424
Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • patiang
    #264
    a szomorú tényt Vatikán is elismerte / ill. volt Aki /

    a kutatások szerint az inkvizíció Európában 4-5 millió embert irtott ki, nem beszélve a világ más részén folytatott missziókról

    avagy az indiánok kiirtása bizonyos fokon nem így működött?
  • sz4bolcs
    #263
    Az okés, mikor zsinatokon összeollózzák a Bibliát, az már kevésbé, mikor ugyanezek az emberek keresztes háborúkat indítanak, igaz?
    Vagy az első pont sem okés? Hmm, akkor kik is a keresztények?
    Ja megvan. Németh Sándor segít. :)
  • sz4bolcs
    #262
    mióta trendi a kereszténységet védelmezni. :)
  • Rundstedt17
    #261
    Ez nonszensz.Másrészt a vallás csak ürügy volt.Meg Alapvetően a jóra nevel a keresztény vallás...Csak hát tökéletelen emberekből nem lehet tökéletes megvalósítást elvárni.
  • Ronny
    #260
    de a antklerikalitás trendi dolog...
  • Zóanagyvarázsló
    #259
    Rendben, de nem én ütöttem a hasamra, és mondtam be egy számot. Nem áll szándékomban a számokon lovagolni, csak az állításod túlzó tartalmára akratam felhívni a figyelmet.

    Amúgy tiszteletben tartom a véleményedet, csak a 'miért' nem derült ki belőle. Elég sok népirtás esett meg a glóbuszon a történelem során, különféle vallások, eszmék nevében.
  • hunbasser
    #258
    ne legyél már ennyire cinikus...

    adatok? nem nagyon tartották nyilván azokat,akiket megöltek,csak azért,mert nem voltak hajlandóak felvenni a keresztény vallást,vagy azok,akik a homoiusionban hittek.
  • Zóanagyvarázsló
    #257
    Nocsak! Milyen adatokkal rendlekezel? Kik voltak azok a milliók? Hol és mikor?
  • hunbasser
    #256
    szerintem a világtörténelem szégyene a középkori keresztény egyház volt...a vallás nevében írtottak ki milliókat,"hittérítettek".
  • Rundstedt17
    #255
    Valóban nincs különbség.
  • Molnibalage
    #254
    Nem, Rundstedt17-re ment már a megjegyzés.
  • Freeda Krueger
    #253
    Mármint én?
  • Molnibalage
    #252
    Így van. Mennyivel kisebb bűn a fajelmélet miatt megölni valakit vagy azért, mert nem kommunista. Az eddigi hozzászólásaiból tisztán látszik, hogy enyén nácifan van és nem nagyon gondolkodsz..
  • Freeda Krueger
    #251
    Miért mi a különbség?Hogy tennél különbséget halál és halál közt?
    Gondolod bárkiknek a halálát lehet igazolni valamivel?
  • Rundstedt17
    #250
    Nem a szánalmas az hogy mindenki ugyanolyan rossz nincs különbség,na ez a érdekes felfogás amit te képviselsz.
  • Molnibalage
    #249
    Mindkét rendszer esetén még megbecsülni is nehéz, hogy hány ember haláláért felelősek. A nácik a holocaust mellett "hobbiból" elég rendesen gyilkoltak a helyszínen is embereket oda ahova megérkeztek. Kimutatások az éhenhalt hadifoglyokról és éhenhalt emberekről sem készültek az elfogalalt területeken. Sok egyén pályázhat a fenti titulus elnyerésére.

    Mellesleg már megint ez a náci összehasonlítás? Nem unod még???? Olyan szánalmas vagy, hogy az már fáj...
  • Rundstedt17
    #248
    Úgy hiszem megvan a legtöbb halálesetérrt felelős történelmi esemény amerika felfedezése,ugyanakkor érdekes hogy aránytalanul sokat halunk a holokausztról ami csak (legrosszabb esetben)6 millió áldozatot követelt.Hát nem érdekes?Persze erre mondhatják mert amerika felfedezése régen történt.De akkor nézhetjük sztálint is aki 40 millió áldozatért felelős és mégis arról kevesebbet hallani a holokauszthoz képest.
  • remark #247
    1 millió iraki halt meg a megszállás alatt
  • remark #246
    Amerika felfedezese?
    Habar a szamokat sokan vitatjak (mint ahogy vitatjak minden mas esetben is), ha a 70 millio megkozeliti a valosagot, akkor az szep eredmeny:

    "After studying what the Spanish did to the Caribbean and periphery, what they did to the Aztecs and Mesoamerica, what they did to the Incas and South America, their “explorations” into North America, what the Portuguese did to Brazil, and after looking at the death rates in the mines, plantations and periphery, I estimate that between fifteen and twenty million natives died as a direct result of the violence and greed of the Spanish and Portuguese during the 1500s. Some can argue for as few as ten million (while others argue that there were not ten million natives in the whole hemisphere), and others can argue for as many as thirty million. European diseases killed off another fifty million natives or so in the 1500s, and the Spanish and Portuguese labor practices probably contributed substantially to those fifty million deaths. It is within the range of modern estimates to say that the New World’s human population declined by 90% during the first century of the European invasion, or by about 70 million people."
  • Strami11
    #245
    Nos... szerintem a WWII. alatt nem oltek meg még 3 millio zsidot se, de azert 500.000 felett volt, az az agymosott naci kompania, SS tisztek a taborokban, hat... megha nincs is annyi halott, de a megcsonkitott, meg kitudja milyen borzalmak voltak meg ott... lelkileg serult emberek mind aki azt tulelte. nem hiszenm hogy total szazas maradt se fejben, se sehogy.. ezzel most azt akarom mondani, hogy barmennyi is legyen a halott, az akkor is borzaszto volt...
  • patiang
    #244
    drezda bombázása

    100ezer halott
  • Nevem senki
    #243
    Szerintem az volt, aki legelőször körbekerített egy földterületet.
  • harcu
    #242
    Ugyan, nem értesz te ehhez. :) 600.000 lakos+ 200.000 menekült simán kiadja az egymillió áldozatot, és még maradt is belőlük a tüzet oltani.
  • [NST]Cifu
    #241
    Ennek része a holokauszt is a csunya náci bácsik rémtetteiről és a felszabaditó szövetséges jófiukról .

    A felszabadító "jófiúkról" is vannak bőven adatok. Tömeges erőszaktételek, különösen a szovjet hadsereg által. Civilek ellen elkövetett atrocitások, gyilkosságok. Amerikai gyűjtőtáborok japán származásuak részére. Angol gyűjtőtáborok Cipruson zsidók részére. Csak pár kiragadott példa.

    Nem tudom de szerintem a történelem során nem sok háború folyt igaszságos célokért ? Ez is nézőpont kérdése . Mit nevezünk igaszságosnak ? Azt győztesnek igaza van a vesztesnek nincs ? Szerintem a legtöbb háborút idáig gazdasági , hoditási , stratégiai okok , miatt vivták a történelem során aminek mindig meg voltak az előzményei okai , indokai !

    A kérdés innentől kezdve az, hogy mik is ezek az indokok. A II.Vh ha nem kezdődik el a németek részéről, akkor elöbb-utóbb Sztálin robbantja ki (ez egy roppant érdekes helyzett lett volna, a végén akár még Angol-Náci szövetség is kisülhetett volna, bár ez inkább fantazmagória már).
  • [NST]Cifu
    #240
    Franciaországban Jean-Marie Le Pent a következő mondatáért ítélték elég húzós pénzbírságra(egészen pontosan ~45 millió forintnak megfelelő frankra).

    "Több kérdés is felmerül bennem. Nem mondom azt, hogy nem voltak gázkamrák. Személy szerint én nem láttam őket. Nem különösebben foglalkoztam ezzel a kérdéssel. De szerintem ez csak egy részletkérdés a második világháború történetében."


    Le Pen közéleti személyíség. Itthon is külön elbírálás alá esik egy közéleti személy, és külön elbírálás alá Kovács Kis Pista.

    A lényeg az, hogy az átalad felmagasztolt mainstream történészek legalább 40 évig mantrálták azt a nyílvánvalóan képtelen számadatot, amiből aztán "éj leple" alatt 2,5 millió eltűnt.

    Szerény véleményem szerint mantráról aligha volt szó. Becslésekről esetleg. Ha jól tudom néhány táborban az áldozatok számát például a hullákból "nyert" aranyfogak száma alapján becsülték meg például.

    Közben te próbálod bizonygatni, hogy revizionizmusnak semmi helye ami elég vicces.

    Hol írtam én olyat, hogy semmi helye??? Légyszives mutass rá arra a mondatomra. Nem enyhe belemagyarázás van itt jelen a részedről. Én azt mondtam, hogy tényekkel, és bizonyítékokkal tessék alátámasztani az érveket. Megfelelő tényekkel és bizonyítékokkal.

