525
Hol volt a magyar őshaza? Kikkel vagyunk rokonságban, nyelvrokonságban?
  • Pluskast
    #324
    Én nem az ezer éves magyar birodalomról beszéltem:) Én azt mondom, hogy a földrajzi felfedezések kora elött a magyar királyság komoly politikai és katonai tényező volt. Ha csak Zsigondot nézzük ő magyar és cseh király volt és német-római császár is.
  • Rundstedt17
    #323
    Nem provokálok..A véleményemet írom le csupán..az lenne az érvelés hogy bemásolom mások gondolatait mondhatom szép....
  • Rundstedt17
    #322
    Károly Róbert sokat harcolt hogy hatalmát megszilárdítsa...Nagy Lajos korában sem volt Nagyhatalom max Középhatalom...De ha el is fogadjuk nagyhatalomnak..akkor is az ezervéves Magyar birodalom nem kicsit túlzás...
  • Solt
    #321
    Muki100 és Pluskast! Rundstedt17 Soha nem érvel, csak provokál... Felesleges vele vitatkozni...
  • Pluskast
    #320
    Pl Nagy lajos Korában. Aztán Károly Róbert korában Aztán Zsigmond korában aztán III.Béla idejében. Pl IV Béla a tatárok ellen 80.000 sereget állított ki. Más kérdés, hogy olyan szar volt a stratégiájuk, hogy ihaj.
    Azért hoztam fel példának Fro-t illetve Angliát mert a földrajzi felfedezésekig mind a kettő kevesebb hatalommal bírt. Franciaország a 15. század közepéig nem is volt egységes.
  • Rundstedt17
    #319
    Mikor voltunk Nagyhatalom?Várom a válaszodat.Kérlek osszd meg velem.
  • Rundstedt17
    #318
    gondolkozz tehát el hogy hova vezet a demokrácia..A betelepítés meg a sokszínüség szépségeinek a vele járója amit írsz...
  • Pluskast
    #317
    Na-na! Voltunk mi nagyobb hatalom mint a franciák vagy mint az angolok..
  • Rundstedt17
    #316
    Magyar Birodalom 1000-az évektől kezdve első világháború végéig?eléggé furcsa,birodalom=nagyhatalom...Magyarország fénykorában is csak Középhatalom volt Mátyás idejében vagy Osztrák-Magyar Monarchia is annak felelt meg
  • Rundstedt17
    #315
    A liberális politika következménye lenne...
  • Muki100
    #314
    Miért lenne nevetséges? Magyarázd el. Én annyi kivetni valót találok benne, hogy a királyság szót szoktuk használni helyette inkább, a birodalom meg az oroszoké, németeké, angoloké. De lényegében mindegy.
  • Muki100
    #313
    Gondolkozz már mielőtt írsz. Nem attól lesz egy terület a 20. században szlovák vagy román (mindkettő fabrikált népcsoport egyébként..), hogy többen vannak x helyen, mint az államalkotó nemzet. Magyarország teljes területén egészen a 19. századig a magyarok voltak többségben, tehát szétszabdalni nem lehet. Mit szólnál ha a lakóhelyedre betelepülne egy csomó kínai és kikiáltanák Kis-Kínát, adnának neked egy kínai nevet, és örökre elzárnának az anyaországodtól? Ezen gondolkozz el mielőtt ész nélkül állítasz sok-sok badarságot.
  • Rundstedt17
    #312
    Lezárva mert magad szerint is nevetséges az ezer éves Magyar birodalom nem?
  • Solt
    #311
    Én vagyok a hülye, hogy ugrom a provokálásodra! :) Részemről lezárva!
  • Rundstedt17
    #310
    Én végig olvastam:).Ki is emeltem a magyarkodó részt:D
  • Solt
    #309
    Hát te teljesen kész vagy, feladom!! :) Ennyi idő alatt végig sem lehet rendesen olvasni... Alapvető tényekkel nem vagy tisztában...
  • Rundstedt17
    #308
    "a Mindenható által is egységesnek teremtett ezeresztendõs Magyarbirodalmat".Mikor volt Magyarország birodalom?Részben igazak az ott leírtak,de a területek egy részét jogosan vették el tőlünk.
  • Solt
    #307
    Olvasd ezt végig lassan, figyelmesen, ha nem szorúl össze a torkod, akkor nincs miről beszélni... Ezek TÉNYEK!! NEM MAGYARKODÁSOK!!!
  • Vardar
    #306
    Dehogy. De miért csak azok a magyar területek ahol min 50%-os a magyarok aránya. A 49%-osak biztos megvernének.
  • Rundstedt17
    #305
    nézd meg az akkori etnikai térképet,de ne egy magyarkodó újságból...
  • Solt
    #304
    Gyászkeretes béke

