36
  • moikboy
    #36
    Kísérletileg vittek fel madártojásokat és a súlytalanság állapotában kezdték őket kikelteni, de sajnos az utódok elég gyér esélyekkel indultak a világűr meghódítására, mert pl. nem fejlődött fejük...
  • Epikurosz
    #35
    + Izrael sem.
  • Epikurosz
    #34
    Irak, Irán, Kanada
    saját erőből nem juttattak fel semmit, csak bérrakétával.

  • trogi
    #33
    Bocs, Japánból csak egy van. Elnézést. :-)
  • trogi
    #32
    Nos, még az 1990-es évek legeslegelején olvastam egy Élet és Tudományban, hogy tíz ország volt képes feljuttatni valamit a világűrbe. A valami lehet ugyebár műhold, űrhajó, űrállomás, egyéb és stb.
    A tíz állam neve lehet, hogy nem ugrik be jól, de ezekre emlékszem:
    SzU, AEÁ, Kína, Nagy-Britannia, Franciaország (ezek tutibiztos)
    Japán, Irak, Irán, Izrael, India, Japán, Kanada (nna, ezek közül kettő kakukktojás, de nem tudom, hogy melyik kettő...)
  • Epikurosz
    #31
    "A terrorista ugyanis az, aki civileket öl, létesítményekben okoz károkat, és nem valamely állam katonája, aki valamilyen hadműveletben vesz részt."

    Ja, szerinted a terrorista egy buta bunkó, nem tud tervezni, gondolkodni stb.
    A WTC-t meg az ufók rombolták le.
  • Epikurosz
    #30
    Nem ilyen egyszerű.
    Űrhajót gyakorlatilag csak állam tudna feljuttatni, és persze az űrturistáskodó cégek, amelyek állami engedéllyel müxenek.
    A légtér annyira figyelve van, hogy nem lehet ott csak úgy cikázni.

    Akik ilyen téren labdába (rakétába) rughatnának: Észak-Korea, Szíria, Irán és még biztos van 1-2.

    Nos, ÉK megpróbált interkontinentális rakétákat kifejleszteni, amely az űrhajóépítést megelőző utolsó fázis, de nem sok sikerrel. A híradások csak annyit közölnek, hogy a volt olyan rakéta, amely elérte Alaszka partjait, és ott darabokra hullt, majd az utóbbi időben már olyan idők kezdtek érkezni, hogy a komcsi ország rakétája 2-3 ezer km megtétele után az óceán felett megsemmisült. Mi a manó? Csak nem fejlődött vissza az ék-i rakétatechnológia?

    A frankó az, hogy az amcsik rájuk álltak, és gyakorlatilag a Csendes-óceán közepéig jutnak el a phenjáni rakéták, és ott bimm-bumm, majd leesnek. Arra viszont elegendők lennének, hogy Japánt, nem beszélve Dél-Koreáról megcsapják, mert ugye az érzékelő-elhárító rendszer sem tudt annyira prompt lenni (kurva gyorsak tudnak lenni ezek a rakéták, gondolj bele 8-9 perc alatt kint vannak a francban, az űrben).

    Namárost, hogy az amcsik hogyan szedik le az ék-i rakettákat, fogalmam sincs. Lehet szó Japánban szárazföldre telepített rakétalehárító rendszerről, légi járőrökről, anyahajóra vagy tengeralattjáróra telepített rendszerről, vagy ezek kombinációjáról (valószínű), kiegészítve az amcsi partok mentén és mélyen bent a szárazföldön telepített eszközökkel, amelyek működését műholdak hangolják össze (és a műholdakon is lehetnekt elepítve ha nem lézeres Star Trek fegyverek, de elektronikus zavarókütyük már valszeg, mert ráadásul ezeket nem is tiltják a ruszkikkal kötött egyezmények -- jól mondom?)

    Na, szóval, így állnak a dolgok.

    Az iráni ambíciókkal meg az a helyzet, hogy Izraeltől épp határeset távolságra vannak, úgyhogy tudnának talán pottyantani valamit, bár a zsidó állam rakétaelhárító rendszerét folyamatosan fejleszti, és van amcsi segítség, plusz már nekik is van kémműholdjuk.
  • Doktor Kotász
    #29
    "Lassan mindenki terrorista lesz, akinek nem tetszik a rendszer. Tehát minden gondolkodásra képes ember..."

