36194
  • Dzsini
    #35792
    Azért egy Samba share Windowsban 3 klikk, egy SMB képes filekezelő 1 perc Androidra, innentől meg a wifi sebessége a korlát (5GHzen azért egész jó az is)

    Mi a befektetés?
  • SzirmosSzisza
    #35791
    Te most komolyan inkább feltöltenél egy 8GB-s fájlt a felhőbe ahelyett, hogy kábellel átmásold a telefonra? :) (a lokális megosztás amúgy nem hülyeség, de évekig tartana mire megtérülne az időbeli befektetés a kábellel másolás helyett)

    Amúgy egyszerűen jobban szeretek telefonon nézni sorozatot/filmet (annak ellenére, hogy pókhálósra van törve), mint laptopon.
  • Borg
    #35790
    " otthon áttolja a készülékre amit nézni tervez"

    Ez még mindig nem indokolja az alap felvetést, hogy ehhez minek kábel.
  • Dzsini
    #35789
    Mert csak telefon van náluk (csak telefonjuk van, nincs laptop és táblagép és egyéb médiafogyasztó eszköz), ráadásul nem végtelen mobilnettel / nem akar a reptéri-repülős-vonatos wifivel küzdeni, hanem otthon áttolja a készülékre amit nézni tervez, és útközben nézi.

    Döbbenetes, hogy különböző embereknek különböző szokásaik lehetnek :)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.10.31. 13:56:02
  • Borg
    #35788
    Nagyjából 10 éve ültem vonaton utoljára :D

    De ez az igény nem jön elő bennem, hogy utazáskor filmet nézzek valamin. Ha a repülőn előkerül a laptop, azon se filmet nézek... Régen volt egy Tab S-em, amit párszor használtunk erre a célra nyaraláson, de azt is eladtam végül.

    De tegyük fel, hogy előjönne az igény, akkor felrakom a filmet amazonra vagy onedrivera, vagy épp a laptopra és kész. De telefonra? Minek?
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2018.10.31. 13:51:19
  • Dzsini
    #35787
    És egy vonatút közben?
  • Borg
    #35786
    Várjál, most esik le, te a telefonon nézel filmet?

    Ezt talán egyszer próbáltam, akkor is ráböktem az otthoni hálózaton a megosztott könyvtárra, és lejátszottam a filmet. Minek áttölteni telefonra?
  • SzirmosSzisza
    #35785
    Gyorsabban lejön egy HD film kábelen még másolással is, mint telefonról próbálni p2p-t.
  • Dzsini
    #35784
    ... végső esetben a memóriakártya, ha valaki használ olyasmit.
  • Borg
    #35783
    Mire kell fájlátvitel, amire nem jó a wifi meg a cloud?
  • SzirmosSzisza
    #35782
    Fájlátvitel miatt még hasznos tud lenni (ha valami film nincs se HBO-n se Netflixen), illetve a gyors töltés szerintem még mindig marha hasznos, főleg ha mindig elfelejti tölteni az ember a telefont (kéne egy ilyen asztal, ezzel nem lenne baj :D).
  • Borg
    #35781
    Igen, minden másnap éjjel.

    Munkatársam a melóban csinálja ugyanezt, ő lekapkodja róla a telefonját ha kell. Szintén semmi baja az S8-asának.
  • Borg
    #35780
    Nálam semmi gond nincs a stabilitásával.
  • desigo
    #35779
    Csak éjjel töltöd vezeték nélkül a telefont?
    Napközben ha töltőn pihen és jön egy telefon/üzenet akkor megszakítod a töltést és a használat után visszateszed?
    USB-C gyors,szimmetrikus,nincs vele soha szenvedés,
    Utoljára szerkesztette: desigo, 2018.10.30. 23:02:30
  • [HUN]FaTaL
    #35778
    Inkább előbb rakják rendbe, hogy kábelen is stabilan működjön, mert nem nagyon sikerül. :D