    Valóban kissé túl messzire mentünk.

    (Gondrecourt tábornok)

    Trianon – azaz az első világháborút Magyarország számára hivatalosan is lezáró békeszerződés 1920. június 4-i, a versailles-i Trianon-kastélybeli aláírása – egyike a legmeghatározóbb eseményeknek a magyar állam és nemzet történetében. Ezzel jutott érvényre a háborúban győztes Szövetséges és Társult Hatalmak (azaz az antant és közép-európai szövetségesei) döntése, amivel a történelmi Magyarországot feldarabolták, nemzetállamok létrehozása címén megteremtették Európa egyik legnagyobb nemzeti kisebbségét.

    *

    Ez a – Magyarország érveinek meghallgatása nélkül hozott – döntés okozta, hogy 3,2 millió magyar nemzetiségű ember (néhány évnyi ideiglenes visszacsatolástól eltekintve) azóta is más nemzetek országában, azok lenézésétől körülvéve, nemritkán kirekesztettségben kénytelen élni.

    Történt ez annak ellenére, hogy megoldható lett volna majdnem minden magyarlakta területnek a határokon belül hagyása. A kívül rekedt magyar többségű területek ugyanis jobbára a jelenlegi határok mellett, egy tömbben helyezkednek el. Ez alól egyedül a nemzettesttől távolabb eső Kelet-Erdély kivétel, de az összefüggő, színmagyar lakosságú terület ott is megvan.

    A szerződésben megállapított új határoknak a magyar nemzet szétdarabolásánál közvetettebb eredménye is van: például részben ez a döntés vetette el a második világháború kitörésének magját. A végsőkig fokozta a feszültséget Magyarország és három szomszédja: Csehszlovákia, Románia és a Szerb–Horvát–Szlovén Királyság között. Ez pedig kiváló alkalmat teremtett a (kisebb területvesztése ellenére egy időre ugyancsak tönkretett) Németország hitleri vezetésének, hogy ezeket az országokat – az érdekellentéteiket kihasználva – később a saját céljaira használja fel.

    Azt, hogy mindezt a romboló hatást előre lehetett látni, Huszár Károly miniszterelnök 1920. januári beszéde bizonyítja: „Az, ami miránk vár, nemcsak a magyarság sorsát fogja eldönteni, hanem az európai békének a tartósságát is fogja jelenteni. Egy igazságos béke az európai civilizációnak nyugalmát, békéjét, biztonságát fogja jelenteni, egy igazságtalan béke egy újabb öngyilkossági kísérlete lesz Európa békéjének.”

    Ezek a szempontok azonban „természetesen” nem számítottak a döntés meghozásakor. A fő cél az említett három szomszédos állam túlzott területi igényeinek kielégítése, ezáltal az ő antantbarát politikájuk hosszú távú (később sikertelennek bizonyult) biztosítása, valamint Magyarország gazdasági talpra állásának nehezítése volt.

