2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Callisto
    #1360
    Én viszont szánalmas alaknak tartom azokat, akik letöltenek valamit aztán meg könyörögnek hogy ugyan már valaki adja neki oda ezt meg azt, de Ő meg nem venné az istennek sem és ha nem kapja meg, akkor még neki áll feljebb. Akinek nem inge... :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1359
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy talán mások magatartásának is lehetnek jól védhető, de általunk nem ismert elvi alapjai. Persze mindig könnyebb - főleg a hátuk mögött - megítélni őket. De ahogy gondolod, nekem aztán mindegy, csak nem látom a "sértődésnek" semmi értelmét.
  • Callisto
    #1358
    Pedig bizony több fogyna. Lásd a konzolokat.
  • Kandurex
    #1357
    oké, de azért ebben az esetben a valószínűség inkább már a tény felé tendál :) és most csak az álszentségről van szó és a hozzákapcsolódó warezről... kinek nem inge..
  • Zóanagyvarázsló
    #1356
    Látatlanban általánosítani, megítélni másokat nem korrekt. Akkor sem, ha ez csupán "vélemény". Én is alkoholistának nevezhetnélek, mert ez is csak egy valószínűsítő vélemény. Nem igaz? De az internet szabad! Igaz? Látod, hogy beletrafáltam!

    Félreértés ne essék, én sem tartom elítélendőnek nyelvi fájlok cseréjét, de jogilag már megkérdőjelezhető a dolog. Arról nem is beszélve, hogy a honosítás sokak számára tényleg nagy érv a vásárlás mellett. Jó lenne egy magyar nyelvű demó.

    Nekem is jó lenne, ha az angol verzióm tudna magyarul is, mert húgom is nagyon szeretne vele játszani, de mivel így is többnyire együtt játszunk rajta, így bőven fárasztó akkor szinkrontolmácsolni minden mondatott, nemhogy egyébként is pesztrálni. Marad neki így a laptopon HoMM II egyelőre, am agya rkiadást pedig megveszem, ha 3k körül lesz. (Nagyon megérné a játék a 4.5k-t is, de nem keveset költöttem az EU verzióra.)

    Tehát én meg tudok érteni mindenkit, de minősítenék senkit. Viszont követelőzni, megsértődni emiatt abszolút fölösleges.

    Gipsz75: [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1190723934&no=1291]#1291[/URL]
  • Kandurex
    #1355
    Szerintem nincs közvetlenül rajongói oldala. Viszont esetleg itt körbe nézhetsz!
  • Kandurex
    #1354
    fény az alagút végén, talán ma lesz magyarítás...
  • Gipsz75
    #1353
    Válasz ment...bocs, de csak most vettem észre :(

    Nagyon vártam már a magyart, az angollal csak a "gyakorló pályákat" játszottam végig. A fórumot is csak ritkán olvastam, mert nem győztem várni :)

    A fordítás remek lett, pár apró elgépelés van csak benne. Még nagyon a játék elején vagyok, és meglepett, hogy normal fokozaton is mennyire nehéz (lehet, hogy csak nekem:D ). Furcsa megszokni (újra, hiszen a régiben is így volt:D), hogy nem lehet annyi lényt felvenni, amennyi pénzed van, hanem csak a vez. képességednek megfelelőt. Paladinnal kezdtem a játékot, esetleg ha vannak már tapasztalatok megírhatnátok, mert én pl. az összes küldetést elfogadom, lehet, hogy nem kellene, ill. elölről kezdtem a játékot, mert átmentem az erdőn, és találkoztam valami szellemmel, aki megkért bosszuljam meg, erre ráment a seregem nagy része :) Persze mentés nem nagyon volt :D Tényleg mi van akkor, ha a szellemet ölöm meg ?

