25
  • kvp
    #25
    Kurbli nincs, de egy jo oreg fiat dinamo azert volt. Alapvetoen arrol van szo, hogy a ahelyett, hogy a gyerekek tekernenek fejenkent egy dinamot, inkabb egy tehen teker egy nagyobbat. A megoldas oka pedig pont az, hogy vegul megis csak kihagytak a kurblis dinamot, ami pedig jo otlet lett volna. (igazabol egy labpedalos megoldas lenne az igazi, amit toltokent lehet a laptophoz csatlakoztatni, mert akkor mas keszulekeket is lehetne rola tolteni, pl. a falu mobiltelefonjat is)
  • turul16
    #24
    Van rajta ? Nem arról volt szó, hogy mégsem lessz ?
  • squirell
    #23
    De akkor ki dolgozik a földeken? Ha a tehén dinamót hajt, gyerek lapitopizik ...
  • HUmanEmber41st
    #22
    Tehénszar => metángáz ez annyira egyszerű...
  • sweech
    #21
    nem, mert ketten vagyunk :D
  • metaljesus
    #20
    ezek szerint én vagyok az egyetlen akinek az jutott az eszébe hogy a tehenek mennek körbe valami malomban!
  • lee56
    #19
    tehénenergia, mégis mi másra lehet gondolni XD (nem tom ki találja ki itt a címeket, de nagyon kreativ emberke lehet :D)
  • Rage47
    #18
    én is:DD
  • GulaSoft
    #17
    Na most akkor lusták kurblizni? Ha van rajta minek a tehén? Tesiórán feltöltik :-)
  • M0RN1NGST4R
    #16
    mindenki arra gondolt, mert indiában abból van a legtöbb.
  • Epikurosz
    #15
    Én is arra gondoltam.
  • Szellszi
    #14
    Jelentem én is arra gondoltam! :D
  • waterman
    #13
    még egy ember aki tehén shit-re gondolt..
    még vagy 3 éve láttam tán a discoveryn, hogy szintén valami tehenes helyen lefedtek egy jó 10 köbméteres betonkádat vastag fekete fóliával és így vezették bele tehén és disznó shit-et. lefedték fóliával és naponta öntöttek még hozzá egy vödör vizet. a fólia alól csak egy csövön keresztül távozhatott a gáz, ott meg egy hatalmas fólia lufihoz volt csatlakoztatva a rendszer. a lufi puffertartályként gyűjtötte a keletkező metánt.. kötöttek hozzá egy gázrezsót és naponta egy nagy kondér kaja megfőzősőhez elég gáz keletkezett. ha nagyobb lángot akartak, akkor a fólialufin körbehurkolt madzagon húztak egyet.. és az egészet a disznósz*r hajtotta.. naná hogy mindenki erre gondol a cím hallatán:):)
  • Jonah
    #12
    ja, és ennyi erővel lehetett volna mókuskerék is :)

    ez kb. mint a kőkorszak. Még jobb lett volna a hír, ha valami csúcstechnikás katalizátoros áramgerjesztőről szólt volna a hír... de így sajnos a középkori malmok emléke idéződik fel bennem...
  • Jonah
    #11
    Én is a tehénszarra gondoltam :)

    Az a legjobb benne, hogy magától is képes erjedni, ami rengeteg metánt szabadít fel... többet mint az egész tehén elszellent :)))


    De szar már nekünk :DDDD


    üdv.
  • Myron
    #10
    mégegy ember aki tehénszarra gondolt...
  • MuldR
    #9
    Vicces, enis valami tehenszarbol eloallitott metangazas minieromure gondoltam.
  • djw
    #8
    en spec a tehenfingra... :) tele van metannal
  • mikloss
    #7
    Itt mindenki a tehészarra gondolt?! Én is xD
  • barret
    #6
    En is a tehenszarra gondoltam.Lam milyen egyforman gondolkodunk... XD.
  • drizzt1666
    #5
    én a lepényre gondoltam. de ez az ötlet túl egyszerű ahoz h még csak megemlítsék is
  • Dark Angel 666
    #4
    A tehén védett szent állatnak sztámit ott nemde ?
  • Maci1
    #3
    szarugy mert en is arra gondoltam...:) Velunk van a baj?:)
  • WinG
    #2
    lol, én is szarra gondoltam először. valami nem stimmel bennünk :D
  • Feriboy
    #1
    mikor elolvastam a cikk címét arra gondoltam, hogy vhogy a tehénszarból csinálnak áramot, de azért ez se rossz :)