525
Hol volt a magyar őshaza? Kikkel vagyunk rokonságban, nyelvrokonságban?
  • Rundstedt17
    #404
    1,Én nem a határon túli magyarokra gondoltam amikor külföldieket mondtam...2,nem is akarnak ide települni
  • Vardar
    #403
    Külföldiek???? Magyarok!!!! Ők szaggatják szét az országunkat?????
  • Rundstedt17
    #402
    Nem a trianon reviziója lenne a fontos.Ha tenni akartok Magyarországért vállaljatok sok gyereket!Nem megoldás a behozatal!Ha külföldieket hozzunk be 100 év múlva szét szagatják országunkat!Multikultúra=HALÁL!Tehát szaporodni vagy el tűnni!Mint már az előbb is írtam ez a természet törvénye!Ezen a liberális ideológia sem tud változtatni...Szóval miben rejlik a nemzet igazi ereje?A néppeségben..Ha sokan lennék talán az álom kategóriából kikerülne a trianon is...
  • Vardar
    #401
    Okuljatok kicsiny falum Taktaharkány példájából. Nem lesz ez így jó.
  • Vardar
    #400
    Szaporodni? Azt kellene. De nincsenek a családok eléggé támogatva. Minek vállaljanak gyereket? 2 kell a szülők pótlására. Ebből is csak a cigányok(meg a hasonló életmódú magyarok) húznak hasznot(ha jobban lennének támogatva a családok). Ha pedig az lenne, hogy a cigány kevesebb támogatást kap:
    1. "Ez demokrácia ellenesség! Ki vagytok tiltva az EU-ból!"
    2. Minden cigány magyarnak vallaná magát.
    Csak drasztikus lépésekkel lehet itt rendet tenni.
  • Ronny
    #399
    Az a probléma, hogy ez a kozmopoltia, illetve multikulti elképzelés napjaink egalitárius/PC dogmájából indúl ki, ami nyílvánvalóan hibás.
  • Ronny
    #398
    miért kellene bárkinek is beköltöznie? Szaporodni kellene vagy eltününk... Egy ideig lehet pótolni a hiányt a határontúliakkal, de olyan áron, hogy az nem éri meg.
  • Vardar
    #397
    Szerinted jó az ami ma itthon folyik? Kivel élnél szívesebben? A határon túli magyarokkal akik haza költöznének vagy a most betelepülő kínaiakkal. A nem dolgozó cigányokkal akik azért szülnek, hogy a támogatásokból éljenek?(Tisztelet a kivételnek) Ráférne egy változás erre az országra mert nagyon rossz irányba halad. Ma lesz a hírekben szó Taktaharkányról. Én is ott lakok.
  • Vardar
    #396
    Egy jó kormány kellene. Horthy 2.
  • MarkBlade
    #395
    Néha már én sem akarok magyar lenni. A politika megőli a lelket..
  • Zóanagyvarázsló
    #394
    Igen, a probléma már létezett jóval a világháború előtt is, várható votl, hogy nem marad örökre változatlan a helyzet. Sajnos egy rossz és igazságtalan forgatókönyv érvényesült.
  • Zóanagyvarázsló
    #393
    Minek akarod hazahozni őket a szülőföldjükről? Had döntsék már el ők, hogy hol élnek. Hiba lenne egy székely kultúrát teljesen asszimilálni idehaza.

    Szerencsére azért a határainkon túl még mindig akadnak szép számmal olyanok, akik büszkén magyar vallják magukat, de az tény, hogy 2004. december 5-e miatt nagy a sértettség.

    "mindenki az,aminek vallja magát,ez a nemzeti identitás."

    Ez csak az egyik elmélet a kérdésre, szerintem önmagában nem fedi ezt a bonyolult kérdést, a gyakorlatban pedig nem így működik. Például hiába vallod magad kisebbséginek, ha nem bizonyítod, akkor nem szavazhatsz a kisebbségi önkormányzati választásokon.
  • Vardar
    #392
    Nem. Eredményeket kellene elérni amire büszkék lehetnének és haza akarnának jönni.
  • hunbasser
    #391
    most arra gondolsz,hogy erőltessük rájuk,vagy arra,hogy legyen miért megint büszkének lennünk Magyarországra,és nem csak nekünk,hanem nekik is?
  • Vardar
    #390
    El kell érni, hogy akarjanak magyarok lenni.
  • hunbasser
    #389
    az nemzeti identitás teljesen más,mint ami papíron van!

    ezt nem sikerült leszűrni a hozzászólásomból?lehet,hogy van jópár Erdélyben élő ember,aki magyarnak vallja magát,de az állampolgársága román.ha őt megkérdezik,hogy milyen nemzetiségű ő,mely nemzet tagjának vallja magát,akkor azt fogja mondani,hogy ő magyar.sajnos ilyenből egyre kevesebb van,mert mint mondtam,sok olyan ember van már a határokon túl,akiknek magyar szülei vannak,az illető neve is magyar,beszél is magyarul,de nem vallja magát magyarnak.ezért nincs már értelme trianon revíziójának.
  • Vardar
    #388
    Sajnos.
  • Pluskast
    #387
    Egy érdeksség. Tegnap utaztam a villamoson. Egy kínai fickó és a 8-9 év körüli kislánya álltak melletem. A kiscsaj tökkéletesen beszélt az apjával magyarul. Még 30 év és a kínaiak is jogokat követelnek majd maguknak....
  • HUmanEmber41st
    #386
    Nézd meg :Az utolsó szamuráj c. filmet.
    A főszereplő nem volt se japán, és főleg nem szamuráj, ám mégis csak az lett.
  • BREMBO
    #385
    Bázzz... még jó hogy nem kell zsenialitás ahhoz, hogy megértsd, amit írtam.

