41
  • Suffering
    #41
    Ha legállis a trackerkedés, akkor a Power of Freedom magyar torrent oldalt miért zárátk be a rendörök és miért bünteték meg az oldal üzemeletőjét?
  • aaaaa
    #40
    Ez a 24 óra egy marhaság. Sehol nincs ilyen jogszabály, de mindenhol írogatják. Nem tudom melyik ökör találta ki...
  • sKie
    #39
    Vhogy igy van. Magancelu letoltes legalis. En mar csak tudom, voltam is gyanusitott, kaptam is megrovast. :)
  • drizzt1666
    #38
    "Az egykor talán legnépszerűbb" ember, mi ez a múlt idő?
    A,ennyire én tudom (de nem valszínű h jól):
    Mindent szabad letölteni, visszaosztani semmit. Ha illegális szoftvert (ez lehet játék is) töltesz le, akkor pedig 24 óráig legálisan lehet nála, utánna törölnöd kell. Ez filmre, zenére és fotókra nem vonatkozik. De ezek lehet h amcsiban vannak így. Már régen volt.
  • Polemius
    #37
    asdasdasd:

    Lehet, kicsit lemaradál az utóbbi években a témában. Ugyanis a Mo-i 'jogvédők' a nyomulásukkal elérték, hogy mára egy-két ítélet is született már. Például ha jól emlékszem, itt is szerepelt az az ítélet, miszerint amennyiben a fájlcserélés nem haszonszerzésre irányul, akkor nem ütközik a magyar törvényekbe.
  • djw
    #36
    openoffice.org -ot is illegalis letolteni? :)
  • djw
    #35
    ugy erzem szerintem sincs mediak :) mint ahogy a magyarban nincs kettos igenles sem (ja persze) ugye... mas a nyelvtani szabaly es mas amit a nep alkalmaz. ennyi :) mediak mint olyan nincs :) medium van es media van :) a media pedig olyan dolgokat takar, hogy tvk, radiok, ujsagok, internet stb. a medium pedig olyat takar, hogy tv2, rtlklub, lagerradio, popomagazin, sg.hu stb :9
  • kanduhr
    #34
    Visszaosztani csak azt illegális, ami jogvédett.
  • Szefmester
    #33
    pont ezt akartam írni

    Hajrá Piratebay!!!!
  • balee66
    #32
    Szoftvert letölteni illegális. Zenét, filmet nem.
    Visszaosztani mindent illegális.
  • asdasdasd
    #31
    "Bármennyire is ezt próbálja sulykolni a kiadók és általuk létrehozott szervezetek, a letöltés, fájlcsere sok országban teljesen legális. Törvény szerint."

    Szerintem a "filecserét" mint ilyent nem sok helyen szabályozzák törvények.
    Amit szabályoynak:
    Néhány országban (pl: USA) tilos jogvédett anyagot (film, zene, ...) letölteni.
    Legtöbb országban (pl: MO) tilos jogvédett anyagot megosztani.

    Nálunk letölthetsz szabadon, de nem oszthatsz meg.
    Pl ha torrent-el töltesz le jogvédett anyagot, közben osztod is (mert muszály), azaz magyar törvények szerint illegális dolgot csinálsz.
    De ha FTP-vel vagy más p2p-vel szeded le, az teljesen legális. Persze a túloldal jellemzően illegálisan osztja, de az téged ne zavarjon.
  • Csaba42
    #30
    Meglásd, majd később, ha veszel egy kiló almát, azzal is bűncselekményt követsz el!
  • C4ine
    #29
    Ez a Filecsere vs. Kiadó, tipikus Robin Hood vs. Nottingham bírája, azaz Nép vs. Rendszer. Az hogy kinek van igaza, csak nézőpont kérdése. Bár ez szorosan nem kapcsolódik, de azért megemlítem amit a jogtanárom mondott el nagyon szépen, hogy az igazságosságnak, és a jogszerűségnek semmi köze egymáshoz.

    Relatív dolgokon vitázni meg max akkor értelmes tevékenység, ha pénzt/szavazatot/nőt kapunk érte. Egyébként minek...
  • toto66
    #28
    A média a helyes, de ez nem lényeges, kár ezen lovagolni!
  • onimusha
    #27
    háát nemtom, sztem ez nem újdonság tuti évek óta nyomják a kiadók azt tudom elképzelni ,hogy az egyik megbizott cég alkalmazottjának elege lett és hopp kicsúszott valami :)
  • grobs
    #26
    "csak, hogy kötekedjek"
    Van olyan, hogy medium, media es mediak. Ezert szep a magyar nyelv, mert ilyen sok dolog elfer benne. pl. olyan kettos tobbes is mint a mediak, vagy foliak. Ha nem tetszik hasznalhatsz hatarozatlan tobbest. Csak azt ne ird le "nincs olyan, hogy médiák", mert ez baromsag.
  • Polemius
    #25
    Bármennyire is ezt próbálja sulykolni a kiadók és általuk létrehozott szervezetek, a letöltés, fájlcsere sok országban teljesen legális. Törvény szerint. Az, hogy szerintük nem szép dolog és lopás, az az ő véleményük. Mások szerint meg amit ezek a szervezetek és a mögöttük álló kiadók csinálnak, az a nem szép dolog és lopás.

    A trackerek ráadásul még csak fájlcserét, le- vagy feltöltést sem végeznek.

    Ezek után, egy legálisan működő szolgáltatást illegálisan, bűncselekmény segítségével támadni, nos azt hiszem mindenki látja melyik a nagyobb disznóság..

