269
Nibiru
  • mrzool
    #189
    Baszki, tényleg nem értitek meg, hogy nibiru, mint olyan (hirtelen a semmiből itt termő, mindent elpusztító) NEM LÉTEZIK?
  • USAMEN POWER
    #188
    A link amúgy nagyjából arról szól, hogy egy amcsi csillagász kaliforniában felfedezett a plútó után, a Naprendszer külsö régiójában egy Nagy bolygót, ami a Kuiper öv tagja. A bolygó kutatásának költségeit a Nasa állja... stb stb Talán köze van ennek a bolygónak a Nibiruhoz.
  • mrzool
    #187
    Most mi ebben a kötözködés? Belinkelt egy totálisan offtopik oldalt.

    Eleve az a témakör, hogy mi a tizedik bolygó és egyáltalán mit jelent a bolygó szó az egy mesterséges valami, amit szavazással döntenek el a csillagász kongresszusokon. De ti rá vagytok izgulva a 'Planet X'-re, és ha bárhol ehhez a sztringhez hasonlót láttok, egyből összemossátok a valóst a fantazmagóriákkal.
  • USAMEN POWER
    #186
    Fogalma nagyjából biztos hogy van, különben ha mondjuk Pistikéről írnának akk nem linkelné be. A hiányos Angoltudás meg azt jelenti hogy a részleteket már nem érti, de lehet hogy annak aki meg tud angolul érdekes lehet.
    Hallod ne kötöszködj
  • mrzool
    #185
    Akkor minek linkeled be, ha fogalmad sincs róla miről írnak?

    Tényleg Zuzu...
  • Anaid
    #184
    http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2005-126

    Én ugyan nem tudok angolul, de hátha van aki igen...
  • USAMEN POWER
    #183
    Nem ! Amúgy meg ebbe a témába nem azért írok hogy a gondolataimat erőltessem másokra. Igazábol csak informálódni akarok. Amikor elkezdtem írni a dolgokat, hogy miket is találtam a Nibiruról a neten, közzétettem itt is, mert mások véleményére voltam kíváncsi, és mindig hozzátettem (HA tényleg létezik) mert ebben a dologban én se vagyok biztos.
    A gondolataim mellet max. csak érvelek, és nem veszek komolyan mindent, csak az irónizálást nem birom.
  • mrzool
    #182
    Komolyan veszel te mindent. A legnagyobb baromságokat is.

    Tényleg nem tűnik fel?
  • USAMEN POWER
    #181
    Nyugi, csak nem szeretem ha irónizálnak, és nem is nagyon veszem észre, inkább komolyan veszem.
  • mrzool
    #180
    Ha már egyszer az iróniát se érted, akkor inkább hagyd a francba az egészet...
  • USAMEN POWER
    #179
    É-D féltekékkel hasonlóan jah, meglehet ! Csak van egy kis gon, hogy középen áll a Nap, ami elég nagy ahhoz, hogy eltakarjon a egy másik oldalán lévő, vagy arról közeledö égitestet.
    Erre föl utaltam arra, hogy a téli, és a nyári égbolt között, különbség van.
  • mrzool
    #178
    Igazad lehet, ez a nibiru nem is egy egyszerű égitest, hanem befolyásolja a földlakókat. Ha éppen a nyári égbolton mutatná meg magát, akkor úgy szuggerálja a csillagászokat, hogy csak télen nézzenek az égre, illetve vica-versa. Az É-D féltekékkel meg hasonlóan, ugye...?
  • USAMEN POWER
    #177
    Háth ha tényleg létezik, akkor én kíváncsi vagyok rá, mert elvileg már tényleg látnunk kéne. De nem is olyan rég az egyik hozzászólásomban leírtam, hogy nem mindegy hogy a Téli, vagy a Nyári égboltot kémleljük.
  • mrzool
    #176
    Tényleg kedves nibiru-hívők, hogy van az, hogy még a gazdasági válság ellenére is folyamatosan képesek pénzelni (hogy kik? ti biztos arra is tudjátok a választ...) a sok százezer amatőr csillagászt és ég-fürkészt, hogy ne járjon el a szájuk?

