49
  • plamex
    #49
    de legalább híres lett ....
  • L3zl13
    #48
    Megkérdezhetném esetleg hány lába van a barátnődnek/barátodnak? :D
  • Epikurosz
    #47
    Légy 3. (a mozikban)
  • opeca
    #46
    Hát ez a más faszával verni a csalánt tipikus esete:)
    Mondjuk ha azt mondanám, hogy anyukádat megkísérletezik - nagy esély lenne rá, hogy meghal - és akkor lehet, hogy kiderül a rák ellenszere, akkor belemennél?
  • Voronyezs
    #45
    Persze, sajnálatos hogy egy ilyen cuki kutyus odaveszett, ráadásul hőgutát kapott...De it ne azt kell nézni hogy mekkora ökörség volt szegény kutyát kinyírni, hanem az, hogy ez mekkoraelőrelépést jelentett az emberiségnek.
    Én is sajnálom szegényt, dehát áldozatok nélkül nincs háború.
  • skyblade
    #44
    szegény pajta jóhogy emlékszenek rá
  • Epikurosz
    #43
    "Egyértelműen jelét adja annak, ha megtámadni készül,"

    Írok, én is mint dronzero: baszod!

    Ezt mér nem mondtad annak a kuytának, aki régen ugyan, de hátulról belémart a lábszáramba.

    Egy irodaszerűség, inkább barakk folyósóján mentem, és ott hevert a fal mellett az az átkozott dög. Igen, dög.
    Miután elhaladtam mellette, egyszercsak éles fájdalmat éreztem a lábamban.

    Utána mesélték az ott dolgozó emberdögök, hogy ez egy ilyen alattomos disznó, hátulról támad, nem is ugat.

    Más: ez időben közelebb történt, Pesten, ahol Petőfi szerint nem történnek érdekes dolgok. Hja, mily naív vala szegény Petőfi. Megyek a Köki közelében egy kis utcában, és hallottam ugyan, hogy csahol három kis nyamvadt dög kuvasz, de nem hederítettem rájuk, mert egy drótkerítés mögött voltak. elhaladok a sarok mellett, és egyszercsak, baszod, az inamba, az Achiles-inamba mart az egyik dög. Mi történt? lyukas volt a kerítés, azon kibújtak a dögök, és hárman támadtak. Annyira feldühödtem, hogy csupasz kézzel kergettem meg őket az utcán át, d nem sikerül elkapnom egyiküket sem, mert átharaptam volna a torkukat. Baszod!
    ehelyett aztán jártam az sztk-t, hogy veszettség elleni oltást toljanak belém.

