74
Amikor a szülők válnak
  • tigeroo
    #74
    asszem nálunk is gond lesz...
    már nem tudják elviselni egymást a szülők.. fatert sztem fűzi vmi csaj is amúgy (de nincs közöttük semmi sztem, munkahelyről ismeri), ilyet tol anyámnak hogy "jó lenne egy új család csak megint 20év mire odaérnek"... meg fütyörészik, stb...


    meg téleg már civakodás is volt kicsit ,burkolt megjegyzések stb...

    most már nagyon rossz a hangulat a családban... mindenki csak kussol, vagy nem ért semmit

    hát köszönöm basszátok meg. ezért csinálhattak 3 gyereket...én + ikertesóm most megyünk továbbtanulni, albérletet kell fizetniük majd!.. és vanmég egy 13éves lánytesóm, őt sajnálnám a legjobban. ez a 2 idióta már nem érdekel, ahogy öregszenek úgy hülyülnek komolyan... meg az hogy olyan konok mind a kettő...muter kicsit adna magára, fater kívánná vagy mittom én hogy mi a bajuk..
    csak anyám is már olyat mond hogy "hagyja elengedni"
    a pénz nem hiszem hogy ok, igaz anyámnak most lett 1 év után újra munkája! de pont ezaz...

    elmúlt a szerelem? tartok kicsit a jövőtől...megyek egyetemre tesómmal, Dorina meg ittmarad ezekkel, majd megszakad a szívem ha belegondolok
  • NeverwinterKING
    #73
    majd ha elválnak szüleid...
  • csn tamás
    #72
    haladunk, ma már rendőrt is hívtunk nevelőm, úgy szekállt minket....mikor lesz már vége?
  • csn tamás
    #71
    hogy tudtátok elviselni a "nemkívánt" személy jelenlétét a válásig??? undorító ez az egész már...
  • csn tamás
    #70
    nálunk már vége lehetne ennek az egésznek mert már unom nagyon...
  • csn tamás
    #69
    nemis tudom mit mondjak erre
  • Adler
    #68
    mert nem tolom ugy a pénzt ahogy ő elvárja, de válni nem akar.
  • csn tamás
    #67
    sajnálom! ha gondolod leírhatod privben de szerintem többen is kiváncsiak lennének a történetedre ha hajlandó vagy megosztani...
  • Kandurex
    #66
    no sex, az tényleg probléma, talán próbáld megbeszélni vele, ha nem megy, akkor fájdalom, megszokás, ide - oda, inkább repüljön, mint tönkretetted a középkorod!
  • Scottt
    #65
    13 vok[aztán nem röhögni]Borzalmas a családi élet...Apám megcsalta anyám+pia napi 2-3 balhé tányér telefon repül stb stb.Apám 2év után anyám miatt+kimerültség miatt idegösszeroppanást kapott többit nem tudom leírniEsetleg privben később
  • csn tamás
    #64
    igen, hát ez valoban nem jo. a sex azért eléggé fontos a kapcsolatban na és igen a pénz, pénz...nemtudom miért nem becsül meg...
  • Adler
    #63
    önfejűség
    no szex

