36194
  • gordon 24
    #35912
    A piszkosságot azt megcsinálom, hátha. Igazából van is biztonsági mentésem a gépen róla, mert októverben aksit cseréltek benne (Munkás teló, egyfolytában gps, folyamatosan töltőn van) és ugye akkor csak úgy lehetett leadni, hogy törölni kell minden adatot róla. Nem tudom mi lelte karácsonykor még simán tettünk fel képeket a gépre róla. Passz. De tuti valami összeférhetetlenségi softver gubanc lesz ez.. :-)
  • [HUN]FaTaL
    #35911
    Esetleg nézd meg nem-e koszos az USB port, az szokott ilyesmit csinálni. Ha igen, pucold ki. :D

    Ha nem, akkor esetleg még adatmentés után egy factory resetet érdemes lehet csinálni a telefonon. Ha úgy sem jó, akkor gari.
  • gordon 24
    #35910
    Igen! Laptoppal, asztalival is. Mindegyiken win7 van 64 bites verzio. Volt kikapcs, restart minden.. Olyan mintha a telefon nem akarna látszani, merz tölteni engedi magát a gépekről. Szóval usb portok müködnek a kábel ok.. passz. Már ötletem nincs..
  • [HUN]FaTaL
    #35909
    Géped indítottad már újra? Nagyon gyakran meghülyül a windows, ráadásul az újabb rendszereken már nem csinál teljes leállítást, ha kikapcsolod, csak hibernál, ezért csak a rendes restart segít. Más géppel próbáltad?
  • gordon 24
    #35908
    Sziasztok! Van nekem egy p9 es huawei telóm. A gondom az, hog egyik napról a mésikra elfelejtett a pc usb kapcsolat után látszani a gépen. Nem is jön elő rajta az a választó funkció amelyiken kiválasztható, hogy miéyen hozzáférést engedélyezel a gépnek. Nézegettem ilyen forumos megoldásokat. Az usb javítás engedélyezését, az mtp protokolra állítást, a hsuit engedélyét ás iéyesmiket. Ezeket szépen beállítgattam, de ugyan úgy cseszik kapcsolatba lépni a pc-vel. Sőt bluetooth kapcsolattal sem hajlandó a laptoppal komunikálni. Mi a fenét csináljak vele? Már agyaltam azon, hogy visszállítom gyári beállítésokra, csak ugye akkor minden veszik. Azt meg nem igen szeretném. Van ötletetek?

    A teló egy viszonylag fiatal (másfél éves) huawei p9 (egyébként rohadt jó :-)
    Android verzio: 7.0
    Emui: 5.0.4

    Elöre is köszi, ha tudtok segíteni.
  • Mofarguru
    #35907
    Srácok, lenne egy olyan kérdésem, hogy tudnátok ajánlani egy jól működő és legfőképp megbízható password manager appot?

    Thx!
  • csgj
    #35906
    Sziasztok! Azokhoz fordulnék segítségért, akik használnak vagy használtak Huawei P20 Pro telefont. Ti milyen színmódot választottatok? Normál vagy Élénk? Az Élénk nagyon megdobja a színeket, bámulatos, de azért gyanús, hogy nem természetes. (Alapjáraton a telefon Élénkre van állítva, szóval valamiért az a default.)
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2019.01.13. 11:42:07
  • szucsy89
    #35905
    az a csuklósbusz középső része eléggé undorító, de első lépésnek megteszi, majd jönnek a top gyártók, és megcsinálják normálisra
  • Dzsini
    #35904
  • Jim Morrison
    #35903
    Android One, de azért 5 Zeiss kamera? hmmpfmmm
  • Vadnokedli
    #35902
    Olyan mintha a sávok/frekvenciák összekeverednének valahogy. Szolgáltató mindkét oldalon azonos?
    Amúgy ezek pontosan milyen telefonok amiken ez jelentkezik? MediaTek-es telefonok kicsit hajlamosabbak az ilyesfajta anomáliákra, hívással kapcsolatos problémákra.

    (Egyébként egy gyári visszaállítás + opcionális sim kártya (újra) csere mindig ajánlott.)
  • Zozo0122 #35901
    Sziasztok, tapasztaltam egy furcsaságot, furcsa hangok jönnek a telómból (pár éves Huawei) néhány hívásom - helyett. Néhány közeli ismerősnél is előfordult: felhívok valakit, fel is veszik, de nem őt hallom, hanem mindketten valami furcsa hangfoszlányt, hörgő, cuppogó hangokat. Ilyenkor ez megy amíg le nem tesszük és újra nem tárcsázzuk egymást.Biztos volt már itt téma és valszeg nagyon egyszerű a dolog, de szeretnék rájönni a nyitjára és kiiktatni ezt. Sajnos felvételem nincs erről. Ötletek?

