2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • HaaS
    #1485
    Opsz, egy dolog kimaradt: Ha nem tudod újratölteni Gifttel az inkvizítoraidat (és belassítottál, megvakítottál, legjobb: Feart varázsoltál az egyetlen ellenséges egységre), akkor a legtutibb a királygilisztára egy Magic Spring, beváratni, aztán úgy, hogy átmenjen rajta, kell egy Poisonfelhő a mocsári spirittől. Immunis ellene, a semmiért 10 mana. Minimum.
    Ja meg a medvék... szoktam mosolyogni a 70+ Ancient Beares ellenfeleken, simán megvakíthatóak, így helyből első körben bealszik, köszönjük szépen. Csak nem kell lfelébreszteni:)!
  • HaaS
    #1484
    Hmmm na akkor szép sorjában.
    Tibbor: Először már spojlerezve (rosszul), de írtam, hogy nem nehéz veszteség nélkül csatákat nyerni. Mágussal legalább is nem, és imposs fokozaton meg enélkül abszolúte esélytelen lenne a játék. Így is kibtt nehéz. A lényeg, hogy ne azok haljanak meg akik "élő" egységek. A fantom a barátod. Abszolúte hülyévé varázsolható vele az ellen, griffekkel maga a csoda. És amellett, hogy nincs veszteséged, te mindenkinek beütsz egyet aki megtámadja, az íjászok nem tudnak tőle lőni hátra, az "élőkre". Nálam ezt kettővel kell szorozni, mer kétszer varázsolok első körben (lvl13 vagyok most). Aztán a griffet bevéded (extra defence), ráraksz egy pajzsot archmage-el (fele dmg), ráraksz egy holy bless-t inquisitorokkal (maxot üt), akkor brutálisan kemény. Brutálisan.
    És akkor most jön a halálos poén: következő körben (very hardok, overwhelnmek ellen főleg), mikor megint tudok varázsolni (és a griffet négy+ ellen állja körbe), akkor jöhet a Kamikaze 2-es szinten. A tutihalál után akkorát robban, mint egy atombomba (1000+ dmg, kettes szint). Very hardok is mennek veszteség nélkül.
    Aztán ha kevés a mana, ezekre a fantomokra simán ráaggathatsz egy Magic Springet, és ömlik vissza, ráadásul még +20% védelem (lvl2 asszem). Add össze a sok védelmet, durva.

    KandurEX: a nekromantaság borzasztó gyenge. Asszem első szinten 5%. Namost az azt jelenti, hogy _egyetlen_ egységedből kell 20-at (!!!) vesztened, hogy visszakapj EGY darabot. Inkább fantom. Meg az előbbiek.

    csukasg: imádkozom egy ideje, hogy valahol találjak, egyelőre még nincs scroll sajnos... szuper ötlet egyébként. Ha jól emlékszem előző játékban nézegettem, és fantomot nem lehetett... na az már tényleg túlzás lenne.

    sequor: 1. nézd meg a Mind Magic fában... sok-sok rúna. Tipp B): ezt nem is értem... táposak? Minden egyes pont XP fontos, legeslegeslegelső dolgom volt, hogy felnyomjam a Mind fában az XP bónuszt 10%-ra, onnan már egyrészt túl sok rúna egy mágusnak, másrészt csak 5%-kal nő. Szerintem látni fogod, hogy elrohanni gyenge ellenfél elől nem érdemes, pláne a csatateren lévő ládikák miatt, amiben akár rúna is lehet. A rúna meg minden.

    Jó játékot!
  • Kandurex
    #1483
    legjobb tudomásom szerint az inkvizítorrá való képzés feltétele egy elég magas skill, szóval :/ egy jó darabig nem lesz rá lehetőséged
  • sequor
    #1482
    Sziasztok! Nagyon frankó a játék! én régi HeroesIII motoros vagyok és elõször köt le ilyen stílusban más játék. jee.
    kérdés:
    1.a kezdõ várban látom hogy van ilyen opció a papoknál, hogy inquizitorokká lehet képezni õket - mikortól hogyan ?
    2: sajnos visszatértem valahogy a magyarításosdi miatt (amit ezúton is, ismét köszönök) 1.6.5 ös verzióra és valamiért itt nem muködik az interface modnak azon áldásos infósheetje, ami megmutatja a tapasztalati csíknál a következo szintek rúnaköveinek mennyiségét (paladin volnék - ha esetleg ez fix valaki beírná ide!) ha ezekre tudna vki megoldást javasolni, hálás lennék.
    Elõre is köszi a válaszokat!