    Csepp sütnivaló kell csupán hozzá, és megérteni akarás. Valami hibádzik...
  • BREMBO
    #384
    Én tudom hogy magyar vagyok. Ennyi nekem elég. :)
  • HUmanEmber41st
    #383
    Nemzeti kérdést a politikusok csinálják.
    A replikánsokat (androidokat) meg a tudósok
  • feamatar
    #382
    sztem pont úgy van: ha japánnak érzed magad akkor az is vagy. De ez nem egy ilyen fellángolás, hogy ennek vagy annak érzem magam. Hanem egy identitástudathoz való társulás. Persze ha nem vagy rasszilag azonos, akkor ez egy nagy nehézség lehet. Pl én magyarnak születtem, de inkább vallom magam kozmopolitának. Más kérdés a származási hely, és megint más kérdés a szülők rassza. Ha valaki anyanyelvi szinten beszéli odaát a japánt, és ott nevelkedett, a normális emberek japánként fogják kezelni.

    Lehet, hogy durva párhuzam, nekem is csak most ugrott be, de a Bladerunner ember-replikáns kérdése teljesen ugyan az,mint a nemzetiségi kérdés
  • Ronny
    #381
    akkor eszerint a logika szerint ha én japánnak érzem magam akkor az is vagyok! De a szemetek nem akarnak elismerni, még akkor sem ha ott élnám le az egész életemet.

    Az európai gondolkosodás elkorcsosulását látjuk napjainkban. Azt garantálom minden széplelkű világfinak, hogy ezt a kérdést még az életükben egészen máshogy fogják látni, de akkor már késő lesz.
  • Rundstedt17
    #380
    Igen ez a tényállás.Itt egyesek a mindent visszával jönnek miközben az érintettek a határon túli magyarok jórésze nem is akar Magyarországhoz tartozni.
  • HUmanEmber41st
    #379
    Nekem elég sok szlovákiai és romániai magyar munkatársam van.
    A romániaiak többsége családdal együtt jött, állampolgárságot kért-kapott ( persze jól megalázó módon). Szlovákiából meg átjárnak, eszük ágában sincs átköltözni.

    Mert minek is? Ott nem szeretik őket, mert magyarok. Itt meg nem szeretik őket, mert "szlovákok", minek járnak át ide? Persze az nem számít, amikor a magyarok meg Nyugat-Európába mennek dolgozni...

    Egyszóval a Trianon utáni propaganda hatásos volt, ~70 év után már a magyarok is utálják a magyarokat. Az állam mindig csak látszat intézkedéseket tett (vagy még azt sem), h segítse a határon túli magyarokat. Az elcsatolt részekből kialakult államok pedig még azt a kevés segítséget is kigáncsolják, és akadályozzák ami valahogy átjut jelenlegi határainkon.
  • hunbasser
    #378
    kár vitázni az elcsatolt területek visszaszerzéséről,akkoriban lett volna értelme erősködni,de mostmár semmi értelme.már csak azért sincs értelme,mivel akik kint élnek magyarok,azok haza sem akarnak jönni.mostmár adódik lehetőség "hazajönni",de nekik eszük ágában sincs.beszéltem egy Szlovákiában élő magyar sráccal,megkérdeztem tőle,hogy szívesebben lakna-e itt,Magyarországon,azt mondta egyértelműen,nem,sőt,nem is szereti Magyarországot,és ezzel sajnos így van a kint élő magyarok nagy része.
  • hunbasser
    #377
    nem,a cigány nép az egy rassz.cigányok élnek mindenhol.rossz a kérdésed.

    hogy a Magyarországon élő romák magyarok-e?ha annak vallják magukat,akkor igen(főleg,ha még itt is születtek) sokan viszont azt mondják,hogy nem,ők nem magyarok,ők cigányok.viszont papíron magyarok.

    mindenki az,aminek vallja magát,ez a nemzeti identitás.

