104784

A feltölhető maximális képméret: 750x563 pixel!

No warez, no cry!


  • Lancelot1983
    #104140
    Grat ez elég sima volt :) Vignjevics Újpestről hova ment és milyen eredményességgel ténykedik?
  • 19Gabesz82
    #104139
    ÚJPEST FC:

    Téli átigazolási időszak:
    A téli szünetben a lehetőségekhez képest próbáltam tovább erősíteni a csapatot, de átigazolásokra összesen 8.000 euró állt rendelkezésemre, viszont legalább volt 4.300 euró fizetésekre fordítható bérkeretem.

    Érkezők:
    A Palermo kölcsönlistára tette Balogh Norbert-et, így őt el is hoztam másfél évre 1.100 eurós heti fizetéssel. Andric megfelelő alternatívájának szerződtettem Filip Malbasic-ot a Vojvodinától, illetve jobbhátvédnek Milos Cvetkovic-ot a Crvena Zvezda gárdájától. Mindkét szerb kölcsönbe érkezett, azonban vásárlási opcióval (Malbasic €125.000 ; Cvetkovic €115.000). Rajtuk kívül támadó középpályásnak érkezett a spanyol Sergio, akit teljesen ingyen kaptam kölcsön az Alcorcón csapatától.

    A fentieken túl igyekeztem szétnézni a nyári szabadügynök piacon is, így sikerült lecsapnom több minőségi játékosra is, akik majd nyártól csatlakoznak hozzám:

    Kapusposztra kettőt is igazoltam, Kovácsik Ádám a Videotontól, Antal Botond pedig a Diósgyőrtől igazol majd hozzánk nyáron.
    Balhátvédnek Danilo Kuzmanovic és Fejes András, középső középpályásnak Dusan Plavsic és Heffler Tibor, jobbszélsőnek Nemanja Lekanic és Barczi Dávid, míg csatárnak a győri fiatal, Mayer Milán lett megszerezve.

    A csúcsigazolásnak azonban nem ők, hanem a Lech Poznan csapatánál átadólistára került Kádár Tamás számított, akiért bejelentkeztem, és sikerrel is jártam. Kádár a szezon végén, nyáron fog csatlakozni €160.000-ért!

    Távozók:
    Pénzért cserébe egyedül Nagy Gábor távozott, ő epizódszerepet kapott csak, így €10.000-ért távozott a Podbrezova csapatához.
    Keserű Bence, Tóth Roland, Leonardo Prado, Tóth Roland, Paulik Ádám, Makrai Márk és Száraz András alacsonyabb osztályú csapatokhoz került kölcsönbe.
    Mihailo Perovic Békéscsabára, míg Martin Hristov a kiesés ellen harcoló Vasashoz került fél évre kölcsönbe - Balogh Norbert érkezésével minimális lehetőséget kaphattak volna csak nálam.

    A vezetőség edzéslehetőségek fejlesztését a pénzügyi helyzetre hivatkozva nem engedélyezte, de legalább az edzők számát sikerült 6-ról 7-re feltornásznom náluk. Új fiókcsapatot is kérvényeztem, amit meg is találtak nekem az NB2-es Budaőrs személyében.

    Összességében a szerény pénzügyi keret ellenére sikerült elérnem a fő célomat, valamelyest bővítettem a keretemet, illetve a legfontosabb dolgot is sikerült elérnem: a következő szezonra egy sokkal erősebb játékoskeretet megalapozni.


    2016. február:


    A tavaszi szezon rajtjánál erősen beragadtunk, mert bár a Vasast még legyőztük, utána két egymást követő, nem várt vereség következett. Szerencsémre a Debrecen is harmatgyenge kezdést produkált, így megmaradt az első helyem a tabellán, de a Videoton feljött rám 2 pontra.

    2016. március:


    Nagyon jól alakult a március, zsinórban 4 győzelemmel kezdtünk, de sajnos a hónap utolsó meccsén tükörsima vereséget szenvedtünk a derbin. Ettől függetlenül hatalmasat léptem a céljaim elérése felé, mert a Debrecen vesszőfutása tovább tartott, és a Videoton is elkezdte szórni a pontokat, így a hónap végére 8 pontos előnnyel vezettem a tabellát!

    2016. április:


    A hónap a Videoton elleni rangadóval kezdődött, melyen hazai pályán sikerült 1-0-ra legyőznöm őket - így április 08-án megszereztem a bajnoki címet! Ezt követően még további 4 győzelem következett, melyeken még gólt sem kaptam.