    ps: tippek: A) érdemes még az elején elcsalogatni az impossible fõmágus lovasinquisitor csapatota a lovatábor elõl és felszedni pár lovast és lovagot - kicsit macerás ugyan a csalogatás (3-4 perc) de megéri.
    B) biztos volt már róla szó, de megemlítem: http://gamempire.extra.hu/articles.php?article_id=37 HASZNOS oldal. felhívnám a figyelmet a modokra, amiket csak egyszeruen be kell másolni egy könyvtárba. (itt csak az interface van) de a camera mod kotelezõ - ki lehet zoomolni 2x messzebre a hõstõl! armywalk mod pedig azt negatívumot küszöböli ki, amit olvashattunk egy-két kritikában, vagyis, hogy ha már táposak vagyunk, néha azért menekülünk a gyenge egységek elõl , mert nincs kihivás, nincs tapsztalat (kevés) és csak az idõnket veszi el. - nem fognak uldozni az ilyen ellenségek, egyszerûen ki lehet õket kerülni. Innen letolthetoek a modok: http://www.kbmods.nm.ru/eng/16b7/
    további jó játékot!
  • Kandurex
    #1481
    csak úgy kevesebb az XP...és "itt táp a lelke mindenek" :)
  • DooDoo
    #1480
    Necromancy-nál sokkal jobb skill a Diplomacy, amivel ellenésges seregből állnak át olyan egységek amik a játékosnak is vannak... és mivel elég vegyes csapatok ellen kell harcolni sokszor, így elég jó módja ez a csapat utánpótlásnak...
  • Tibbor
    #1479
    Annyi máris feltűnt a mage-ben, hogy ezzel a karival tegnap is lazán nekimentem egy Very strong csapatnak és egész elfogadható veszteséggel aláztam porrá.
    Más: bizonyára nem mondok vele újat, de a kezdőknek talán jó tipp lehet! - mindig érdemes körbehajózni a felderítetlen szigeteket.Rengeteg őrizetlen Flag és Gold, nameg Magic crystal, esetleg Bag, Scroll szedhető így össze egyetlen kardcsapás nélkül!
    - használjuk a térképre írható jelölés opciót!Segítségükkel sokkal könnyebb visszatalálni a questgiverekhez, emlékezni arra, milyen egységet hol árulnak, stb.
    - mentsünk gyakran!Néha nem lehet ui. megkerülni a csatát, mert úgy van összeállítva a párpeszéd és elég ciki, ha egy nagyon régi mentéssel szólalkozunk össze egy tőlünk sokkal erősebb várúrral, aztán kezdhetjük újra a régi Save-től... Ez még azért is lényeges, mert bár nem túl gyakran, de volt, hogy nem tudtam a kisebb szigeteken visszaszállni a hajómra.
    - Készítsünk screenshotokat, megéri!Én utólag nagyon örülök, hogy végignézhetem, merre járt annakidején a palám...Ezeken a képeken(főleg ha bezoomolva készítitek!) is látszik, mennyi energiát fektettek a káprázatos grafikába.
  • Kandurex
    #1478
    hát ja, én is folyamatosan vesztem az egységeket, igaz nem drasztikusan, és ezen a necromancia skill se segített, pedig rá rádobtam 2. szintre, de nem sok ér :( alig támaszt fel egységet hiába ír ilyen 30% -ot, na meg összesítve is csak egy egység típusból hoz vissza :/
  • Tibbor
    #1477
