462
  • Mardel
    #302
    Ez a szoftveres dolog is sántít, egy csomó szofver elérhetó próba változatban, ami ugyanazt tudja a legtöbb esetben mint az eredeti.

    pl. nod32 letöltöttem az ingyenes változatot és hozzá egy programot ami nem jogvédett, és 40 évig ingyenes a nod32m. Akkor most ez is illegális?
  • PcBalu
    #301
    de neked is nagy ívben!
  • pepe792
    #300
    http://asva.info/ 17:48-as hírt hallgassátok meg.
  • Broafka
    #299
    egyszerű most megjelent emberként szólalok meg:
    és most mi lesz?
    nem tudok letölteni filmeket, meg játékokat, meg filmeket, és zenéket, meg filmeket!!!!!!
    legalább a hétvégét meghagyhatták volna nekünk! :D
  • Tobacco
    #298
    http://omfg.buzz.hu/archives/2007/11/09/Illegalis_torrent/
  • thomasthomas
    #297
    Hi!

    Így is meg lehetne megoldani ezt a problémát....tegyük fel, van egy játék.És 400.000.0 embert érdekel
    Ez 10000 ft-ba kerül.500.000-en veszik meg legálisan->500.000*10000=500.000.0000
    ->5 milliárd ft
    ha kerülne 2000 ft-ba akkor szinte mindenki megvenné;(jó, nemmindenki)
    3500000*2000=740.000.000.0->7,0 milliárd forint....több a bevétel sokkal többen veszik meg mert nem írtózatosan drága (10000ft), illetve mert eredeti.
    Az ftp szervereken JELENTŐSEN kevesebb lenne a bevétel-> tönkremennének és megszűnne a warezolás....
  • lpmaskmancick
    #296
    ezek a mocskok szinte mindent bezártak
  • Zoleeca
    #295
    a démon se megy...
  • kkgyula
    #294
    www.enyingifoci.extra.hu/936mhz.mp3
  • lpmaskmancick
    #293
    mega kurva artistjuts nem értem,mi a fasznak jogdíj a vinyókra,memkarikra?nemrég vettem egy miniDV-s kamerát,azt a dobozán szuépen ott csillog villog az artistjus címke,mi a fasznak,egy a kamerába (kazis) alapból nincs is adattároló cucc,azt az van ráírva a címkére hogy "Beépített adattárolós szórak.ezk."
    -kurva anyjukat
  • Kindred Blades
    #292
    Egész addig nem fogják tudni ezt a problémát megoldani, amíg a gyökerét nem látják. Meg úgy alapvetően ez a hadjárat is, amit vilgászerte űznek... ez így nem működik. Mint ha felszíni tisztogatással próbálnának gerillacsapatokat leverni.
  • blaze
    #291
    Én sok sikert kívánok a perekben azoknak az embereknek (torrent-szervertulajok, üzemeltetők, stb.), akik önzetlenül, szabadidejüket és pénzüket nem kímélve segítették és remélem segíteni is fogják a továbbiakban is a torrentező társadalmunkat.
    Szemet-szemért, fogat-fogért! Tenni kellene valamit a szemét vérszívók ellen, hogy megtudják, összetud fogni a magyar torrentező társadalom és képesek vagyunk felvenni a harcot az összes jogvédő szervezettel együttvéve!
    A GT nem elérhető, valaki esetleg tud róla valamit?
  • AzUs
    #290
    "hazánkban a warez társadalmi elfogadottsága körülbelül az alkoholfogyasztással egyenlő: Mindenki tudja, hogy nem helyes, de mindenki szereti, majd mindenki csinálja."
    1.:Mi óta nem helyes az alkoholfogyasztás??
    2.:Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki csinálja.. Sőt!
    3.:Mindenki csinálja? És ez kb. mi óta ilyen egyértelmű???
  • gyozo
    #289
    Sokkal jobbat kérdezek, ha én megnézem a legálisan előfizetett kábeltv előfzetésemmel a televízión mondjuk a Budapest TV, vagy valami hasonló nullkölségvetésű csatorna adásán menő bugyuta és egyatlan akciófilmet, ahol kigyúrt felsőtestű John püfőli a köcsönzött jelmezes gonosz észak kórai diktátort, akkor honnan tudom, hogy valaki kifizette a jogdíjat?