    Szerk: időközben találtam ezt, ez lenne az. Ki tudom szűrni valahogy?


    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2019.01.02. 23:23:58
  • Mofarguru
    #35900
    Az appok kilövésével kíváncsi vagyok mit érek el, de azért megpróbálom. Viszont hűteni azért nem fogom. Mondjuk azért nagyon furcsák ezek az eltérések.
  • Mofarguru
    #35899
    Előre telepített appokkal nem tudok mit kezdeni, de semmi felesleges nincs fent. Viszont szolgáltatós a telefon. De majd akkor kilövök minden appot, és majd megpróbálom, hogy úgy mit mér.
  • bajgunar
    #35898
    Totál kinyomsz mindent benne! Kikapcsolod, letiltod, stb. Repülő módba rakod. És hűtöd is közbe ezerrel!!!
    Komolyan! Csak sima hűtést nyomsz rá és meglátod pár ezerrel több lesz a pontszám.
    Kimovil-en ~313500, antutu.com-on ~307000, mobilarena-n ~301800.
  • RelakS
    #35897
    Emlékeztek még arra, mikor a sarkított képcsövű tévék voltak a menők? 20+ éve volt. Most meg a lekerekített sarkú képernyővel rendelkező telefonok a menők? :D
    Vajon monitorban is jön majd ilyen? :D
  • Vadnokedli
    #35896
    Előre telepített szarok simán lehúzhatják a pontszámot, ha szolgáltatós akkor meg pláne lehet eltérés.

    Amúgy van mód a telefonok tuningolására is custom kernellel/fw-el.
    - Én erre tudok gondolni, vagy még esetleg arra hogy ezek a pontszámok a kiküldött teszt telefonoktól származnak amiknél általában erőteljesebbre vannak configolva a dolgok hogy szintetikus benchmarkoknál többet adjon.
  • gabi89
    #35895
    Rossz példa mert a Oneplus3/3T pont, hogy megkapja...hacsak nem kamuztak.
    Mindenesetre eddig tartják magukat az ígéretükhöz, mert a 6 után az 5/5T -re már kint a Pie.
  • Mofarguru
    #35894
    Lehet kicsit offtopic de azért megkérdem. Az mitől lehet, hogy a telefonomon (Mate20 Pro) az AnTuTu benchmark tesztben kapott pontszám, némileg eltér a tesztekhez képest? Ahogy elnéztem ennél a telefonnál 300e felett hoztak a tesztek, ellenben nekem mindössze 260e körül jött ki. Van esetleg olyan tényező, ami befolyásolhatja ezt a tesztet?

    Tudom nem nagy dolog, de azért engem érdekelne...

    Thx!
  • davidka003
    #35893
    S7-en szerintem kifejezetten jól sikerült a 8.0. Nem nagy tragédia ha nem jön rá újabb.
  • Sippie
    #35892
    Hát a galaxy s4 hun van?!
    Utoljára szerkesztette: Sippie, 2018.12.31. 13:51:43
  • MerlinW
    #35891
  • Dzsini
    #35890
    Mondjuk a lista alja érdekes, addigra valószínűleg kint lesz a Q, de legalább majdnem utolérik a világot :)
  • Vadnokedli
    #35889
    3 éves lesz az a telefon, persze hogy nem kapja meg. Ahogy a One Plus 3 se fogja, pedig az egy pár hónappal fiatalabb telefon.
  • szucsy89
    #35888
    az S7 már meg sem kapja? gáz...
  • Jim Morrison
    #35887
    Samsung Pie Roadmap
  • kl24h
    #35886
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miért váltottál az iOS-ről Android-ra?
  • Mofarguru
    #35885
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek android ügyben. Tíz év után váltottam iOS-ről, és így elsőre van egy két "furcsaság" amit jelenleg még nem nagyon értek az OS-t illetően.

    - Adott egy Huawei Watch GT óra, amit nem tudok installálni, mert az órán lévő QR kód beolvasása után megjelenő linkre kattintva, azt választ kapom, hogy "az ön kapcsolata nem privát" és nem tudok tovább lépni. Ilyenkor mi a teendő, hogy fel tudjam a telefonnal ismertetni az órát?