    Van valamilyen magyar oldal, ahol vannak tippek, trükkök összefoglalva?
  • gaspijoci
    #1352
    Az a véleményem erről, hogy warez nélkül se fogyna több játék, már csak az emberek pénztárcája miatt sem. Én veszek is, töltök is játékot. Az a fórumokbol is jól látszik hogy ahol a tagok megosztják a többiekkel a magyarítást ott ÉL a fórum, ahol nem ott csak az a pár ember cseveg aki megvette a játékot és nem lesznek többen.
  • Kandurex
    #1351
    csak valószínűsítek, de kb. igen, még ha nem is ismerem őket

    na, de, tök mindegy, legalább is számomra, csak elmondtam a véleményem
  • ollie
    #1350
    vedd meg baszki, nem drága
  • Zóanagyvarázsló
    #1349
    Mi ebben az álszentség? Aki vesz egy terméket, köteles megosztani annak bizonyos részeit? Nem értem. Vagy arra gondolsz, hogy ismered őket, és agyba-főbe warezolnak?
  • Callisto
    #1348
    Egyetértek velük, de azzal nem hogy ez feltétle álszent dolog. Én magam is letöltök ezt-azt, játszok velük stb. Ellenben amit érdemesnek tartok rá, azt bizony megveszem. Tehát mondhatni a warezt demó verziónak használom többnyire.
    Manapság annyi szir-szart készítenek, amelyről csak a teljes játékban derül ki hogy semmire sem jó, illetve nagyon nem éri meg a pénzét.
    Jó régen minden játékot végig akartam játszani, kipróbálni stb. és minden ott volt a gépemen aztán rájöttem semmi értelme. Igazná úgy élmény végigvinni valamit ha az tényleg érdekel és jól kivitelezett története van.
    Az agyatlan na ezen is végig kell menni játékstílus hasztalan.
    Dead Space-t például végigjátszottam warez verzióval, aztán utána megvettem, mert akkorát alkottak a készítők és olyan játékélményt nyújtott, hogy tapsolva mondtam megérdemlik.
    Fallout 3-at pl. megnéztem, 2-3 órát szórakoztam vele és annyira megfogott, hogy letöröltem és most előrendelésben várom a magyart.
    King's Bounty szintén. Angolt leszedtem, megnéztem jónéhány órát játszottam és letöröltem a magyarra várva. És nem azért mert nem érteni angol, jól értem. Egyszerűen jobb magyarul játszani és így támogatom a készítőket és azokat is akik fáradságot nem kímélve lefordították nekünk, magyaroknak. Egy apró országnak, ahol ez az ágazat annyira azért nem jövedelmező a kiadóknak és fordítóknak, hogy ebből építsenek kastélyt maguknak.
    Én így állok hozzá, van aki máshogy...
    Csak tisztelni tudom a hozzám hasonló gondolkodásúakat. Nem kell minden játékot végigjátszani és megvenni. Csak azt, amely méltó rá.
  • Kandurex
    #1347
    Megkérdeztem pár embert, azaz álláspont, hogy szerintük ez nem jó, mert a warezesek is megkapják stb. stb.

    ...kicsit álszentnek érzem a dolgot a részükről,..na de ez van :/
  • DooDoo
    #1346
    Magyar nyelvi fileokat én is megköszönném, angolul megvan a játék, én úgy is játszom vele, csak apám netud angolul, neki kellenének. Már ha működne úgy egyáltalán hogy angol fileok helyére azokat raknám...
  • saxicola
    #1345
    Helló!

    Most vettem meg a játékot. Este belekezdek. Remélem tényleg olyan jó, mint ahogy írták róla a különböző fórumokon.

  • Wanted
    #1344
    Valaki megosztaná "kipróbálásra" a magyar nyelvi fájlokat?
  • Grempli
    #1343
    "Van némi furcsaság a fordytásban, de szerintem nagyon jó lett."
    Szerintem is elég jó lett a fordítás.
    "Nekem tetszik és 4500 forintot bőven megér ez a játék. "
    Így van. Igényes a játék, jó a fordítás, ennyi pénzt megér mindenképpen.
  • farferi
    #1342
    Varázsló után most harcossal nyomom, így már nagyobbak a veszteségeim.A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e olyan fejlesztésre menni, ami a bowmaneknek, swordsmanoknak és hasonló "lovagi" csapatoknak adnak pluszokat.Mert amúgy nem igazán tudom mire rakjam a might runákat, a frenzy már fullon van, a rage növelők is félig és a többi képzettség nem tűnik túl jónak.Még a dark commander tetszik de élőhalottakat még nem nagyon tudok vásárolni.
  • andrej
    #1341
    nem
  • ollie
    #1340
    Lehet angolul is telepíteni?
  • Gipsz75
    #1339
    Pécsre is megérkezett végre :)

    Itt 4999.- Ft

    Most kezdtem a fordítással eddig nincs probléma, jól érthető...ennyit simán megér
  • andrej
    #1338
    Szokásos DVD tok, átlagosan igényes borító, erre ráhúztak egy papírtokot ami nem túl igényes (elvben ua van rajta mint a belső borítón, de mégsem).

