20
  • Epikurosz
    #20
    tuttommal átvette a sereg. na nem a magyar, az amcsók.
  • Su0my
    #19
    remélem ruhán is át lehet majd látni vele
  • smv
    #18
    Felülsz a buszra, menned kell 52 megállót, legalább nem unatkozol közben. Monnyuk erre jó. ZH-hoz is istenkirály lehet :D
  • NEXUS6
    #17
    Tájfutóknál viszont valszeg doppingszernek minősül!;)
  • MuldR
    #16
    Ha mondjuk mesz valahova, akkor latod ott a terkepet, gps coordinatakat.
    Ne uccan megyek, vasarlok-ra gondolj, hanem mondjuk sportolokra.
  • Blas109
    #15
    de most ha én sétálok az utcán ez miért jo nekem?mit látom rajta ami nekem annyira kellhet hogy ott kell lássam...mer ha hírek vagy vmi azt folyamatosan kell olvasni ,lapozni úgy meg nemtok ara koncentrálni ahova megyek azt előb utobb nekimegyek vminek...szoval nem látom a hasznosságot benne.
  • NEXUS6
    #14
    Én is asszem először vagy 10 éve láttam ilyet, tényleg valami magyar cuccos volt és alapvetően endoszkópos orvosi vizsgálatokhoz/műtétekhez szánták. Talán azóta tényleg használják is.
    Mellette persze az általam legutóbb olvasott William Gibson könyvben is van valami ilyen szemüveg, pedig azt is már pár éve írhatta a csóka.

    Nemtom miért nem akar elterjedni, valszeg az emberek inkább biztonságban érzik magukat az utcán egy dugóval a fülükben, mint egy látáskorlátozó eszközzel a szemük elött. Ha meg hazamennek, akkor meg ott a képernyő, ami sokkal kényelmesebb plusz nagyobb felbontást ad.
  • interfleet
    #13
    Talán nem fog senki meglepődni hogy ezt a magyarok már több mint tíz éve feltalálták
    http://www.skyex.com/albatech/artvga.html
    Én előszőr 1997-ben próbáltam ki és nem egy drótokból összetákolt prototípust hanem egy piackész modellt profi csomagolással, stb.
    Az egész azon bukott meg hogy senki nem akart pénzt fektetni a piacra dobásba.
    Kár érte.
  • ssdb
    #12
    vennék egy ilyen ha occsó lenne...
  • Griphons
    #11
    ja: amúgy elég régen feltalálták a kontaktlencsét is...

    húha, már előre hallom Epi. kérdését: "abba persze nem fogják tudni beépíteni mi?"
  • Griphons
    #10
    Úgy gondolod, hogy a távollátók nem fogják tudni elolvasni a kijelzőt?
    Nem egy nagy ügy beépíteni egy képélesség/fókusz állító pöcköt. Ezt már a nagyon gagyi 5 éves virtuálsisakba is belerakták, hogy a nyomi szemüvegesek is lássák a 3D-t. (én is nyomi rövidlátó vok :P)
    Az meg, hogy a dioptriás szemüvegre nem lehet majd rátenni? Most komolyan: ez neked probléma? Olvasd a cikket: "prototípus"!
  • Vorpal
    #9
    Mondjuk ha meg oldották hogy pehelysúlyú HUD ot csináltak,
    akkor azt gondolod összeomlik a kutatás a távollátók miatt?
  • Epikurosz
    #8
    bocs, távollátókkal?
  • Epikurosz
    #7
    mi a helyzet a rövidlátókkal?
  • Chrisx
    #6
    Puskázáshoz milyen jó lenne egy ilyen :)
  • jasszka
    #5
    tudnál linket küldeni ilyyen képre?
  • Flashy
    #4
    ez csak attól függ milyen képet jelenítenek meg. ha a kép úgy el van torzítva hogy messzebbre fókuszálva lásd élesnek, közelre meg nem, akkor rendesen látni fogod. olyan mint a sztereogramok (zizis képek amit bandzsítva lehet látni), ott is az a helyzet, hogy ha a monitor felületére fókuszálsz akkor a hangyákat látod, de ha sikerül rávenned a szemedet hogy a monitor mögé vagy elé fókuszáljon (a kép típusától függ hogy hova), akkor élesen látsz egy "másik képet". ezeknek a képeknek a "meglátását" úgy a legkönnyebb megtanulni, hogy annyira közel mész a monitorhoz hogy ne is tudjál a felületére fókuszálni, muszáj legyen "mögé", kicsit elengeded a szemedet, nem is próbálsz rá fókuszálni és azonnal "bejön" a rejtett kép.
  • Kobaljov
    #3
    Ilyenekről már jó pár éve cikkeznek (itt is), csak a piacig nem nagyon jutnak el normális áron sajna.
  • Gladiator
    #2
    Hülye leszek, de én ha szemüveget hordok, akkor a lencse az kb. 1-2cm-re van a szememtől, oda meg nem tudok fókuszálni. Hogy fogom én akkor leolvasni az adatokat?
  • MuldR
    #1
    Na egy ilyen kell nekem Airsoftra, csak policarbonatbol :)