104784

A feltölhető maximális képméret: 750x563 pixel!

No warez, no cry!


  • hunbalee
    #104661
    Már tegnap megcsináltam nekik teamviewerrel.

    Azt nem lehet valahogy beállítani, hogy miután be lett lőve a magyarítás ne felejtse azt el? Mert minden indításnál angolul indul és újra be kell állítani a magyarítást.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.12.08. 07:29:07
  • ozbom
    #104660
    Igen oda.
  • hunbalee
    #104659
    FM20 magyar nyelvi fájl 100% (Frissítve: 2020/10/18)
    FM20 adatbázis nyelvi fájl (1. verzió:2020/10/18)

    Telepítés:

    Másold a letöltött nyelvi fájlt a következő helyre:
    Dokumentumok/Sports Interactive/Football Manager 20xx/languages
    Másold a letöltött adatbázis nyelvi fájlt (lang_db_8.dat) a következő helyre (alapértelmezetten a játék főkönyvtára):
    C://Program Files(x86)/Steam/steamapps/common/Football Manager 2020/data/database/db/2040/2040fm

    Aki használja azoktól kérdezem. Az epices esetében hova kell tenni az első fájlt ugyanoda mint steames esetében?

    Tesóm felrakta céges gépre. A második fájlt bemásoltuk telon keresztül ,de azt mondja hogy neki a windows 10-ben nincs olyan hogy users amin belül a dokumentumok lennének. (Gondolom epices is ugyanoda rakná..) Valamit tuti benéz ,mert olyan nincs hogy nincs users...

    De a kérdésem az epices is oda teszi amúgy a cumot amit ír a leírás?
  • geo91
    #104658
    kikaptunk, de így is megvan a bajnokság négy fordulóval a vége előtt.











  • JackDaniels #104657
    Sosem volt reális. :) Ezt már 10en éve megbeszéltük. :) Majd rájön mindenki. :) Csak idő kérdése. :)
  • ozbom
    #104655
    Semmi értelme nincs védekező embert berakni. Eleve nincs normális játékos oda. Ha megnézed a válogatottat van 3 épkézláb játékos. A többire kár a szót pazarolni.
  • zorrobomber
    #104654
    Védekezni itt ki fog?
  • LasDen #104653
    7 év után ez az első amit újra megvettem. És csodák csodájára élvezem. ¯\_(ツ)_/¯
    munkanélküliként kezdtem, majd 2021 februárjában átvettem romát. Szarul játszunk, de én már a köv szezonra készülök... :D
  • ozbom
    #104652
    A magyar válogatott sikerén felbuzdulva kezdtem egy karriert velük az fm2020-ban. Sima 4-4-2-es felállásban.

    Taktika
    Meccsek
    Selejtező
    EB csoport
    Mérkőzések az EB-ig
  • geo91
    #104651
    ok, akkor ez ennyi
    semmilyen módon nem enged tovább :(
    ahogy nézem az si fórumot, már reportorták ezt a bugot.
  • geo91
    #104650
    akkor viszont nyomom tovább :D
  • geo91
    #104649
    ja hoppá, ez tényleg valahogy így lesz jövőre.

    mi magyarok az el-t lefelejthetjük, a valóságban legalábbis, legfeljebb ha az aktuális bajnok kiesik a bl-ből
  • geo91
    #104648
    értem én, hogy béta, de na... szerintem keresek egy másik csapatot a béta idejére, és majd csak 24-én kezdem a szokásos évi honvédos karrierem


    Utoljára szerkesztette: geo91, 2020.11.13. 19:44:15
  • McFrost
    #104647
  • geo91
    #104646
    hát egy hajszálon múlt minden. el selejtezőben tizikkel estünk ki, bajnokságot egy ponttal buktuk, a kupadöntőben 0-1... egy (majdnem) színmagyar kerettel ezt lehet elérni első szezonban a ferencvárosi internacionálé ellen. persze pár szezon és az én keretem is elkorcsosul majd az eredményesség oltárán áldozva, de most még hadd fröcsögjek ezen. :D képek
  • bestGP
    #104645
    interrel hasonló a szitu.
    összedobtam egy vertikal tikitakát, presszinggel, 352 be, lukaku 28 meccsen 50 gólos. fél év alatt decemberben aranylabdát kapott.
    február van és még nem kaptam ki.