    Sőt, így egyre beljebb haladva 2009-be már a hírhedt nibirutuknak is egyre beljebb kell lennie a Naprendszerben, ergo még több amatőr láthatja. Mindenkit megbérgyilkolnak vagy még a lefizetés megy?
  • USAMEN POWER
    #175
    Visszatérve a témára, nem tudom mennyire igaz a Nibiru, de ha ezt bejelentenék hogy 2012-ben ez a bolygó 100% hogy világvégét fog okozni, és a Hírekben éjjel, nappal ez menne, több mint valószínű hogy tömegpánik törne ki szerte a világon.
    És a gazdaságtól elkezdve minden szétesne.
    Még jó hogy titkolóznak a kutatók sok mindenben, jobb ha mi egyes dolgokról nem tudunk...
  • Anaid
    #174
    Javaslom, ha egyáltalán érdekel az objektivizmus, hogy olvasd el, pl. a Tudományos tévedés topicban a hivatkozásokat, bár linkelni még nem tudom, te is tájékozódj, mielőtt pálcát törsz.
    Te tényleg azt hiszed, hogy a tudomány egyes területein nem titkolóznak, nem hallgatnak el semmit? H afelfedeznének valamit baromira nem kötnék a te orrocskádra, sőt le is tagadnák bizonyos területeken. Te tényleg ilyen naiv bolond vagy, és még te hülyézel? Na neked aztén van kritikai és önkritikai érzéked! Az, hogy a tudomány valamiről hallgat, nem azt jelenti szerintem evidensen, hogy nem is tud róla...Szelektálnak aranyapám! Mellesleg én is olvasgatok tudományos cikkeket, sajna ott is vannak ám még cikken belül is ellentmondások...Még itt a tudományos hírek fórumában is...
    Mi van kedveskéim? Zavarban vagytok, mert olyan esetről írogattam, aminél megáll a tudományotok? Se cáfolatok, se semmi, csak hülyézés. Te, tényleg rólad kellene nekem elhinni, hogy tudós vagy? Bocs, nem hiszem.
    Egyébként hallottál arról a szóról, hogy szólásszabadság, meg moderátor sem vagy, úgyhogy szevasz...
    Bemásoltam pár oldalt, na és? Nem hirdetem. Minek olvastad el? Annyira azért érdekes vagyok, meg a cikk is érdekelt, hogy elolvasd?
    A díjra meg nem pályázom, te igen?
  • uwu
    #173
    Ha tudni szeretni valamit az ősi civilizációkról, elég ha utánanézel a történészek által felvázolt magyarázatoknak, nem kell ám megszakadni az erőlködésben, és ilyen ordenáré faszságokat hirdetni.

    Természetes dolog, hogy minden embernek van igénye a szellemi életre, tudományos magyarázatokra. Aki lusta és hülye azoknál ez úgy néz ki, hogy ilyen baromságokon agyalnak, mint amiket te is szajkózol.
    Javasolnám, hogy mielőtt a elnyernéd az SG főhülyéje címet olvasgassál mást is mint scifit, meg áltudományokat. Ezeket a faszságokat mi is ismerjük, persze nem mindet, mert nagyon sok ilyen van. Ezek szórakoztató irodalom jellegűek, nem tudományos álláspontok, nincs helye semelyik tudományos topikban.