    A fordításban vannak hibák, de szerintem jó lett. A történet és a küldetések jól érthetőek, átjönnek a poénok.
    Az egység nevek fordításán pedig szokás szerint lehet vitázni.
    Szóval szerintem jól sikerült, megéri.
  • yesname #1337
    Van némi furcsaság a fordytásban, de szerintem nagyon jó lett. Lejönnek a gúnyos, szatírikus megjegyzések és poénok. Nekem tetszik és 4500 forintot bőven megér ez a játék.
  • balee4
    #1336
    jah jó lenne megtudni hogy milyen a fordítás...
  • Kmarha
    #1335
    karácsonyra én is gondolkodom.. csak az a gáz hogy igénytelen, rosszul fordított játékot nem akarok venni
  • balee4
    #1334
    ne tőlem kérdezd, még nem vettem meg, de gondolkodok rajta :D
  • rotator
    #1333
    És milyen a fordítás?
  • balee4
    #1332
    És milyen a kiadása? Hasonló mint a Sacred 2, papírtok?
  • RZoli89
    #1331
    Én.
  • andrej
    #1330
    megvettem :)
    Budapesten a cdgalaxisnál a legolcsóbb szerintem (4490 Ft)
  • saxicola
    #1329
    Király! Még jó, hogy nem legális verziót nem szedtem le. Pénteken megveszem.
  • Gipsz75
    #1328
    Köszi az infót, remélem hamar ideér Pécsre :D
  • Kandurex
    #1327
  • Zóanagyvarázsló
    #1326
    Köszönjük.
  • vandyke
    #1325
    sziasztok!

    Ma kezdtük kiszállítani az üzletekbe a játék. Sajnos a vidéki üzletek 1, max 2 nappal később kapják meg.

    üdv,
  • Fasiszta
    #1324
    Ki van harcossal?
  • Zóanagyvarázsló
    #1323
    Használt CE-t francia eBay-ről. Persze a használt annyit takar, hogy éppen csak a fóliát vették le róla, tökéletes állapotban van. Így nem egészen 12 700 Ft-ból megúsztam, ebből a postaköltség volt 15 euró. Angol, német, francia és spanyol nyelveken tud - illetve a doboz olaszul is :) Bontatlanul sajnos 18k alatt nem lehet(ett) hozzájutni, így ez volt az egyetlen reális lehetőség, más elfogadható árú példányt nem is láttam ezen kívül.

    Korábban még érdeklődtem német eBayen, ott két eladó is állította, hogy csak német nyelv van a játékban (német üzlettől is kérdeztem emailben, de választ nem kaptam). Ha ezt elfogadjuk, nem igazán értem, hogy a négynyelvű verzió miért tartalmazza a németet is. Na mindegy, német fadobozos Special Edition úgyis csak 20-22k körül lett volna, az kissé több kelleténél...

    Maga a CE kissé gagyi, az eredetileg ígért térkép sincs benne (newm kizárólag hiányzik, mert a doboz hátán fel van tüntetve tartalom, képekkel együtt), a dobozon virít a Collector Edition felirat (nem, nem Collector's), és a benne rejló tartalomtól is nehéz hanyatt esni. Az artbook nagyon vékonyka (viszont a kézikönyvvel szemben angol), és annyiból áll, hogy az egységekről vannak benne screensohotok és mellettük a hivatlaos oldalon is megtalálható artok... A másik vicc, hogy a bónusz DVD-n megtalálható a soundtrack, de egyrészt hiányos, másrészt ez a játék adott könyvtárában szereplő ogg fájlokkal bájtra megegyező mp3-as megfelelőit jelenti. Persze OST CD-t ehhez nem is ígértek, de ezt így inkább nem kellett volna.

