2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Narxis
    #2206
    :DD
  • Djuree
    #2205
    jó na lehet egy kicsit durva voltam:)
    csak hát ez a nagyzolása idegesített fel kicsit:)
  • 3P
    #2204
    Akkor én abbahagyom mert belekzedtem én is :)
  • Lobsterman
    #2203
    Hát srácok elég kőkemények vagytok. Én bevallom normalon játszom, és bizony néha megszenvedek vele. Mondjuk főképp nem magukkal a csatákkal hanem az utánpótlással. Lehet túlságosan előrerohantam és még fejlődnöm kéne, de 12. szinten vagyok palával(az ellenfelek többnyire túlerőben vannak a hőseik 15-18. szintűek), most értem az elfek földjére, alig van pénzem, és a sokszor már elég nagy veszteségeim vannak egy-egy csatában, amit aztán elég nehezen pótolok(pénzhiány miatt). Sokaszor csak végigsunnyogok térképrészeket, hogy legyen elég lóvém hogy megint max létszámra fejlesszem fel a csapatot. Pedig régen nagy tbs rajongó voltam, mostanában biztos elpuhultam :)
  • Landor
    #2202
    sztem folyamtosan fordítja át magyarra a srác..
  • RZoli89
    #2201
    Az még sztem, csak a bemelegítő kör volt neki:)
  • 3P
    #2200
    Jó táblázat. Köszi! De kár hogy nincs magyarul, mondjuk így is megértem, de jó lenne magyarul is :)
  • HaaS
    #2199
    Hát én nem fogalmaznék ilyen durván, de tény, Tundork, hogy imposson is végig lehet nyomni veszteség nélkül, és nem olyan nehéz. Gyakorlás, agyalás... meg némi mazo, mert unalmasabb, mint nehéz.

    Tundork: Mivel MoM-párti vagy, eleve haver vagy, ismeretlenül is. Ha igazán szeretsz gondolkodni, akkor Etherlords 1. Vagy hússzor nehezebb normálon, mint a MoM vagy a KB imposson.
  • Djuree
    #2198
    "1ső nekifutásra elakadtam normálon olyan lvl 10 környékén"
    "1 hozzám hasonló stratégának eleve szégyen volt normálon kezdeni"

    ez a 2 mondatod kicsit ellentmond egymásnak nem gondolod?:O
    sztem még a 10 éves húgom is végignyomná normalon, elsőre, pedig ő még számgépet sem nagyon látott közelről...szóval sztem ne ajnározd itt agyon magad, és az imp. fokozatot nagyon gyorsan felejtsd el ha még normalon sem ment...



  • Landor
    #2197
    kemény vagy
  • Tundork
    #2196
    ha csupa repülő lényt használsz hogy támasztod fel a lvl 5ösöket? aműgy ez a nagyon szép ebben a játékban, hogy a tárgyak és a karakter fejlődése adja meg hogy merre fejlödj szvsz. pl a palámmal terveztem hogy démonok lesznek a végső seregben, de annyi törpöket tápoló cuccom volt, hogy maradtam a törpöknél. megjegyzem halkan, még 1szer se játszottam végig :D
    1ső nekifutásra elakadtam normálon olyan lvl 10 környékén. aztán csaináltam a palát, azt még normálon. azzal elmentem lvl 26ig. kiirtva démonia javát, holtak földjét, sárkányok földjének javát. a baj az volt, hogy annyira izgatta a fantáziám a játékban rejlő variációk, hogy ahelyett hogy befejeztem volna, inkább űj karikat indítottam imposible fokozaton. persze ott sorra elakadtam kezdetben, de én úgy érzem, 1 hozzám hasonló stratégának eleve szégyen volt normálon kezdeni. halkan jegyzem meg naon sok stratégiát játszottam már, ha lehet akkor pvp, de csak TBS-t szeretem. azért majd ha az első karimmal befejezem az imposiblét, küldök képet :) ez nem ma lesz erre mérget vehet bárki, met naon lassan haladok előre
  • Zóanagyvarázsló
    #2195
    A Sacrifice is jó az 5. szintűekhez (akik nélkül is elképzelhető egy sereg). Egyébként én csak zöld sárkányt szoktam veszíteni, a feketéket még őrületes seregek mellett is meg lehet óvni - bár néha körökön át nem harcolnak, még így is felettébb hasznosak tudnak lenni. Egyébként 30 manából sokkal több 4. szintű egység támasztható fel, mint akár egy jókora csapat inkvizítor által.