    Én elsőre 29-es palával fejeztem be a játékot és szintén 7. lettem.Több paraméterem is jobb volt, mint a ranglista vezetőjének(Marvinnak), és megmondom őszintén, kicsit igazságtalannak érzem, hogy annál több pontot vonnak le, minél hosszabb idő alatt játszom végig a gémet.Mi ez, lóverseny?
    Most másodjára mage-el nyomulok, egyelőre 9-es a kicsike és sokkal könnyebb a dolgom, mint a palával, bár közelharcban vigyáznom kell(kicsi az Attack-om).
    Egyszer már írtam, de megismétlem: őszinte csodálatom azoknak, akik sose veszítenek egyetlen egységet sem, mivel szvsz ez lehetetlen.Először is, alacsonyabb szinten még gyakran az ellenfél kezd, vagyis alapból legyakhatja néhány harcosunkat.Másodszor: a Resurrection spell-t jómagam is csak a játék vége felé találtam meg, addig viszont az Inquisitor-ok csak az elhaltak töredékét tudták feltámasztani.Harmadszor: amennyiben az ellenség nem egy kóborló csürhe, hanem egy AI által irányított - mágiát is használó - gépi ellenfél, akkor különösen kizárt a veszteségmentes ütközet.Általában területre ható varázslatokkal operálnak, ami rendes pusztításokra képes.És ugye, ha többféle egységünkből is vesztettünk, akkor is csak egyféléből kaphatunk vissza bizonyos százalékot a csata után, a Feltámasztó képesség(a pontos neve most nem jut eszembe a skill-nek) megtanulása után.Összefoglalva: nem állítom, hogy jó taktikával és jól összeállított spellbook-kal már a játék elején, de inkább magasabb szinten, a végén jópár ütközetet meg lehet nyerni minimális, sőt nulla veszteséggel, de valamennyi csatára nézve ezt kizártnak tartom.
    Amúgy a lentebb olvasottakhoz csak annyit, hogy macik közül nekem most épp a polár verzió a kedvencem, a palás végigjátszásban pedig nagy előszeretettel használtam a szemét kis Imp-eket...
    A Knight-ok a sárkányos területeken pedig szinte az alapfelszereléshez tartoznak.
  • csokasg
    #1476
    úgy tudsz még egységet szerezni amiből nincs sok h sacrifice varázslattal feláldozol az egyik olyan egységedből amiből végtelen van és feltámasztod amiből kevés van, viszont arra figylej h ne legyen több mint amennyit a leadershiped enged mert különben ellened fordul amíg tudod kezelni őket a leadershippel :)
  • farferi
    #1475
    Ha már lényekről van szó.A veterán ork se kutya, ötöt lép futva, jók az értékei és kétszer támad.Nekem most kb. 70 van a csapatban, ha kétszer megcsap valakit akkor nem nagyon marad senki.A kigyó meg tényleg nagyon jó.
  • Kandurex
    #1474
    ja, ja őket én is szeretem, csak hát abból is kevés van,...sajnos most még gépem sincs pár napig, egy szutyok laptopról vagyok :(
  • HaaS
    #1473
    Bizony elfogynak... én a griffekre és a királygilisztákra voksolok. Griffek mindig visszaütnek és repülnek, azokat tényleg odarakhatod a harctér közepére, a giliszta meg földi egység létére baromi gyors és nincs ellentámadás. Macik nekem is tetszettek, de "fogyóeszköz", nem lehet bevédetni sajnos, mert elalszanak. Evil Beholderek szintén komolyak... beépített Hipnózis varázslat, korrekt.
  • HaaS
    #1472
    Hali Sparrow!

