411





A játék magyarítása folyamatban! (állapot: 80%)
Fordító csapat: | Adventure Games |
  • gandrus
    #251
    Igen, bármi. :)

    Nem tudom, hogy az AG csapata hogy halad, de én még épp csak nekikezdtem a részemnek, mivel van egy munkahelyem, meg elég sok egyéb elfoglaltság (hivatalos fordítást hétfőn fejeztem be, az határidős volt, tehát elsőbbséget élvezett). A hétvégén nekiugrok a részemnek. AG oldaláról nem tudom, hogy haladnak, majd megkérdezem, de nyugalom, foglalkozunk vele. :D
  • Kandurex
    #250
    Fordítás állapotról lehet valamit tudni? 1%? 2%? Vagy bármi? :(
  • Shep
    #249
    Ez egy bug, lentebb le van írva ,hogy át kell írni az egyik fileban a scriptet és elvileg jó, vagy visszatöltesz egy korábbi állást ahol üres az üvegcse.
  • Dili
    #248
    Hali. Azt szeretném kérdezni, hogy amikor a kígyószemet, meg ezeket kell összekeverni, azt gondolom a parfümös üvegben kell (úgy a rövid visszaolvasás alapján is ilyesmit vettem ki). Ha nekem tele van a parfümös üvegem (mert feltöltöttem az utántöltőből), akkor azt ki tudom valahova fújni, vagy ez bug, és menjek vissza a játék elejére? Az is elég ha egy igent, vagy egy nemet írtok, mert szeretek magam eljutni a megoldásig, csak ez elég bug-gyanús nekem. Előre is kösz!
  • MerlinW
    #247
    Hát jah..:) A kalandjátékok lényege mindig is a történetmesélés volt. Amolyan interaktív könyv:) Szöveg értése nélkül csak sötétben való logikai tapogatózás, kattintgatás:)
  • Shep
    #246
    Na jó de ennek a játéknak pont a szöveg a lényege anélkül semmit nem ér. Olyan mint egy FPS ellenség nélkül.
  • bogyoka
    #245
    Értem, de nagyon sok játékot lejátszottam angol tudás nélkül. De köszi a segítséget.:))
    A másik pántot nem tudtam ezért beolajozni.:)
  • Shep
    #244
    Mondom én, hogy angoltudás nélkül játszák sokan, vagy ha meg tudás van akkor meg odafigyelés nincs. Ugyanis mikor először beolajozod a pipere olajjal akkor mondja, hogy jaj jaj ez nem elég szerezni kell még valahonnan.

    kalitkából szerzett magvak+kínzószék és meg is van az olaj.
  • mikusmate
    #243
    Mind a kettő felét beolajoztad?
  • bogyoka
    #242
    Én még az elején vagyok, megszereztem tárgyakat, de lent a földi csapóajtót nem tudom még kinyitni, pedig be is olajoztam már, mindenkivel beszéltem.

    Hogy lehet kinyitni, valami hiányzik még?
  • Gubberx
    #241
    Arra senki nem tudja a megoldást hogy nekem miért áttetsző minden karakter, az irányított karaktert is beleértve hogy át lehet rajtuk látni? elég idegesítő és a menüben hiába állítok bármit(nem mintha sok mindent lehetne xD )
  • Split
    #240
    valamit qrvára félreérthettem akkor azokkal a powerekkel! :)
    köszönöm a segítséget! :D
  • Sir Quno Jedi
    #239
    szívószál+denevér -> kiszívod a díszletmozgató karos okosságból a genyát
    kirakod a napfelkelte díszletet a karokkal
    levágod a késsel a díszletet
    a denevérrel felakasztatod a dungeon rácsaira kívülről
    az állathang utánzót kakasra állítod
    a denevérnek adod az állathang utánzót
    a denevért átküldöd a dungeon rácsai mögé
    Voilá...
  • Split
    #238
    Megint elakadtam... ott tartok, hogy a szűz-csontváz-szellemet kellene átvernem, de nem mozognak a díszletek. Mondj amit akarsz Shep, ezt most tényleg nem értem :) Valamilyen power hiányzik neki, de honnan szerezhetek azt? A laborban lévő gömböcöket próbáltam zaklatni de semmi... teljes csőd! :P
  • Shep
    #237
    Hát ha már a könyvespolcnál tartasz az már nem az eleje :)
    Beszélj a patkányokkal.
  • sylars
    #236
    A laborr hol van
  • sylars
    #235
    Az elején a könyvespolcnál mit kell csinálni
  • Shep
    #234
    Hát mivel a történet úgy ér véget ahogy és a stáblista végén írják ,hogy Mona és Frodrich visszatérnek az AVS 2. részében ezért várható a második rész.
  • Zóanagyvarázsló
    #233
    Persze a DNF órossz példa, viszont már láttam pár fórumon emlegetve, hogy legalább biztos hosszú lesz, ezért beugrott az is, mint hasonló kontextusban emlegetett játék. Bár azért nyilván kukáztak itt is sok részt, ahogy minden játéknál szokás.

