525
Hol volt a magyar őshaza? Kikkel vagyunk rokonságban, nyelvrokonságban?
  • Vardar
    #444
    A .pdf nem jönbe. És van Adobe Readerem.
  • Zóanagyvarázsló
    #443
    Mit lértesz hibás alatt? A családfa nem tetszik vagy az oldal nem jön be? Nálam működik tökéletesen (a pdf-ekhez Adobe Reader szükséges), a forrás meg van jelölve, belekukkantva nem láttam hülyeséget. A korábban linkelt családfákkal is össze lehet vetni. Csak egy kis önállóság kell.
  • Vardar
    #442
    Az első oldal hibás.
  • Zóanagyvarázsló
    #441
    Családfa

    Magyar szentek és boldogok
  • Vardar
    #440
    Tudnátok adni egy olyan Árpád családfát amin rajta van az össze szent és boldog? Előre is köszönöm.
  • HUmanEmber41st
    #439
    EZT
  • Vardar
    #438
    Mit? Milyen könyvet?
  • HUmanEmber41st
    #437
    # 426 ra visszatérve a szerző arról panaszkodik, h zászlókra van pénz, tudományos kutatásra és könyvkiadásra meg nincs... De ez a könyv leges-legutolsó sora...
    Végigolvastad már???
  • Vardar
    #436
    Nem a nevek most nincs kedvem idézgetni mást állít.
  • Zóanagyvarázsló
    #435
    Valószínűleg tud megnyugtató választ adni, de szerintem Kristónál is ez a sorrend, csak a nevek kavartak be.
  • Vardar
    #434
    Na jó nem érdekel. Okozok pár izzasztó percet akkor a töritanárnak.
  • Zóanagyvarázsló
    #433
    Vannak más átírások is, tehát egy-két betű kölönbözősége ne zavarjon!

    Pl. Jeleg=Jelek=Jeleh újmagyarul pedig Üllő.
  • Zóanagyvarázsló
    #432
    Akkor fordítok:

    Tarkacsu=Tarhos
    Jelek=Üllő
    Ezeleg=Ézelő
    Jutacsu=Jutas
    Falicsi=Fajsz

    Bár az általad írt sorrendiséget nem vágom, valamit benéztél, mert nem iylen sorrendben következnek a fejeldelmek, és nem tudok arról, hogy Kristó Gyula ennyire alternatív lenne. Az általam linkelt családfa úgymond hivatalos.
  • Vardar
    #431
    Kösz de az alapján amit nagy nehezen kihámoztam nem vág egybe a kettő.
    Kristó szerint: Tarkucsu>Jeleg>Ezeleg>Falicsi>Taksony. Eléggé nehéz ő se tud pontosat a megállapításait nem foglalja egybe valami olyanba, hogy feltehetően így jöttek. Valami megerősítés kellene, hogy jól olvastam e, nem égek majd be a versenyen.
  • Zóanagyvarázsló
    #430
    Ne ijesszen meg a freeweb, átolvasva pontosnak tűnnek az adatok.
  • Vardar
    #429
    Az egész Árpád-házról szól a verseny. De nekem csak az Árpád utáni, Géza előtti fejedelmek családfája kellene mert e cikkből elég nehéz kihámozni. És az a fajta elmélet kellene amit Kristó Gyula vall mert nem akarom magamat megkavarni egy másik elmélettel amikor ez kell.
  • Pluskast
    #428
    Ebbe bele tartozik az árpádházi királyok is vagy neked csak az árpád elötti fejedelmekről kell?
  • Vardar
    #427
    Történelem versenyre készülök az Árpádokból. Van egy cikksorzat az Árpádokról a Rubiconból amit tudni kell. Elég zavaros az a rész ami Árpád után Géza előtt van. Valaki tudna linkelni vagy írni egy családfát az alapján a cikk/elmélet alapján az említett időszakról? A cikket Kristó Gyula írta.
  • Vardar
    #426
    "Az egyetlen magyar őstörténetet összefoglaló munkát a Millenniumi Emlékbizottság "nem tartotta érdemesnek támogatni"; egyetlen őstörténetünkre vonatkozó eddig nem ismert eredeti forrásmunka nem jelent meg, viszont augusztus 13-án a sajtó arról tájékoztatott, hogy "Hajdúböszörményben átadták az ezredik millenniumi zászlót"."
  • HUmanEmber41st
    #425
    Linkeld be légyszi, bár nem értem, h mit nem lehet érteni:D
  • Vardar
    #424
    Ettől sem értem az 1. bekezdés utolsó mondatát. Mi az egyetlen összefoglaló munka? Ha neked ez értek akkor szerintem...
  • HUmanEmber41st
    #423
    Elovastad-e az utolsó bötűig????
    Nekem 3 estém-be került, de ennél pontosabb és részletesebb könyvvel ebben a témában nem találkoztam.
    Minden sora érték!