    Aki nem képes megkülönböztetni a szórakoztató fantáziavilágot a tudománytól, jobb, ha az utóbbitól távol tartja magát.
  • USAMEN POWER
    #172
    A plazma kőfaragó elég érdekes szerszám, ráadásul nálunk csak kísérleti stádiumban van... Akk hozzájuk hogy a francba került, ráadásul kb. 1000 évvel ezelött ? Földönkívüliek érkeztek bolygónkra ? Sokmindent takar az Ó Kor... Remélhetőleg mindenre fény derül idővel...
  • Anaid
    #171
    "Maya kultúra (i.sz. 200 - i.sz.1.000)
    Még érdekesebb, mert a mayák fejlett asztrológiai tudással rendelkeztek. Nem voltak aranyból készült városok, de hihetetlen helyeken hihetetlen építmények léteztek, például a dzsungel közepén.
    Minden templom, vagy piramis kapcsolódott az asztrológiához, egyik sem volt véletlenül ott, ahol volt.
    Írásuk hieroglifa, mely még ma sincs teljesen megfejtve. Könyveket írtak, papírra, ezek főleg irodalmi és asztrológiai művek voltak. Sajnos a spanyol hódítók az alkotások nagy részét megsemmisítették.
    ....




    ....
    Hatalmas kőépítmények maradtak fenn, illetve ezek falain rajzok. Több rajz különleges, hiszen dolgozó embereket, vagy isteneket ábrázol, akik valamilyen kőfaragó eszközzel pontosan, és könnyedén vésnek. Ezt az eszközt nemrég sikerült azonosítani, mikor kiderült, hogy ma kísérleteznek hasonló eszközök előállításával. Ezek az eszközök plazma elven működnek, de még csak kísérleti stádiumban tartunk."

    Õslakosok

    ÕSLAKOSOK

    Mayák
    Inkák

    Pueblók

    Aztékok ?

    Nabateusok

    Ind civilizáció


    --------------------------------------------------------------------------------






















    Mayák

    Közép-Amerika őserdeiben láthatók a Maják több mint 1.000 éve elhagyott templomai. A Mayák fejlett civilizációval rendelkeztek. Értettek az építészethez, matematikához, művészetekhez. Ezen kívül elég keveset tudunk róluk. Nem ismerjük felemelkedésük történetét, és bukásukról is csak kevés információval rendelkezünk.

    Amikor Colombus Amerikába ért, a Mayák 700 éves civilizációja már megszűnőben volt. Gyakorlatilag a hátrahagyott épületeiből tudunk következtetni "titkaikra".

    Legfőbb Istenségük a Nap volt, és halálos ellenségként tekintettek az esőre. Hátrahagyott nagy épületeiket Templomként kezeljük, de lehet, hogy más célra építették őket (pl. lehet, hogy a csillagok, bolygók mozgásának megfigyelésére használták). A néma kövek titkainak megfejtése, a világ minden tájáról vonzza a tudósokat.



    A ma is látható épületek, az V. VI. század környékén épültek. Az épületeken látható, finoman kidolgozott domborműveket nem faragák, hanem gyorsan száradó agyagból formázták.



    Az időjárás, és az évszázadok múlása, ezek többségét lerombolta, de a védettebb részeken még ma is jól láthatóak. A jellegzetes orrú "Maya arc", azonos a ma élõ leszármazottaikéval...



    Az egyik meglepően jő állapotban fennmaradt, több mint 20 méter magas templom, jelentős régészeti felfedezéseket eredményezett az 50-es években. Elsőként, a belső falat borító, négyzet alakú lapok jelentése várt megfejtésre. 620, egymástól teljesen különböző lapot találtak. Amiről azt állapították meg, hogy a Mayák történelmének írásos dokumentuma. 30 évig tartott, amíg az egyik régész megfejtette azt, hogy az egyik lapon szereplő uralkodó (a tizen hatodik) ki is volt.

    1952-ban a régészek lábnyomokra bukkantak, amik a kőpadló alá, egy homokkal elzárt folyosóhoz vezettek. Háromévi ásás után kiderült, hogy a folyosó végén, a piramis talapzatával egy szinten, egy kamra rejtőzik. Odabent fiatalemberek csontvázaira bukkantak. Feltehetően a kamra lepecsételésekor áldozhatták fel őket. Találtak egy háromszögletű kőajtót is. A mögötte lévő teremben, 4 méter hosszú kőlap alatt, szarkofág feküdt. A lapra, kereveten fekvő férfialakot véstek. E felfedezés idején, az űrhajózás még szenzációnak számított, ezért sokan azonnal űrhajóst véltek felfedezni az ábrán. Ma már tudjuk, hogy azt a férfit ábrázolja, akit ide temettek. A test felett látható kereszt, az életfát jelképezi, nincs köze a Kereszténységhez.