    Tudnillik ezek nélkül én is állíthatok bármit, aztán jóccaka...
  • Pluskast
    #239
    Na azért a végén nehogy már oda jussunk el, hogy jaj a szegény németek milyen szerencsétlenek voltak, hogy az angolok meg a franciák 1939-ben hadat üzentek nekik! Még a végén majd el is hiszem, hogy igazából mindenért a szövetségesek a hibásak.
    Németország egy hódító nemzet volt és a haborút ideológiai alátámasztásokkal indította el. Arrol meg már ne is beszéljünk, hogy ha egy könyv azt írja egy háborúról, hogy az jó háború volt.... Na hát erre már nem mondok semmit. Mitől jó az ha emberek millióit ölik meg? A háború meg max a védekező fél számára igazságos.
  • Molnibalage
    #238
    "Drezda bombázásakor is minimum 600 ezer- 1 millió ember pusztult el"

    Nem vagy te egy kicsit eltájolva? Honnan szedted ezt az adatot? Kb. 100-150 ezer volt az áldozatok száma. (egyébként mindegy, sok volt ez is az is)

  • Voltan
    #237
    Jaj, annyira sejtettem, hogy ide fog jutni ez a topik. Számok kellenek? Akarjátok tudni, melyik volt a legnagyobb népírtó nemzet a világtörténelemben? Meglepő lesz, tessék: a belgák.
    Kongóban több, mint 12 millió ember esett áldozatul a belgák "gyarmatosításának". Ott is volt háború, ott is voltak táborok, éhinség, járvány, halál, halál, halál. Csak hát Afrika, kit érdekel, ugye. És Drezda bombázásakor is minimum 600 ezer- 1 millió ember pusztult el. Ki is rendelte el? Churchill. És civilekről van szó, nem katonákról. Gyújtóbombákal szórták meg a várost, ahol minimális német haderő volt, ellenben rengeteg civil. Persze ott van még Truman is, meg Hirosima és Nagaszaki. Na akkor ki is a gonosz sátán?
    Az ilyesmin kár vitázni, és főleg kár értelmetlen licitálásba bocsátkozni.
  • horthy
    #236
    Ez politikai ! Már egyszer megirtam hogy II.vh utáni világrend van még ha repedezik is ( Majd egyszer leomlik a fal ) . Ennek része a holokauszt is a csunya náci bácsik rémtetteiről és a felszabaditó szövetséges jófiukról .
    Nem volna semmi semmi gond az tény hogy volt Zsidó üldözés csak az a kérdés hogy és miként és hogy volt . Nem-e lett tulságosan feltupirozva a németek rémtettei . Az biztos hogy Izrael állam 6 millió áldozatra kért kártéritést az akkori NSZK-tól és ennek az öszegnek a nagy részét fegyverek vásárlására költötte Izrael , szükség is volt rá az arab szomszédokkal való nagy szerelem miatt !
    Nekem van egy könyvem cime : A Második Világhábórú Képes Kronikája
    Szerző : A.J.P Taylor
    ( Akadémia kiadó Budapest 1988 )

    Utolsó mondata :" Akik átélték , tudják , hogy ez a háború igaszságos célokért folyt , és sikeresen megvalositotta őket . A vele járó minden mészárlás és pusztitás ellenére a második vlágháború jó háború volt . "

    Megjegyzés : Nem tudom de szerintem a történelem során nem sok háború folyt igaszságos célokért ? Ez is nézőpont kérdése . Mit nevezünk igaszságosnak ? Azt győztesnek igaza van a vesztesnek nincs ? Szerintem a legtöbb háborút idáig gazdasági , hoditási , stratégiai okok , miatt vivták a történelem során aminek mindig meg voltak az előzményei okai , indokai ! ( Bocsi ha tévedtem ! )
  • Ronny
    #235
    David Irvingról régebben ezt írta a The Times "David Irving Britannia történelmi krónikásainak első sorában van"

    Szóval ő sem egy holdkóros volt...

    Franciaországban Jean-Marie Le Pent a következő mondatáért ítélték elég húzós pénzbírságra(egészen pontosan ~45 millió forintnak megfelelő frankra).

    "Több kérdés is felmerül bennem. Nem mondom azt, hogy nem voltak gázkamrák. Személy szerint én nem láttam őket. Nem különösebben foglalkoztam ezzel a kérdéssel. De szerintem ez csak egy részletkérdés a második világháború történetében."