    Mint olvasható, egészen Kirgizisztán, Kazahsztán és Kínáig lehet visszakövetni a honfoglaló magyarságra hasonlító birodalom nyomait.
    Igen élnek arrafelé is madjarok..
  • Vardar
    #422
    Az első bekezdés utolsó mondatát nem értem. Amúgy meg szerintem ha finnugor rokonság igaz akkor nem sz osztjákokkal, vogulokkal kellene ilyen jó viszonyt kiépíteni mint legközelebbi nyelvrokonainkkal és akikkel feltehetőleg a legtovább éltünk együtt?
  • HUmanEmber41st
    #421
    EPILÓGUS



    2000 a millennium, a magyar állam megalakulásának az éve. Államalapító Szent István király ünnepére eljött I. Bartolomaiosz konstantinápolyi egyetemes pátriárka, aki hivatalosan bejelentette, hogy a Konstantinápolyi Patriarchátus a Szent Szinodus határozata alapján elismeri Turkia, azaz Magyarország királya, Szent István életszentségét és Hierotheoszal, a "X. századi turkok (magyarok) között térítő püspökkel együtt, - aki többek között Géza nagyfejedelem feleségét, Saroltot is megkeresztelte - a keleti egyház szentjei közé emelte. Az egyetlen magyar őstörténetet összefoglaló munkát a Millenniumi Emlékbizottság "nem tartotta érdemesnek támogatni"; egyetlen őstörténetünkre vonatkozó eddig nem ismert eredeti forrásmunka nem jelent meg, viszont augusztus 13-án a sajtó arról tájékoztatott, hogy "Hajdúböszörményben átadták az ezredik millenniumi zászlót".

    A magyar sajtóban (Magyar Nemzet) 2000 augusztus 12-én, szombaton a következő közlemény jelent meg: "A rokon népekkel való együttműködésért felelős személyt jelölnek ki november 1-jéig Magyarországon - erről a magyar kulturális és oktatási kormányzat képviselője biztosította a Finnugor Tudományos Kongresszus miniszteri delegációit az észtországi Tartuban zajló egyhetes kongresszuson. Szerdán ültek tárgyalóasztalhoz az észt, a finn és a magyar kulturális és oktatási minisztérium képviselői, ahol a magyar delegációt Kőrösi Orsolya, az NKÖM, illetve Komlósi László, az Oktatási minisztérium helyettes államtitkára képviselte. A magyar kormányzat a költségvetésből évente húszmillió forintot fordít e célra. A konferencián résztvevők elhatározták, hogy fokozzák az együttműködést az uráli nyelvek szótárainak kiadásában, továbbképzéseket szerveznek az e nyelveken írt tankönyvek szerzőinek, javítják a feltételeket a keleti rokon népek egyetemi ösztöndíjasainak fogadásához, közös expedíciókat szerveznek az uráli népek lakta területek kulturális örökségének megismerésére, és előmozdítják egymás nyelveinek tanítását középiskolai szinten". Másik közlemény: "A 2000. augusztus 20-iki budapesti tűzijáték minden eddiginél látványosabb lesz. Erre az állami költségvetésből elkülönített pénzösszeg áll rendelkezésre".

    A magyar őstörténetre 2000-ben pártunk és kormányunk költségvetéséből egyetlen fillér sem jutott. Ennyit ér ma magyarságunk.