    Összességében örülök, mert az eddig is tudtuk, hogy nem lesz igazán komoly CE, de legalább megszereztem angol nyelvű formában, és DVD-tok helyett szép küllemű dobozban (szolíd extrákkal, nem soroltam fel mindet, csak a "vicceseket"). Nekem megérte, kevésbé fanatikusoknak csak nagyon erős fenntartásokkal merném ajánlani ezt a kiadást.
  • rotator
    #1322
    Honnan, mennyiért, milyen nyelvűt?
  • HaaS
    #1321
    Jack Sparrow:
    Nem tudom milyen fokozaton játszod, de ha könnyűnek találod szerintem emeld a nehézségi fokot eggyel. Elkezdtem én is normálon, de aztán mikor jöttek a démonok és a rage fontossága, rájöttem, hogy elsztam néhány szintlépést... szóval a restart már hardon volt és hidd el, ég és föld. Kitakarítottam mindent eddig ami mozgott (nincs xp boost, nincs rá rúnám), most leszek tizenhetedik szintű (csak). 7200 leadership. A törpék királyának játszom az eszem éppen.
    Full mágus a karakter, most végeztem ki a mágus toronyban a Staffot, meg azt a elhagyott kastélyt a képpel, koponyával. Aztán visszamentem kitakarítani Freedom Islandet. Szerencsétlen kalózok, akiket nem vettem észre, csak azok élték túl... az Underwater Cave is durva volt... de mit magyarázok, szóval tökmás a két játék. Normálon csak úgy potyognak a rúnák, itt sémmi. Sé nagy szuper tárgyak überbrutál leadershippel, sé szuper scrollok (semmi jég alapú még mindig, a tűzből is a legdurvább a fireball, amivel a karakter _indul_ !!!). Tudom, random... de akkor is! Azok a hősök akik a második szigeten vannak, már a Swampban bolyonganak az elején, félelmetes sereggel. Szóval tényleg jobb, gondolkodósabb. Elég az hozzá, hogy összvissz 14 lovag és 5 darab kétkezes kardú macsó volt eddig összesen az egész játékban. Ergó használhatatlanok. Pedig a knight camp kitakarításakor nagyon reméltem, de hiába.

    SPOILER jön!!! Aki élvezni akarja a játékot, innen ne olvassa.
    [simán hozok bármilyen szupermutáns ellen minden csatát strong ellen is, gyakran veszteség nélkül. recept: inkvizítor és griff, sámánokkal spékelve. királygiliszta a bossok ellen, mert ugye nincs visszaütés. arkmédzs pajzsra, tolira, archernek. taktika: a legelején a griffekből két shadowt berakni az orruk alá, akárki az ellen. hadd üssék őket, be lehet őket védetni, boostolni, ahogy tetszik. csak úgy ömlik a rage, és rohadt nehezen halnak meg, szóval kibírják addig általában, ameddig a spell tart. közben hátulról adnak a sámánok/mágusok/inkvizítorok is némi verést, de a démonok és a spelleim adják a lényeget, a kopizott egységeket nem kell félteni. A sámánok még lerakják a kis botjaikat, extra védelem, vagy néhány száz hápé, esetlegesen csak azért raknak, hogy ne tudjon kijönni az ellenfél. ezzel a stratégiával gyakorlatilag a legjobb íjász sereg is csúnyán megverhető. közben megy a feltámasztás meg a rage kreálás az inkvizítorokkal, ezek is kopizhatók, ha nagyon kell, és gifttel újratölthetők. tehát a lekaszaboltak java megy a levesbe, mert shadow volt, az a néhány meg feltámasztaható gyorsan (kell a mana regen maxon) ha van level 2 egység akkor meg mosoly, mert vagy fear vagy blind (nem támad semmit). így addig támasztgatsz ameddig akarsz, a harmadik démoncicus meg plántálja a manát, szóval az is extra. ha valaki tud hasonló érdekes kombót, engem érdekel.]
    SPOILER vége.

    Hibátlan a játék, annyi szent. Ohh, egy dolog zavart... ha felvettem egy kvesztet, amíg nem volt kész, nem tudtam vásárolni egységeket az npc-től... de ennél többet tényleg nem tudok.