    Minden jel arra utalt, hogy egy Maya király sírját tárták fel. A szarkofágban, egy díszes ruhába öltözött férfi csontvázát találták meg.



    A felirat szerint a király azért halt meg, hogy egy újkor hajnalán, újra szülessen. Arcát szépen kidolgozott Jade maszk takarta.



    A felfedezés után világossá vált, hogy a "templomok", hasonlóan az egyiptomi piramisokhoz, az uralkodók temetkezési helyéül szolgáltak. Kiderült az is, hogy ezek a rangos személyek nem Mayák voltak, hanem Közép-Mexikóból érkezett hódítók, akik egymás után foglalták el a városokat. A Mayák, a "Nyugat Urainak" nevezték őket.

    Az emberek társadalomban elfoglalt státuszát, fejdísz jelezte (a király tollas fejdíszt viselt, míg a legalul álló parasztok csupán kis bóbitát). Külön réteget képviseltek a Nyugatról érkezett nemesek, a papok, és a Mayák vezetői, végül pedig a föld, és fejdísz nélküli rabszolgák.

    Az esőtől rettegő Mayák számára fontos volt, hogy kiengeszteljék az Eső Istent. Szobraikon Őt, hosszú görbe orral, szögletes füllel, és kerek, kiguvadt szemekkel ábrázolták. Szinte minden épületükön látható, ezért a Mayák szimbólumává vált. Vannak templomok, melyeket kizárólag az Eső Isten alakja díszit. A Mayák állandó rettegésben élhettek, egyrészt az Őserdőtől, másrészt az Eső Istentől is féltek. Úgy tűnik, hogy többet tudhattak a Világegyetemről, mint a közvetlen környezetükről, a Földről.

    Különlegesen faragott "Idol-t" találtak Copán-ban.



    Egy másik város romjai között, mintegy 400 km távolságra ettől, a 30 méter magas főépületet, természetesen szintén, az Eső Isten alakja díszíti, de itt azonban egy másik jel is felbukkan (álkapcsában emberfejet tartó kígyó), ez az a kígyó, aminek segítségével a papok tartották a kapcsolatot, az Ősök szellemeivel. A főépület tetejére vezető lépcső, meredek, és keskeny. Valószínűleg a szertartásokat vezető papok használhatták, és itt mutatták be az emberáldozatokat is. Áldozatukat a csúcsról taszították a mélybe, hogy a túlvilág bejáratát jelképező udvaron haljanak meg.

    A többi épülettől távolabb áll, a kicsiny ablakairól "galambdúcnak" elnevezett épület, ami a kutatók szerint csillagvizsgáló lehetett. Szerintük, a lőrésszerű ablakokon kitekintve vizsgálták a Mayák a csillagok mozgását, és azokat feljegyezve, részletes táblázatokat és naptárt készítettek. Pontosan rögzítették, pl. a Vénusz mozgását. (Azok, akik a Mayák földön kívüli kapcsolataiban hisznek, ezt tekintik bizonyítéknak). De, hogy valójában mire használták a Mayák ezt a galambdúcszerű épületet, nem ismerjük, csak feltételezések vannak.

    A III. századból maradtak fenn Maya csillagászati feljegyzések. Innen tudjuk, hogy a húszas számrendszert alkalmazták, és ismerték a "0" szám fogalmát, amit vörös szemmel jelöltek. Tőlük teljesen függetlenül, csak 300 évvel később fedezték fel Indiában a "0" szám fogalmát…

    A Mayák valamennyi városukat ugyanazon alaprajz szerint építették. A város a Kozmoszt jelképezhette. Fő tengelye Keletről (a születés irányából), Nyugat felé haladt, ahol a Nap lenyugszik, és az élet véget ér. A központi tér, a Túlvilág tavát jelképezte. Onnan figyelték, és irányították az Ősök, hitük szerint, a Földi eseményeket. Az épületek belsejében vörös festék nyomai láthatók, amit a templomok kifestésre használtak. A körben álló templomokban a papok emberáldozatokat mutattak be, és a sötét belső kamrákból vizsgálhatták a csillagokat. Az egyik, bonyolult rajzolatú kőemlékműről tudjuk, hogy 378. január 16.-án, hadvezér érkezett Nyugatról.

