525
Hol volt a magyar őshaza? Kikkel vagyunk rokonságban, nyelvrokonságban?
  • Vardar
    #284
    A Rubiconba olvastam egy cikket, hogy egy 20-as 30-as évek beli (pénzügy?)miniszter minden kormányülés után táviratozott a németeknek a tervekről. Ilyen patkányok mellett nem csoda, hogy nem sikerült a kiugrás.
  • trogerzsiger
    #283
    uhh akkor ma szlovák lennék:D
  • harcu
    #282
    Horthy egy rendkívül művelt és okos ember volt. A kadétoknak igen komoly tananyagot kellett végigrágni, legalább 2 nyelven kellett társalgási szinten beszélni. Horthy ezt kicsit túlszárnyalta a 6 nyelvvel. (A kadétiskolában pl. kötelező volt a tánc és illemtan, matematika, fizika, irodalom, hittan). Katonának zseniális volt, az emberei tisztelték és becsülték. A későbbi években, mikor már kormányzó volt, a cselekedeteit sok minden határozta meg, ezt most nem minősíteném.

    Olvastam nemrég egy idős embertől egy cikket. A 2. világháborús eseményekkel foglalkozott. Abban írta, hogy kisgyerekként ott volt, mikor visszacsatolták Erdélyt, és éljenezte a tömegben Horthyt. Aztán az apja elesett a háborúban, akkor már a világ leggyűlöltebb embere volt számára, tehát nem tudja objektíven megítélni a tevékenységét. De volt neki egy tanára a történelem szakon, aki forráselemzést tanított nekik, Ő mondta, hogy egy új iromány elemzésénél a legfontosabb azt kideríteni, hogy ki fizette az iromány szerzősét. A volt kormányzó megítélése ugyanis korszakonként és politikai hovatartozástól függően teljesen eltérő.
  • Vardar
    #281
    Nem maradt. 3 falut ott Pozsony környéken ami átnyúlt a Dunán elvettek mert lőhettük volna P.-t.
  • HUmanEmber41st
    #280
    Mert mégis úgy döntöttek, h marad a Trianoni határ.
    Nem tudom, miért is kegyelmeztek meg. Nem voltam ott :D
    Értsd: Komárom-Egom megye is szlovák lett volna, szal valahol Pilisvörösvárnál lett volna a Magyar Csehszlovák határ. Aztán dél felé a Balaton északi!!!!! partja aztán húzol egy vonalat kb Paks magasságáig, onnét még el a Tiszáig, és annyi lett volna Magyarország...
    Érdekes lett volna Tokaji bort Csehszlovákiából venni..
  • Vardar
    #279
    De akkor mégis miért maradtak meg ezek a területek? A határ még most is Pest megye északi része.
  • trogerzsiger
    #278
    De sztem már ott lett elcseszve a sorsunk hogy nem a balkánon volt a partraszállás.. na mindeggy lehet most jobb világ lenne :-)
  • HUmanEmber41st
    #277
    Magyarországnak nem kellett volna harcolnia az utolsó percekig. Meg lehetett volna oldani, h semlegesek maradjunk az utolsó időben. Magyarország így is úgy is kivérzett, hiszen a németek elvittek minden technikát, felrobbantottak minden hidat, az oroszok meg a maradékot vitték, + ők is elhurcoltak több 100 ezer embert hadifogolynak, meg a Gulag-szigetekre.
    Ha sikerül Horthynak a kiugrás,nem lettünk volna Németország utolsó szövetségese. Ez még nagyon-nagyot rontott a helyzeten.