    gyanús, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű a véglegesben
  • Magic Boy
    #104644
    Ha benne lennének s játékban, akkor velük kezdenék, de ők sajnos 7. ligásak!
  • Solt
    #104643
    Engedd el ezeket... egyrészt a szerelési érték csak 1 db érték a sok közül ami meghatározza, hogy a párharcait milyen arányban fogja megnyerni, másrészt 20 éves a srác, még bőven javulhatnak az értékei.
  • McFrost
    #104642
    FC United of Manchester,
  • Magic Boy
    #104641
    Én még gondolkodom a leendő csapaton, de a lényeg, hogy kieső jelölt, kis stadion, 0 közeli futball infrastruktúra legyen, mert onnan szép nagyot alkotni!
  • ozbom
    #104640
    Amikor én fociztam, akkor is hasonló volt a helyzet. De egyre többet kellett a szélső játékosoknak a két alapvonal között ingázni. Utáltam is a szélen játszani. :D
  • hitman1028
    #104639
    én 4ed osztályba kezdtem Colchesterrel.elég szimpatikus csapat,2032 ig játszottam,akkor már meguntam,mert mindent megnyertem addigra
  • Magic Boy
    #104638
    Nem játszok modolt játékkal, mert ha játszanék, akkor most is valami megyei Magyar csapatot irányítanék és nem a Békéscsabát és így bőven elég lesz nekem egy Angol 6. osztály kiesőjelölt is!
  • McFrost
    #104637
    Az igazi bal/jobb hátvédek még abban a fociban "léteztek" amit magam is űztem fiatal koromban. Akkor még beállós fogta a középcsatárt és a szélsőhátvédek vették fel a szélső csatárokat, mögöttük játszott egy söprögető, kötetlenül, aki oda segített ki, ahová kellett. Akkor az elterjed felállás a 4-3-3 volt, emberfogással fűszerezve. A hátsó emberek a félpályánál nem igen mentek tovább, szögletnél is csak a 2 belsővédő ment fel.
    Aztán az idő folyamán elterjedt, hogy egy támadó kp került hátra, mert a 3 csatáros játék kifulladt, nem tud 1 csapat 3 értelmes csatárt összerakni, gyakran egyet sem. Így a szélre tettek szerelni is tudó, de inkább technikás futóbolondokat. Lehet a neve Davies, Alaba, Alba, Trippier, Wan-Bissaka, Alexander-Arnold, mindegy, mert ma már terület védés van, futni kell meg helyezkedni, szerelni nem. Akkor lenne mérvadó Davies hátvéd képessége, ha betennénk középre Süle vagy Boateng helyére és egy az egyben kellene hárítania mondjuk Félix, Mbappe, Lewa, Morata, Suarez ellen.
    De addig maradjunk annyiban, hogy Ő egy hátvéd posztról induló támadó.
  • hitman1028
    #104636
    modba van angol 20-ad osztály is xd
  • Bosco II
    #104635
    Még kampányolok egyet a csávóért ...

    https://eurosport.hosszabbitas.hu/foci/nemzetkozi-foci/bundesliga/a-bayern-kanadai-tinedzsere-lenne-a-vilag-egyik-legkivalobb-balhatvedje