    Az akkori uralkodó, ezen a napon halt meg. A "jövevényt" 380.-ban tették meg királlyá. Őt 445.-ben követte a következő, de már utolsó uralkodója a városnak. A királyok, egy kőbaltákat, és kőkalapácsokat használó nép felett uralkodtak. Ezekkel az egyszerű szerszámokkal alkották meg finom faragványaikat, és a hatalmas méretű templomokat.

    A legnagyobb Maya városnak 40.000 lakosa lehetett, romjait csak egy évszázada fedezték fel, több mint 1.000 éven át, rejtve maradtak a dzsungelben. Egyértelmű jelek utalnak arra, hogy nem csak vadásztak, hanem az Őserdei irtásokon kukoricát, és babot termesztettek.

    Valószínűleg az erdőirtás, és a föld túlművelése vezethetett a Maya városok hanyatlásához. Az uralkodók egyre többet követelhettek alattvalóiktól. Ezektől a követelésektől, (amik között lehettek emberáldozatok is), valószínűleg fellázadhattak. A felkelés részletei nem ismeretesek, de bizonyos, hogy éhínség lehetett, és az ivóvíz elfertőződött, mert számtalan holttestet dobtak, az Istenek kiengesztelésére a folyókba, és tavakba. A városlakók pedig valószínűleg ezért menekülhettek el…

    A városok elhagyásával, és a hadvezérek elüldözésével nem ért véget a Mayák története. Jóllehet, kiderült, hogy a hadvezérek emberáldoztai hiábavalók voltak, az emberek hinni akartak valamiben. Nyugatról idegen papok érkeztek, akik új várost építettek, és uralmuk még kegyetlenebbnek bizonyult, mint a korábbi hódítóké. Jelképük a kígyó volt, de nem a korábbi, mindent látó, hanem egy ádáz, dühös Istenség, ami jelen volt minden templomban.

    Az új papok ismét bevezették az emberáldozatokat. Mivel folyton háborúskodtak, hadifoglyaikat áldozták fel az Isteneiknek. Templomaik hatalmasak voltak, de már nem EGY uralkodót, hanem egy egész papi kasztot jelképeztek. Senki sem tudja, hogy mennyi ideig uralkodtak az itt élők felett.

    A Mayákat templomaik építésére kényszeríttették, vagy arra, hogy katonaként hadifoglyokat szerezzenek a következő emberáldozatok bemutatásához. A harcosok templomában állt a legfőbb áldozati oltár, amit szintén a Napnak szenteltek, de ezen már élő emberek szívét áldozták fel.

    Számos rajz örökíti meg ezt a szertartást. Az áldozatot a kőre szorították, hogy az Istenség könyörtelen arcát lássa utoljára, és a pap többnyire obszidiánból készült késével felhasította a mellkast, és a még dobogó szívet emelte a magasba. Több ezer embert áldoztak fel. Csupán a talapzat faragásai, 20.000 fejet ábrázolnak…

    Egyszer azonban ennek is vége lett. Lehet, hogy az újabb felkelés történetét sohasem tudjuk meg. A Mayák megelégelték az idegenek uralmát, a harcokat, a vérontást, és új lakóhelyet kerestek maguknak az Őserdőben.

    Tehát a Mayák nem hagyták el félszigetüket, békés gazdálkodókká váltak az erdőben. Az ötszáz évvel később érkező, európai felfedezők, már csupán gazdálkodók elszórt csoportjaként találkoztak velük.