    - A google címtárba rögzített kontaktok miképp szinkronizálódnak a kalendárral? Csak azért mert azzal nincs gond, hogy a google címtárba rögzített kontaktok rendben szinkronizálódnak a telefonra (bár...itt azért annyi anomáliát észrevettem, hogy pl. a címtárba rögzített születésnapokat nem rögzíti a telefonos kontaktok alá). A mail account mindenhol ugyan az, szóval az nem gond.

    - Tudnátok ajánlani valami nagyon jó jelszó tároló appot, aminek mondjuk van online szinkronizáló felülete is?

    - Kontaktok: itt még annyi lenne amit nem értek, hogy ha a google címtárba a kontaktoknál a rendezési szempont: vezetéknév, a telefonon a névjegy rendezési elv: vezetéknév a névsorrend: vezetéknév elöl és mégis, a bejövő híváskor a vezeték és a utónév fel van cserélve. Miért?!

    Egyelőre ennyi lett volna. Meg kell hagyni, azért 10 éve iOS után még tanulnom kell ezt az Android OS-t. Bár az is igaz, hogy nem ördögtől való...

    Thx!
  • Vadnokedli
    #35884
    Ez clean software lett frissítés után vagy teljesen re is resetelte? Ha nem állítsd vissza a telót gyári állapotra.
  • AnuluWork #35883
    Sziasztok!

    Xiaomi MiA1re a tegnapi Pie install csinált egy olyat, hogy a telekomos kártyámról van net, a UPCsről megnincs. Nem is ér el semmilyen hálózatot. Wifi ok. A Pie egy naptár widgetet és egy shake flashligtot nyírt ki ami 8.1 alatt ment. :(

    Másnál hasonló net gond, esetleg a netproblémára megoldást tudtok-e írni?

    Ja, közben vissza is vonták a Pie-t, legalábbis már nem elérhető ...
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2018.12.24. 20:50:16
  • benőmenő
    #35882
    Sziasztok, az f1 mobile racinghez valaki tud egy módosítatlan, biztonságos apk-t?
    A play store inkompatibilitásra hivatkozva nem engedi leszedni, de azért megpróbálnám.
    Egy Xiaomi Redmi Note 4-re szeretném feltenni.
  • Jim Morrison
    #35881
    S9 és S9+ -ra kijött a Pie németeknél.

    // reddit post hívta fel a figyelmem, hogy a samsung galériában a weboldalaknál készült screenahotoknál elérhető egy plusz gomb, ami a screenshotolt oldalra visz. apróság, de nekem speciel már lett volna rá szükségem :)
  • RelakS
    #35880
    Huawei tablet 8-as droiddal. Rádugok egy memóriakártyát olvasóval, otg-vel, olvassa, böngészhetem a képeket, diavetítés, lapozás, stb.
    Sony telefon 9-es droiddal. Rádugok egy memóriakártyát olvasóval, otg-vel, ... és csak a saját kis böngészőjével tudom megnézni a tartalmát, képeket is csak egyenként tudok megnyitni.

    Ez a Sony marhasága, vagy a 9-es androidé? Esetleg valahogy meg lehet kerülni? A legtöbb képnéző még csak nem is látja a tárolót, egyedül a Perfect viewer, de az is csak egy képet tud megnyitni egyszerre (nem tudok előző/következő képre lapozni), pedig a mappákat tudom böngészni.
  • Sippie
    #35879
    Oké tárgytalan, media playerrel kell szinkronizálni.
  • Sippie
    #35878
    Sziasztok!
    Galaxy S4 telefonra másolok át .avi videókat PC-ről, de nem tudja lejátszani a telefon.
    Ezeket a fájlokat korábban már rátöltöttem, és akkor gond nélkül vitte, talán mintha magának konvertált volna valamit. Nincs valakinek ötlete, hogy mi a szar baja van?
  • kl24h
    #35877
    Búcsúzik az Android 4.0
  • Jim Morrison
    #35876
    https://twitter.com/UniverseIce/status/1071686686982070272 nagyon tudományos videó, ami azt sugallja, hogy samsung s10-ben lesz headphone jack, hátul úgy tűnik nincs külön helye ujjlenyomat olvasónak... legalábbis csodálkoznék, ha kamerák között/mellett lenne szélre kitéve.
  • masoma
    #35875
    valóban ez az oka, iphone-nál viszont visszahajlították a kijelzőt az alján és ezért működik az edge-to-edge, itt is csinálhatták volna ugyanezt
  • Vadnokedli
    #35874
    Gyanítom valami support lehet alatta a csatlakozóknak.
  • masoma
    #35873
    miért nem képesek az alját is normálisan is megcsinálni, muszáj mindig egy kicsi belógás, hogy véletlenül se legyen teljes az összkép :(