    „Enyhén szólva így van. Alaba már régóta a világ egyik legkitűnőbb baloldali védői közé tartozik. Az osztrák válogatott futballista közel 150 Bundesliga-fellépést hozott le a Bayern védelmének bal szélén, és így is 15 gólig és 36 asszisztig jutott el, és nyolc bajnoki cím részese volt még a 28. születésnapja előtt. Noha Davies szignifikánsan kisebb számokat ért el ezekben a mutatókban első 23 Bundesliga-mérkőzésén - két gól, öt gólpassz és egy Bundesliga-aranyérem -, a statisztikák egy szintén kiváló balhátvédre utalnak.
    A margók rendben vannak és a kanadai keresztmetszete kisebb, de a meccsenkénti átlag szempontjából már meghaladja Alabát a megnyert párharcok átlaga szempontjából (58% vs. 55, 7%); a labdaérintéseknél (94,7% vs. 84,8%); megtett távolságban (6,84 mérföld vs. 6,60); sikeres sprint kísérleteknél (36.3 vs. 28.8); és a végsebességnél is (22 mph vs. 21.4mph). A passzok és a keresztlabdák a két olyan terület, ahol a Bayern 19-ese a második legjobb a csapattársa és mentora mögött. Daviest ezek alapján egyszer Bixente Lizarazuval és Philipp Lahmmal emlegethetik együtt egy lapon.”

    "Azt, hogy korábban szélsőként játszott, hátvédként az előnyére tudja fordítani." - mondta róla a Bayern tartalékcsapatának edzője, Sebastian Hoeneß. "A fizikuma az egyik legnagyobb erőssége. Atletikus testfelépítéssel rendelkezik, gyors és nagyon robusztus. Ennek megfelelően a testi ereje a legnagyobb fegyvere. Még nagy sebességgel futva is meg tudja őrizni technikás labdakezelését. Ha fejlődése így folytatódik, akkor minden bizonnyal lehetősége van arra, hogy posztján a világ egyik legjobbjává váljon."
    Ez egy merész állítás, de a számok szerint Davies már elérte ezt a szintet.”
    https://www.nemzetisport.hu/nemet_labdarugas/bayern-megkerdeztek-a-vilag-legjobb-vedoirol-magat-is-kozejuk-sorolta-2775345

    https://miasanmia.hu/2020/08/08/alphonso-davies-mar-most-a-vilag-egyik-legjobb-szelsovedoje/


  • ozbom
    #104634
    Mivel több poszton bevethető és közte ott van a két szélső támadó. Valószínűleg nem tud úgy szerelni, mint egy igaz balbunkó! Amúgy sincs sok köze a ehhez a poszthoz. Inkább támadó felfogású szélső vagy támadó szélső. Mivel a Bayern ott eléggé el van eresztve, így kénytelenek valahol játszatni. De ahogy olvasom ti elég új játékosok vagytok az fm világában.
  • FrezeR
    #104633
    Nem gond. Én is ezen a vonalon mozogtam, Total Club Manager, aztán a FIFA Manager és tavaly óta az FM, szóval ismerős :)
  • Magic Boy
    #104632
    Én Angol legalsó játszható ligással tervezem a fő karriert.

    Ezt a mentést csak gyakorlásnak szánom.
    Még két idény a mostanin kívü és befejezem ezt a mentést.
  • Bosco II
    #104631
    Sziasztok!

    Kedves McFrost!

    Látom nem gyakran szoktál nézni Bayern meccseket

    Belinkelem a transfersmarkt oldalát (talán valamelyest mértékadó portálnak számít…), melyen Alphonso Davies adatai, statjai találhatóak:
    https://www.transfermarkt.com/alphonso-davies/profil/spieler/424204
    Ezen az oldalon az elsődleges pozíciója is feltűntetésre került: Position: Left-Back
    Jelenlegi értékét 80 millió Euro-ra taksálják. Idén,
    És még egy kis adalék, hogy ki is Ő és mennyire „értékes”:
    https://bayernszektor.hu/2020/11/03/cies-alphonso-davies-a-vilag-legertekesebb-fiatal-jatekosa/
    Versenyben van és a legfőbb esélyese a Golden Boy elnevezésű díjnak is, nem akármilyen játékosokkal egy lapon említve, pl.: Jadon Sancho, Erling Haaland, Ansu Fati...
    https://www.bundesliga.com/en/bundesliga/news/why-alphonso-should-win-2020-golden-boy-bayern-munich-canada-13255

    Szóval visszatérve a: „Aztán Davies nem igazán szélső bekk, nem is tudom van-e még ma ilyen, inkább egy technikás futóbolond, a 10-es szerelés rendben van. 23 évesen is annyi lesz.” … Ezek után kicsit viccesnek tűnik a 10-es szerelési érték… és már 19 évesen is…


    Kedves Frezer!

