307
sok a sznob terepjáró
  • DJ BP
    #107
    főleg azzal volt bajom, hogy az emberke azt állította inkább egy Porsche mint egy SUV. Attól hogy mindkettő luxus baromira más kategória, akinek SUV-kell annak nem konkurál a Porsche, hiába luxus mindkettő
  • pszihopata
    #106
    Aknamezőre,meg a hadseregbe,mert kemény terepre sem az igazi!
    Gyerekes gazdag felnőtteknek való,akik nem játszottak elég katonásdit gyermekkorukban.

    Meg a texasi kormányzónak,hogy ezzel is népszerüsítse az amerikai hadiipar magasabbrendűségét.
    /ha beragad,meg kihúzza egy feleakkora land cruiser/
  • DJ BP
    #105
    egy nagy kombi éppúgy biztonságos...
  • PyRex
    #104
    félreértés ne essék: én szeretem a porschékat, csak szeretem helyre tenni a dolgokat. szerintem a porsce egy nagyon drága sportautó és mint ilyet, lehet egyfajta luxusnak hívni de amennyiben a luxus a kényelmet is jelenti (márpedig igen), akkor az állítás már nem igaz sajna.
  • DJ BP
    #103
    tied is barátom
  • pszihopata
    #102
    'Látom olvasol a sorok között! Ha neked a hosszúplatós zil egy korrekt fullos limuzin, akkor igazad van... [beszarás] "

    Még én olvasok a sorok között?-na felejtsük el egymást!
  • PyRex
    #101
    ha neked luxus, hogy egy autóban hosszabb távon rohadt kényelmetlen az "utazás" és minden apró úthibán kb. vesekövet törő érzésed van, akkor valóban igazad van ;)
  • passatgt
    #100


    Na ez nem városra való
  • toretto r34
    #99
    jah és ez is tiszta terepjáró megyek veleárkon bokron
  • toretto r34
    #98
    Engemáltalában mindig kiengednek ha kidugom a gép orrát az is vagy 40 milla csak 40tonna rakva és abba is van klima meg minden ami kell melo közbe de inkább akinek drága autója van az enged ki előbb mert fél hogy kátránypapirlessz a drága autójábol a de a tuningkocsisok meg csak villognak ésnem akarozik neki beengedni.
  • [Walaki]D`Lair
    #97
    Lehet, hogy kurva drága, lehet, hogy lábgörcsökkel szállnék ki egy út után, de olyan széles mosollyal a pofámon, mint akit épp most cocókáztak le 3x...:D:D:D:D:D:D
  • Lammer
    #96
    /off
    multkor sorgyarbol kifele jovet(nem, nem iszom :D) ki akartam kanyarodni a Maglodira...
    Eskuszom megszamoltam: 10 percig alltam ott, mert balra szerettem volna kanyarodni! egy kocsi sem allt meg(en ha latom szerencsetlenkedig valaki egy kifordulonal, kiengedem)... raadasul lassan is haladt a forgalom, szal lathato volt, hogy ott allok mar egy joideje... probaltam kidugni a nozijat az autonak... az sem jott ossze... tiszta ideg voltam... lehet paranoid vagyok, de ha "szar" autod van, akkor szarnak is rad... :/
    aztan meguntam es elmentem kerulobe jobbra... (meg most is ott allnek eskuszom)
  • Z
    #95
    Már hogy a rákba ne lenne luxusautó egy Porsche ?

    (nem a lestrapált példányok egyike, pl. egy 1983-as 850000 HUF-ért!)
  • Z
    #94
    Nem tudom, hogy valóban több/kevesebb-e a paraszt stílusban vezető az egyik illetve másik kategóriájú autótulajok körében. Csak a személyes tapasztalatom, hogy a kisautóst sokkal kevésbé akarják beengedni a már emlegetett zipzár alapján. Mikor ki szeretnék kanyarodni egy alacsonyabb rendű útról egy magasabb rendűre, akkor gyakran az araszolgató sorba sem nagyon akarnak beengedni.

    És én úgy vettem észre, hogy inkább a nem-presztízs márkák alsó/felső középkategóriás autótulajaira jellemző ez. De erről nem készítettem statisztikát, csak szubjektív megfigyelés. :)
  • PyRex
    #93
    lol már neeee, ne keverjük össze az árat azzal, hogy mi a luxus. persze "luxus megengedni magadnak" egy 40 milliós sportkocsit, DE nem luxus érzés amikor beleülsz. ültél már porschéban? És S merciben?

    lehet, hogy én tudom rosszul, de a luxus szónak a jelentései között a kényelem is benne van, sőt, talán leginkább ezt jelenti: kényelem bármi áron.

