31
  • Yv@n
    #31
    És én még azt hittem, hogy az iMac a ronda...tévedtem :)
  • kogasom
    #30
    Az intel asztali és notebok alaplapokban egyaránt X3100 van, az előtt pedig GMA950, így értelmetlen különbséget tenni a notebook vagy asztali integrált VGA közt. Továbbá tök mindegy az is hogy laptop proci-e vagy semi, mivel ezek már olyan erősek, hogy alig van játék, ami kihasználná (talán pont az SG-n jelent meg cikk arról, hogy míg a videókártyát teljesen kihasználja egy játék, addig a procinak még a felét sem).

    Hűtés: Az asztali macekben meg tudták oldalni, hogy ne legyen semmi hangja, gondolom más gyártó is meg tudja csinálni.

    Ár: Az alap iMac 1200 dollár, ez 1300 -> olcsóbb venni egy rendes macet, és ahhoz még oprendszer is jár.
  • Hawaii
    #29
    Kepek a Mac Spartacus-rol
  • Hawaii
    #28
    Voltak, persze, de itt a hangsuly a G5-os iMac-en van, tehat maga a gep lenyegeben egy vastag kijelzonek latszik kivulrol.

    "Létezik ám köztes kategória, lehet kapni ilyen notira hajazó gépeket, amik sokkal olcsóbbak, mert desktop CPU van bennük, esetleg desktop vinyó is, és vagy van benne aku vagy nincs."

    dtr, azaz Desktop replacement

    Szvsz a dtr es a desktop pc kozott elferne egy szabvanyositott 'lcd-pc' kategoria, ami ugyan nem rendelkezne akksival, de ugyan olyan jol bovitheto, mint a hagyomanyos ertelemben vett desktop pc-k (alaplap, cpu, gpu, mem, hdd, odd). Tehat mig a dtr egy desktop iranyba elmozdult notebook, addig az 'lcd-pc' egy notebook iranyba elmozdult desktop pc. Az en igenyeimnek leginkabb ez felelne meg.
  • dez
    #27
    "Nincs jogosultsága a lap megtekintésére."
  • Stiff
    #26
    Nem tetszik ez nekem...! Úgy tudom a forgó testek, mint HDD vagy Lemezolvasó, csak a vízszintes vagy függőleges terepet szeretik, a nem elhanyagolható gravitációs erő miatt, mely az erőviszonyokat igencsak megváltoztatja...Hmmm?
  • Inquisitor
    #25
    "Hát sztem ez egy nagy laptop, akku nélkül. Akkor meg már inkább a laptop:)"

    Létezik ám köztes kategória, lehet kapni ilyen notira hajazó gépeket, amik sokkal olcsóbbak, mert desktop CPU van bennük, esetleg desktop vinyó is, és vagy van benne aku vagy nincs.
  • Inquisitor
    #24
    "Na vegre. Miota varom mar, hogy a PC gyartok a G5-os iMac altal kijelolt iranyba nyujtozkodjanak."

    Lol. Nem a te hozzászólásod, hanem a cikk címe okán. Ilyen egybegépeket ezer éve gyártanak, még anno árultam Gericomból ilyen P3/Celeron 1000-es konfigokat jó kis egybeintegrált SiS-es motyóval. És az se tegnap volt.

    Persze ettől az Apple ebbe tényleg a toppon van, nézzük meg például ezt:
    Mac Spartacus 1996/97-es koncept Apple gép
  • #23
    remélem, hogy ez a szar dizájn nem lesz divat, nem szívesen árulnék ilyet
  • dez
    #22
    Közvetve? Közvetlenül is, mert ugye mindig csak a pont szemben lévő pixelt látod pont merőlegesen, a többit ettől eltérő fokokban. Főleg egy nagyobb displaynél. Az sem mindegy, hogy a derékszögtől való eltérés arányában hirtelen (TN) vagy lassan kezd változni a kép.
  • item
    #21