    Anno még az Ultimate Soccer Manager-el (USM) kezdtem, majd a Total Club Manager jött, aztán a FIFA Manager, ami aztán megszűnt és ezt követően váltottam a Football Manager-re. Kár, hogy nem előbb. Viszont a tavalyi és a tavaly előtti szezont kihagytam (munka, magán élet miatt), így nem tudom összehasonlítani a mosatni kiadással (21). Meg ahogy nézegetem a gémet, november 24. előtt nem is nagyon fogom hajtani, amíg David értékeit helyre nem billentik
  • ozbom
    #104630
    Ezért kell szerb csapattal indulni vagy horváttal. Ott azért vannak jó spílerek és jók a generáltak is. :D
  • zorrobomber
    #104629
    Igen :)

    Ha kínkeservesen eljutok oda, hogy a csoportból néha tovább tudok jutni, akkor meg az oda-vissza meccsen kapom a picsázást. Aztán kiöregednek az utolsó nem generált játékosaim is, és kb. ott szoktam megunni.
  • Magic Boy
    #104628
    Ezért szar Magyar csapattal lenni.
    A Magyar bajnokságban 50 meccse veretlen vagyok 16 meccses győzelmi sorozatom van, erre bejutok a BL-be (szerencsével, mert nem kaptam nagy csapatot (APOEL Nicosia, FC Milsami Orhei, FK Astana és a Viktoria Plazrn voltak az ellenfeleim a BL csoportkörért)) és feltörlik velem a padlót:

  • Magic Boy
    #104627
    Engem érdekelne!
  • McFrost
    #104626
    Nagyon kevés azon játékosok száma, akik a játékod elkezdésekor maximum statokkal indulnak. Mindenkit fejleszteni kell.
    Aztán Davies nem igazán szélső bekk, nem is tudom van-e még ma ilyen, inkább egy technikás futóbolond, a 10-es szerelés rendben van. 23 évesen is annyi lesz.
  • Peti2400
    #104625
    Sziasztok, lenne igény Famalicao Fc-s karrier összefoglalóra?
  • FrezeR
    #104624
    Biztos lesz finomhangolás a teljes verzióban még. Én úgy olvastam, hogy a bétás mentéseket lehet majd tovább vinni, szóval valahogy csak megoldják azt is, hogy az értékek is változzanak, amennyiben lesz benne frissítés.

    Majd írsz róla ha lesz kedves és időd, hogy miben változott a játék, mik az újdonságok?
  • Bosco II
    #104623
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy Steam-en én is beszereztem az FM 2021-et. Tegnap startolt a béta, a játékban magában is feltűntetésre került, hogy ez csak béta verzió.
    A Bayern-el kezdtem el a játékot és sokkot kaptam. Például Alphonso Davies jelenleg a világ egyik (ha nem a legjobb) bal bekkje szerintem és itt a játékban meg ér cirka hét millát és tízes pont értékű szereléssel stb. És még lehetne sorolni a többi játékosnál is feltűnő „furcsaságokat.” Látom, hogy a gém még csak három gigányi tárhelyet foglal, és az „előrejelzés” alapján lesz ez még hét is, majd a végleges példány mérte. Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy a játékosok értékeit fogják frissíteni? És ha igen- és ha elkezdek most vele játszani, akkor ezek az értékek fognak változni a mentett játékomban is? Vagy esetlegesen akkor újat kell kezdenem?

    Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.
  • McFrost
    #104622

    Igen és nem :D
    Rutinból már ismered a fogásokat, ezért könnyebb, de majd tesz róla, hogy nehezebb legyen.
  • Magic Boy
    #104621
    A játék lett ennyivel könnyebb vagy én éreztem rá valamire a Békéscsabával?