    Vagy. Találok egy oldalt, ahol színvonalas és látszólag legális szolgáltató ad pénzért tartlamat, akkor honnan tudom, mi legális és mi nem?
  • Tobacco
    #288
    Megint közeledik az év vége, és muszály valamit felmutatni, hogy mire is kérnek x milliót, vagy milliárdot évente.Már jól megfigyelhető, hogy mindig év vége elött elvérzik egy kétt torrent oldal dc szerver, és elövesznek pár egyetemistát, és egykétt magán embert.
  • enginer
    #287
    Azt magyarázza el valaki, hogy a fizetős SMSweb tartalmak mitől legálisabbak, mint a fizetős FTP-k!!!
  • DjDano
    #286
    Akkor el lehet menni! :D
  • gyozo
    #285
    Ez egy jó cikk. Különösen a végső konklúzió elgondolkodtató.

    Valóban fel kellene tenni a kérdést, mit is akarnak elérni a lefoglalásokkal. Sajnos olyan mértékben vékony már a határvonal a legális és az illegális nethasználat között, hogy lassan ha levesszük az illegálisat, akkor nincs is értelmes felhasználói területe.

    Régen egy kollégám szavajárása volt, ha megkérdezték, mi van azon a fránya interneten, hogy how-to, manu, faqu, azaz különböző leírások és kész.

    Valóban ez volt akkor is az egyetlen legális tartalom, a többi idétlen, használhatatlan és weblapon kívül.

    Ha logikusan végiggondoljuk, akkor gyorsan kitalálható, hogy az elmúlt évek számítástechnikai fejlesztései szinte csak és kizárólag warez témában használhatóak.

    Most őszintén, valaki mondjon legális felhasználási területet otthoni környezetben egy 400G kapacitású (sokkal kisebb már nincs is forgalomban) merevlemez számára.

    Az egész lefoglalási kérdésben nem az zavar legjobban, hogy szélmalomharcot folytatnak egyesek, komoly és irreálisan nagy bűntetéseket kiszabva (500e forint és 1 év, ennyit akkor sem kapnék, ha fejbelőnék egy kiskorút fényes nappal az utcán), hanem az álszentség. Egyfelől mit látunk:

    Vegyél 600 Gbytos négymagos izombrutál számítógépet, meg merevlemezes LCD TV-t, meg 120Gbytos mp3, mp4, meg mpnagyonsok lejátszót, meg DVD felvevőt, meg mp3-as autosrádiót, meg gigás wifi access pointot, meg merevlemezes DVD lejátszót, hordozható macbook, meg macf*szom külső merevlemezt, 8 megás dsl hozzáférést, színes-szagos, okos sok giga memoristickes telefont, .... csak egyet nem értek.

    Mire használhatom legálisan kezit csókolom? Semmire. Legálisan semmire.

    Másik oldalon ugyanis mi van:
    mp3 - illegális
    letöltés - anyád, csukatlak le
    videó, zene - jogdíjas
    feltöltés - te terrorista állat, elsőszámú közellenség

    Legálisan használj egy 1G flash memóriás PDA-t, tegyél rá open office-t, meg egy mozzila böngészőt és láttad az egész internetet.
    Média? Vegyél egy fényképezőt, vagy kamerát, fotózzad magadat, meg a jó édes.., és nézegesd, azt örüljél. Esetleg vegyél egy Vistát és akkor tudod huzogatni, meg pörgetni a micsodáddal együtt a monitoron.