    Na, majd még mesélek valami erre merőleges érdekeset, este, ha jók lesztek.
    :-)
  • csibra
    #42
    Én tuti a kutyát választanám az ember helyett. A kutya nem ver át, nem hízeleg. Vagy szeret vagy nem. Egyértelműen jelét adja annak, ha megtámadni készül, ellentétben az emberrel. Ha dögől beszélünk, azt az emberre kell mondani nem az állatokra.
  • feamatar
    #41
    jogos amit mondasz, teljesen. Hatalmas különbségek vannak állati intelligencia szintjén.És a fölösleges állatkínzást én is ellenzem, hisz annak nincs semmi értelme.(mondjuk az már zavar amikor egy jó disznótor vaagy pecázás levezetését sem találják humánusnak)
  • feamatar
    #40
    az más ha saját állatod elpuszutlását félted, a saját állathoz fűzhetnek érzékeny szálak(bár én ilyen téren azon embereket nem értem meg amikor olyan állatot sajnálnak amik nem is viszonoznak semmi szeretet ellentétben pl egy kutyával)
    emellett ha életveszélyes helyzetbe kerülne a kutyád és a vadidegen ember az embert részesítenéd előnybe(gondolom én)
  • WiZZaRD
    #39
    Szvsz akkoriban a ruszkiknál senkit nem kérdeztek meg semmiről...
  • rolandi350
    #38
    Legalább hősként halt megakinek meg rossz indulatú gondolkodása van annak ennyit:
  • fonak
    #37
    LOL. Az nem merül fel benned, hogy a bélféreg, szúnyog azért lényegesen alacsonyabbrendű idegrendszerileg, sokkal távolabb áll ilyen téren egy kutyától mint mi. :) Az állatkínzás elleni törvény is csak a gerincesekre vonatkozik (bár úgy tudom egyes polipok viszonylag fejlett aggyal rendelkeznek, tehát ez diszkrimináció:)). Akkor már jobb példa lenne a patkány, amit ugye nem szokás sajnálni, kivéve a fanatikusabb állatvédőket, pedig meglehetősen intelligensek.
  • fonak
    #36
    Na látom reagáltak páran, akkor én is válaszolok.
    - amcsik majmokat küldtek fel, de altatásban, mert nem akartak feleslegesen állatot kínozni (vagy kockáztatni, hogy szétveri a kapszulát:)), más kérdés hogy az egyik majom megdöglött az altatás mellékhatásaként, már a visszatérés után... ruszkik akkor még messze voltak (4 év) attól, hogy embert küldjenek az űrbe, egy szputnyikba (pontosabban egy rakéta fejrészbe) barkácsoltak bele egy "kutyaólat", a kutyautaztatást (csak oda szóló jeggyel) a politika követelte ki (Hruscsov sürgette, hogy ezzel is növeljék a SZU dicsőségét, hogy elsőként küldtek fel élőlényt, nehogy megelőzzék őket az amerikaiak).
    - állatkísérleteket nem ellenzem, ha szükséges, és nem felesleges, továbbá szükségtelen kínzásoknak nem teszik ki az állatokat. Amúgy az orosz tudós, aki kiképezte Lajkát, sajnálkozását fejezte ki utólag, mondván hogy tudományosan nem ért annyit a dolog. Persze lehet, csak PR okból mondta.
    - "Ezek a nagy állatsajnálók az emberekre általában rá sem bagóznak" - lehet, és tudod mit, szerintem teljesen normális, ha a saját állatom érzelmileg többet jelent nekem, mint egy vadidegen ember, ez még nem jelenti azt, hogy értékesebbnek is tartom az állatot az embernél! Nézzen mindenki magába, ha azt hallja hogy mondjuk a világ túlsó felén meghalt x száz ember, az jobban megrázza, mintha elpusztul az az állat, amit éveken keresztül nevelt?
    - Természetesen ha egy politikai foglyot küldtek volna fel akarata ellenére, azt sokkal szörnyűbbnek tartanám...
  • fonak
    #35
    Jaja, csak voltak akik pl. szibériában dolgoztak, és nem teljesen önként... amíg meg nem fagytak :] Egy másik diktatúra jelszavával élve, a munka szabaddá tesz, ugye.
  • Epikurosz
    #34
    Ezek a nagy állatsajnálók az emberekre általában rá sem bagóznak.
  • feamatar
    #33
    ami nem rendelkezik tudatos viselkedéssel hogy lehetne önző???
    tudtommal emberen kívűl valamilyen szintű egoval bizonyos főemlősök és bizonyos delfinfajok rendelkeznek.
  • teddybear
    #32
    Elnézve a hozzászólásokat, egy-két dolog azonban felmerült bennem.

    Lajka kóbor kutya volt, a sintértelepről választották ki. Igaz ugyan, hogy a kísérlet közben hőgutában elpusztult, nem pedig megsült, a 41 fok kevés az ilyesmihez. De ha nem kerül a szputnyikba, akkor meg elaltatták volna.
    Ez már történelem, és tetszik, nem tetszik ez így marad. Nem tudjuk megváltoztatni.
    A Szovjetúnióban nem volt a mostani csövesekhez hasonló. Nálunk sem találtál csövest az előző rendszerben. Közveszélyes munkakerülésért lazán lecsukták az ilyent. Mindenkinek joga és kötelessége volt dolgozni.
  • Epikurosz
    #31
    és? szerintem erre te vagy a legjobb példa, mer a gondolataid önzők.
  • lono981
    #30
    Egyet ne felejtsetek! Az ember a világ legönzőbb élőlénye.
  • feamatar
    #29
    engem pl zavar ez az emberi arrogancia... egy kutya mennyivel értékesebb mint bármely bélféreg vagy egy szúnyog? érdekes ez a szelekció ami alapján ítélkeznek az emberek.., egy embert értékesebbnek tartok mert a fajtársam, de egy kutya is lehet a barátom(ellentétben pl egy szúnyoggal), és azt a konkrét kutyát én sajnálhatom. De egy kutyának nincs egoja, sokkal egyszerűbb felépítésű tudatilag. Ezért ha választanom kellene hogy kutyám vagy embertársam akkor az embertárs mellett lennék.
    Emellett mielőtt valaki félreértene: állatbarát(inkább élővilágbarát) és zöld vagyok de nem elvakult...
  • m4G1c
    #28
    miért, az mivel értékesebb egy szerencsétlen kutyánál?
  • Amergin
    #27
    Lajka él!!!
    Szőke Kapitány kutyája minden nap beszél vele a Mir-en!
  • Petys
    #26
    Én úgy olvastam, hogy túlélte a kilövést csak aztán elromlott a sputnyik hőmérsékletmérő műszere, meg leszakadtak darabok a műholdról és szépen lassan megsült szegényke...
  • Cat 02 #25
    Azért megfulladni se lehet jobb, bár lehet h már a kilövés alatt meghalt :S
  • Cnut
    #24
    Biztos inkább választotta volna azt hogy marad kóborkutya és inkább éhenhal/megfagy és éhezik/fázik míg él...
  • teddybear
    #23
    fonak hozzászólása tipikusan a mai házikedvenc-tartók észjárását tükrözi. Az általam ismert kutyabarátok többsége gyerekpótlékként tartja a kutyát, ezért érzelmileg is úgy kötődik hozzá. Pl. hiába próbálom magyarázni a szomszédnak is, hogy panelbe nem való agárkutya, max engem néz sötétnek. Pedig én hallom, hogy a kutyája órákat nyüszít bezárva.
    Visszatérve a cikkre, valahol olvastam, hogy a nyugati fővárosokban Lajka miatt tüntettek páran a szovjet követségek előtt.
  • Cat 02 #22
    Inkább küldtek volna fel egy orosz csövest?
  • assdf
    #21
    Hogy fejlesztették volna ki a visszatérést, ha azt sem tudták hogy hogy lehet életben tartani valakit az ürben? Vagy hog yegyáltalán életben tud-e maradni?