    És azt tudod-e , h Románia magának követelte Szegedet, Pécset?
    Csehszlovákia határa pedig valahol Pest megye északi határán lett volna?
    Gyakorlatilag nem is maradt volna más, csak Budapest és a Duna Tisza-köze. Mert a Tisza keleti partján már a nagy Szovjetunió határa húzodott volna. Somogy, Zala, Győr mind ment volna Ausztriának..
    Ez hogy tetszett volna he????
  • HUmanEmber41st
    #276
    Én kikapcsoltam a Tűzrókában a helyesírás ellenőrzést :D Nem idegesít ilyenekkel :D
  • Vardar
    #275
    Nem. 9.-es és 6 osztályosba járok tehát még nem tanultam Horthyt.
  • hunbasser
    #274
    azt kérdezi,hogy 12-es vagy-e suliban.
  • Vardar
    #273
    ööö... ezt most nem értem.
  • trogerzsiger
    #272
    12.-es vagy?:D
  • Vardar
    #271
    Jó csak most a Firefox aláhúzta a Hortyt megnéztem töri könyvben: Horthy.
  • trogerzsiger
    #270
    Én úgy is írtam :-) Nemtom sztem nekünk van valami közünk a mongolokhoz
  • Vardar
    #269
    Nézzétek meg Koltai Gábor Horthy a kormányzó című filmjét. Horthynak kell írni.
  • trogerzsiger
    #268
    Most vettem észre ezt a topikot, nemrossz
  • trogerzsiger
    #267
    Nos tudtommal úgy volt hogy mivel nem volt jól megszervezve a kiugrás ezért a németek megtudták és március 19.-én a margarehta terv keretében megszállták kis hazánkat. Mivel nem álltunk ellen fegyverrel, ezért a szövetségesek leszartak minket, plusz Schkorzenyi elrabolta Horthy utolsó életben maradt fiát. asszem :-)
  • Vardar
    #266
    Valami van a finn-ugor, valami van a hun, valami van a török elméletben is. Olyan kevert nép vagyunk, hogy az csak na.
    Egyébként Wolfsnack a témaindító miért nem ír a saját topikjába?
  • Solt
    #265
    konkrét ismeretem nincs ezzel kapcsolatban, de ha idézel nekem Horty-tól valamit ebben a témában, akkor hinni fogok neked! makacs ember vagyok, ragaszkodom a tényekhez! :)) de meglepődnék, ha Horty a finn-ugor elmélet mellett foglalt volna állást! :)
  • Rundstedt17
    #264
    Mert rosszul gondolom?
  • Solt
    #263
    hát ennek is olvass utána! :) egyébként sokkal jobb lenne mindenkinek, ha legyőznéd a lustaságod! :)
  • Rundstedt17
    #262
    Horthy ha jól tudom nem ítélte el a finn-ugor elméletet.jah lusta vagyok érvelni:D
  • Solt
    #261
    Nemtudlak hova "helyezni" téged! Két véglet között vergődsz ide-oda, nem érvelsz soha, csak mondod ami éppen eszedbe jut... Komolyan nem értem, hogy aki Horty-t elismeri, annak, hogy fér meg a fejében a finn-ugor elmélet! :))
  • Rundstedt17
    #260
    A románoktól elvették volna a nekik igért Erdélyt igaz?Jah és Magyarország teljesen kivérzett volna...
  • Vardar
    #259
    Más lett volna.
  • Rundstedt17
    #258
    És ha átálltunk volna akkor szerinted más lett volna a végeredmény?Meg egyáltalán lett volna rá lehetőségünk a kiugrásra?
  • HUmanEmber41st
    #257
    Nem baj, h többféleképpen be lett bizonyítva, h nem rokonok, de azért még mindig ezt szajkózod. Szerintem te nem is vagy ember, hanem valami fejlett chat-bot.
  • HUmanEmber41st
    #256
    Látogass sűrűbben történelemórákat! Vagy olvass utána.
    Magyarországot és a magyarokat azért büntették meg másodszor is, mivel Magyarország volt a Német Birodalom utolsó szövetségese. Az utolsó pillanatig hadban álltunk a szövetséges hatalmakkal( a gyengébbek kedvéért: USA,Szovjetunió, Anglia -SZtalin, Roosevelt, Churchill -Teherán, Jalta, Potsdam).
    Ha nem tudnád, Horthy ki akart lépni a háborúból még a német megszállás előtt, de Szállasi a fürdőkádban íratta vele alá a lemondó nyilatkozatot. Természetesen volt egy-két géppisztoly is. + Zsarolták az egyik fiával is, aki úgy emlékszem repülőgéppilóta volt
  • Rundstedt17
    #255
    Egyértelmű viszont hogy a magyarok és a finnek rokon népek.
  • Rundstedt17
    #254
    A szabadság ára nem lehet háború.
  • HUmanEmber41st
    #253
    Ezt a Trianoni mocsokságot csak úgy lehetne orvosolni, h megadnák az elcsatolt részeknek az autonómiát. Bosznia-Hercegovinában is volt népszavazás, h hova akarnak tartozni. (Természetesen senki sem akart a szerbekhez. A szerbek meg természetesen tovább erőszakoskodnak, h márpedig nem engedjük el őket.)
    Erdélyi magyarok is autonómiát akarnak. Lehet, h a szlovákiai magyarok is. Ukrajnában sem lenne másképp. Csak annyi kellene, h az EU kiálljon az elcsatolt részek magyarjaiért. De ebből sosem lesz semmi. A szabadságnak midíg ára van, mert a vezető "elit" sosem hallgat a szép szóra. Mindig vért kell ontani. Sajnos.
  • Rundstedt17
    #252
    Ez most hogy jön ide?A nürnbergi perhez illene de ide nem...
  • Vardar
    #251
    Szerintem tinektek ugyanaz a véleményetek csak nem tudjátok magatokat jól kifejezni ezért torzsalkodtok.
  • HUmanEmber41st
    #250
    A háborúhoz az állampolgárnak semmi köze. Besorozzák kötelezően, aztán parancsra öl.
    A közkatonákat nem büntethetik meg háborús bűnökért, mert parancsra cselekedett.
    Egy ország vétlen állampolgárait sem lehet megbüntetni azért, amit puccsal, katonai erővel hatalomra jutott erőszakszervezet követ el.
  • Vardar
    #249
    Igazad van.
  • Rundstedt17
    #248
    Ha rajtad múlna egész Szlovákiát Magyarországhoz csatolnád!Igazam van?Milyen joggal amikor már a magyarok kisebbségben vannak?
  • Rundstedt17
    #247
    Kétségtelenül ő volt az utolsó igazi nagy magyar politikus
  • HUmanEmber41st
    #246
    Mégis mi az, h magyar birodalom?
    Meghódítjuk egész Európát, és minden nemzet a rabszolgánk lesz? Utána jöhet Afrika, Ázsia? Amerika?

    Normális ember nem gondol ilyen hülyeségekre.
    Nem lehet pár száz őrült fasiszta hülyesége miatt emberek millióit megbüntetni. Ez mindenféle emberi jogok sárbatiprása. Mi jogon lehet emberek millióit a saját hazájukból egy tollvonással átköltöztetni egy ellenséges érzületű népek lakta országba? Romániában a magyarokat "bozgor"-nak, hazátlannak csúfolják. Szlovákiában szinte újra törvénybe iktatták az ún. Benes dekrétumokat, mely csak másodosztályú állampolgárokká silányítja azokat, akik nem szlovákok. Holott Szlovákia sosem létezett a történelem folyamán. Szlovákia területe a magyar Felvidék.

    De javaslom, ilyen mentalitással költözz át Romániába, és szervezz minél több magyarverést, meg akasztásokat. Örülni fognak neked.
  • Vardar
    #245
    "Az a magyar akinek fáj Trianon." És neki fájt.
    /Illyés Gyula/