    Mexikó és Guatemala határán élnek azok az indiánok, akik a Mayák közvetlen leszármazottai, akik ma is ismerik az ősi nyelvet. Ez a néhány száz ember viszi tovább őseik kultúráját. Körülöttük már modern módszerekkel termelnek, de Ők ma is, kis településeken élnek az erdőben, mintha az egykori hatalmas városokhoz nem lenne közük.

    Vizük erősen meszes, ihatatlan, ezért tiszta vizet, a fákat körülfonó liánokból nyernek. A féktelen erdőirtás azonban lassan megfosztja a törzset fő életterétől, az érintetlen Őserdőtől.

    Népük hagyományai szerint, időről, időre, kisebb területeket égetnek fel belőle maguknak. E termőföldeket 2-3 évig használják, aztán évekig pihentetik, és ismét megművelik. Módszerük már 1.000 éve működőképes, anélkül, hogy károsítaná a környezetüket. Ma azonban nincs idő a föld kipihentetésére...





  • USAMEN POWER
    #170
    ÁÁ eszem ágában sincs vitázni... csak megosztottam amiket találtam itt ott neten, és nem tudom hogy mit lehet elhinni, és mit nem...
    De azért vannak érdekes dolgok, amit említettem a több ezer éves űrhajós leszállási rajzok, ja és hogy a Nasa Naprendszer kutató műholdjait valami eltéríti, annak ellenére hogy az ismert bolgók pályáit, és gravitációs hatásait is beleszámolták a röppályályukba.

    Meg olyat is hallottam hogy a Bibliában is vannak utalások a Nibirura, pl vízözön...
    Ráadásul az is kiderült hogy van annyi víz a Földön hogy megfelelő gravitáció hatására a magasabb hegyek kivételével mindent elborítson a víz... Ez esetben sem találom az oldalt ahol ezt olvastam, mert elég rég volt, de részemről van egy példa az apály, és a dagály, amit a Hold okoz...

    Na mind1, ezt még elolvashatjátok, elég sok érdekes dolog van még itt... Az utolsó cikket a listán optimistának és hihetőbbnek nevezném !
  • dronkZero
    #169
    A mayák állítólag rohadtul nem gondolták, hogy világvége lesz 2012-ben...
  • Anaid
    #168
    A mayák sokmindenben hittek, a naptár addig készült el. Szerintem vallási volt az oka, valszeg hitték, hogy akkor visszatérnek az isteneik...Szerintem csak ennyi. Szerintem új időszámítást jelképez, nem világvégét. A hitük volt az alapja, szerintem semmi egyéb.
    Na itt is vita lesz a véleményemből? Remélem nem.
  • USAMEN POWER
    #167
    Ebben közrejátszik az is hogy nem mindegy hogy tél van, vagy nyár.
    Egyik esetben a Nap egyik oldalán, a másik esetben a Nap másik oldalán halad épp a Föld, a pályályán. Ha meg a Nibiru létezik, és épp a Nap takarásában van, akk nem biztos hogy látjuk, szóval nem mindegy hogy a téli, vagy a nyári égboltot kémleljük. Habár nem tudom merről érkezik majd az X Bolygó ha létezik, legalábbis van pár pálya, és egyébb kép a googlen, nem vagyok benne biztos hogy hitelesek.





    Én Notredamusnál akadtam rá amúgy a Nibirura, aminek elvileg lakói is vannak, és Nibiru a vezérük. A weboldalt nem találom már, de ilyen dolgok voltak ott leírva: Elvileg amikor elhalad a Nibiru a Föld mellett, lakói lejönnek a Földre és a nőkkel, lányokkal közösülnek, vagyis utódokat nemzenek. Találtam több ezer éves űrhajós leszállási rajzot a Nibiruról a Földre. És elvileg a Nibiru elhaladtával az emberiség nagy fejlődésen esett át, és modern eszközök kerültek a Földre. stb stb... Sokminden volt még az oldalon, de nem nagyon tudom őket elhinni. Habár az űrhajós leszállási szögek elég érdekesek voltak...