    Gratula, ha egyszer a végére érek, kíváncsi leszek mit csinál a ranglistába impossible fokozaton. Ha. Nagyon lassan halad, és sokat kell utazni az egységekért. Már ha elérhetőek... összvissz 19 inkvizítor van és úgy néz ki nem is lesz több. Kénytelen voltam egy kis diplomáciát is bevenni, máshonnan nem tudok szerezni többet (24 most). Gonosz.

    Juteszembe, valaki próbálta a barbár fejet a tanyájukból visszavinni a kezdőszigetre? Nagyon komoly pajzsot adott cserébe a főnök!
  • Grempli
    #1471
    Köszi.
  • Kandurex
    #1470
    Asszem csak mérges kígyó és mérges pók jó neki, én az egyik árusnál vettem, egész pontosan a barlangba ahol a szerelmi bájitalért kell menni, szóval bevásároltam ott kígyóból, majd egyszerűen szóltam a ládában tanyázónak, hogy: "ne, itt a táp..zabáájá!!" :) és zabált, azóta már 6. szintű a lelkem ;)
  • Grempli
    #1469
    Sziasztok.
    A ládában lévők közül az egyiket etetni kellene (mérgező lényekkel), ez ok, de hogyan tudom pontosan megtenni. Egy csomó kígyóm van, és nem jövök rá a módszerre. valaki okítson ki, előre is, köszi.
  • JackSparrow88
    #1468
    Na kinyomtam. Sztem nagyon jó volt és már várom a jövőre megjelenő kiegészítőt is. A végeredmény : Szint 29, Vezetői képesség: 31097
    támadás: 24 védekezés: 29 szellemi képesség: 11. A 9 helyből csak a 7. helyen álltam a ranglistán :(
  • vandyke
    #1467
    Biztosra veheted, hogy nagy volt...
  • csokasg
    #1466
    na igen... reaper miatt nagyon megéri, ill a lovasak miatt
  • ollie
    #1465
    Kösz az infót.
  • farferi
    #1464
    Én azt javaslom, hogy a főküldit adddig csináld meg amíg a törpékkel sikerül békét kötni, mert akkor vehetsz a királynál lovast(bármennyit, nem fogy el) plusz megkapod az utolsó rage "karaktert", aki talán a legjobb.Utánna már kóborolhatsz kedvedre.
  • chris0000
    #1463
    THX KANDUREX!
  • Szeszmester
    #1462
    Biztosra veheted, hogy nem volt nagy költség...
  • csokasg
    #1461
    persze így is lehet h először amit tudsz mellékküldetéseket csinálsz, aztán majd ha kevés leszel valamelyikhez akkor továbbfolytatod a főküldit, és majd kapsz új egységeket :) én is kb így csináltam: minden mellékküldetést megcsináltam amit tudtam először :D
  • Kandurex
    #1460
    áá nem, én imádok tápolódni, szal megyek összevissza, csak a főküldetések felé nem :) persze, a ládáért elcuppantam, azért kellene a szellemek bár még kicsit gyengécskék, de majd...kíváncsi leszek a kaszásra :p
  • csokasg
    #1459
    nyugodtan told a főküldetést amíg tudod... egy idő után úgyis kevés leszel hozzá ha csak azt csinálod, így olyankor mehetsz mindenfele erősödni + gazdagodni :) azért érdemes a főküldiket csinálni ahogy tudod mert azok után tudsz általában új egységeket venni a várakban
  • Kandurex
    #1458
    köszi!
  • Zóanagyvarázsló
    #1457
    Igen, egyáltalán csak Arlaniába kell átfutni.
  • Kandurex
    #1456
    Akkor még az első szigeten?
  • Zóanagyvarázsló
    #1455
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A harmadik küldetésében már a dobozért küld, az előtte való kettő pedig pillanatok megcsinálható.
  • Kandurex
    #1454
    Mennyire hamar? kb.? Pontosan? :) Jól lenne tudni, mert azt hiszem, hogy a király küldetése a főszál és inkább a mellékküldetéseket tolom...
  • Zóanagyvarázsló
    #1453
    A király küldetéseit kell csinálni, és akkor hamar hozzá lehet jutni.
  • ollie
    #1452
    Én is megértem őket, ugyanis a magyar kiadónak az az érdeke, hogy megvegyék a magyar kiadást. Gondolom a fordítás költségei sem volt kevés.
  • Gipsz75
    #1451
    Kaptam levelet a kiadótól,látom le is került a link.

    Mielőtt elkezdenétek háborogni, tökéletesen megértem az álláspontjukat, és továbbra is azt mondom, hogy vegye meg mindenki, mert ez az utóbbi évek egyik legigényesebb játéka, és valljuk be őszintén, ez tényleg nem olyan vészes összeg. Karácsonyra vagy összejön annyi zsebpénz, vagy lehet ezt kérni karácsonyra :))

    Szóval irány a bolt :D
  • Kandurex
    #1450
    Szerintem azt értetted félre, hogy a harcosnak külön van harag növelő skillje, amit a varázsló nem ér el :/
  • ollie
    #1449
    Akkor valamit félreértettem. Viszont akkor nem értem, hogy miért nem tudom használni a ládát. Melyik küldi után kapom meg? Már vagy 20 óra játékidőm benne van a játékban, de még nem tudom használni.
  • gandrus
    #1448
    Attól függ kinek. Nekem pl. nem volt túl nehéz, bár állítólag mágussal könnyebb. Szerintem ha gondolkodik az ember, akkor nem túl nehéz, de azért van benne némi kihívás, szóval nem is unalmas. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1447
    Alapvetően én is így csinálom, szintén defenzív vagyok, de az én filozófiám szerint a legjobb védekezés a lépéselőny.
  • Kandurex
    #1446
    Én elve defenzív taktikával nyomulok, az ellen caster-shooter -it kiiktatom, majd szimplán bedarálom míg a lassabb egységekkel oda ér. Szóval nekem nem létfontosságú a magas sebesség,...