    A bajnoki cím hatására a belga tulajdonos szerződést is hosszabbított velem, illetve lényegesen nagyobb pénzügyi keret bocsátott a rendelkezésemre:


    2016. május:
    Csupán egy meccs maradt májusra, ahol sikerült győzelemmel búcsúznunk a szezontól. Második a Debrecen, harmadik pedig a Videoton lett. A bajnokságból meglepetésre a Honvéd és a Vasas esett ki, a két feljutó pedig a Kisvárda és a Szeged lett:


    A legjobb igazolásomnak egyértelműen Denis Ahmetovic számított, aki iszonyat jól teljesített az egész szezonban, és ontotta gólpasszokat a remek beadásaival. Balázs Benjámint először nem nagyon játszattam, de aztán a sérülések miatt bekerült a csapatba és remek teljesítményével bent is maradt.

    A rendelkezésre álló 1 milliós átigazolási keretből megpróbáltam tovább erősíteni a csapatot még a transzferablak kinyitása előtt, így sikerült megszereznem a kiesett Vasas csapatától a régi ismerőst, a válogatott Korcsmár Zsolt-ot. A kölcsönben játszó emberek közül éltem az opciómmal, és végleg megvettem Filip Malbasic-ot, illetve Milos Cvetkovic-ot.
    Lencse László és Milos Vucetic esetében sikerült dűlőre jutnom a csapatukkal, és így végleg megszereztem őket.

    Összességében egy csodálatos szezont zártunk, az első évben messze túlszárnyalta a csapat a kitűzött célokat, így már nyáron megmutathatjuk magunkat a nemzetközi kupaporondon!
    Utoljára szerkesztette: 19Gabesz82, 2017.04.08. 09:45:08
  • 19Gabesz82
    #104138
    ÚJPEST FC:
    A kezdéskor szokásos vezetői elbeszélgetésen az alábbi elvárásokat támasztotta a belga tulajdonos az irányomba:

    OTP Bank Liga : Középmezőnybeli helyezés elérése
    Magyar Kupa : Negyeddöntőbe jutás

    Tekintettel arra, hogy ennél jóval merészebb terveket szövögettem, és a játékoskeret is sokkal többre hivatott, így az alábbi eredményeket ígértem be egy kis plusz forrás biztosításáért cserében:

    OTP Bank Liga :[b] Középmezőnybeli helyezés elérése >>> Élmezőnybe kerülés

    Ennek hatására átigazolási keretet továbbra sem kaptam, de legalább a fizetési keretet megemelték egy kicsit:

    Új fizetési keret : 18.956
    Bérköltség : 16.758
    Új bérmaradvány : 2.198

    Túlzás lenne azt állítani, hogy ekkora büdzséből világmegváltó álmaim lehettek volna, de legalább kaptam egy kis mozgásteret a keret átalakításához és a minimális erősítések végrehajtásához.

    [b]Játékoskeret:

    Kapusposzton nagy gond nem volt, Balajcza Szabolcs magyar szinten top kapusnak mondható, mögötte a Kovács Zoltán – Banai Dávid duó bőven elégnek mutatkozott. A 18 éves Keserű Bence a tartalékcsapatban kapott lehetőséget. Erre a posztra nem is terveztem különösebb igazolásokat.

    Jobbhátvéd poszton viszont már jóval nagyobb gondok mutatkoztak. Egyetlen épkézláb emberem volt erre a posztra Nagy Tibor személyében, ráadásul ő is csak kölcsönben futballozott nálam az MTK csapatától. A mögötte lévő személyek (Molnár Sándor, Ferkel Miklós, Gubacsi Zoltán) közül senki sem érett még meg arra, hogy az NB1-ben kapjon szerepet.

    Középhátvéd poszton ideális helyzet volt, talán ez az egyetlen terület volt mind minőségileg, mind mennyiségileg rendben. Kezdőként a Jonathan Heris – Litauszki Róbert párossal számoltam, mögöttük pedig ott volt még Kálnoki-Kis Dávid és Kecskés Ákos is. Utóbbi kölcsönjátékosként szerepelt nálam az olasz Atalanta együttesétől.