    Szóval döntse már el ez az iparág, hogy vegyek sok gigás atyaúristent, és szoftverkalóz legyek, vagy menjek könyvtárba, nézzek TV-t és menjen csőde az össze hardvergyártó, illetve lemezkiadó! A kettő együtt ugyanis nem megy. Vagy csak simán adjam oda a pénzem valakinek és örüljek, hogy lyuk van a s***gemen.
  • PcBalu
    #284
    Nekem a véleményem az hogy ez egy: Nyomi Magyarország!
  • Wittgen
    #283
    Biztos, ami biztos vmilyen nukleáris cuccot robbants, nehogy vki életben maradjon...bár, ha jobban belegondolok alig lenne áldozat, hiszen az összes tetű képviselő a saját pecsenyéjét sütögeti valahol, nem pedig a parlamentben melózik.
  • heyman8909
    #282
    érdekes... a t-online szervertermeibe nem merték betenni a lábukat a mocskos zsaruk...
  • Foga
    #281
    Én nem mint eshetőséget vettetem ezt fel. Velem ez megtörtént. A szekértő azt mondta hogy PL: a total commander meg a winzip 12+12eFt-ért lehet megvenni és én annak használati jogaival nem rendelkezem.
    Most én mondhtattam, hogy baszod dehát ingyenes...szerinted a bírónő kinek hitt?
    Azt se tudta mi az a winzip! :D
    Szakértő megmondta hát megmondta ( és nem a legolcsóbban dolgozik, készít egy filelistát azt ennyi )
    Ennyit az ártatlanság védelméről!
  • Wittgen
    #280
    Egyébként eléh szomorú, hogy az adófizetők pénzén (mert ugye sem ezek a szerveztetek, sem a zsaruk nem ingyé dolgoznak) a mezei usereket szopatják, nem pedig a valódi bűnözőket (csalókat, csempészeket, maffiát, KORRUPT MUTYIZÓS POLITIKUSOKAT AKIK MAGUKNAK SZÓRJÁK A KÖZ PÉNZÉT, meg egyéb gyilkos kurafik), akik romba döntik a gazdaságot és azt ami még az országból maradt.

    Gondolom 1-2 fejes kapott némi öszönzőerőt szép zsíros banki átutalások v. kp formájában meg egy listát, h. hol mit veressenek szét, aztán kiadták az ukázt, gyökér yard meg vitt mindent ami nencs lebetonozva.

    Undorító, h. már megint a külföldi anyaszomorítók seggét nyalják vezetőink és szerveink ahelyett, hogy az ország és a NÉP helyzetét próbálnák meg javítani.

    Ha megszűnne a torrent/warez akkor sem mennék el többször moziba, mint most mert ugyanúgy szart gyártanak, valamint audiót eddig sem vettem, ezután sem fogok, mert xar a felhozatal. Eddig is rádiót hallgattam, ezután is azt fogok.

    Ami meg megéri azt ezután is meg fogom fizetni, ahogyan eddig is, persze szigorúan csak azután, h. előbb letölttem és megbizonyosodtam a minőségről.

    Pl nem kevésszer úsztam meg sok-sok ezres felhasználását a mozipénztáraknál, mivel kiderült, h. amit letöltöttem és moziban is meg akartam nézni (mert ugye a trailer mindig jó), az igazából egy halom fos és nemhogy a pénzt, de a ráfordított időt sem éri meg, sőt, a készítőknek kollektív öngyilkossággal kellene adózniuk a társadalmat ért lelki károsodások okozásáért.