    Élőhalottokhaz sajnos nem tudok tippet adni, az sajnos behatárolja a lehetőségeket, hogy sokáig elég korlátozottan és véleltenszerűen adagolja a csapataikat, ráadásul rajtuk nyilván nem működik a feltámasztás sem, tehát mágussal érdemes nekromantáskodni. (Bár paladinnal nagyobb poén lenne :)
  • Zóanagyvarázsló
    #2194
    Minden helyzettől függ. Ha csupa gyors röpködős/teleportálós egységed van (mondjuk black dragon, emerald green dragon, red dragon, griff, archdemon valamelyik fairy), akkor a lassabb egységeket körbe lehet röpködni. Az evil beholder 1. szintű egységed 100%-os eséllyel altat. Tehát ha meghagysz egy jó nagy tömeg csapatot kezdettől fogva (mondjuk 2000 tündért), akkor hosszú körökig eljátszhatsz velük. (Sima beholdert enm próbáltam, vele is működhet.)

    A Fear pedig csak 10 mana, és 3. szintem 4 körig tart (az intellect szerintem erre nem hat), egyáltalán nem rossz vásár, ha Lina három körönként már 18 manát hoz, akkor könnyűszerrel beleférhet.

    Szintén beválhat a Sleem által megidézhető páncél is, ha ezt nem fejlesszül tovább, alapból csak 7 rage az ára. Ezzel szintén le lehet kötni négy körig egy már legyengített csapatot, persze ennél a jéggömb hosszabb távú megoldás, tehát tényleg jobban megéri.