    *

    Írásunknak nem célja semmiféle uszítás a környező országok vagy nemzetek ellen – az évszázados, máig tartó problémák megoldására pedig nem lehet alkalmas. Mindössze azt szeretnénk, hogy sokan megismerjék a Trianonnal kapcsolatos történelmi tényeket; hogy minél többen tisztán lássák, mit és miért követtek el nyolc évtizede – többek között – a magyarok ellen.


  • Solt
    #303
    Többször kértelek már, hogy érvelj, hivatkozz! Hajtogatod a nézeteid, de nem támasztod alá, így nem lehet építő vitát folytatni!
  • Rundstedt17
    #302
    szerinted egész szlovákia színmagyar ez azért durva...
  • Rundstedt17
    #301
    Vicces amikor egyesek Erdélyt tiszta magyar területnek állítják be..Akkor is vegyes volt a lakosság néhol a magyarok néhol a románok voltak többségben..
  • Rundstedt17
    #300
    Azok a területek számítanak magyarnak amelyeknek a lakosságának több mint 50-%ka magyar olyan alapon.És ez csak a felvidéken volt igaz egy keskeny sávban
  • Vardar
    #299
    A felvidék igen nagy hányada volt magyar lakta 19-ben. Keskeny sáv????
  • Solt
    #298
    Milyen logika alapján? Erre most tényleg nagyon kíváncsi vagyok!!
  • Rundstedt17
    #297
    Végülis leszámítva a felvidék egy keskeny részét igazságos.
  • Solt
    #296
    Nem igazságtalan? Mivan veled megint? :)
  • Solt
    #295
    Nem hibáztatom ezért, ne érts félre... természetesen én sem lövettem volna le a fiamat. Nem irigylem, soha nem szeretnék ilyen döntési helyzetbe kerülni, de kívülről nézve, mégjobban tisztelném, ha nem enged a zsarolásnak...
  • Rundstedt17
    #294
    Az angolok azt mondták csak akkor lehet szó ESETLEG területi változásról ha megtámadjuk Németországot A jugoszlávokkal szövibe...Mondhatom szép ajánlat..Még jó hogy nem fogadta el Horthy
  • Rundstedt17
    #293
    Megoldhatatlan volt a semlegesség.Látod a trianoni határ nem is oly igazságtalan?
  • Vardar
    #292
    Te lelövetted volna a fiadat? Amúgy meg ha nem írja alá akkor lelövik és azt mondják öngyilkos lett végrendeletében xy-t nevezi ki utódjául.
  • Solt
    #291
    Természetesen Horthy a helyes írásmód, én bénáztam el! :) Ebben a témában nem igazán vagyok otthon, ezért csak érzelmi oldalról tudom megközelíteni. Gondoljatok bele, hogy akkoriban milyen mély seb volt még Trianon! A Németek azzal rángattak bele minket, hogy visszakapjuk az elvett területeket. Abban az időben ki mondott volna erre nemet? Nagyon nehéz korszak volt, szerintem Horthy jól döntött, csak a szerencse nem állt mellénk. Talán abban hibázott, ha lehet ezt így mondani, hogy hagyta magát a fiával zsarolni…
  • Solt
    #290
    Mi hol? :) Hol nézz utána? :) Ha ez a kérdés, akkor pl www.naput.hu
  • Vardar
    #289
    Magyar töriben.
  • Vardar
    #288
    Hol??
  • Solt
    #287
    Igen! Én egyszer vettem meg, de a Szent Koronáról akkora baromság volt benne, hogy azóta még a közelébe sem mentem. Ezen kívül sok előadó szokott hivatkozni rá, hogy miket csúsztatnak benne... Ha olvasod is, nézz után az adott témának máshol is, mert hivatkozási forrásnak nagyon nem alkalmas...
  • Vardar
    #286
    Rubiconnal????
  • Solt
    #285
    a Rubiconnal vigyázz!!! nagyon sok benne a csúsztatás! itt nézz szét: www.naput.hu itt sem minden szentírás, de ez egy nagyon jó forrás...