    Találtam viszont még egy érdekes oldalt:
    Elveszett Planéta

    Ezen kívül még számos oldal foglalkozik a témával, habár 2012-re a Föld rezgés szintjének megváltozásától, a dimenzióváltásig sok mindent jósolnak egyéb "okos" emberek, összezavarva másokat, a pánik keltésről meg nem is beszélve... A Maya naptár is 2012-ben ér véget, legalábbis a Mayák számításai szerint akkor lesz a világvége, mindenesetre a Spanyol meg a Portugál felfedezők a Mayáknak elhozták már az 1500-as években a világvégét.
    De szerintem akár mi is lesz hülyeség még 3 évig parázni, és minden reggel úgy kelni fől hogy jön a világvége...
  • Valka
    #166
    2009 van, ezek szerint szabad szemmel is kellene már látni...
  • blackgamer
    #165
    akit érdekel, ma az Echo tv-n a Pörzsölő című műsorban volt szó a Nibiru-ról
    ismétlik is, de netről is nézhető lesz
  • Anaid
    #164
    Semmi, de majd minden topicban vannak OFF bejegyzések. Miért pont ez lenne kivétel?
    Viccet félretéve, ha ilyen címmel (a neve:1999..)nyitott volna egy topicot, nem valószínű, hogy tudnánk milyen jellegű bejegyzés, miről van szó, akiket az ilyen dolgok érdekelnek, lehet el sem olvasták volna. Hasonló a "probléma" jellege, nem annyira off. Szerintem.
    Meg egy beszélgetés általában kiindul vmiből, eljut valahova és már lehet nem az eredeti témáról van szó. Valahol nem is lehet szerintem elvárás, hogy ugráljon mindenki beszélgetés közben össze-vissza a topicoc között. Én úgy vettem észre, hogy ehhez flexibilisen állnak hozzá bizonyos fokig, ami szerintem klassz.
  • HUmanEmber41st
    #163
    Ennek mi köze van az igazi Nibiruhoz, ami nem aszteroida, hanem egy, az ekliptika síkjához képest kb 50 fokkal hajló a pályán kering a Nap körül és kisbolygó méretű????
  • Anaid
    #162
    Ki nevezte el pont így?
    Na kedveseim, nekem modhatnak bármit, Nostradamos nem volt csaló.
  • Christiansen
    #161
    nesztek Nibiru :PPPPPPPPPPp
  • HUmanEmber41st
    #160
    És ez a Dél-Japán szigetről elszármazott nép elindult észak felé a szárazföld mellett, egyre csak északra, míg megtalálták a Bering-szorost, ami elválasztja Ázsiát Amerikától....
  • OKkultist
    #159
    Biztos, hogy nem igaz, legfeljebb részben, a hivatalos tudomány szerint (amit oktatnak, tehát nem a Forbidden Archeology-t idézem!) a négerek valahol közép afrikában egyetlen törzsből alakultak ki pár ezer évvel ezelőtt, tehát a pigmeus és a 190cm magas néger az nemrég még egyforma volt. Az északi ember meg nem tudom honnan ered, de hidegre alkalmazkodott, mert nagytermetű,(kistermetű állat sincs a hideg éghajlaton, mert nem tud működni a hőháztartásuk) nincs UV-védelem a bőrében, stb.. ellentétben az ázsiaival, akik kistermetűek, jobban bírják a 100%-os páratartalmat és a 40fokos meleget, de a hivatalos magyarázat szerint a vágott szem a hideg miatt alakult ki. Most akkor ki beszél összevissza. (én csak a tankönyveket hasonlítom össze, és akkor még az genetikai összehasonlítás érdekességeit nem is említettem)
    Egy kis genetika, MTA
    Még genetika
    Egyébként állítólag genetikai kutatások alapján pl. az összes indián egy déli japán szigetről származik. Kérdés, hogy hány év alatt alakultak át annyira. (merthogy mostmár nem nagyon hasonlítanak)
  • Pluskast
    #158
    Végképp nem tudlak követni - lehet hogy nekem lassú a felfogásom - hogy mit akarsz ezzel mondani. Lehet én emlékszem rosszul de úgy tudom, hogy a jégkorszak idején az egész Skandináv - félsziget és a mai Britannia is totál egybefüggő jégterület volt amin nemhogy ember de még a növényzet sem élt meg. Ergo a magas északi típus nem tudom, hogy jön be a képbe. Az emberi vándorlásnak meg egyszerű oka van jobb földterület + kíváncsiság. Az emberiség a vándorlás révén terjedt szét a földön. Lásd pl az ausztrál őslakosokat akik afrikai eredetűek. A hivatalos magyarázat a négerekkel kapcsolatban nem tudom mi de a genetika és a környezeti hatás eléggé megváltoztatja az embert. Ezen kívül nem kizárt, hogy az egyes embertípusok találkoztak egymással és keveredtek.
  • dronkZero
    #157
    Arról aztán rajtad kívül végképp senki nem tehet, hogy mindenféle baromságot összeolvasol...