    Olcsón tényleg jó taktika a gömb, ezt nem vitatom (én is használtam, amikor az tűnt a legelőnyösebbnek), de a fejlődés véleltenszerűsége miatt megeshet, hogy roppant drága lesz. Nekem sajnos számtalanszor csak a kétféle fejlesztési irányát kínálta fel párban, így elég drága lett, nem tudtam ez ellen tenni semmit, árcsökkentést nem ajánlott. (Egyből beválasztottam a következő két képességet, ahogy kínálta, de már késő volt.)
  • Tundork
    #2193
    na de hogy ne csak az észt osszam, kérdezek is. tervezem hogy indítok 1 necrot imposible fokozaton, mert eddig azt a skillt még nem asználtam. szívesen veszek bármi tippet hogyan legyen hosszu távon fentartható élőholt seregem?
  • Tundork
    #2192
    azért az adományt irtam manára, mert a lvl 5ösöket csak az inqusitor tudja visszahozni. a többit te is feltámaszthatod. mondjuk a lvl 4-esek 30 manába fájnak mig az adomány csak 20. alacsonyabb szintü egységet meg nem naon használok, mihelyet eljütok törp foldre
  • Tundork
    #2191
    igen, félelem, vakság...
    ezek manába kerülnek, márpedig a mana kell az adományhoz. ja, és ezek is kiprobált modszerek :D
    amugy direkt irtam ezt le példának. 1 olyan csatához nem kel sok ész, ahol vannak távharcos ellenségek. legyöngited, feltámasztasz, megölöd. a baj ott kezdődik ha mindenki közelharcos és mindenkinek vissza ütsz. nem hagyva ezzel időt a pasziánszra. ha erre mondasz jobb taktikát mint amit irtam a gömbbel akkor le a kalappal.
  • Zóanagyvarázsló
    #2190
    Elhiheted, az általam írtak kipróbált módszerek.
  • Tundork
    #2189
    ha nincs ijász csak ez müködik szerintem. mivel raget végtelen mennyiségben termelhetsz, az nem baj ha várni kell picit az első ellátmánnyal. nagyobb baj ha elrontod a jégszellem fejlődését (mert nagyon el lehet ám rontani) és 40 rage 1 gömb, akkor peched van a csupa közelharci seregek ellen.
  • Zóanagyvarázsló
    #2188
    Persze, elvben ez is működhet, de a jéggömb drága, és így pláne nehéz utánpótolni Linával a manát és a rage-t, tehát ha a csata felemésztette a tartalékainkat, akkor ez problémás.
  • Tundork
    #2187
    az nem baj ha visszaütök. csak ne repüljenek rá az első körben a casterekre. jéggömb az jól birja. ha látom hogy csupa mele az ellen, akkor kiválasztom kit ölök meg utoljára, azt leverem minimumra az első 1-2 körben, majd vissza csalom a kezdő helyére a gömmbel. ezután már csak 2 dolora kell figyelni. ne állj ütés közelbe egységgel. ha kihalna a gömb idézz újat
  • Zóanagyvarázsló
    #2186
    Illetve alacsonyabb szintű egységeket ki lehet ütni a spellel (Fear) vagy az evil beholderrel (Hypnosis, Blind még mindig nincs nekem, a birka pedig nagyon drága), valamint olyan egységek ellen is mehet, akiknek nem lehet visszaütni (sőt, belőlük még inkább a végtelenségig fokozható a mana). Tehát igen, a végtelenítő technikák működnek a gyakorlatban.
  • Tundork
    #2185
    v 1.65
    ez a sima magyar dvd, amit boltban vettem. modot, pachet nem töltöttem rá. de ha ez csak bug, és lehet végteleníteni a rage termelést (inqusitort használom), és az ellátmányt tolni, akkor minden csata letolható szinte veszteség nélkül. persze 1 csupa sárkány ellenséges seregnél ez nem müködik, csak ha vannak ijászok vagy lassu közelharci egységek.
  • Zóanagyvarázsló
    #2184
    Erről a bugról még nem hallottam, valószínűleg nem lehet túl gyakori. Milyen verzióval jön elő? Modokat használsz?
  • Tundork
    #2183
    jajj, a magyart látom töröm, a helyesírási hibák jegyzékét privátban légyszi, fölösleges itt cikizni :(
  • Tundork
    #2182
    ja, és ha válni akarsz, akor javaslo melötte költsd el minden pénzed runákra a törpöknél, igy a 20% amit az asszony el visz nem fog fájni
  • Tundork
    #2181
    Ilyen jó játékot régen láttam. ez volt az első benyomásom. késöbb csak növelték ezt az érzést. a HOMMV-nél picit már lerágott csontnak éreztem ezt a témát, de mégse. Masters of Magic. hát igen, minden idők legjöbb fantasy stratégiáját nem tudták felül mulni. pl a HOMM vs MoM nekem a globális spellek hiányoztak. mármint a heroesből. ebben a játékban pl egyáltalán nincs, sajna. de ha valaki nem probálta még ezt a játékot, csak ajánlani tudom, ha szereted a gondolkodtató játékokat. ez 1 olyan tipusu játék, ellentétben a heroesal, ahol nincs végtelen pénz és egység. probáltam imposible fokozaton a játékot, hamar el lehet akadni, ha nem vagy igazi profi. mivel kevesebb XP és gold van a csatákért, és 1 idő után nem tudsz semmit leverni. szóval a titok, hogy minden csatát lehetőleg 0 veszteséggel nyomj le. sok sikert

    végül 1-2 jó tanács imposible fokozatra:
    - lvl 1 vagy. a sereged és pénzed a kezdésnél szinte semmi, szóval tengerre fel, ellopni minden lootot amit lehet.
    - király küldiket előnyben részesíteni. 4-5 szinten már lehet harag ládád és feleséged. ez azért fontos mert a gyerekek születéséhez és a szellemek fejlödése a lenyomott csaták számátol függ (szellemeknél a megidézés fontos, ha nem idézed meg, nem fejlödik)
    - minden alkalommal menj el 1 új területre ha tudsz. lopd el amit tudsz harc nélkül, aztán picit megerősödve menj vissza az előzö területre csatázni, küldizni.
    - sajnos az inqusitirok csak naon limitált létszámban vannak amig nem veszed fel hogy a papokat fejleszthesd, ezért azokra naon vigyázz. itt jegyzem meg, csak ők tudnak lvl 5ös lényeket feltámasztani. /itt olvastam a secrifise-ról. ami lehet én értettem félre, vagy a magyarosítás volt szar, de azt majd kiprobálom./
    - a csatákat szinte lehetetlen 0 veszteségel letolni, még akkor is ha már profi vagy pasziánszban. ha túl sok a veszteséged, nem lesz elég energiád mindenkit feltámasztani, mert a harag láda (lehet bug) 1 idő után nem ad ellátmányt. erről se olvastam itt. de nálam 1 idő után csak megjelenik, majd el is megy anélkül hogy adna naftát.
  • Landor
    #2180
  • gandrus
    #2179
    Második végigjátszás így sikerült:

    Eredmény
    Eredmény 2. oldal
  • bélanéni #2178
    A Witcher-el ellentétben ezt naponta játszom 1-1,5 órát (eddig, kb 1 hete), de inkább egyre izgibb. Nekem pont az elején kellett 1 óra, hogy ráérezzek az ízére. Nekem az tetszik eszméletlenül, hogy egyáltalán nem lineáris a játék. Összevissza kell kolbászolni, lavírozni, hogy tovább tudj haladni, mivel egy területen vegyesen van gyengébb és erősebb ellenfél is. Illetve az egész változatos, és ez a viszonylag repetitív csatákat nagyon feldobja. Én inkább majdnem úgy érzékelem, hogy egy nagyon jó kalandjátékkal játszom, ahol mellékesen csatázni is kell.
  • rotator
    #2177
    Fakk, most már mindegy, pedig az artbook, a póló és az interjús DVD jó lett volna. :/
  • Zóanagyvarázsló
    #2176
    Ezzel én is hasonlóképp vagyok. Egy hibája van, hogy repetitív tud lenni a sok csata egymás után, emiatt a sokan megunják. Viszont ha én le is teszem idő hiányában egy hétre, ha újra előveszem, megint alig tudom abbahagyni.

    Jut eszembe, a UK megjelenéshez, UK CE is dukál, ha valakit érintene.
  • Landor
    #2175
    hülyenick :D
  • bélanéni #2174
    Közepes szinten tolom, és igazi kihívás a játék.
    Nálam az elmúlt 3-4 évben a második játék, ami megközelíti a 100%-ot. A másik a Witcher volt, de ha ahhoz hasonlítom, ez inkább el is éri a 100%-ot
  • bélanéni #2173
    Csak azért jöttem ide a fórumra, hogy elmondjam:
    EZ A JÁTÉK KIB**ZOTT JÓ!!!!!!!!!
  • Zóanagyvarázsló
    #2172
    Köszönöm, ilyesmire gondoltam, de nem írt ki semmit, mint máskor szokta. Na mindegy, majd megnézem, hogy ad-e ténylegesen tekercset, de jelentősége nincsen, megvan már a varázslat, és eddig csak egyszer használtam.
  • gandrus
    #2171
    Igen, ad egy példányt a varázslat tekercséből.
  • Zóanagyvarázsló
    #2170
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kvorumnak a nekromanta bízott meg egy nagyon gonosz könyv felkutatásával. Meg is van, le is győztem, de vajon lehet valamire használni átadás előtt? Mert nem történik semmi, ha próbálom. Másnál csinált valamit a use/használ parancsra?
  • RZoli89
    #2169
    Igen, köszi:)

    Sztem egyedül azon kellet volna változtatni, hogy kicsit jobban eloszthatóak legyenek a skillek. És legyen több útvonal kaszt-on belül is.
    Gondolok itt arra, hogy pl egy mágusnak ne legyen meg lvl 10 fele a higher magic és van egy olyan tippem is, hogy legtöbb embernek nem tér el sokban a skillbuildje kaszton belül:)
  • Micsu
    #2168
    úgy lenne jól ez kitalálva ha harcosnak egyáltalán nem kéne harci vagy másféle varázslatra pontot tenni, jobb lett volna ha jobban szétválasztják a rages/magices cuccokat
  • Szabi84
    #2167
    oké, sebző varázslatokat én sem használtam, kösz