    #35773: Az XL-el szemben nem tudom, de a sima Pixel 3 lehet alternatíva, méghozzá a mérete miatt.
  • Borg
    #35777
    Miattam meg az USB csati lehet következő amit lefelejtenek a telefonokról, pont annyira nem hiányozna, mint a füles dugó.
    (na jó, előbb oldják meg, hogy az android autós screen mirror is menjen kábel nélkül)
  • Dzsini
    #35776
    Nem "lesz", "van" (az 5 éves Nexus7 már felvett 1,5-2A-t egy Qi töltőn át). És nem árt jobban az aksinak, mint az usb csatlakozónak a különféle dolgok állandó ki-bedugdosása.
  • szucsy89
    #35775
    gondolom majd ez is kinövi magát, lesz fast QI charging amivel olyan gyorsan lehet tölteni vezeték nélkül mint kábellel :)
  • adam46
    #35774
    Csak a hangzásra rágyúrhatnának már végre. A QI töltést én nem is értem, oké, rárakod a padra kényelmes meg minden, aztán elpiszmog vagy 3 órát mire feltölti, közben meg kábelen 1 óra alatt simán megvan. Plusz nem is hiszem, hogy jót tesz aksinak az állandó töltögetés.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2018.10.30. 18:49:53
  • szucsy89
    #35773
    szerk.: most látom lentebb kicsit félreérthetően fogalmaztam, szóval ilyen áron, messze a legjobb mobil a piacon. nyilván ha a legkomplexebb mobilt keresi az ember evör, akkor az aktuális Note szériánál nincs jobb választás.

    IP rating: nyilván valakinek fontos, nekem az utóbbi 3 évben csak vízálló telefonjaim voltak, és 1 azaz 1 alkalommal sem használtam ki ezt a fícsört rajtuk.

    QI: szintén 2-3 éve már ilyen telefonjaim vannak, kényelmes, nem mondom (bár az utóbbi 1 évben ott van a töltő a fiókban, nem használom), viszont a fast charging (kábellel) annyira jó, hogy nem éri meg QI tölteni lassan, mikor fél óra alatt belemegy az akkuba 60-70%-nyi nafta. És a OP adja a gyorstöltőt a csomagba (nem mellesleg sokkal nagyobb akkut kapott, ami a tesztek szerint eszméletlen jól bírja, idén a legjobban a felhozatalból).

    Ami nincs még a jack, ezt is elhiszem hogy valakinek kizáró tényező, én személy szerint az 1-2 régi jackes fülesemet amúgy is régóta tervezem lecserélni BT-osra, szóval ez sem érintene meg annyira érzékenyen.

    Cserébe kapunk kijelző alatti ujjlenyomat olvasót, a piac leggyorsabb face ID-ját, egy végre szép notch-ot, az egyik leggyorsabb szoftveres élményt, és mindezt még mindig 500-600 EUR közötti ársávban.

    Nem tudom, kinek lehet érv pl. egy 1000 EUR-s Pixel 3 XL a OnePlus-al szemben. Még a Note szériát meg tudom magyarázni, de a többi csúcs telót már nem nagyon.
    Utoljára szerkesztette: szucsy89, 2018.10.30. 17:01:57
  • Borg
    #35772
    Lenne, ha lenne IP rating, meg QI töltés, meg...
  • szucsy89
    #35771
    jelenleg messze a legjobb mobil a piacon

    ilyen árért mindent üt. iphoneostól, galaxystól, mindent.
  • adam46
    #35770
  • skinnyman
    #35769

    holy notch
  • skinnyman
    #35768



    AP review
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2018.10.29. 19:02:15
  • Mofarguru
    #35767
    Úgy látom némi "lavinát" indítottam el a kérdésemmel. Azzal nem voltam (vagyok) tisztában, hogy a Frortnite-hoz olyan erős vas kell, mint amilyen esetleg egy 80-100e telóban nincs meg. Egyelőre sajnos ennyi a keret, főleg, hogy kettőt is kell vennem.

