59
spanyol nyelv
  • CB85
    #59
    ha spanyolul szeretnétek tanulni, akkor ezt tudom ajánlani:

    www.profi-magantanar.com
  • moldiko
    #58
    Sziasztok!
    Megválnék feleslegessé vált spanyol relaxa könyveimtől. 5 db könyv (4 alapfok, 1 közép) + a hanganyag cd-n mp3 ban.
    Ára 8 e pénz.
    [email protected]
  • dartonita
    #57
    Koszi!! :)
  • hykao #56
    Néha-néha gondolsz-e rám? vagy Eszedbe jutok néha? stb... :)
  • dartonita
    #55
    Udv.
    Valaki aki beszeli a panyolt leforditana ezt nekem?

    Piensas de vez en cuando en mí?
  • evenor
    #54
    Sziasztok!
    Aki szeretné a spanyol nyelvtudását a következő szintre emelni, vagy most kezdené el a spanyol nyelvet tanulni, annak ajánlom a www.spanyol-tanfolyam.hu oldalt. Négy spanyol városban lehetséges a tanulás, és még szállást is biztosítanak a tanulóknak.
  • GTheo
    #53
    Hali !
    Az én bátyám ma éjjel ért haza Spanyolországból, Gijónban volt 1 évig kint Erasmussal, mi is a családdal meglátogattuk 2 hétre. Én is tanulok spanyolul, 1 éve, de még nem nagyon megy :\
  • barabajangal
    #52
    Sziasztok!
    Éppen (mondjuk nem véletlenül :) Spanyolországban vagyok egy hónapra. Granadában tanulok Erasmusplussal. Eddigi tapasztalataim szerint jó hely és jó lehetőség ez az ösztöndíj-féleség. ermészetesen anyanyelvű tanárok tanítanak, és egyáltalán nem hajlandóak más nyelven beszélni velünk, mint spanyolul. Akikkel az elmúlt 2 hétben találkoztam mind nagyon lelkesek voltak, és figyeltek ránk. Diákok elég sok helyről érkeznek ide és egy-két extrán antiszoctól eltekintve jófejek. Kétféle kurzus van: napi 6 és napi 4 órás, mindkettő intenzív, és gyorsan fejlődik a spanyoltudásunk. Nagy hangsúlyt feltetnek arra, hogy minél hamarabb beszéljünk, használjuk a nyelvet. Olyan szintű csoportokat indítanak, amilyen diákok éppen vannak, az első napon kell írni egy tesztet, az alapján osztanak csoportokba. A szobáink régi, tipikus andalúz házakban vannak, három helyen egymáshoz közel, az Albaicinben. Van egy mindenes irodavezető, aki a lelke az egész helynek a fő-főtanárral együtt, nem csak azzal törődnek, hogy hogy megy a spanyol, tényleg figyelnek ránk. nekem tetszik itt, ha érdekel a lehetőség, meg van vmi kérdés írjatok.
    :)

    A suli honlapja: www.erasmusplus.com
  • hykao #51
    nm
  • alebardo
    #50
    Köszi szépen!
  • hykao #49
    Vale la pena morir. Vale la pena matar. Vale la pena ir al infierno.
  • alebardo
    #48
    Megéri meghalni érte, megéri ölni érte, megéri a pokolra jutni érte!
    Sört rendelni én is tudok...;)
  • ZilogR
    #47
    mint ahogy a latin népek általában (és a latin nyelvek iránt érdeklődők általában) nem nagyon érdeklődnek az angol nyelv szépségei iránt, így nagy előrelépés lenne, ha lefordítanád magyarra először (és annyi adalékot is tennél hozzá, hogy a fordítás egyértelmű legyen - értem ez alatt az "eb ura fakó" és hasonlóan nehéz fordításokat)... :P
  • COOLancs
    #46
    Néhány nagyon fontos spanyol mondatot tudok:

    Vaya con diós,
    Un Cerveza por favor,
    Hasta la vittoria siempre!
  • alebardo
    #45
    Hello! Valaki le tudná ezt fordítani nekem spanyolra:
    Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for.

    Köszi!
  • hunbasser
    #44
    tanárral biztos jobb tanulni.

    ha egyszer ráveszed magad,és beíratkozol egy tanárhoz,az a heti 1-2 óra igazán belefér szerintem.
  • nono84
    #43
    Csatlakoznék én is Hamedhez. Nálunk a suliban (középiskola, általános) csak angol német volt. Méghozzá az A osztály námet a B angol D német az E angol. Szóval hogy én B-s voltam angolos lettem és később is azt tanultam 10 évig. Csak miutám az ember befejezi tanulmányait nem jut ideje rá és óraszerűen sem tud tanulni. Használjátok ki ahol van második nyelv. Személy szerint tanulnék spanyolul, olaszul, de ilyen gyorstanfolyamokat mire levégzel rengeteg pénzt kifizetsz arra, hogy azt megtanuld amit a nyelvvizsgán kérnek, de a többiről fingod sem lesz.
    Látom irogattatok nyelvoktató programokat, ezek jók? Lehet velük eredményt elérni abszolút a 0-ról?
  • Csesza
    #42
    una cerveza pendejo

    vagymi -.-

    di puta madre
  • Hamed
    #41
    En is el akarom kezdeni, aki tud mellette angolul, a vilagon barhol elboldogul. Szerintem a nemet vilagviszonylatban egzotikus nyelv lett, eu-ban meg nem, de en nem ajanlanam csak azoknak akik fixen elhataroztak hogy nemet nyelvteruleten vagy cegnel szeretnenek dolgozni.