    A tartalékok között lévő játékosok (Makrai Márk, Hammer Róbert, Paulik Ádám, Gubacsi Zoltán) - bár egész jó képességekkel bírtak – nem számíthattak a fenti kvartett árnyékában sok játékidőre, így őket a több játéklehetőség érdekében kölcsönlistára helyeztem.

    Balhátvéd poszton ugyanaz a probléma köszönt vissza, mint a másik oldalon. Itt is csak egyetlen valamirevaló játékosom volt Mohl Dávid személyében. A fiatal Száraz András életkoránál és képességeinél fogva csereként sem jöhetett számításba.

    Védekező középpályásként két, magyar szinten jónak mondható játékosom is volt Windecker József és Bojan Sankovic személyében. A fiatal Tóth Tamás még nem érett meg az első osztályra, vele a tartalékok között számoltam.

    Középső középpályásként Balogh Balázs és Nagy Gábor állt a rendelkezésemre, akik közül egyértelműen Balogh élvezte a bizalmat a kezdőcsapatbeli tagság kiharcolásában. A fiatal Pávkovics Bence a tartalékcsapatba került.

    Támadó középpályásnak Souleymane Diarra és Filkor Attila jöhetett számításba, a fiatal Keglovics Bence és Toricska Rajmund egyértelműen a második csapathoz lett irányítva.

    Jobbszélsőként Kylian Hazard és Balázs Benjámin állt rendelkezésemre, a 18 éves Tóth Roland ment a tartalékokhoz.

    Balszélsőként Nemanja Andric és Enis Bardhi volt a keretben, illetve az MTK-tól kölcsönben nálam szereplő Cseke Benjámin jöhetett még számításba.

    Csatárok terén nem álltam rosszul, Lencse László és Mihailo Perovic magyar szinten jó játékosok, illetve a keretben volt még a veterán Kabát Péter is. Viktor Angelov-val egyértelműen nem számítottam, a fiatal Gőgitz Ádám pedig ment a tartalékok közé. A támadók közül két fiatal játékosom (Tóth Patrik – Marques-Airosa Patrik) pedig kölcsön volt adva a teljes szezonra.

    Taktika:
    A keret áttanulmányozását követően úgy döntöttem, hogy egy 4-3-3-as hadrendben fogom játszatni a csapatot. A középpályán egy VKP-val (CDM pozícióban) és két középső középpályással (CM pozícióban). A két szélsőm közül az egyik winger, a másik pedig inside forward szerepkörben szerepelt, míg a csatár DLF-ként funkcionált.

    Átigazolások:
    Tekintve, hogy pénz egyáltalán nem állt rendelkezésre, így a szabadúszók között kellett elsősorban szétnéznem, és célirányosan a hiányposztokra próbáltam igazolni, illetve lehetőség szerint bővíteni kívántam a keretet.

    Távozók:
    Első körben a magas fizetéssel rendelkező, de a kezdőcsapatban szerepet nem kapó játékosoktól váltam meg. Így került kölcsönadásra Filkor Attila (AEK Larnakas), az ő heti 1.300 eurós fizetése a jelenlegi helyzetemben nagyon nem fért bele. A veterán Kabát Péter szintén távozott, őt a Goverla együttese vásárolta meg 10.250-ért.

    Rajtuk kívül a peremembereket adtam kölcsön a több játéklehetőség és az esetleges fejlődésük érdekében, így távozott tőlem időlegesen Hammer Róbert, Gubacsi Zoltán, Banai Dávid és Gőgitz Ádám is.

    Érkezők:
    Banai távozásával szükségem volt még egy harmadik számú kapusra, így érkezett a Vojvodina csapatától kölcsönbe a 20 éves szerb hálóőr, Marko Kordic - €140 / heti fizetése ellenére meglepően jó értékekkel bír.

    Elsősorban a szélsőhátvéd poszton volt égetően szükséges új emberek igazolása, így került hozzám Denis Ahmetovic (21 éves bosnyák jobbhátvéd – €400 / hét) és a korábban már a klubnál játszó 31 éves balhátvéd, Pollák Zoltán (€400 / hét).

    A középpályára érkezett a védekező középpályásként szerepeltethető, 18 éves szerb Janko Blagojevic, akit az OFK Beograd csapatától kölcsönöztem ki mindössze €90 / hét fizetésének ellenében.

    Támadó középpályásnak érkezett a szintén szabadúszó, 19 éves brazil Leonardo Prado, ő szintén csak €400-s heti fizetési igénnyel állt elő.

