez durva komment volt
    Én Operás vagyok, és az is maradok minden apró betegsége ellenére.
  • Narxis
    #42
    Jaj...
  • Midas
    #41
    minek rakjak fol meg1 progit ha mar adtak az oprendszerrel a bongeszot tok folosleges....... ez csak ilyen divat cucc
  • DjDano
    #40
    Miért lenne szenzáció? Amugy ideje volt már egy cikknek ami a FF3-ról szól...
  • ivjoe
    #39
    Ez a hír most miért világszenzáció? o.O
  • sKie
    #38
    Lehet, de ez korantsem biztos, hogy a Firefox hibaja. Nekem pl. elenyeszo szazalekban van kinom a ff-szal. IE-t en csak ilyen megaupload toolbarozasra hasznalom, hadd pusztitsa azt. Masra nem kell.
  • Sirus86
    #37
    Nekem firefoxxal mindig random újraindult a rendszer. Azóta semmi restart,mióta IE7-et használok....
  • Lavigne
    #36
    Ez esetben elnézést :D én csak innen az sg-ről informálódom. Ha még van egy-két béta, akkor természetesen van idő foltozni is. Mondjuk nem értem, hogy hova sietnek, hiszen nincs semmilyen következménye, ha csúsznak, nem fogják őket utálni, nem mennek csődbe bla bla.
  • waterman
    #35
    ügyes a copy paste reflexed:)
    ez idézett mondattal csak az a bajom, hogy még akarnak 2 bétát kiadni. tehát ezért nem értem, hogy ha mondjuk 2 hónap múlva kijön egy végleges, akkor a meglévő hibákhoz már csak elvből sem nyúlnak hozzá, hogy a cikk ne veszítsen valóságértékéből?
    biztos érted a problémám, csak most jó kis kukacoskodó kedvemben vagyok, de ugye minden programozó arra törekszik, hogy minél kevesebb pirosan színezett legyen a kódban, tehát ha ismert hiba, akkor biztosan meg fogják oldani, ha megtalálják a hiba forrását is.
    peace. respect. ^-^
  • hejnekem
    #34
    ha neked a ie tetszik akkor használd azt egészségedre, mindenkinek szívejoga, csak az a baj a microsoftal, hogy mindig lépéshátrányban van, ha pl. most kitalál valamit a firefox azt az ie8 már tudni fogja, sajnos ötletek nincsenek, csak a másolás másoktól (és ez minden microsoft termékre is igaz), pedig régen mien jóis volt a microsoft