    Sapienti sat!

    no comment..
  • legenx
    #420
    Hat az utolsó szamuráj az télleg jo film , amiket itt olvastam igen érdekes és néha sok igazság van,
    Az ország az tényleg szarban van és nem csak fajilag hanem gazdaságilag is és ilyen nem volt a régi magyar őstörténetekben .....ilyen rossz helyzett és ennek néhol köze lehet a különböző bevándorlókhoz ha sok kínai árú fele amik rosszak nem lennének , ha sok olyan "" fajú ember nem lenne és egyébb akkor itt egy-két fokkal másabb dolgok lennének , én azokat raknám ki innen akik teljesen feleslegesek és megérdemlik hogy ki ......ák őkett, meg nem kénne azért minden bevándorlot beengedni még azt is aki annak v allja magát mert néha az ugyan olyan !!
    De amugy jo ez a Fórum
  • HUmanEmber41st
    #419
    Hogy ne csak offoljunk
  • harcu
    #418
    Ez ám a magyar őstörténet. Minden témát szét lehet offolni, csak leül pistike a monitor elé, beírja, hogy trianon, vagy mocskos XY (az aktuális hatalmon levő párt), és már megy is napi 100 hozzászólás a témán kívül. Bár az ilyen embernek legalább van némi köze az ősökhöz, vagyis inkább az egyik eszközükhöz, amivel egymást csapkodták fejbe.
  • HUmanEmber41st
    #417
    Ejj, ejj, mindig csak a csúnya lopitika...( már így írom , mert sztem az adminok a szinonimára keresnek rá, és aki leírja, az kap egy jó kis büntit)
    Sztem nem a jelen eseményekről kellene itt beszélgetni.
  • MarkBlade
    #416
    nem elég megcsinálni.. fel is kell nevelni.A mai viszonylatban nem keresünk annyit hogy 1-2 gyereknél többett válaljon az ember.. az pedig kevés. De az tény hogy az lenne előrelépés..
  • Ronny
    #415
    ez attól függ kinek a számára legyen tökéletes az az állam.
  • Ronny
    #414
    szerintem inkább a mostani rendszer kedvez az uralkodó hatalomnak. Az a gond, hogy ha szóba kerűl a liberalizmus akkor az emberek többsége rögtön a neoliberális szemetet érti alatta...
  • Vardar
    #413
    Ha nem lenne jó akkor nem hinnének benne az emberek. Bár én nem értem mi a jó benne de mások biztos...
  • HUmanEmber41st
    #412
    A liberalizmus mindig csak az uralkodó hatalomnak jó.
    Pokolra vele!!!!
  • Vardar
    #411
    Ha azt mondod, hogy nincs meg a feltétel akkor nem is lesz meg. A liberalizmus meg jó csak itthon egy kicsit elszaladt a ló Kovács Pistiékkel...
  • Vardar
    #410
    A tökéletes állam valahol a demokrácia és a diktatúra között van.(Valami régi görög meg is mondta)Afrikában meg azért szül az asszony több gyermeket, hogy az élőket(idősebbeket) táplálni tudja a tejével.
  • Ronny
    #409
    a gyermekvállalásnak semmi köze a családtámogatáshoz. A világnak azon fele szaporodik a legjobban ahol a szociálpolitika ismeretlen fogalom és azok haladnak a kipusztulás felé amelyek magukévá tették.

    Ennek az egésznek tradicionálisan a színesbőrüek a haszonélvezői, hiába van nyugaton családi adózás és igen bőkezű segélyezés...ugyanilyen pocsék a demográfiai helyzet.

    Ettől függetlenűl sem igazságos az, hogy a munkánk gyümölcsét azért fölözzék le, hogy aztán megkapják azok, akik csak a polgármesteri hivatalig mennek el érte.

    A megoldás az lenne, hogy ne adóztassák meg a produktív családokat, ha nincs szociális állam, akkor nincs szükség jövedelem adóra sem(a közvetett adókból bejött pénz is pont elég lenne a nagy cehthalnak).
  • Rundstedt17
    #408
    napjainkban ez a divat.A nagy liberális demokrácia ezzel jár..60 évnél régebben MÉG NEM ÍGY MENTEK A DOLGOK!
  • Rundstedt17
    #407
    Jó ország alapfeltételei nincsenek meg...Kezdve a liberális romboló ideológiánál...
  • Vardar
    #406
    Ki akar külföldieket betelepíteni? Jönnek azok maguktól(sajnos).
  • Vardar
    #405
    De tegyünk azért, hogy ez egy jó ország legyen ami mellett Szlovákia, Ukrajna, Románia Rudapithecus szinten van. Hogy be akarjanak települni.