    Jobbszélsőnek sikerült leigazolnom a szintén szerződés nélkül lévő Lázok Jánost, aki €500 / hét fizetéssel írt alá.

    Csatárposzton Kabát távozásával szükség volt még egy játékosra, így érkezett a 18 éves macedón Martin Hristov, aki szabadúszóként kiváló értékekkel rendelkezett, ellenben €350-s fizetése lett csak.

    Az átigazolási időszak utolsó napján azonban kényszerből még egyet igazolnom kellett, ugyanis az alapembereim közül a mali válogatott középpályásom, Souleymane Diarra 2016. június 30-ig szóló eltiltást kapott – arról nem kaptam a mai napig semmilyen információt, hogy ennek mi volt az oka…

    Ennek megfelelően mindenképpen igazolnom kellett egy úgymond box-to-box középpályást, a választásom végül a 29 éves Marko Vucetic-re esett, akit a Radnik Surdulica együttesétől sikerült egy évre kikölcsönöznöm.

    Úgy érzem, hogy a lehetőségekhez képest sikerült kicsit bővítenem a keretet, és a hiányzó posztokra is sikerült a mennyiség mellett minőségi embereket szerződtetnem.

    Szakmai stáb:
    Igen silány összetételű stábbal vágtam neki a szezonnak, így itt is eszközöltem egy kis átalakítást. Víg György, Komódi László és Milos Bogicevic, valamint a vezető orvosom, Szűcs Attila szerződését felbontattam – a kirúgásuk €92.000-ba fájt. Helyükre a szerződés nélküli szakemberek közül szerződtettem:
    - erőnléti edzőnek Srecko Radisic-et és Fahrudin Jahic-ot
    - kapusedzőnek Dietmar Kupnik-ot és Hans-Peter Berger-t
    - edzőnek Alexander Zimmermann-t és Malcolm Shotton-t
    - a tartalék csapat managerének pedig Szanyó Károly-t
    - vezető figyelőnek Radivoje Jotanovic-ot
    - figyelőnek Nagy Imrét
    - vezető orvosnak pedig Elek Lászlót

    Ezekkel a módosításokkal sikerült emelnem az edzéskategóriánkénti csillagbesorolást egy kicsit.

    Felkészülési mérkőzések:
    A barátságos mérkőzések során nem mondanám, hogy brillíroztunk volna, de nem is ezt a célt szolgálta a felkészülés, a csapategység és a taktika begyakorlása volt a fő szempont, ami megítélésem szerint jól sikerült. Ezekkel az előjelekkel futottunk neki a bajnoki nyitánynak!

    2015. július:


    2015. augusztus:


    Az első két hónap fantasztikus eredményeket hozott, mondhatni, hogy sikerült villámrajtot vennünk. Két nagy skalpot is begyűjtöttem, a derby-győzelem idegenben és a Videoton elleni hazai siker is megsüvegelendő teljesítmény volt. A sérülések is utolértek, az MTK ellen Hazard-ot, míg a Videoton ellen Balogh Balázst veszítettem el másfél hónapra. A Paks elleni hazai zakó kilógott a sormintából, de sajnos egy-egy ilyen váratlan vereséggel kalkuláltam is. Augusztus végén a 2. helyen állomásoztam a Debrecennel azonos pontszámmal (16-16), öt ponttal megelőzve a Paks-Békéscsaba-Haladás triót.

    2015. szeptember:


    A Debrecen elleni értékes döntetlennel kezdtük a hónapot, ahol viszont a stabil kezdő balhátvédem, Mohl is lesérült 3 hónapra. A hónap végén a tabellán sikerült megőriznem a 2. helyezést, igaz már 2 ponttal lemaradva az éllovas Debrecentől.

    2015. október:


    A hónap végén a tabellán továbbra is a 2. helyezést foglaltam el, 2 ponttal lemaradva a Debrecentől, viszont a 3. helyen tanyázó Videotontól sikerült 5 pontra meglépnem. a Magyar Kupa küzdelmei sajnos véget értek, egy teljességgel érthetetlen vereséggel kiestünk Mezőkövesden...

    2015. november:


    Sikeres hónapot zártam novemberben is, egyedül a hazai derbin elért döntetlen miatt volt némi hiányérzetem. Az MTK ellen Balogh Balázs, míg a Paks ellen Lencse László dőlt ki 3-3 hétre. Maradtam a 2. helyen, továbbra is 2 pont hátránnyal, viszont 6 pontra a Videoton előtt.