    szerintem kevésbé olyan mint egy mac, ahogy sajnálatosan a mac-ek sem olyan jók már mint régebben, sok a garanciális probléma velük. Ez a mai Apple minőség már rég nem az ami régebben volt. Dehát ez van utolérte ezt is az olcsób anyagok felhasználása, miközben az ára meg az égben van.
  • fourgee
    #20
    2 évvel ezelőtt egy csomót agyaltam, hogy milyen monitort vegyek. Álmaim monitora, a Samsung 193P+ legyen, vagy valami olcsóbb TN+Film? A vége az lett, hogy csak nem bírtam magammal. Mivel előtte nem volt tapasztalatom lcd monitorral, ezért csak a külsejével voltam el, hogy mennyire jól mutat itt. Aztán több hónap monitor előtt töltött idő után amikor megnéztem más lcd-k képét, akkor jöttem rá, hogy mi is a különbség a PVA/MVA meg a TN+Film között. Jó volt a másik képe is, csak... Ott volt az a "csak". Meg most is ott van. :) A munkahelyi monitorom minden beállítását végigzongoráztam már (TN+Film), de mégsem tudtam úgy beállítani, hogy olyan jó legyen, mint itton...
  • Hawaii
    #19
    Photoshop-os munkakhoz jellemzoen fontos a szinhuseg es kozvetve a betekintesi szog, marpedig a TN+film panelt hasznalo 245B nem eppen ezekben a parameterekben jeleskedik. Amire te gondolsz - ahol inkabb a munkateruletre, mintsem a szinhusegre van szukseg - az foleg a CAD jellegu felhasznalas terulet.
  • onimusha
    #18
    konkrétan erre: Samsung 245B 24" LCD monitor, de ez belépő szint
  • oroy_
    #17
    nem csúnya, de inkább iMAC :)
  • Hawaii
    #16
    Melyik nem TN paneles 24" Samsung kerul 130e-be, amit alkalmasnak talalsz Photoshopos munkara?
  • Su0my
    #15
    óóóóh és hol van ez a gép dizájban tőlük?
  • Su0my
    #14
    olyan kategória, már megbocsáss, nincs, hogy 'jobb sony VAIO notik'...

    meg amúgy a nagy felbontás az pl nekem qrva jó lenne, munkára, ilyenekre, video/hang/fénykép/etc feldolgozásra, de az átlag kockáknak játékra kell, és egy újabb játék 1440*900-es felbontásban való futtatásához, ha igény van csillivillire, azért kell fizetni kártyáért.. igaz, hogy egy laptop sokkal jobban megéri, de vigyééék, nekem bajom nincs belőle, uennyiért egy sima macbook, v. apple gépecske szerinte jobb vásár, de ez az én agymosott, laikus vélemányem. még vistával is jobb, de lásd egy mondattal elébb.
  • onimusha
    #13
    jobb sony VAIO notik "17 widescreen tudják a 1920x1200, meg újjabb del XPS-es szintén "17es notik is 1920x1200, új MacBookPro is tudja "17-en a 1920x1200, ha meg sok hely kell akkor olcsóbb/sztem jobb is ha veszel 2 állitható dönthető akármilyen "17est darabonként 50e körül és akkor kapsz 2560x2048-t igaz nem egybe de sztem kifejezettem jobb, hogy külön moncsin full screen-be vagy félig sok sok ablakod legyen, mint pl.: videózásnál, de ha meg photoshop vagy bármi amihez egybenagy felület kell akkor meg "24-es 1920x1200/5ms/1000:1 csamcsung-t is kapsz 130e-ért.
  • Kovász
    #12
    Hát sztem ez egy nagy laptop, akku nélkül. Akkor meg már inkább a laptop:)
  • Hawaii
    #11
    Na vegre. Miota varom mar, hogy a PC gyartok a G5-os iMac altal kijelolt iranyba nyujtozkodjanak. Mar csak a PC-kre jellemzo bovithetosegre kellene nagyobb hangsulyt fektetni, illetve eleve - a szelesebb igenyeket lefedve - tobb kulonfele alapkiepitesre lenne szukseg, ugy mint kulonbozo meretu es felbontasu kijelzok, alaplapok. Nem is ertem a barebone gyartok miert nem haraptak ra eddig. ATX, BTX utan szabvanyositast is siman megerdemelne.
  • Zro
    #10
    Ebben notebook proci van és notebook vga. Így nem hinném, hogy melegedne, annyi hely ebben is van mint egy notebookban :)
    Ebből következően nem is játékgép kategóriák :)
  • wanek
    #9
    Részben te is leírtad, részben írták mások (nem bővíthető), valamint a kijelző helyzete nem praktikus.
  • magyarvok
    #8
    Azt se felejtsétek, hogy itt alig van hely hűtésnek, szóval valószínűleg nagyon melegszik.


    wanek: Részleteznéd, hogy szerinted miért nem praktikus?
  • gplay
    #7
    Pedig, ha fejleszthető lenne, hogy az új gémek is jól fussanak LAN partyra tök ideális lenne. :D
  • eto demerzel
    #6
    jol nez ki de mint az imac es sem bovitheto kiveve a ram-ot.
  • Gerygrey
    #5
    Én még nem láttam 19'-nél nagyobb (wide) TFT-t 1440*900-nál nagyobb felbontással, a huszasokat szokták 1680*1050-el adni. Nekem is 19 van otthon, és bőségesen meg vagyok elégedve a felbontásával.

    Az ára viszont húzós, szép-szép, de ennyit nem ér.
  • tunyo902
    #4
    Elfogadnák egy ilyet
  • tunyo902
    #3
    Praktikus és nem ronda.
  • whito
    #2
    Szerintem kifejezetten csinos. De azért nem vennék ilyet. A monitor felbontása ehhez a képátlóhoz kifejezetten botrányos.
  • wanek
    #1
    Ronda, és nem praktikus, ezzel szemben drága is :)