    És igen, azzal mindenki tisztában van, hogy az iPhone-ok maximálisan túl vannak árazva, bár ez azért a kezdetekre nem volt ennyire jellemző. Jómagam 2010-óta használom ezen telefonokat, de mára ott tartok, hogy elgondolkodtam a váltáson. Ami komolyan visszatart, az "rendszer" aminek a rabja vagyok (iMac, iCloud, iWatch stb..). Persze mindenre van egyéb megoldás, csak a váltásra kell rászánni magát az embernek.

    De visszatérve a telefonokra. Ha jól látom, akkor azért ezen összeghatáron belül van miből szemezgetni, már csak azt kell eldönteni mit "áldozunk" fel. Ettől függetlenünk mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget és tippeket.
  • Dzsini
    #35766
    Hogyne lenne értelme, lehet vele óvodás módon az interneten dobálózni :)
  • szucsy89
    #35765
    Nem jó a megközelítés. Abból indulsz ki, hogy harmad annyi árért az F1 is egy jó telefon. Igen, ezt senki sem vitatja. Azt sem, hogy az iPhone túlárazott, és nem éri meg az árát. Viszont a Poco majdnem mindenben le van maradva az Apple készülékéhez képest, az összeszerelés minősége, a kijező, hangszórók, a kamera, a felhasználói élmény, arcalapú feloldás, vezetéknélküli töltés stb.

    Ezek mint az Apple felé billentik a mérleg nyelvét, az, hogy az F1 "kenterbe veri" az X-et, az azért erősen megmosolyogtató. Teljesítményben veszi fel vele egyedül a versenyt, de a Snapi 845öt már láttuk, hogy ugyan erős, de az Apple aktuális lapkáit még mindig nem sikerült az Androidos telefonoknak túlszárnyalni.

    Szóval a konkúziód az, hogy igen, harmadannyi az egyik és mindkettővel lehet telefonálni, de már megint elérkeztünk az ilyen összehasonításokhöz (Ferrari-Lada, egyik ára töredéke a másiknak, mégis mindkettő elvisz A-ból B-be), aminek semmi értelme.
    Utoljára szerkesztette: szucsy89, 2018.10.29. 11:14:49
  • adam46
    #35764
    De te most csak a procit nézed, ami nem jellemez teljesen egy telefont. Ettől még a kamera annyira nem jó, anyaghasználat sem, hiába mondod, hogy 5 éve még jó volt, 5 éve még igen, de azóta változott a világ, hangzásban sem kiemelkedő. Nem azt mondom, hogy az iphone megéri az árát, mert nem, rettenetesen túl van árazva, de a sebességen kívül ég és föld a kettő.
  • bajgunar
    #35763
    Akkor se éri meg a háromszoros árát, ua a teljesítményű (vagy, sőt! naná, hogy jobb!) Android-al szemben. De mind1.
  • Jim Morrison
    #35762
    +
  • Vadnokedli
    #35761
    Egy iPhone-nál ezek az értékek nem összevethetőek az Androidnál mérhetőkkel.
  • bajgunar
    #35760
    Hát pedig...Teljesítmény-ben igenis kenterbe veri!
    Apple iPhone X 245.149 antutu <--- ~300k Ft