    Jogvédő szarháziak és mocskos multikat (pár magánszemélyt) támogató mocskos politikusok és kutya fakabátok mind bekaphatjátok.
  • zippofcy
    #279
    Magyarországon az ártatlanság vélelme érvényesül, vagyis neked nem kell bizonyítani semmit a bíróság előtt, a hatóságnak kell azt hogy a TE szervereden, a TE tudtoddal, a TE közreműködéseddel folytattál TE (vagy vki más) illegális tevékenységet.
    Sok sikert hozzá, pláne hogy a NEM KERESKEDELMI célú szerzői jogsértés a hazai BTK szerint NEM büntethető (gyk: csak akkor büntethetnek meg érte ha bizonyítani tudják azt is hogy PÉNZT fogadtál el a warezért)
    Összefoglalva: az egész csak elrettentés, 1 hét és minden visszatér a régi kerékvágásba. Az illetékes elvtársak kapnak majd egy vállveregetést, a rendőrök hazaviszik a bűnjelként lefoglalt gépeket (bizonyítékként úgyse használhatók fel mert minden ami rajtuk van általában titkosított) mert vissza nem adnak semmit.
    Az SMSWEB is marad a régiben mert amögött meg ált. a nagy szerverszolgáltatók állnak.
    Ennyi ... balfaszisztán vagyunk, azok is maradunk. Majd ha Albánia is leköröz minket GDPben akkor talán ... TALÁN felébred a sok hülye magyar végre. Addig marad a bratyizás, meg a böszme büszkeség. Undorodom ettől az országtól, csak az vigasztal hogy soha életemben nem fizettem még adót (30 elmúltam rég :) ) és hogy mindent (a warezhez hasonlóan) loptam. EZEKET A VÉRSZÍVÓKAT TÁPLÁLJAM? Akkor már inkább elmegyek öngyilkos merénylőnek a Parlamentbe :D
  • Wittgen
    #278
    Erről nem is tudtam. Nem hiszem, hogy az AJ-nak bármi köze lenne ahhoz, h. én ingyen terjesztem a saját zenémet. Max, ha szerződés kötne hozzájuk. Semmi jogalapjuk sincs pofázni és pénzt követelni tőlem.
  • PcBalu
    #277
    Én megértem a hogy a túlzott letöltés sem jó persze. De hamár ott tartunk akkor az üres dvd-cd-k mi a fa**nak vannak kitalálva? Azért hogy megvegyük és friszbizzünk vele vagy mi a tö*öm??? Ja és a rendőrség meg nem tehet róla nekik csak a munkát kell teljesíteniük amit egy BSA nevezetű akármi parancsolt. Ez már egy másvilág! 10 20 évmúlva már ezzel biztos nem fognak foglalkozni. :D Részemről ennyi
  • tommyg
    #276
    nagyon örülök hogy az nCore megúszta...eddig.
    Sokkal igényesebb mint a Bithumen szerintem!
  • Foga
    #275
    Az egyik nagy problémának tartom, hogyha esetleg elkapnak és bíróság elé kerülsz (mint PL én)nem tudsz érdemlegesen védekezni.
    A szakértő hülye, a bíró azt sem érti miről van szó, annyit lát hogy sok pénzről van szó és akkor már biztos el kell kaszálni, te meg mondhatod a magadét.
  • szotyikaa
    #274
    270 hozzászolásnak is egy a vége kapja be A BSA :D
  • skinnyman
    #273
    Ez jó kérdés. Főleg azért, mert az eddigi tapasztalataim alapján amit letölt az ember, azt úgysem venné meg, mert annyit nem ér meg neki, ami meg tényleg tetszik valakinek nagyon, azt úgyis megveszi. Így aztán nem is igen lehet kárról beszélni.
  • Gerygrey
    #272
    Az a negyvennyolc és fél vajon hogy jött ki...?
  • Gerygrey
    #271
    Egyébként érdekes dolog ez az egész hazai helyzet: ha letöltök egy többszázezerbe kerülő Adobe programcsomagot, rámszáll a BSA hogy ezt mégis hogy. Ha megveszem eredetiben, akkor meg az APEH-nek lesz gyanús, hogy miből telik nekem 125.000-nél többe kerülő szoftverre. Elfuserált egy ország ez...
  • aDannyBoy
    #270
    Az egyik szervezet magára vállalta a tegnapi eseményeket :)

    ÓRIÁSI RAZZIA A FILMIPARI KALÓZOK ELLEN


    Budapest, 2007. november 9.