    Namost egy porsche 911 v. cayman lehet, hogy k*rva drága, de egy 190 centis emberke kb. izomgörcsökkel száll ki belőle egy hosszabb út után...
  • PyRex
    #92
    "Ha már luxusautó, akkor Porsche"

    stop... ezt most magyarázd már meg :)
    porsche <-> luxusautó? :) (ok, esetleg a Cayenne)
  • PyRex
    #91
    arra is vót példa ;) most bkv-val közlekedek, szal ^^
  • Botond #90
    Törésteszt eredmények az azonos árkategóriájú új autókat figyelembe véve. Plusz nem említettem, hogy egy Nissan micrába nem fér el a babakocsi sem úgye.
  • Botond #89
    Amúgy nagyon eltértünk a témától. Városi terepjárókról lenne szó, ami mondjuk egy Nissan Qashqai. 5,5ért van 1.6 fapad, 8 alatt van 2 literes 4 kerekes fullos. Dízelek vmivel többért. 1-2 éven belül apa leszek, és hát asszony pajtásnak kéne vmi gépjármű, amivel hordhatja a kölköket. És ilyet vagy ilyesmit fog kapni. Ráadásul szőke is. És hogy miért? Hát nem azért, hogy villogjon vele, hogy többre fussa, mint a 25 éves scorpió, nem is azért, hogy hazaérjen időben mindenki letaposva az utakon, hogy meleg étel várjon az asztalon, hanem, mert a közútjaink állapota olyan amilyen, szóval kell a hasmagasság, ráadásul sokat járunk családhoz vidékre hegyekbe, ahol néha elvágja a hó a falut az országtól, és így kell a 4 kerék időnként, ráadásul az említett autónak van az egyik legjobb töréstesztje, és az autó arra lett kitalálva, hogy eljussunk a-ból b-be egyben. Aztán ha megtöri, megtöri, ha fussa cseréljük, ha nem majd jár tömegközlekedéssel, de élni fog ő is, meg a külkök is, és asszem ez a fő szempont, mert kocsi mindig kerül másik, de családtagokat nem lehet pótolni a családtagboltból, még klónozni sem lehet. És jobb lenne amúgy, ha mindenki a maga portáján söprögetne előbb, és elgondolkozna hányszor követte a zippzár elvet, hányszor engedte a mellékútról balra kifordulni a másikat, hányszor állt le a külsőben vészvillogóval satöbbi. Ha te nem csinálnám ilyeneket már annyival is jobb lenne a helyzet, nem a másik zsebében kutakodva kéne keresni a megoldást.
  • Lammer
    #88
    ez teny ;) btw ha techart vagy ruf porschem lenne mar nem itt elnek(utviszonyok rulez) ;)
  • Botond #87
    Az most speciel szerintem a te egyéni szocproblémád, hogy a luxus szónak nem vagy tisztában a jelentésével, és egy másik szóhoz kapcsolod, ami annak max csak egy része.
  • DJ BP
    #86
    nálam luxus=kényelem, nem az hogy mennyibe kerül...
    Ugye azt írta valaki, inkább vesz Porschét, mint suvot. De ennek semmi értelme, SUV-okat kényelmes utazásra találták ki, meg Pesti gödrökbe, ott megnézném mikor luxusoznád a Porschét amikor minden nap beled kirázza, meg izomlázad van a dugóban kuplungolástól :DD Más a célja
  • Lammer
    #85
    inkabb fogalmazzunk ugy, hogy azert luxus, mert az erteke/hasznalhatosaga nem all aranyban...
    de bocsi ha te siman leperkalsz egy Techart porscheert 50-60 milkat :DDDDD akkor nemszoltam :D (legalisan ki sem tudod hasznalni ezeket a "monsztereket")
  • Lammer
    #84
    "Az csak elakadásjelzőként működik, ha megáll a külső sávban gyrosért vagy cigiért."
    :D:D:D deismeros :DDDDDD
    btw en egyszer csinaltam azt, hogy nem volt parkolohely a Dozsa Gyorgyon es be kellett rohannom egy oriasi pizzaert(naluk van, Zugloban nincs ebben az etteremben inkabb elrohantam erte, mert partiztunk haverokkal) es kiraktam enis... :D de kb tartott 2 percig, mert rohantam :D
  • DJ BP
    #83
    a milliótól lesz luxus? Az sportautó nem luxusautó.
    Ha szar grammját 1000Ft-ért adják, jobb lesz mint a kaviár? :DDD
  • RedRiot
    #82
    Szerintem az, hogy alsóközepes vagy luxusautókat vezetők között van több bunkó, nehéz meghatározni.