    Xiaomi Pocophone F1 265.152 antutu <--- ~100k Ft

    iPhone: 6 mag, 3Gb, nem bővíthető memória, csak 5.8", 7 MPx előlapi kamera! Wi-Fi Direct és DLNA sincs benne, és még jack fülesnek sincs hely, akksi meg harmatgyenge. Úgyhogy... Hagyjuk is az iPhone-t. ~300k -ért. Pocophone-hoz képest feleannyit sem ér. (mármint az F1 árához képest. /~50k-et se!, nemhogy 300k/)
    Talán a kijelző. PFf. Nagy bumm. Semmi baj nincs az F1 kijelzőjével sem. Műanyag tok? :O Huuu. ~5 évvel ezelőtt nem műanyag volt minden? DE! Akkor? Akkor se rinyált senki, hogy neki platina kell, meg teflon. Hagyjuk már.
    Teljesítményben? Hát sajnos rettenetesen függ az ANTUTU -ban eklért ponszámtól! S egy ilyen ~100k-es pontszámú telóval nem nagyon fog elfogadható sebességben, minőségben se nem Fortnite-ozni, se nem PuBG-zni. Csak diafilmet nézni.
    iPhone-al meg végképp nem tud semmit se csinálni. Csak a bekorlátozott dolgokat. Azt fizethet mindenért mint a kisangyal. Droid-on még mindíg 1000+1 dolgot megcsinálok, míg iPhone-al ~semmit... Jah de! 2din autórádió ami iPhone támogató, megy azonnal zene, kihangosítás.. Juhhuuuu. Na mind1, hagyjuk.
    Egy szónak is száz a vége. antutuban ~100-120k pontot produkáló telóval nem lehet normálisan ilyen játékokat játszani!
    Se fortnite, se pubg, se walking dead-ek, se maxpain.... Min. ~150k-es antutu pont kell, hogy vigyen normális sebességgel ilyen jellegű játékokat.
  • Mofarguru
    #35759
    Igen, a legfontosabb amit elfelejtettem megadni az az ár. Amit rászánnék az 80-100e (mivel kettőt kell majd vennem). Neked is nagyon köszönöm a tippet ez a Xiaomi-t is felvettem a listára.

    A Mate 10 már kiesik a keretből, viszont (mint írtam is) a P10 rajta van a listán.

    Őszintén, nem könnyű a döntés. Mivel nem 1 évre vennék nekik telót, nem akarnék "gagyit" venni (persze a kereten belül).
  • Mofarguru
    #35758
    Ez a Redmi Note már több helyen előjött a kereséseim során, igaz még teszteket nem néztem róla. Egyelőre felírtam magamnak, és mindenképpen utána fogok nézni. Neked is nagyon köszönöm a tippet!

  • Mofarguru
    #35757
    Köszönöm a tippeket! Az F1-et nem néztem, és konkrétan a Xiaomi-t mint gyártót nem is néztem. Mint mondtam volt jómagam iPhone-t használok így nem nagyon tudom, hogy milyen gyártók milyen telefonokkal vannak a piacon Android téren. Persze az olyan márkák mint az LG, Samsung stb...ismert, de a Xiaomi és a Huawei nem igazán.

    Persze tisztában vagyok azzal, hogy ezek már rég nem a "gagyi" kínai telefon gyártók, csak annyi telefonjuk van a piacon, hogy az ember számon sem tudja tartani.

    Utána fogok nézni ennek az F1-nek, és még egyszer köszönöm!
  • adam46
    #35756
    Rühellem az iphone-t, de azért nem veri kenterbe. A Pocophone egy erősen középkategóriás mobil, erős processzorral. Kijelzőben sem kiemelkedő, anyaghasználatban sem, fotózás terén sem és multimédiában sem.

    Igazából nehéz így, mert nem tudjuk a keretet, de feltételezem, hogy 120 ezer környéke. Én inkább egy Xiaomi Mi A2-t vennék, stock Android, megkapja a biztonsági frissítéseket is, jó ár/érték arány. Egyedül az aksi lehetne nagyobb, de valamit, valamiért és nincs NFC. Nekem most egy HTC U11 van, remek telefon, ez is ebben az árkategóriában van már, csak utána kell nézni vásárlás előtt annak, hogy biztosan EU-s készülőket kapj. Huawei Mate 10 Pro is 139 ezer forint, P10 is jó lehet. Innen neked kell dönteni, hogy mennyit akarsz rászánni. Szerintem egy 12 éves gyerkőcnek egy Mi A2 is bőven elég bohóckodni.
  • Bozi_Vilag
    #35755
    Én a Xiaomi Redmi Note 5-öt ajánlanám, ami a fent megadott konfigurációban van.
    Csak 60-65.000, de minden paraméternek megfelel (5.99", 4 GB RAM, 64 GB memória, SD-kártyahely).
    Más szempontokból is jó - én például azért döntöttem több másik tény közül ez a telefon mellett, mert nagyon jó kamerája is van, illetve a MIUI nagyon jó rendszer.
    Már egy hónapja használom, és tényleg tudom ajánlani (még neked is, ha iPhoneról váltanál ).