    Bár úgy látom semmi gondod a szólásszabadság sárbatiprásával, ne is feszegessük tovább a témát.

    "Mi a történelmi tény? Az, hogy nem pusztultak el milliók a koncentrációs táborokban? "

    A lényeg az, hogy az átalad felmagasztolt mainstream történészek legalább 40 évig mantrálták azt a nyílvánvalóan képtelen számadatot, amiből aztán "éj leple" alatt 2,5 millió eltűnt. Közben te próbálod bizonygatni, hogy revizionizmusnak semmi helye ami elég vicces.

    És láthatod, akik nyugaton azt hangoztatták, hogy a számok nem helyesek azok igen rosszúl járták, pedig igazuk volt.

    Volt olyan akit meg is öltek a kedves zsidó "aktivisták"(François Duprat, akivel egy pokolgép végzett a hetvenes években). Igen, a holokauszt revizionisták megpróbáltatásairól senki nem beszél, pedig nem egy embert félholtra vertek(Robert Faurisson)vagy fölrobantották a házukat(Ernst Zundel, Jean-Marie Le Pen) és hasonló semmiségek.

    Itt föl vannak sorolva az áldozatok:
    A revizionizmus mártírjai

    Az igazság mindenestre ki fog derülni és akkor ezek adolgok más színben fognak feltünni.
  • [NST]Cifu
    #234
    Hol is kiritzálták a magyar nép szenvedéseit?!?!
  • BREMBO
    #233
    A trianoni szerződés következtében is tönkretettek néhány millió magyar életet.

    Igaz, sokkal humánusabb, ha valamivel rögtön végeznek, mint hogy kínzással ölik meg ???

    Be lehet csukni a szemet, de akkor is ez van !
  • Molnibalage
    #232
    "Mondjuk 271.000-es adatott itt, ebben a topicban láttam először, az már erősen nevetséges kategória ezen témában azért..."

    Hát az... Azért azt a tagadóktól megkérdezném, hogy hova tűnt az a sok ember. milliók hiánya elég szembeszökő.
  • Rundstedt17
    #231
    Érdekes a holokausztot nem lehet kritizálni,de például a magyar nép szenvedéseit igen....
  • [NST]Cifu
    #230
    Ezért akár le is csukhatnak nyugaton...érted, azért mert az igazságot keresed!

    Igazság keresésért nem fognak lecsukni. Történelmi tények tagadása (ie.: pl. a kompolett zsidó holocauszt tagadása) miatt már esetleg szembekerülhetsz a törvénnyel. De csak ha hülye módon csinálod. Az értelmesebb ember ugyanis az állításait alá is támasztja. Megfelelő bizonyítékok nélkül viszont az állítás nem áll meg a lábán, itt kezdődnek a problémák... Attól nem lesz valami valóság, csak mert megkérdőjelezed, bizonyítanod is kell.

    Vagy szerinted egy ilyen elefántméretű csalás/hiba után nincs oka az embereknek felülvizsgálni a úgynevezett történelmi tényeket?

    Mi a történelmi tény? Az, hogy nem pusztultak el milliók a koncentrációs táborokban?

    Vagy az zavar, hogy erre emlékeztetni szeretnének páran, míg a kevésbé ismert tényeket (mint például azt, hogy a II.Vh. után közvetlenül legalább 60.000, de talán 150.000 német is meghalt Lengyelországi koncentrációs táborokban, amiket a szovjetek állítottak fel) kisebb hírverést kapnak?

    Jelen esetben úgy működik:Germar Rudolf

    Ha olyasmival foglalkozol amivel nem kéne akkor repülsz a munkahelyedről, örökre kiütöd magad a tudományos életből és az Unió felében még le is csuknak érte.


    Germar Rudolf nem történész, hanem kémiát tanult, de nem fejezte be a tanulmányait, mivel kivágták az egyetemről, mikor az egyetem nevében végzett teszteket Auswitzi gázkamra mintákon. Az elvégzett tesztnek több oldalról is kritizálható volt a végrehajtása.