    Ha szerinted egy terrorista gondolkodik, akkor problémáid lehetnek a szorzótáblával. A terrorista ugyanis az, aki civileket öl, létesítményekben okoz károkat, és nem valamely állam katonája, aki valamilyen hadműveletben vesz részt.
  • bvalek2
    #28
    Lassan mindenki terrorista lesz, akinek nem tetszik a rendszer. Tehát minden gondolkodásra képes ember...
  • elmebáj
    #27
    Utólagos támadások kivédése végett, a "terrorista " fogalma nem tisztázott..
  • elmebáj
    #26
    Én örülök annak, hogy itt presztízsből mindenkim elmondja a legjobb tippjeit..Legalább nem terheljük szegény terroristák agyát...:)
  • Doktor Kotász
    #25
    "Én örülök annak, hogy a terroristáknak nincs űrhajójuk. Mert ki tudna még miket ki nem találnának.
    Amúgy Oszama legközelebbi dobása akár ez is lehet, mert pénze van.
    Epikurosz"

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy Bin Laden képes leszervezni egy űrutazást?
    Ehhez már hülyének kell lenni...
  • Epikurosz
    #24
    lelőttem, mi? :-)
  • Epikurosz
    #23
    Én örülök annak, hogy a terroristáknak nincs űrhajójuk. Mert ki tudna még miket ki nem találnának.
    Amúgy Oszama legközelebbi dobása akár ez is lehet, mert pénze van.
  • djw
    #22
    küldjünk fel űrturistáskodni egy fiatal házaspárt és pár hónapon belül kiderül :-) aztán jönnek az élienek :-)
  • Epikurosz
    #21
    Weinberg sucks!
    Na, ugye!
  • Balu0
    #20
    Sugárzás ?? miről beszéltek az ISS alacsony föld körüli pályán kering még mindíg bőven belül a föld mágneses terén... a sugárzási értékek minimálisan vagy semmivel sem nagyobbak mint a felszínen...

    Ez a kozmikus sugárzás témát nagyon felkapták az áltudományoskodók.. pl mindíg felhozzák bolygóköz utasásoknál... a valóságban egy marsutazás alatt anyi sugárzát kap egy űrhajós mint két tüdőröntgen.. ráadásul mindezt hónapokra elosztva...

    jó példa volt ,hogy ha a rák esélyét latolgatjuk, csak dohányzókat küldenének a marsra, persze a cigarettájuk nélkül, akkor a sugárzást mindent beleszámítva, egészségesebben jönnek ki a dologból mintha ithhon maradnak :D

    A sugárzás egy esetben lehet veszélyes ha pont egy napkitörés kapja el az űrhajót. De ez előre jelezhető és lesz megfelelő védőkabin jól leárnyékolva a fedélzeten... bevonulénak 1 két órára mígelmúlik, és kész...

  • fv
    #19
    Kozmikus sugárzás az űrhajó fedélzetén is van. Szerintem a súlytalanság és a sugárzás együttes hatása okozza a mutációt, de végülis mindegy.

    Elég érdekes kérdés, hogy az emberben milyen változásokat idézne elő, mondjuk úgy, hogyha fennt foganna, meg ott is születne meg.
  • Doktor Kotász
    #18
    "csak egy kérdés mi eszembe jutott még olvastam a cikket!
    minek kell tanulmányozni a baktériumok viselkedését/mutációját a világűrben? s erre a kérdésre a katonaság jutott eszembe! másik, hogyha súlytalanságban úgy mutálódik, mi lesz vel a földi gravitációs térben? elpusztúl? mennyi idő alatt? vagy tovább mutálódik egy másik irányban? s akkor mi lesz?
    Tigerbácsi"

