307
sok a sznob terepjáró
  • PyRex
    #147
    "A KRESZT (leszámítva a sebességhatárokat) maximálisan igyekszem betartani"

    köszönjük, leülhetsz.

    tehát magyarul: a sebességhatárokat nem tartod be,a többit meg "igyekszel" (ergo azokat sem mindig)


    LOOOOL! De azért mennyire igazad van, hogy a rohadt terepjárós bunkók milyen trehányul és szemét módon vezetnek :)))) (érzed az iróniát, ugye? :)
  • PyRex
    #146
    ja értelek. tehát ismersz 3 (4-5) embert, akinek terepjárója van és paraszt. na én is ismerek ennyit, aki meg nem az, viszont ismerek amőgy elég sok paraszt embert (függetlenül attól, hogy milyen autóval jár).

    namostakkormivan? nem akarok bunkóba átmenni, de talán nem megfelelő társaságban "mozogsz" (a munkádból kifolyólag) és gondolom ott hatványozottan vannak ilyen emberek - de kötve hiszem, hogy csak a terepjárósok között...
  • SötétBarom
    #145
    Egy biztos: nem szoktam részegen vezetni, és nem nézek filmet autópályázás közben..

    A KRESZT (leszámítva a sebességhatárokat) maximálisan igyekszem betartani, és még előzékeny is vagyok általában.. (leszámítva egy múltheti alkalmat, amikor mindenkit ledudáltam és tolakodtam, de az nem ért, mert úgy fájt a fogam, hogy majdnem beledöglöttem, és siettem a dokihoz )
  • prezi
    #144
    megnéznénk a te vezetési stílusodat, linket !!!
  • SötétBarom
    #143
    Ismerek pár embert, aki ilyenekkel szaladgál, is mind komplexusos kis szarzsák..

    A kedvencem az a f@szkalap, aki előadta, hogy azér jó a SUV, mer ha nekemjön a "paraszt", akkor nem halok meg.. Ezt azzal támasztja alá, hogy rendszeresen jár haza tőlünk csaprészegen kocsival (Bmw X5) /vendéglátós vagyok

    Van egy másik, aki egy kurva nagy pajeroval közlekedik, és autópályán 140es temponál vezetés közben filmet néz.. MINDIG..

    Aztán van a Tuareges, az csak szimplán egy kis paraszt, a vezetési stílusát nem ismerem..

    Van még pár példám, de csak ha érdekel valakit.. Nem szeretek általánosítani, de ebben az esetben sajnos nem tehetek mást. A cigányokat is védtem nagyon sokáig, és elítéltem a rasszizmust (egy bizonyos esetig), de aztán ott is meggyőzött a tapasztalat..
  • prezi
    #142
    jah biztosan őt is csúnyán ledudálták, csak a visszapilantóban egy vadrácsot láthatott :D:A::D:DSA
    de biztos egy nagydarab kigyúrt kopasz volt mert nekik van csak ilyenük, jah és bunkók. és csicskák is ki ne hagyjuk!

    chh... nevetséges :D
  • PyRex
    #141
    "akinek terepjárója van az egy kis csicska (tapasztalat)"

    te meg pontosan rád illő nicknevet választottál magadnak.

    Bazmeg beszarok: kiválaszt 3 hírt, keressek neked 2500 másikat, amiben nem terepjáró, hanem mindenféle sportkocsi tulajdonos volt a vétkes? Áhh minek állok le ilyenekkel vitázni...
  • prezi
    #140
    2 kocsi össze van törve ez nem taglal semmit :|
  • SötétBarom
    #139
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1190450702&no=125]#125[/URL]

    Itt a példa 2 pont ezt taglalja..
  • prezi
    #138
    fekszel*
  • prezi
    #137
    reméled hogy igaz az állításod netalántál árok partján fekszek, majd egy SUV-os jol otthagy téged száradni :D
  • SötétBarom
    #136
    Nem -.-

    Van egy haverom, aki a Sopron-Klingenbach határetkelőnél üzemelteti a MOL kút büféjét, szoktam ott kajálni elég gyakran.. Hajad égnekállna néha, ha tudnád milyen arcok jönnek szembe egy átlagos csütörtök délután...
  • toretto r34
    #135
    Neked ezeket mondják?
  • SötétBarom
    #134
    Kamionosok jelentős része alkoholista :|
  • toretto r34
    #133
    Ez marhaság nem akamionosok az alapvető veszélyforrás hanem a sok alkoholista meg letompult 65 éves bácsika meg mamika meg az apuci vette az autót 20 milláért és villogok csicska gyerek ezek a veszélyforrások nema kamionok
  • [Walaki]D`Lair
    #132
    Volt ilyen kérdés?
  • SötétBarom
    #131
    Kivétel mindig erősíti a szabályt, mekkmonta a nyelvtanárom is!!! ^^
  • SötétBarom
    #130
    Az én példáim nem arról szóltak, hogy szétzúzódtak autók, hanem arról, hogy a SUVot vezető csicskák miképp végeztek ki arra járó arcokat..