    Az ASVA - az Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány - nemrégiben értesült a www.asva.info weboldalon arról, hogy a tegnapi nap folyamán a Budapesti Rendőrfőkapitányság hatalmas razziát tartott, melynek eredményeképpen számos illegális Torrent-oldalt lefüleltek.

    Az elmúlt egy éve folyamán az ASVA és a Pro Art rengeteg bejelentést tett a rendőrség felé a hazánkban illegálisan működő fájlcserélő rendszerekről. A magyar rendőrség ezeket az információkat összegyűjve a napokban sikeres akciót hajtott végre. Az ASVA köszöni a rendőrség hathatós munkáját és gratulál az eredményekhez. A hazai és nemzetközi felmérések összehasonlításából kiderül, hogy Magyarországon a legális tartalom-ipari veszteség 48,5%-a az interneten keletkezik, ezért a mostani akció nagy lépést jelent a kalózkodás elleni küzdelemben.

    Az akció részleteiről és pontos eredményeiről annak lezárása után az ASVA további hírt ad majd ki.
  • kev
    #269
    Nehéz ügy. Mindkét félnek igaza van. A jogvédőknek és a pénztelen usereknek is.
    Mondjuk, nyugaton nem gond legálisan megvenni egy programot, mert az árak az amerikai, Német, Angol stb. pénztárcákhoz és JDP-hez vannak igazítva.
    Nálunk, és tőlünk Keletebb-re más a helyzet.
  • roliika
    #268
    264 hozzászólás..eez igen skacok és skacinák! :)
  • Gerygrey
    #267
    Hát igen, arra nem gondolnak, hogyha nem fogy a tótvera vagy más aktuális hiper-mega-gigasztár CD-je, arról nem a warez tehet. Most a bithu szerver átvizsgálása során akár saját szemével meg is győzödhet róla az ASVA, hogy az ilyen popszutyok még ott is a letöltési listák legalján kullog, ahol tök ingyen, két kattintással megszerezhetné bárki :)
  • krajcsovszkig
    #266
    Én XL-eset kérek!
  • Gerygrey
    #265
    Mondom mindezt úgy, hogy tudom milyen hónapokig dolgozni egy szellemi mű elkészítésén. Aminek a megtekintéséért, ha csak 10 Ft jogdíjat kérek, mostanra egy felsőkategóriás autó ára összejött volna. De én az alkotás, a kultúra és az információ szabadságában hiszek, creative commons rulez.
  • Zoleeka007
    #264
    Egyet biztosan elérnek ezzel az akcióval. A fiatalkorúak alkoholizmusa még
    jobban fellendül, ha még a számítógép mellől is elüldözik őket.
    Ezenkívül szerintem a letöltéssel csak akkor károsítanánk meg bárkit is,
    ha egyébként lenne pénzünk elmenni moziba, de az úgy sincs, így hát semmilyen
    haszontól nem esnek el a gyártók, forgalmazók.
    Nem tudom, a tv-ből legális felvenni valamit?
  • szoszo99
    #263
    Tulajdon képpen mit is akar az ASVA? emlékezünk vissza a DIADLO HUB ügyére.... a bíróság kimondta hogy az ASVA törvénytelenül jár el ezekben az esetekben!!
    Amásikrésze a dolognak Adják megfizethető áron a softwereket filmeket zenei cédéket
    de adig még 1-2 szám lesz a cd n 6 féleképpen addig senki nem fogja sulyos ezrekért megvásárolni!!
    Arról pedig mi felhasználók nem tehetünk hogy a haknikon nem jön össze elég pénz az előadóknak.. :)