    Ugyanakkor, ha a témában (kiadók kontra user) mindenki úgy vélné, hogy a jogszabályok nem érvényesek erre a területre, valószínűleg a kiadók húznák a rövidebbet. És a redőnyt. Le.
  • Csaba42
    #24
    Csak tudod ott van a kutya elásva, hogy a sok ismeretek nélküli, tudatlan barmok (politikusok, újságírok, stb) mindig félreinformálják a nagyközösséget, épp ezért illegálisak a fájlcserélők a köztudatban.
  • DagadtNinja
    #23
    Akkor majd jon az ellenper, kemkedesert:DDD
    Perel itt mindenki mindenkit....
  • 505thZajcev[PT]
    #22
    Itt a kutya ott van elasva, hogy nem a Pirtaebay lop, ok csak egy tracker fajlt tarolnak a szervereiken, ami nem tartalmaz jogvedett adatokat (mar ha naluk van a fajl, es nem a feltoltonel). A lopast a feltoltok vegzik. Epp ezert illegalis, hogy a Piratebay szolgaltatasat ostromoljak. Ennyi.
  • dezsiszabi
    #21
    csak, hogy kötekedjek:
    nincs olyan, hogy médiák.
    médium és média van ;)
  • rigidus
    #20
    > Ha kiderül, hogy tényleg így volt, az hatalmas image-veszteség lesz nekik.

    Azert en nem volnek ennyire biztos ebben. A PirateBay egy fajlcserelo, de fenti cegek kozul egyet-egyet kiragadva is onallo hatalom. Mediak. Tori oran anno mindenki hallotta, mindig el szoktam mondani, elmondom most is: "akie a media, aze a hatalom". Na most kepzeld el, amikor ezek egyszerre kerulnek bele a serpenyobe... mindannyian osszefognak. Es akkor nagyot tudnak am harapni.
  • Csaba42
    #19
    Nocsak, mik vannak! Ezek amúgy nem kis neves cégek ezek. Ha kiderül, hogy tényleg így volt, az hatalmas image-veszteség lesz nekik. Ha pedig nem, akkor rágalmazás gyanújával feljelenthetik a PirateBay-t. Nagyon kiwi vok, mi lesz a végeredmény!
  • Praetor
    #18
    Azért én örülök, hogy ennyire bátor a PirateBay. Remélem van kellő bizonyítéka is. Nem lehet könnyű ennyi "nehézfiú" ellen...
  • Abu85
    #17
    Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Csak a törvényben megengedett határok között lehet megakadályozni a lopás cselekményét, ellenkező esetben bűnt követsz el.
  • eto demerzel
    #16
    azt meselik hogy volt 1 tegla. imigyen sikerult a leveleket es a szoftot elcseni :D
  • item
    #15
    Közben megnéztem, IE megnyitja opera nem nemértem. Sorry...
  • item
    #14
    Ez a linkje: http://ads.sg.hu/ct.php?&&&sgphct
  • item
    #13
    Nem érhető el kintről a cikk, javítsátok.. Köszi...
  • ez a gyerek
    #12
    Nem olyan. Ez olyan, mintha ellopnál egy pénztárcát, és az illető betörne hozzád, hogy visszalopja, és tönkretegyen mindent, amit a lopáshoz használtál. Ezt hívják önbíráskodásnak, és azt nem szereti a társadalom. Ehhez a rendőrség, bíróság stb. szolgáltatásait szokás igénybevenni. Azok, akik a törvényekre hivatkoznak, ne szegjék meg azokat, mert úgy nem hiteles.
  • artschiatwork
    #11
    ez bizony olyan, elég gerinctelen dolog... de warezolni sem szép dolog, csak a módszer, ahogy ezt pereskedéssel akarják elérni, az elég aljas munka...
  • Wittgen
    #10
    Ez olyan, mintha kitennéd a pénztárcádat a tér közepére, és amint valaki felvenné, Te elkezdenél rendőrért kiabálni, mondván, hogy ellopták.
  • DagadtNinja
    #9
    Ez jol hangzik, de azert erdekelne, hogy milyen modon szivargott ki az a belso levelezes:DDDD
  • homeless
    #8
    Vigyázni kell a mediadefenderrel. Hamis oldalakat és szolgáltatásokat hoz létre és aki onnan letölt akármilyen jogvédett cuccot azonnal perelik.
  • L3zl13
    #7
    1. A fájlcsere nem lopás.
    2. Lopás esetén sem használhatsz törvényellenes eszközöket a lopás megakadályozására. Pl nem bérelhetsz fel valakit, hogy törje el a tolvaj kezét, hogy ne tudjon lopni.
    3. Szerinted azok a hackerek hogyan támadták a Pirate Bay-es szervereket? Az otthoni gépükről? Vagy esetleg zombi gépeket és botneteket használtak, amivel harmadik fél ellen is illegális dolgot követtek el. És ha így volt, akkor ne próbálja bemesélni nekem a MD, hogy nem tudták, illegális eszközökkel végzik el a melót.
  • nothes
    #6
    Öhh, az ismerőseim lopnak, én meg feljelentem azt/aokat akitől lopnak, mert megpróbálják ezt megakadályozni.

    Szerintem hagyni kéne...
  • eto demerzel
    #5
    nm sokat adok ennek. szelmalom harc.
  • Frosty01
    #4
    VÉGRE....
  • cSuwwi
    #3
    akasztják a hóhért. ez érdekes lesz
  • BCS pixel
    #2
    yessss