    Amúgy akkor hívta még fel magára a figyelmet, amikor a 9/11 összeesküvés-elméletek közé beállt azzal, hogy "tesztelte", lehetséges-e mobiltelefonról hívást végrehajtani egy repülőgép fedélzetéről, mint az történt a UAL 175-ös járatnál (megj.: az összeeskűvő elméletek szerint a gép utazómagasságban repült végig, és ott nem igazán lehetséges valóban a sima mobilok használata, csakhogy az eltérített gépek mindegyike alacsonyabbra, földközelebe ereszkedett miután átvették a terroristák rajta a hatalmat, így volt lehetőségük felvenni a külvilággal a kapcsolatot az utasoknak). Úgytünik Germar Rudolf csak egyike lett a sok önjelölt összeesküvés-szakértőnek...

    Tudod milyen kemény dolog felépíteni egy történésznek a karrierjét? Évtizedekre van szükségük amíg bedolgozzák magukat, eljutnak a fizetési ranglétra csúcsára és közben persze családot és adósságot gyűjtenek maguk köré, mint a legtöbb ember, csak nekik nincs lehetőségük újrakezdeni.

    Személyesen ismerek történészeket, szóval bátorkodom azt mondani, hogy az első felével kapcsolatban nincs igazad. Valóban kemény munka eljutni a csúcsra, de például Számvéber Norbertnek nem kellettek ehhez évtizedek, és amennyire tudom, anyagi nehézségei sincsenek. :)

    A második felével kapcsolatban igazad van, pont ezért nem is ír egy történész olyan munkát, amely nincs megfelelően alátámasztva tényekkel.

    Az összeesküvés-elméletek egyik buktatója pont ez: ha az elmúlt 60 évben nem sikerült egyetlen történésznek sem megfelelő tényekkel előállni, ami a holokauszt tényét tagadja, akkor talán nem lehet, hogy mégis megtörtént?! :)

    Az már a paci másik fele, hogy most 1,5 millió, 4 millió vagy 6 millió zsidó pusztult-e el. Mondjuk 271.000-es adatott itt, ebben a topicban láttam először, az már erősen nevetséges kategória ezen témában azért...
  • harcu
    #229
    Az egy elhanyagolható tény, hogy a Vöröskereszt látogatását előre kötelezően bejelentették, akkora ki- és eltakarítottak mindent, szigorúan elkülönítették a nem megbízható rabokat, csak azokkal találkozhattak, akikben a németek megbíztak. Ezek után naná, hogy a Vöröskereszt a valóságosnál pöttyet rózsaszínebb képet festett.
  • harcu
    #228
    "Némi kétségem van afelől, hogy valóban hiteles információk lehetnek-e egyáltalán arról, hogy egy népcsoportnak mennyi tagja van a világon "

    Szerinted miért kérek megbízható forrásmegjelölést? :)
  • Ronny
    #227
    annyi biztos, hogy a Vörökereszt bizonyos időszakokban jelen lehetett a táborokban és meginterjuvóltak annyi lakót amennyit nekik jólesett. Ezt írják egy 1944. november 22-i látogatásról készűlt beszámolóban a U.S. Senate Department hivatalokokainak "(Mi, a Vörökereszt) egyáltalán nem tudtunk felfedezni olyan berendezések nyomát, amelyet civil foglyok kivégzésére használnak..."


  • Ronny
    #226
    "Tényleg? Miért is?"

    Talán azért mert a pápa a történészek által elfogadott és propagált 4 millió áldozathoz járt hajbókolni auschwitzba, de ma már ugyanazon a helyen csak egy másfél milliós tábla áll. Ezért akár le is csukhatnak nyugaton...érted, azért mert az igazságot keresed! Vagy szerinted egy ilyen elefántméretű csalás/hiba után nincs oka az embereknek felülvizsgálni a úgynevezett történelmi tényeket?

    Bár vannak emberek akiknek ez semmit sem számít, hajlékonyak mint a halak és a propagandának mindíg meglesz a helye a szívükben.

    Ó... légyszives világosíts már fel, nyilván senkinek sincs fogalma sem, hogy is működik ez. "

    Jelen esetben úgy működik:Germar Rudolf

    Ha olyasmival foglalkozol amivel nem kéne akkor repülsz a munkahelyedről, örökre kiütöd magad a tudományos életből és az Unió felében még le is csuknak érte. Tudod milyen kemény dolog felépíteni egy történésznek a karrierjét? Évtizedekre van szükségük amíg bedolgozzák magukat, eljutnak a fizetési ranglétra csúcsára és közben persze családot és adósságot gyűjtenek maguk köré, mint a legtöbb ember, csak nekik nincs lehetőségük újrakezdeni.
  • Rundstedt17
    #225
    szóval van bizonyíték bőven..hogy a holokauszt nem úgy történt...