5
VISTA telepítése eltűntette a 3. HD-met
  • gz8
    #5
    #3, 4
  • tommyg
    #4
    Ezt ide kellene!
  • ProGabe #3
    hát szia!

    első kommentnek ez tulajdonképpen jó,de egyrészt nincs fenn a kép,másrészt van olyan,hogy
    KE - - RE - - !!!
  • REALista
    #2
    Az ágy alatt már kerested?
  • cleano
    #1
    Sziasztok Mindenkinek!

    Először is, mivel ez az első topikom itt a fórumban, kérek Mindenkitől megfelelő toleranciát még akkor is, ha hülyeséget kérdeznék.

    A problem a köv:
    Beteg XP-mre VISTA-t szerettem volna telepíteni. Az install el is jutott egy darabig, amikor leállt egy megjegyzéssel, hogy bizonyos drivereknek szerezzem be az új verzióját. Ez érinti a harmadik, E jelű HD-met amit egy IDE controller kártya segítségével használok, a Silicon Image RAID-SCSI driverével. Újraindítás után az XP-m tökéletesen rendbejött, azonban az E jelű HD nem látszik. Feltettem az új RAID-et, de semmi.
    Windows felületről megpróbáltam manuálisan megváltoztatni a lemezkezelő progival, de nem ment.


    itt látható a printscreen ábra
    Sziasztok Mindenkinek!

    Először is, mivel ez az első topikom itt a fórumban, kérek Mindenkitől megfelelő toleranciát még akkor is, ha hülyeséget kérdeznék.

    A problem a köv:
    Beteg XP-mre VISTA-t szerettem volna telepíteni. Az install el is jutott egy darabig, amikor leállt egy megjegyzéssel, hogy bizonyos drivereknek szerezzem be az új verzióját. Ez érinti a harmadik, E jelű HD-met amit egy IDE controller kártya segítségével használok, a Silicon Image RAID-SCSI driverével. Újraindítás után az XP-m tökéletesen rendbejött, azonban az E jelű HD nem látszik. Feltettem az új RAID-et, de semmi.
    Windows felületről megpróbáltam manuálisan megváltoztatni a lemezkezelő progival, de nem ment.

    itt látható a printscreen ábra

    Az első sorban levő DATA_01-ről van szó. Ha rákattintok a jobbklikkel, a "meghajtó betűjelének módosítása" menüpont nem jelenik meg és nem értem, hogy miért, hiszen aktív és kifogástalan és nem őrajta vasn a rendszer. Az összes többinél engedei ezt a funkciót.
    DOS felületről is kipróbáltam a diskpart-ból és assign letter=E, erre azt mondja, hogy ez a betűjel már hozzá van rendelve a meghajtóhoz.
    Na most azért kell mindenképpen látnom az E-t mivel a VISTA ezen van (HD-ről jobban szeretek installálni), úgyhogy ördögi a kör.

    Nagyon szépen kérek valakitől segítséget

    Üdv
    stexy