    ez pont elég, s még sok kisebb dolog, ami hihetetlen pénzéhséggel párosul:)
  • csn tamás
    #62
    mire gondolsz az asszony hülyeségein?
  • Adler
    #61
    34 éve házasok, sorry
  • Adler
    #60
    nekem nem váltak el a szüleim, 34 évesen házasok, én csak 7 éve vagyok, de erősen foglalkoztat a gondolat.
    Nem iszom, dolgzom normálisan, nem kurvázok, nem bulizok, nevelgetme a gyerekem, de az aszzony hülyeségeit unom.
  • csn tamás
    #59
    senkinek sincs már története? ellaposodott a topic...
  • csn tamás
    #58
    szerintem engem senki sem irigyelne....
  • [HUN]FaTaL
    #57
    Hát nem irigyellek:( Nekem nevelőmről szó sincs anyám azt mondta egyszer elég volt egy férj/élettárs több neki nem lesz:D
  • csn tamás
    #56
    nekem eleinte jol indult nevelőmmel aztán később durvult el...küldeném rögtön a picsbe...
  • STurmGewehr
    #55
    Nekem is elváltak a szüleim 1 éve de most jól kijönnek egymással:D
    Aki meg lett volna az uj apám azt elküldtük a picsbe:D
  • csn tamás
    #54
  • SötétBarom
    #53
  • csgery
    #52
    Nekem szerencsére nem váltak el, viszont nagyon közel voltak a szüleim hozzá. Talán 8 éves lehettem. Apa természetesen ivott, (12 éven keresztül, még meg se születtem, mikor elkezdődött az egész. MIndennaposak voltak a veszekedések, már amennyire még emlékszek. Arra pl emlékszem, mikor apum jött haza, és az ajtó másik oldalán próbálta kinyitni az ajtót (ahol nem a kilincs van, hanem a zanyérok, meg ilyenek) és kidöntötte az egész ajtót, meg félig egy közfalat. Anyukám mondta, hogy ha nem hagyja abba édesapám az ivást, elválnak. Szerencsére abbahagyta, mint ahogy a dohányzást is (saját akaratából, mindjárt 1 éve), és most jól elvagyunk:)
  • csn tamás
    #51
    még annyit, hogy én is megfogadtam hogy nem leszek olyan mint a nevelőm s mint az apám. normális életet szeretnék a gyerekemnek!
  • csn tamás
    #50
    örülök ha valoban tetszik. azt hiszem erről illetve ezekről a dolgokrol is kell beszélni...
  • csn tamás
    #49
    egyetértek veled! én is akartam írni hogy az alkohol az ok a legtöbbször s minden abbol fakad. pl nem hallottam hogy cigi miatt váltak volna el szülők...hát nem tudom én sem mi volt előbb a probléma vagy az alkohol...nem fogom sosem megérteni.én is leginkább a páromra illetve anyukámra s a nővéremre támaszkodom. ők tudnak segíteni ha ugy van. barátnőm segít a legtöbbet szerintem (megnyugtat, meghallgat és ez sokat segít) de őt sem akarom ezzel terhelni mindig hisz nem akarom hogy ez neki is probléma legyen. elvégre nem "háríthatom" rá minden problémám. én látom aránylag sürün az édesapám...
  • reaper4
    #48
    jó a topic. de tényleg. jó.
  • zoolee
    #47
    Nállunk is ez van, fatterral már majdnem 4 talán 5 éve nem dumáltam..
    Jah, nem is, tavaj ősszel építkezés közepén 1 szer csak megjelent a házban...Hiretelen meg se ismertem ..
    De nállunk mutter jómunkájának (magán fogorvos+ másik rendelőbe alkalmazottak)köszönhetően meg volt minden..De látszik is rajta, hogy mostanra elfáradt már kicsit...De nyáron voltunk 1 hétre horvátba és most jól van..
  • Sadist
    #46
    Őszintén szólva ezt azért nem néztem volna ki belőled :D
  • bigapó
    #45
    sziasztok!

    hozzászólok ehhez a szomorú témához, mert Én is érintett vagyok benne..sajnos.

    Szüleim 11 éves koromban váltak el, apám alkoholizmusa miatt. Most 28 vagyok, tehát elég régen történt már. Én nagyon nagy hátrányát élem meg ennek a dolognak. Nem akarok mindent fater nyakába varrni, mert ki tudja, hogy miért kezdett inni annak idején, azon kívül, hogy kőműves a szakmája és amint az köztudott, ott elég nagy számmal vannak hozzá hasonlók, tisztelet a kivételnek.

    Anyám mindent megtett, hogy ennek ellemére teljes életet tudjunk élni, de Apa nélkül felnőni nem egy leányálom. Természetesen az még rosszabb lett volna ha még tovább együttmaradnak, emlékeimben felvillanak elég durva jelenetek is, szerencsére a legtöbbet elfelejtettem.
    Jelenleg nem a szülővárosomban élek, önállósodtam, anyámmal telefonon beszélek, néha hazamegyünk meglátogatni, apámmal viszont kb 4 éve egy szót sem beszéltem. Ő nem foglalkozott velem tizenéves koromban, most már messze is vagyok tőle, nem látom értelmét, hogy kapcsolatot tartsak vele. Most már minek? Minden gondom bajom a párommal és anyámmal oldok meg, másra nem számíthatok. Ugyanakkor a mindennapokban sokszor szembesülök vele, hogy milyen dolgokról, közös élményekről maradtunk le azért, mert Ő nem volt velem. Itt sorolhatnám a szülinapokat, de akár egy szög beverése is ilyen lehet (nem vicc).
    Nagyon remélem, hogy Én nem fogom követni a rossz példáját.

    ui: a leírtakból azt látom, hogy az esetek 80%-ban az ital az elsődleges válási ok. Ez azért szintén elgondolkoztató. Ok és okozat. De mi volt előbb? a probléma vagy az ital? esetleg az ital volt a probléma vagy a probléma elől menekült az italba? mind érdekes és eddig megválaszolatlan kérdések...