    A kérdésedre a válasz ott van a cikkben.
    Potyautasként feljutnak a baktériumok így is, meg úgy is, mert ugye az kizárt dolog, hogy kimossák az űrhajót néhányezer köbméter hypóban. Mert ugye akkor az nem fog repkedni. Az űrhajósoknak meg gyengül fenn az immunrendszere, így érdemes vizsgálni, hogy milyen kockázatokat rejt, milyen hatással vannak az űrutazások az űrhajósokra.
    Mi ebben neked a nem egyértelmű?
  • dronkZero
    #17
    "jajaja :D mindegyik játékos kiválaszt egy baktériumot, és teccőleges ideig felviheti az űrállomásra, aztán elengedik őket a föld különböző pontjain és akinek a bacija több embert gyilkol le egy év alatt az nyer !!! (LOL)"

    Ez valami ilyesmi... :)
  • vaddiszno
    #16
    addig kavarjak a bacikat ameddig kiirtjuk sajat magunkat, mert ugyebar neha az ember kepes tultenni a termeszeten az okorsegeivel.
  • fawcet
    #15
    Itt kéne a zombiváalakító vírust kitenyészteni...
    Marhaság. Űrben mutálódhat, de mit zabál ha elfogy a kajája?
  • Alec
    #14
    nem kell egyből a katonaságra gondolni.. elég csak egy hosszabb űrutazásra gondolni pl. majd a Marsra
  • Dany007
    #13
    @Requiem88
    "ebből akkora fasza játékot lehetne csinálni... :D "

    jajaja :D mindegyik játékos kiválaszt egy baktériumot, és teccőleges ideig felviheti az űrállomásra, aztán elengedik őket a föld különböző pontjain és akinek a bacija több embert gyilkol le egy év alatt az nyer !!! (LOL)

    @immovable:
    érdekes lenne pont itt az SG-n 1-2 tudomány ellenes alak. Én nem nagyon tapasztaltam még ilyet, de nem kizárt :)
  • Requiem88
    #12
    ebből akkora fasza játékot lehetne csinálni... :D
  • tigerbácsi
    #11
    csak egy kérdés mi eszembe jutott még olvastam a cikket!
    minek kell tanulmányozni a baktériumok viselkedését/mutációját a világűrben? s erre a kérdésre a katonaság jutott eszembe! másik, hogyha súlytalanságban úgy mutálódik, mi lesz vel a földi gravitációs térben? elpusztúl? mennyi idő alatt? vagy tovább mutálódik egy másik irányban? s akkor mi lesz?
  • Alec
    #10
    a cikkben ott van, hogy a mikrobák is a fedélzeten tartózkodtak ahol az űrhajósok... ha a sugárzást vizsgálták volna valszeg kirakják őket egy kevésbbé védett helyre és nem vonnak le olyan következtetést, hogy a súlytalanság okozta a mutációkat mert nem tudnák megállapítani
  • who am I 7
    #9
    lassan alakul az űrbaci összesküvés elmélet.START...
  • matt taylor
    #8
    Valszeg ez okozhatta a megbetegedéseet peruban is
  • jóhangulat
    #7
    Aspirin: Vmi linket tudnal adni, vagy vmit amivel bizonyitod/alatamasztod?
  • T0nk
    #6
    Köszönik szépen jól vannak. Továbbra is termelik a bélgázokat.
  • Aspirin
    #5
    Nem a súlytalanság a mutáló hatás oka, hanem a rendkívül erősen ionizáló kozmikus sugárzás.
  • Viet
    #4
    Mivan azokal a bacikal amiket az ürhajosok vitek fel megukba.......
  • immovable
    #3
    Nana vigyázz mit mondasz.Lehet mindjárt megjelenik itt egy-két tudományellenes kereszteslovag (neveket inkább nem említek, sztem "mindenki" sejti kik azok)és akkor nézhetsz mit kapsz a fejedre.
  • F1re
    #2
    érdekes
  • Dany007
    #1
    tyú ezt a cikket már olvastam valahol.
    Tényleg érdekes az eset. És mindenképpen foglalkozni kell vele.
    Mint valami rossz Sci-fi :) az űrbeli baktériumok halálos iramban mutálódnak.
    Azért ahogy haladunk előre a fejlődéssel, egyre több területen látszik, hogy bizonyos sci-fi elemek megvalósulnak.
    Bár ez az egyik legrosszabb valóra vállt dolog :S