spanyol nyelv
  • barabajangal
    #52
    Sziasztok!
    Éppen (mondjuk nem véletlenül :) Spanyolországban vagyok egy hónapra. Granadában tanulok Erasmusplussal. Eddigi tapasztalataim szerint jó hely és jó lehetőség ez az ösztöndíj-féleség. ermészetesen anyanyelvű tanárok tanítanak, és egyáltalán nem hajlandóak más nyelven beszélni velünk, mint spanyolul. Akikkel az elmúlt 2 hétben találkoztam mind nagyon lelkesek voltak, és figyeltek ránk. Diákok elég sok helyről érkeznek ide és egy-két extrán antiszoctól eltekintve jófejek. Kétféle kurzus van: napi 6 és napi 4 órás, mindkettő intenzív, és gyorsan fejlődik a spanyoltudásunk. Nagy hangsúlyt feltetnek arra, hogy minél hamarabb beszéljünk, használjuk a nyelvet. Olyan szintű csoportokat indítanak, amilyen diákok éppen vannak, az első napon kell írni egy tesztet, az alapján osztanak csoportokba. A szobáink régi, tipikus andalúz házakban vannak, három helyen egymáshoz közel, az Albaicinben. Van egy mindenes irodavezető, aki a lelke az egész helynek a fő-főtanárral együtt, nem csak azzal törődnek, hogy hogy megy a spanyol, tényleg figyelnek ránk. nekem tetszik itt, ha érdekel a lehetőség, meg van vmi kérdés írjatok.
    :)

    A suli honlapja: www.erasmusplus.com