  • csn tamás
    #44
    szivesen veszem ha leírod a dolgokat. én is láttam már dolgokat ilyen téren sajnos ha gondolod elmondom. a legrosszabb az hogy nem tujduk előrevinni a válást pl pénzügyi okokbol. hiába egyek el heti 2-3szor 4 orába valami gyorsétterembe dolgozni nem fogom a 20-30ezer forinttal előrébb vinni sokkal a dologokat. ha majd dolgozm vagy dolgozik az ember talán lesz arra pénz hogy félretegyünk...talán...
  • Fido4life
    #43
    nekem is elválhatnának.. mér 10 éve elkellet volna
  • prezi
    #42
    harmadik bekezdés... itt az ideje ! :D::D
  • Lammer
    #41
    -nem nagyon iszom, csak ha haveri tarsasag osszejon akkoris max 1-2 uveg jofajta sor (alkoholista edesapa jo tanitomester sajnos)
    -nem dohanyzom(jujj arra hisztis is vagyok ->apukam dohanyzott mig elt, anyum, hugom, mostoham is dohanyzik pfejjjj)
    -sosem probaltam meg fuvet sem
    -nem kavezom, nem gyorsitom az amugyis magas bládpressörömet :D
    azert koszonom :D

    #34: koszonom es remelem apukadnak is megjon az esze... pont errol beszelgettunk noveremekkel amikor apum mar a "veget jarta*" hogy hiaba meseltel volna a borzalmas vegstadiumrol(meg korabban) tokmindegy a szenvedely erosebb, mint amig nincs bajod...
    *nagyon-nagyon undorito(fizikai, szellemi leepulesre gondolok) dolgok voltak mar az utolso 1 honapban... ha erdekel privatban leirom(nem akarom senki etvagyat elvenni itt a topikban), mondd el apudnak hatha "eszhezter"...
  • [HUN]FaTaL
    #40
    papíron még együtt vannak a szüleim, de fél éve költöztünk el. Szerencsére egyik sem piál, dohányzik mindkettő dehát abból azért nincsenek gondok (én is dohányzom sajnos:() Közös megegyezéssel békében váltak el, úgyhogy üvöltözéseken kívül (az se volt mindennapos hálistennek) semmi nem volt. Karácsony most lesz az első valszeg nekem is rohangálós lesz:D
  • SötétBarom
    #39
    Csak a szex.

    Amúgy nekem is elváltak kb 2 éve, igaz akkor már 19 voltam. Szerencsére egyikükkel sincs semmi bajom (egyik sem piál, vagy ilyesmi). A muterral találkozom heti szinten többször, az öregemmel meg melózom :D

    Mindkettő talált magának új párt, elvannak mint a befőtt.. (amúgy 20 év után váltak :| ).. Nagyon gyilok se volt köztük.. Pl a fater verdája mai napig muter nevén van. :)

    Egyedül a karácsony cinkes, akkor megyek össze vissza mint a mérgezett egér :)
  • CattiBrie
    #38
    Antialkoholista, drog-mentes és dohányzás-mentes, egyszóval káros szenvedélyektől mentes életfelfogást mindenkinek!
  • Kandurex
    #37
    végig olvasgattam a topikot,..jól el is rontotta az amúgy is szar hangulatomat
  • csn tamás
    #36
    hét ez a költözés nehéz ügy valoban...
  • LasDen #35
    nekem most tavasszal mentek szét....annyi probléma volt, hogy nem ment a távkapcsolat....mivel fater külföldön dolgozik, így 1 évben kicsit több mint 1 hónapot volt itthon (persze az évben elosztva nem egyszerre) így inkább ez lett....én megértem anyámat (mert ő kezdeményezte) de én eléggé megszívtam....'96-ban lakótelepről kertesházba költöztünk (akkor 7 évesen) úgyhogy 11 év alatt hozzászoktam hogy nagy területű mozgás terem van, de ezután anyámma muszáj volt megin panelbe jönni, ami jóval kisebb.....most meg Szegedre akar menni, de én meg nemtudom hogy menjek-e (18-t betöltöttem ugyebár)...