    Amúgy én sem szeretem a felesleges állatkinzást, de azért ne felejtsük el hogy manapság már lassan több joga van egy állatnak mint embernek (főleg ha büntetés terén nézzük hogy pl amcsiban mit kap valaki ha megkinoz egy kutyát meg mit ha megver egy csövest...) és azt se felejtsük el hogy mindenki szed gyógyszereket időnként. Nem tudom mit szólna a sok nemes állatvédő ha mondjuk patkányok helyett rajtuk probálnák ki a teljesen kezdeti stádiumban levő gyógyszereket... Vagy akkor mit szólnának ha betiltanák és emberek millió halnának meg gyógyitható betegségekben mert valaki nem engedte a patkányok felhasználását orvosi kisérletekben...
  • Robi000001
    #20
    Nem akarlak elkeseríteni, de jelenleg is számolatlanul pusztulnak el állatok gyógyászati kísérletekben, és persze az orvosképzésben is.
  • Csi9aa
    #19
    "de szvsz lehetett tudni, hogy nem ez a helyzet."
    Igen, tudni lehetett, miután Lajka túlélte (a kilövést)....
  • brueni
    #18
    mir veled balalajka...
  • Skynet85
    #17
    Hallod Te álom világba élsz:D Ha nem sikerült volna keríteni vhonna egy kutyát(kizárt te tételezzük fel) fogtak volna egy akkoriban kuláknak kikiáltott ,,tiszteségtelenűl" meggazdagodott emberkét és már is ment volna fel az ürbe meghalni egy ilyen volumenű kutatásánál bekalkulált kockázat, volt amit mindenképp tesztelni kellett.
  • Fen3gyerek
    #16
    szép kis sg, gyakorlatilag lefordította a discoverys cikket
  • Szefmester
    #15
    én lehet adtam volna egy kis nyugtatót a kilővés előtt hogy ne kelljen attól tartani hogy szívrohamot kap csóri kutya
  • Fen3gyerek
    #14
    ha akkor az én kutyámat választották volna ki, akkor én azt mondtam volna , hogy persze, hiszen így örökre fennt marad a neve... :-) pedig nekem fajtiszta szibériai husky kanom van díjnyertes szülőktől. ;-)
  • haxoror
    #13
  • M2 #12
    Nem hiszem, hogy sokkal rosszabb halála volt, mint akit a részeg gazdája rugdos agyon vagy két év sintértelepen szenvedés után elaltatnak.

    Ennek legalább volt értelme.
    R.I.P.
  • fonak
    #11
    Nem tudok érzelemmentesen nyilatkozni, mert nekem is van kutyám. :(
    Szükséges volt állaton kipróbálni az űrutazást, az rendben, de ahelyett, hogy eleve halálra szánták volna, várhattak volna addig, amíg a visszatérést is kifejlesztik... Persze ha kiderül, hogy nem élheti túl élőlény az utat, akkor az felesleges pénzkidobás lett volna, de szvsz lehetett tudni, hogy nem ez a helyzet.
    Persze a SZU nem arról volt ismert, hogy az emberéletekkel különösebben takarékoskodott volna, hát még egy állatéval...
  • gyuri12
    #10
    a dög szerintem is durva volt..pedig nem sértésként akartam:/