    Nekunk anno suliban angol vagy nemet lehetoseg volt aztan kesz. Ennyit valtozik 10 ev alatt a vilag, szoval akinek lehetosege van suliban spanyolt tanulni az ne logja el, nagyon hasznos lesz kesobb.
  • Dragooon #40
    örülök ennek a topiknak ^^
    én spanyolt még nem tanulok, de nagyon szeretnék, egyszerűen imádom. suliban második nyelvként nem tudom választani (amúgy is 10-ben jönne, én most nulladikos vagyok), mert ott német, olasz, francia van.
    viszont arra gondoltam levelezőn tanulhatnék ^^ ebből van tapasztalata valakinek?
  • erx13
    #39
    nekem pl Talk Now Plus! om van, igaz nem ebből tanultam spanyolul, de probálgattam és elég jó, csak ajánlom
  • atomkrumpli
    #38
    Buenassss

    Tudna nekem valaki ajánlani spanyol nyelvoktató programokat, a Rosetta Stone vagy Tell Me More-hoz hasonlót ? Ki milyet használ ?
  • magus
    #37
    előző félévben kivágtak mert nem jártam be, de már megint csak 1-et hiányozhatok -.-

    pedig én tényleg meg akarok tanulni, barátnőm perfekt spanyol, tudnikéne nekem is -.-

    kb a pello meg a chocho után kimerülök
  • PíszLávJuniti
    #36
    kicsit keletre meg oroszul érdemes.
  • LasDen #35
    köszi......a nyócat azt tuttam csak a 28-ban nem voltam biztos....Catti neked is köszi .D
  • el bruja
    #34
    én már majdnem 3 éve tanulok spanyolul, de még mindig csak az alapokat tudom:) pedig mindig is meg akartam tanulni... de nekem tul nehéz nyelv, mindig is 2es voltam belőle, jobb se leszek belőle soha.
  • hunbasser
    #33
    ugyanez igaz az usára is :D
  • hunbasser
    #32
    veinti-ocho az :) szokták úgyis írni/mondani,hogy veinte y ocho,tehát 20 és 8,ebből kitalálhattad,hogy 28.
  • vmvr
    #31
    szerintem inkább érdemes az angol mellett nem németül, hanem spanyolul tanulni. hogy miért? a északi féltekén beszélhetsz angolul, megértik. a délin pedig spanyolul, megértik.
  • Zizou5
    #30
    nagyon szep koszonom : p
  • CattiBrie
    #29
    nyóc :)
  • LasDen #28
    amúgy egy dologra emlékszek nagyon: az ocho-ra....meg a beinti-ocho (csak az nem vágom mennyi is)
  • CattiBrie
    #27
    o estoy bien
  • PíszLávJuniti
    #26
    és arra:
    muy bien gracias.
  • LasDen #25
    faterom megtanult 1-2 káromkodást spanyolul mikor mehikókkal 'dolgozott'.....
  • hunbasser
    #24
  • Zizou5
    #23
    asszem a hogyvagynem?
  • hunbasser
    #22
    tudnod kellene :)
  • hunbasser
    #21
    részben :)

    ez úgy kezdődött,hogy megszerettem a Realt úgy 7-8 éve,és utána úgy megszerettem azt a spanyol légkört,magát az országot,a kultúrájukat,pedig sajnos még nem voltam Spanyolországban,pedig a sulink szokott szervezni Costa Bravai utazást nyaranta,csak hát a fenének van kedve menni katalóniába,főleg barcelonába :\(nem érezném magam túl jól sok barcelona drukker közt,ráadásul ők még a nou campba is bemennek,és én olyan szinten nem szeretem a barcelonát,hogy ez nekem nem esne túl jól,pedig hát tényleg szép a nou camp,de nekem teljesen fura lenne ott lenni) szóval megszerettem a spanyol kultúrát is(ebben gondolom sokat közrejátszik a Real Madrid is),és elkezdett érdekelni a nyelv is,ezért kezdtem el spanyolul tanulni.de az eddig tanárommal nem sokat haladtunk sajna :\ de most új tanárom van,és ezzel sokkal gyorsabban haladunk
  • PíszLávJuniti
    #20
    Szerintem hasznos ránézni az http://www.e-spanyol.hu-ra, van jópár példa stb.
    Tetszik a nyelv, de a környezetemben nincs lehetőség tanulni sulin belül. :C