    2015. december:


    Az utolsó hónapban két nagyon fontos meccsünk volt, a Videoton elleni döntetlen tökéletes volt számomra, a Debrecen ellen pedig ellenállhatatlanok voltunk, 5-1-re kiütöttük őket! Ennek köszönhetően a téli szünetre az 1. helyen fordultam, 2 ponttal a Debrecen és 6 ponttal a Videoton előtt. Az őszi szezonban pár helyen edzőváltás is történt:
  • geo91
    #104137
    meg is van az utód

  • geo91
    #104136
    ha megnézed a képet amit linkeltem róla már ott van, honvéd mfa :D (ez a tarcsi)
  • Solt
    #104135
    Irány a tartalék, aki ott lázad azzal az első csapatnál nem foglalkoznak! :)) Régebben én ezt csináltam azokkal, akik nem fogadták el a szerződésajánlatomat, majd kevesebbért aláírtak máshová! :)))
  • geo91
    #104134
    íme a világklasszisok akiknek nem tudtam meghosszabbítani a szerződését vagy kivenni belőle a kivásárlási árat



  • geo91
    #104133
    jó ötlet :D bár lehet hogy akkor fellázadna a csapat többi tagja, szóval inkább nem kockáztatom meg
  • Solt
    #104132
    Állíts be neki valami brutális edzést... képezd át kapusnak, vagy kőkemény fitnesz tréning, hátha lesérül jó hosszú időre! :D
  • geo91
    #104131
    visszaadták kölcsönbe egy évre, de egy faszt fog játszani a kis geciláda
  • geo91
    #104130
    adott egy wonderkid, fasza szerződés, nuku kivásárlási ár

    erre érkezik egy VISSZAUTASÍTHATATLAN ajánlat, ami kevesebb mint amennyiért vettem (csak a bónuszokkal együtt több, de még úgy is nevetséges)

    pedig elvileg pénzes a tulaj (generált cseh tulajdonosa van már a csapatnak)

  • 19Gabesz82
    #104129
    Szia!
    Diagne nincs már itt, a 16.3-as verzióban Lencse van kölcsönben helyette.
    Litauszki egyértelmű alapember Heris-el együtt.
    4-3-2-1-et játszatok, a középpályán 1 cdm és 2 cm van, akik közül az egyik támadóbb. A 2 szélsőm közül az egyik winger, a másik inside forward.
    Balogh középen játszik, még kényszerből sem rakom ki a szélére :-)

    Beszámolóval holnap jelentkezek majd, most telóról pötyögök...

    Jelenleg a 2. szezon kezdetén járok.
  • McEachran3
    #104128
    Várom a beszámolót, akár jöhet fél éves lebontásban is ;)
  • Lancelot1983
    #104127
    Na végre már nem csak én vagyok itt Újpest drukker :) Kíváncsi leszek nálad Litauszki, hogy szerepel majd, próbakarrieremben anno nálam a Litauszki- Chiellini belső védő páros nagyon jó volt :) Milyen felállásban nyomod majd? Csatárt kit fogsz igazolni? Gondolom Diagne már nincs. Ja meg Mohl helyett is kéne valaki, aki kicsit is tud védekezni a bal oldalon :) Balogot meg ne a szélen játszasd, ahogy a valóságban történik.
  • 19Gabesz82
    #104126
    FOOTBALL MANAGER 2016


    ÚJPEST FC


    Adatbázis: Hivatalos 16.3-as roster

    Újpest-szurkolóként mit is tűzhet ki maga elé egy játékos, mint azt, hogy a szeretett csapatával sikert-sikerre halmozzon. Számomra fontos, hogy olyan gárdát trenírozzak, amelyikhez érzelmileg is kötődök, így nem volt nehéz a választás.

    Ebben az élménybeszámolóban próbálom összefoglalni a csapat élén elért eredményeimet.