    És azt mikor fogod fel, hogy a "hivatalos" szó tudomány kérdéskörben FASZSÁG?
  • rumkola
    #156
    persze te kivétel vagy, a nagy mindent tudó, ahogy a kommentjeidből is sugárzik
    :DDDD
  • OKkultist
    #155
    Még egy utolsó erre a témára: nem lehet ugyanarra a problémára 2 teljesen különböző és egymással ellentétes darwinista magyarázat:
    vagy magas és erős izomzatú, világos bőrű, világos szemű, vagy alacsony fekete hajú fekete és vágott szemű, és sötétebb bőrű a genetikai válasz a hideg éghajlatra. Tehát az egyik az odavándorolt valamiért valamikor, a másik az meg ott alakult ki. Szerintem a magas északiak alakultak ki ott, mert ők kevésbé bírják a napfényt (UV sugárzást) mint az eszkimók, akikhez hasonló emberek élnek DK Ázsiában is. Ugyanez a négerekkel: pigmeus és a 190cm átlagmagasságú(!!!) nilotid szudániak. Ráadásul a hivatalos duma szerint ie.3000-ben még egyféle négerek lakták Afrikát, meg azt is a hivatalos magyarázatoknál láttam, hogy a vágottszeműeknél az extrém hideg ellen alakult ki a bőrredő a szemükön. Namostakkor mi van a darwinistákkal, mert ennyire összevissza nem lehet magyarázkodni, csak hazudozni.
  • HUmanEmber41st
    #154
    "Telibekúrásról" nem volt szó, hanem arról, h a gravitációs anomáliák miatt egy-két aszteroidát ütközőpályára állít.
    Az információ túltengés miatt van régészeti Nibiru-kép, van félreértelmezett Nibiru-kép, van csillagász Nibiru-kép, meg még sok fajta. Most válaszd ki az igazit...
  • dronkZero
    #153
    A Mars méretet erősen kétlem.

    Meg akkor az nem Nibiru. Nibiru definíciója: nagy baszott bolygó, ami telibekúrja a Földet és elhozza a világvégét.
    Ennek nem felel meg egy Mars méretű izé, ami nem csinál semmit.

    :D
  • dronkZero
    #152
    Mert kit érdekel egy 135643296792476. sorszámú hóttjelentéktelen aszteroida?
  • MuldR
    #151
    Es ha igy lenne, miert nem olvasni rola a hirekben?
  • HUmanEmber41st
    #150
    Beszéltem egy csillagász-szakkör vezetővel, ő azt mondta, h ugyan létezik a Nibiru, és a keringési ideje is megegyezik, meg az ekliptikával bezárt szöge is.
    DE!
    A Nibiru igazából(?) egy kb Mars nagyságú kisebb bolygó, ami nagyon messze kering a többi bolygótól, így nem zavar bele a belső bolygók pályájába. és egy jobb minőségű amatőr távcsővel megfigyelhető már az Északi Féltekéről is.