    "a két 12 éves srácomnak": nem tudom, hogy itt arra gondoltál-e, hogy egy telefont vennél nekik, vagy kettőt, de ha egyet, akkor is jó, mert két belépőkódot lehet társítani a telefonhoz (ez lehet minta, pin, jelszó, vagy ujjlenyomat is, viszont ugyanolyan típusúnak kell lennie), ami két, egymástól elszeparált asztalhoz vezet. Bár sajnos a dual sim csak akkor támogatott, ha nem bővíted a tárhelyet, így problémák adódhatnak, azt tapasztaltam, hogy (így, hogy egyedül használom) két-három naponta egy törléssel (van rá saját alkalmazás) óhatatlanul marad 35 GB a tárhelyen, pedig hidd el, én is hatezer játékot letöltöttem már, és az SD-n csak 7 GB zene van.
    Ha viszont kettő telefont vennél, akkor is természetesen megállja a helyét, bár itt ajánlanám, hogy ne ugyanolyat (akár más típus, vagy ugyanolyan, csak más szín) vegyél, vagy vegyél rájuk két más mintájú tokot, merthogy ugye összekeverhető lesz.

    Ó, és ami ritkaságszámba megy manapság: nincs notch, de van Jack-csatlakozó
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2018.10.27. 09:18:54
  • bajgunar
    #35754
    Samsung Galaxy A7 (2018) 116.370 antutu ~90k
    Huawei Honor 9 172.656 antutu ~110k

    Xiaomi Pocophone F1 265.152 !!! antutu ~110k -ért!
    ---> Snapdragon 845 8x 2.8 GHz, 6 GB / 64 GB, (bővíthető), 6.18" 2248 x 1080, 4000 mAh, DLNA

    Szerintem elbújhat mindegyik ez mellett.. Talán a szarszungnak, mert jó a kamerája. De feleennyire sem gyors, mint az F1. S csak a Brand-et fizeted meg. Meg most fényképezni telót vesz vki?
    Játszani meg? Akkor is inkább az F1. Dupla olyan gyors, mint amiket soroltál. Játékhoz meg az kell + akksi. Nekem pl elvből nem kéne samsung teló. (ok tv-m az, meg monitorom is, de az más) Hüvej még elmegy.. Lg-t meg feletsd el.
    Samsung -> drága, lassú
    Honor 9 -> mégdrágább, gyenge akksi
    Huawei P10 -> legdrágább, legkisebb kijelző 5.1"

    Pocophone F1 - pole pozíció Mobilarena teszt
    Én ezt venném, az tuti. Még a ~300k-es iPhone X -et is kenterbe veri. Mindössze 1/3 áron!
    De te tudod. Én csak leírtam a véleményem.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2018.10.27. 00:36:13
  • Mofarguru
    #35753
    ziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek abban, hogy a két 12 éves srácomnak vajon milyen mobilt lenne érdemes vennem?
    Amire kellene nekik, az elsődlegesen (gondolom nem meglepő módon) az a játék, majd fotó-videó, ja és nem mellesleg ha kell, lehessen vele telefonálni is. :) Tudom lehet furán hangzik, de olyan lenne jó, amin pl. a Fortinte (meg vannak veszve érte) elmegy.

    Paraméterek: 5-6", legalább 4GB ram, 64GB memória (minimum), android, nem lenne gond ha a tárhelyet lehetne bővíteni. ű

    Néztem egy pár készüléket, de mivel jómagam iOS-t használok, az android telók nekem nem mondanak semmit. És mivel igen csak széles a paletta, dönteni sem könnyű.

    Amiket eddig kinéztem: Samsung Galaxy A7, Huawei Honor 9, Huawei P9/P10, LG G6 (bár erről olvastam negatív kritikákat).

    Tudnátok tippeket adni a választást illetően?

    Köszönöm!