    A játék kezdetén az alábbi fő célokat tűztem ki magam elé:
    - 1. évben nemzetközi kupaindulást jelentő helyen végezni a bajnokságban
    - 3 éven belül bajnoki címet szerezni Magyarországon
    - 3 éven belül valamelyik nemzetközi kupasorozat csoportkörébe jutni
    - lehetőség szerint egy magyar „mag” megtartása vagy kiépítése a csapatban
    - megszerezni a 30. bajnoki címet (jelenleg 20-al rendelkezünk)

    2015. JÚNIUS

    ALAPADATOK:
    Alapítva : 1885
    Hírnév : Nemzeti
    Becenév : Lilák
    Fő rivális : Ferencváros
    Egyéb rivális : Honvéd, Diósgyőr, MTK
    Bérletesek száma : 800
    Átlagos jegyár : 5
    Átlagos bérletár : 63
    Nemzetközi kupa : ---
    Média előrejelzése : 5. helyezés
    Morál : Elszánt
    Csapatkapitány : Balajcza Szabolcs
    Helyettes : Litauszki Róbert


    FIÓKCSAPATOK:
    - Charlton Athletic : Anglia Championship
    - Sint-Truiden : Belgium Pro League
    - Alcorcón : Spanyolország Liga Adalante
    - CZ Jena : Németország Regional Division


    INFRASTRUKTÚRA:
    Stadion : Szusza Ferenc Stadion
    Férőhely : 13.500 (mind ülőhely)
    Stadion állapota : Jó
    Játéktér állapota : Nagyon jó
    Edzőközpont : 2,5 - Átlagos
    Utánpótlásközpont : 2,0 - Alapvető
    Junior edzés : Jó
    Utánpótlás toborzás : Kielégítő


    FINANCIÁLIS HELYZET:
    Pénznem : Euró
    Pénzügyek : Rendben
    Klub értéke : 3.100.000
    Egyenleg : 2.223.543
    Átigazolási keret : 0
    Keret aránya : 90 %
    Általános szponzor : 1.580.000 - 2016-ig
    Mez szponzor : 189.000 - 2016-ig
    Fizetési keret : 16.778 - hetente
    Bérköltség : 16.758 - hetente
    Bérmaradvány : 20
    Tartozás : ---
    Stadion bérleti díja : 3.160 - évente



    Utoljára szerkesztette: 19Gabesz82, 2017.04.06. 17:50:00
  • Vorangee
    #104125
    Nem, a close down csak sometimes, a védelmi vonal viszont magas. A mentality meg standard. Labdatartásra nem mentem különösebben rá.
  • lemegyanap
    #104124
    akkor close down much more volt gondolom, nem ? ha már középpályán meg akartad őket állítani....:D viszont akkor mi volt az alaptaktikád? labdatartás? mert a kontrával nem igazán lehet összehozni a letámadást
  • Vorangee
    #104123
    "megfojtottam" - természetesen
  • Vorangee
    #104122
    Complete Wingback vagy Wingback az egyik support a másik attack, de leginkább játékos függő. Inside Forwardokkal viszont inkább a két szélső(bb) középhátvédem (DC vagy DCB de semmiképp sem stopper) találkozott. Másrészről szép vagy nem, de szétrúgattam mindenkit - már a középpályán megfolytottam a játékot. Nyilván a Fair Play rangsorban nem voltam elől, de pirosat nem kaptam sokat csak az eltiltás volt rengeteg. Amúgy leginkább több gólt rúgtam, mint kaptam. A nagyokkal nem tudtam mit kezdeni még az Interrel volt a legszorosabb, otthon nyertem, idegenben 3-2-re kaptam ki. Romát a kupában vertem. Juvetól, Milantól odavissza kikaptam. Napolit az utolsó fordulóban már tét nélkül vertem 2-0-ra.
  • lemegyanap
    #104121
    3-5-2ben széleket neked hogyan sikerült levédekezni? milyen szerepkört alkalmaztál a szélsőknél?
  • Vorangee
    #104120
    Nekem ez egész egyszerűen sehol sem akar működni...

    Mindegy, szerintem vissztérek Olaszországba, a megszokott 3-5-2-vel: Crotoneval első szezonban 5. hely, kupaelődöntő, nemzetközi indulás. Csak annyira a kölcsönjátékosokra alapul a csapat, hogy a második év reménytelen volt.
  • Vorangee
    #104119
    Kb olyan 75%-on lehetett, nem változtattam rajta semmit, csak instrukciókon amiket a #104112-ben írtál.