    (egyébként sok roma úgy van vele sajnos,hogy segélykor ő magyar,viszont ha megvádolják,akkor azt mondja,hogy "azért,mert én cigány vagyok?!")
  • Vardar
    #376
    Valami jó név kellene neki. Meg egy kormány aki végre hajtja.
  • Vardar
    #375
    A szlovéniaiak jól el vannak kint nem hinném, hogy haza jönnének.
  • Rundstedt17
    #374
    Igen
  • Vardar
    #373
    Betelepítés? Szlovákiai, erdélyi(sírnának Erdély miatt és lenne is rá okuk) horvát, osztrák, vajdasági, kárpátaljai magyarokat kellene haza telepíteni. A többieket meg ki vinni.
  • Vardar
    #372
    Azért nem lehet a miénk a terület mert mi vagyunk a leggyengébb hadsereggel rendelkező ország a Kárpát-medencében. Talán a szlovéneket leelőzzük.
  • Vardar
    #371
    A cigányok magyarok??????????
  • Rundstedt17
    #370
    Igen akik többen vannak ott azé a terület ez a természet törvénye...Elkéne ezen gondolkozni azoknak akik betelepítésekkel akarják megoldani a magyar születési hiányt..ez lesz országunk tragédiája..
  • Rundstedt17
    #369
    Nem kellene támogatni a liberális eszméket ennyi...
  • Muki100
    #368
    Tudom a himnuszt, tudok magyarul és ha megkérdezik hogy hol a hazád rá tudok mutatni a térképen. Sőt, hogy az őstörténetnél maradjunk, tudok mesélni a hagyományokról, történelemről is. Ha ez nem bizonyíték, vagy szerinted ez már magyarkodás akkor szerintem fölösleges maradnod, elvégre nyitva vannak a határok.
  • Muki100
    #367
    Fel sem fogod szerintem hogy mekkora ellentmondásban vagy önmagaddal.
    Szóval feltételezem, te olyasmi elven gondolkosz, hogy azon népcsoport államszervezetéhez kell hogy tartozzon x terület, függetlenül a terület történelmétől, földrajzi fekvésétől stb. akik többen vannak ott?
    Akkor mint azt már egyszer leírtam, hamarosan teremtődhetnének a Kis-Kínák, illetve Cigányországok. Sőt ilyen már létezik is, az a neve hogy kisebbségi önkormányzat.
    A bökkenő az, hogy akkor milyen jogon is jött létre pl. Izrael? Vagy milyen jogon kebelezték be a Kelet-Porosz területeket a szovjetek? Ezeken nem nagyon háborognak az olyan emberek mint te.
    Vagy az az elved, mint a középkor és azelőtti időkben, hogy aki erősebb azé a terület? Ilyen logikával miért ne lehetnénk mi erősebbek?
  • HUmanEmber41st
    #366
    Igaz, h Trianon továbbra sem tartozik még az őstörténet fogalomkörébe.

    De mégegyszer, hátha megértik:
    Már a Monarchia előtt is olyan országhatárok voltak, melyek pontosan rögzítve voltak, a térképészet fejlődésével szinte miliméterre le lett rajzolva. AZ országhatárokat nemzetközi szerződésekben állapították meg.
    Így a Monarchia határai sem egy ködös múltba vesző birodalom határai voltak. Sok száz évre visszamenőleg lehetett tudni, h az adott korban hol húzodott az országhatár. Ez nem a Római Birodalom csak leírásokból ismert határai voltak. Ugyanígy megvolt a többi európai országnak is a többi ország által elismert határvonala.

    Trianonnal kizárólag a magyar állampolgárokat, az adófizetőket büntették meg emberhez méltatlan kegyetlenséggel. Azokat, akik nem tehetnek semmit a királyok és más uralkodók háborúi ellen.

    És már azt is kb 10000 X leírtam, h a többi II. V.H. után szétosztott, vagy erőszakkal egyesített ország különválhatott, újraegyesülhetett,
    CSAK A MAGYAR KISEBBSÉGEKTŐL TAGADJÁK MEG MÉG AZ AUTONÓMIA GONDOLATÁT IS. ÉS EZ SZÁMOMRA TELJESEN ELFOGADHATATLAN, ÉS ÉRTHETETLEN. MIÉRT KELL MAGYAROK MILLIÓINAK OLYAN NÉPEK ORSZÁGÁBAN LAKNI, AHOL GYŰLÖLIK ŐKET, CSAK MERT MAGYARNAK MERÉSZELIK VALLANI MAGUKAT???? ÉS TŰZZEL VASSAL IRTJÁK ÉS ELNYOMJÁK ŐKET, PEDIG MÁR 62 ÉVE VÉGETÉRT A II.V.H.

    inkább beszéljünk már másról.
  • Pluskast
    #365
    A baj az, hogy sajnos az ország megnyírbálását már nem lehetett elkerűlni. Az első világháború nélkül is bekövetkezett volna csak nem ekkora mértékban. Érdekes szempont, hogy 1913-ban Tiszáéknak konkrát programjuk volt amelynek értelmében 5 éven belül ki akartak válni a monarchiából. Tisza a háború kirobbanása elött fél évvel találkozót hívott össze a nemzeti kissebségek vezetőjivel, hogy megtárgyalja velük a kissebségi kérdéseket. A románoknak pl mindent megigért a területi leszakadáson kívűl de ők már akkor is az egyetlen lehetséges megoldásként az elszakadást tartották.