    Egyébként Tiller azt nyilatkozta (valamivel több, mint egy éve), hogy három játékra való ötlete is van Mona története kapcsán, tehát már csak ebből is borítékolható volt, hogy nem három 100 órás kalandban gondolkozik, ha egyszer "éhbérből tengődve" kínlódnak ezzel is.
  • Shep
    #232
    Azt a kalandot a mai napig nem überelte semmi, legalábbis nálam.
  • Sephi
    #231
    A script atirasos dolog segitett.
  • MerlinW
    #230
    Azonnal tölts le egy ScummVM-et és ess neki a Day of the Tentacle-nek!:)
  • Shep
    #229
    Úgy játszotok a játékkal ,hogy nem értitek amit beszélnek? Mert pl. a patkányok nem kerülgetik a forró kását egyértelműen elmondják mikor mit akarnak a szívességük viszonzásáért cserébe.
  • Split
    #228
    ááá nem... kösz a tippet :D (nem is néztem, hogy facsarás után megmarad :) )
  • Seth
    #227
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    patkányoknak adtál a mogyoró-olajos magvak-ból ?
  • Split
    #226
    Hát ez nem igaz... kinyitottam a "pit"-et, beszéltem Rufussal, meg Edgarral, de az a rohadt szökőkút nem akar elállni, hiába beszéltem a patkányokkal... mit kell csinálni hogy elálljon?
  • rotator
    #225
    Pálcát én sem törnék felettük, csak érdekességképpen jegyeztem meg a dolgot. (Ami a DNF-t illeti, nem a legjobb példa, mert ott legalább háromszor kezdték el a fejlesztést teljesen nulláról, szerintem itt ilyenről szó sincs.)
  • Zóanagyvarázsló
    #224
    Olvastam, de a Duke Nukem Forever sem lesz 200 órás. Ez pedig egy kvázi garázsprojekt, és Bill Tillernek saját bevallása szerint néha már szinte (?) a közüzemi számlára kellett "kölcsönadnia" a fejlesztőknek. Ha meglenne a 15 óra, én semmiképpen nem törnék pélcát felettük a hossz miatt, nem úgy működik a játékfejelsztés, hogy minden körülménytől függetlenül a fejelsztési idő jóformán szorzóként szerepeltethető egy egyszerű szorzásban, melynek végén megkapjuk a játékidőt.

    MerlinW:

    A Full Throttle az egyik legrövidebb komoly játék, amivel valaha is játszottam. Illúziórombolóan rövid, 4-5 óra is csak akkor kell rá, ha az ember mindne feladványnál 20 percet rágódik.

    Egy kalandjátéknál a műfaj jellegzetességéből adódóan amúgy is meghatározó lehet a hosszra, így nnyilván speedrunokat nincs értelme nézni. De állandó és hosszas megakadások nélkül a felsorolt játékok 10 óra alatt kényelmesen végigjátszhatók elsőre. És a Monkey Island kivételével mindegyik említettet végig is játszottam.
  • Kandurex
    #223
    Full Throttle semmilyen leírással annyi volt, a többivel viszont sajnos nem játszottam :(

    [bűnbánóan néz]

    [tudja, kötél járna]
  • MerlinW
    #222
    Leírással annyi, de ne mondd, hogy anélkül 4-5 óra alatt végeztél a DOTT, Monkey, S&M vagy akár a Full Throttle-vel:)
  • Shep
    #221
    Na végére értem, jó volt, bár leginkább a poénok ütöttek. Viszont szerintem kevés helyszín volt, és viszonylag rövid is, na de majd a 2.
  • rotator
    #220
    "ahhoz képest, mennyi ideig készítették" ;)

    2004 júniusában már javában folyt a fejlesztés, mert már akkor elnyert egy "Legjobban vár kalandjáték" címet valami oldalon. Oké, volt másfél év, amikor kiadó hiányában redukált stábbal dolgoztak, de még így is elég hosszú idő jön ki. Összehasonlításképpen pl. a Syberia mindkét része egyenként kb. ugyanilyen hosszú volt (ha nem hosszabb), és 2-2 év alatt készültek el.
  • Kandurex
    #219
    Ja, ja úgy látszik ezt is tovább vitték a Lucas -os fiúk, emlékszem a Full Throttle ilyen 4-5 óra volt :( ...bár mondjuk innen nézve meg fejlődés.
  • Zóanagyvarázsló
    #218
    Sorolj fel 10 klasszikus kalandjátékot, majd válogasd ki közülük a 15 óránál hosszabbakat! Kíváncsi vagyok, akad-e egyáltalán egy vagy kettő ;)
  • rotator
    #217
    Kijutottam a kastélyból, és utánanéztem, most tartok a játék felénél. :/ Ami stimmel is, mert olyan 7 óra körüli időt öltem bele, és 15-nek írják a hivatalos oldalon. Szóval pöttyet mintha rövidnek tűnne ahhoz képest, mennyi ideig készítették.
  • zbundy
    #216
    na ez igaz sry :D de azért köszi

    Seth neked is :D
  • Gubberx
    #215
    Üdv!

    Nálam a karakterek teljesen áttetszőek mintha szellemek lennének :S ez mitől lehet?

    Előre is köszi!
    Ill. hogyan lehet a szökőkutat kikapcsolni? :)
  • csgj
    #214
    Heh, mégsem bug volt :P Csak én nem nyitottam fel a "hullaverem" csapóajtaját... És így máris több értelme volt elkérni a csipeszt az újságért :D Btw, most a csónaknál vagyok.
  • gandrus
    #213
    Az AdventureGames oldalán szerepel: itt
    A GameHunterén még nem, mert csak tegnap este csatlakoztam az AG csapatához.
  • offkorzv2
    #212
    ok