    Azóta töröltem is csak az alapmentés van meg a szezon kezdetéről, lehet majd újrakezdem most már úgy hogy végig ezek az utasítások legyenek.
  • ozbom
    #104118
    Mennyire van begyakorolva a taktika a csapatnál? Milyen gyakran változtatsz rajta? Ez is mind fontos, mert egy nem begyakorolt taktika nem lesz annyira hatékony, mint egy begyakorolt.
  • Vorangee
    #104117
    Hát eddig egy kalap sz*r...
    Utoljára szerkesztette: Vorangee, 2017.03.31. 12:51:38
  • lemegyanap
    #104116
    Nálam structured a kontárkhoz, higher tempo, more direct, és normal/slightly deeper védővonal, kreatív szabadságot nem állítottam be, mert már van egy pár "ösztönösebb" játékosom is, aztán nekik nem igazán tenne jót szerintem, lehet az én hibám volt idehozni őket, de nagyon csábítóak voltak :D egyébként meg amúgy sem szoktam fegyelmezettre állítani, kontrataktikától függetlenül is mindig is szerettem az egyéniségeket, főleg, ha 2 támadóval játszom, pl egy csatárral és egy viszonylag ösztönösebb, kreatívabb támadó középpályással, akitől mondjuk a a gólpasszt várom, vagy egy egyénileg véghezvitt akciót, amíg mondjuk a csatár elvitt egy hátvédet, v stb.
  • ozbom
    #104115
    Kezdetben a structured volt nálam, majd később a flexibilis.
  • Gerdzso
    #104114
    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem.
    A B csapat edzését hol lehet állítani? Vagy ott milyen edzők vannak? Az első csapat edzői? Mert igazolni nem igazán lehet oda. Hol érdemesebb játszatni az ifiket? U18 vagy mondjuk Barca B? valóságban nem kérdés, de itt?
  • Vorangee
    #104113
    Okkés, megnézem majd így mit változik az összekép. Amúgy flexible vagy structured?
  • ozbom
    #104112
    Nem nagyon szoktam a játékosoknak külön utasítást adni. A svéd 2.osztályba nem is kell. Úgy se fogják tudni betartani, mert vannak hiányosságaik. Amúgy meg a kontrol helyett standard beállítást használok még. Ott a védelem nincs feltolva. A játékosok közel vannak egymáshoz. Nincs kreatív szabadság, fő a fegyelem. Agresszív labdaszerzés és gyors támadás. Nincs tili-toli. A passz az mixed. És szélre próbáljuk játszani a labdákat, onnan pedig ahogy tudják beadják.
  • Vorangee
    #104111
    Tudsz tanácsot adni mit változtassak ezen a svéd másodosztályhoz? Játékosok személyes instrukcióinál miket szoktál használni?
  • Vorangee
    #104110
    Nem ellentmondani akartam, csak vázolni, hogy róluk már én is olvastam.
  • bakkerman
    #104109
    Azert ilyen eddig nem volt,az SI egyre inkabb szarik bele az egeszbe :/ Nembaj csapatom a 15-el
  • LasDen #104108
    amennyire láttam nincs megoldás. De rengetegen ettől szenvednek. Várni kell fixre...
  • bakkerman
    #104107
    Van valami megoldás arra,hogy az utolsó patch óta irgalmatlan lassú lett a játék? Adatbázisnál az alapot választom ki,nem a téli 17.3.0-át,de ígyis nagyon lassú,egy válogatott szünetnél amig ledarálja az összes meccsnapot 13-14 perc,pedig direkt kilőttem minden háttérben futó szart. Kipróbáltam egész apró adatbázissal is (9-10 ezer játékos),de semmit nm gyorsult,szóval ez tuti hogy bug
    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2017.03.27. 15:33:24
  • zorrobomber
    #104106
    Itt a vége:


    Helyzet 2:1-nél:

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2017.03.26. 21:21:10
  • zorrobomber
    #104105
  • lemegyanap
    #104104
    Én arról a stokeról egyik könyvemben olvastam, stattokkal alátámasztva, és eléggé meggyőzőnek tűnt az "ultralongball" taktika :D
  • Vorangee
    #104103
    Megpróbálok harmadszor is válaszolni, mert valamiért tegnap nem ment. Szóval a Stokeról én is olvastam valamelyik focis blogon, de ott nekem az jött le hogy az inkább egy szervezetten védekező amolyan Brian Clough féle utasításkészletet használó csapat volt, de egy próbát mindenképp megér. Köszönöm a javaslatot!
  • zorrobomber
    #104102
  • topin1
    #104101
    Nagyon szépen köszönöm!