    Luxus, akarom mondani prémiumkategóriás kocsik is közlekednek teljesen szabályosan, udvariasan. Köztük terepjárók is.

    Parasztkodni inkább a szakadt, de menőnek látszani akaró gépek szoktak. Régi, 10 éve körüli Audi A8-ast normálisan közlekedni még nem láttam. Tudjátok, sötétített lámpa hátul, xenonimitáció elöl, kicsorbult alufelni, kormos sportkipuff, krómhatású rendszámkeret, "nagyzene". Az ilyeneken minden működik kivéve az irányjelzőt. Az csak elakadásjelzőként működik, ha megáll a külső sávban gyrosért vagy cigiért. Régi ötös Bömbi, öreg Grand Cherokee - az ilyenekkel is alapból óvatos vagyok.

  • Sir Quno Jedi
    #81
    Látom olvasol a sorok között! Ha neked a hosszúplatós zil egy korrekt fullos limuzin, akkor igazad van... [beszarás]
  • pszihopata
    #80
    Scorpio 15-25 évesen?De jó is lehet!

    Nem is kell rá költeni,és ugyanazt nyújtja mint egy 40 millás?

    /Hát hogyne!/

    -Hosszuplatós ziltől jobban félnek,azt meg én tapasztaltam,mégsem akarok azzal járni!Erős lökhárító,és 200-ért kapsz kettőt!
  • Sir Quno Jedi
    #79
    15-25 éves 3ezres szakadt Scorpio-al kell járni (minimum), úgy takarodnak az ember elől, mint a pinty! Jöjjön csak nekem a tahója! Nekem lesz pártízezer károm, neki 5mila. Semmi probléma... ÉS ez ugyanúgy fullos, automata, légkondis, stb. mint az ő 40milkás szarja.

    Nekem is van aranyos 115lovas 1.6-os Hyundai-om, megy mint a golyó, DE azért a Scorpi más érzés-e! :D

    Jelzem csak városba, mert ez "városi" autó :DDDDD!
  • BIZ0906
    #78
    Ilyen utakra még a terepjáro sem megoldás. Ide lánctalpas kell XD
  • Sadist
    #77
    Jó, hát ha neked a 40 milla nem luxus, akkor gratulálok a sikeredhez :)
  • Z
    #76
    Hát azt kell, mondjam, mint bicikliző/gyalogos/autós, hogy az "audis/béemvés/mergás" társadalom bizonyos tagjai nagyon kultúráltan vezetnek, és simán átengednek az úton/beengednek a sorba. Főleg az 5-ös BMW-vel járók szoktak átengedni. Ez furcsa volt eleinte, de most már nem nem lepődök meg.

    Persze az ellenkezője is igaz, de azok inkább a leharcolt példányok tulajdonosai.

    Viszont a nem-beengedés nagymesterei inkább az alsó/felső-középkategóriás autótulajok közül kerülnek ki.

    Egy másik érdekes megfigyelés: amikor anyám Swiftjével jártam a városban (idióta kis piros), azt tapasztaltam, hogy sokkal inkább parasztkodnak az emberrel, mint mikor egy nagyobb kocsival van.
  • Botond #75
    Jó,hát egy 2,5 td,ami bezabál 6-7-8 liter gázolajat,télleg szarság egy 1,4es astrához képest,ami elkér 10 liter benzint. Már ha nem pénzben meg kibocsátott co2ben mérünk. ^.^
  • desigo
    #74
    Árban nincs különbség.
    Szóval aki ezt kiviszi terepre ugyanúgy sok millát fog amortizálni max tovább jut vele mint a többi géppel...
  • nono84
    #73
    Azért ez kőkemény terepjátó! Nem a városi kis divat dolog.
  • DJ BP
    #72
    Porsche hol luxus? :D Egy szűk sportautó, ami nem kényelmes utazásokra van :)
  • DJ BP
    #71
    enmeg egyszer sem talalkoztam beengedos dragaautos soforrel... az also es kozepkategorias stilusu soforok siman beengednek mindig...


    Ezt ne mond már... Teljesen random, kisautósok, nagyautósok közt hol beengednek, hol nem. Most százalékban nem tudom melyik bandába hányan engednek be... De ez nem igaz amit mondasz, nálam legalábbis nem így van.
    Vagy nálad van egy matrica amire az van írva, hogy 10 milliónál nagyobb értékűek dögöljenek meg, mert akkor érthető :DDDD
  • DJ BP
    #70
    ő mondjuk igazi, nem városi :)
  • desigo
    #69
    vagy inkább vele...

  • desigo
    #68
    azért ezzel csak kibékülnék :)