    A kamionosok az utak alapvető veszélyforrásai, sokmindent nem lehet kezdeni velük.. Viszont a suvokkal lehetne..
  • prezi
    #129
    jo két kamionnal az elnöki autot is bezúzod :D
  • SHADOWEYES7
    #128
    egyébként 1 balesetnél bármilyen autót össze lehet zúzni, példa::


  • passatgt
    #127
    azért van kivétel
    pl a nagybátyám trialos, ő szervezi somogybabodot, külföldre jár versenyekre, és szinte mindig dobogón végez és suv-ot vezet, 1 balesete nem volt.
  • toretto r34
    #126
    ÉN amugy leszarom kinek milyen a kocsija nekem jó a 93-as 525tds nem telik jobbra és ez is kényelmes és biztonságos
  • SötétBarom
    #125
    Kiváló példa a terepjárós hozzáállásra...
    Példa 2
    Példa 3, jól mutatja mennyire jó dolog, hogy egy suv fejmagasságban hatol be egy másik autóba...

    Letarolok mindent mer én úgyis túlélem -.-
    akinek terepjárója van az egy kis csicska (tapasztalat)
  • Z
    #124
    Nem kell a flém, én nem azért vitatkozom a luxus fogalomról. Csak a Porsche autóit szerintem abszurd "nem luxus" autónak nevezni. Na de részemről vége.

    Eredeti témához vissza: nekem terepjáró képességgel rendelkezők közül a pickupok kifejezetten tetszenek. Főleg a japánok által gyártott modellek, mint a Mazda B2500, Mitsubishi L200, Nissan Navara, Toyota Hilux.
  • prezi
    #123
    én pl csak azért vennék terepjárót mert nekem, személy szerint, nagyobb biztonságérzetet ad mint egy széria városi autó... jo magasan ülsz, látsz mindent, és ha odaértél ahová szerettél volna, csak kihuppansz belőle :)
  • Sadist
    #122
    Pyrex, DJ BP, értelmező szótárat elővesz, "komfort" szót kikeres, csodálkozik. A luxust már itt alattam írták.
  • Z
    #121
    Hogyne hallottam volna? És szerintem nem kényelmes egy világmárka. Legfeljebb egy Mercedes márkájú autó...
  • Z
    #120
    Gúgli? Ne az első találatot nézd meg.

    Kikerestem a luxus szó pontos jelentését az értelmező szótárból, és az idegen szavak szótárából is: fényűzés, pompa, dísz. vkinek az anyagi erejét meghaladó kiadás, költekezés.

    Tehát nem zárható ki egy kényelmetlen, ámbár drága Porsche a luxuscikkek közül.
  • PeeTeR
    #119
    sok ilyen van. tegnap pl, az orvosi rendelo elott totyog a 80 es a halal kozti papuska szepen trendi-e fiucska modjara feloltozve, makkoscipobe, mackonadragos, hozentrogeros, minderre oltonyzako, odaficereg a meggypiros 6 -os BMW -hez cepen kinyitja kozpontizarat beul valamit matat ugy bekurta az ajtot hogy meg az elhalado kocsibol is kineztek aztan egy laza mozulattal felugratott a jardara, ket infuzio kozott a rukvercet kereste miutan ez megvolt majdnem letolatta a parkolo mentoautot merthogy a kiveve eu gepjarmuvel reszere fenntartott helyen parkolt. ezutan meg elindult panoramazgatva es a szutobe matatva ugy 20-30 -al a zold lampa fele mogotta csupan 15-20 auto lehetett.

    az ilyeneknek nem jogositvany meg kocsi kell hanem egy jarokeret...
  • Z
    #118
    Esküszöm, nem kötekedni akarok, de a Cayenne az egy Porsche SUV. Most magamban kuncogok, mert úgy tűnhet, hogy szőrszálhasogató/kukacos vagyok, és mindenkibe belekötök, pedig nem!

    Na a lényeg, hogy a Porsche Cayenne az egy SUV, ami nélkül lehet, hogy mára már leállították volna a sima Porsche sportkocsik gyártását. Annyira sikeres, hogy húzójává vált a márkának. Más kérdés, hogy a sportosság megmaradt, és ilyennel sem szívesen járnék a budapesti utakon, mert folyton azon izgulnék, hogy mikor nem veszek észre egy aljas kiálló/mélyen lévő aknafedelet.

    Jah, és van olyan SUV, ami nagyon tetszik. Nem is a külső, hanem inkább a belső miatt: Subaru Tribeca

  • DJ BP
    #117
    Luxus<>kényelem

    Mercedes nevű világmárkáról hallottál? :D Nem kényelmes? :D
  • pszihopata
    #116
    Megszokhattuk hogy autóval kapcsolatban igen kevéssé számít a racionalítás sok embernél.Porsche/hummer a belvárosban,ültetett hondák/vw bármi,így a suv-okon sem lehet csodálkozni.

    Láttam zsír új M5-ben 70 éves papát magyar rendszámmal,előttem bénázott 35-tel./azt hittem rosszul látok/
  • PyRex
    #115
    a luxus szó jelentése: fényűzés, kényelem
  • PeeTeR
    #114
    passz ilyet en sem engedheten meg magamnak meg ha megtehetnem baromira nem itt irogatnek viszont a kenyelem meg a luxus nem feltetlenul egyutt jarnak. foleg hogy az uj VW crafter is qrva kenyelmes hosszu tavon megse luxus auto :D
  • Z
    #113
    Luxus<>kényelem...

    Ugyanis a luxusjavak olyan jószágok, melyek a jövedelemrugalmassága nagyobb 1-nél. Egyszerűbben úgy definiálnám a luxust, hogy: az a fényűző, drága holmi, ami nekünk nincs! (nem akarok senkit megsérteni, mivel nem tudom, ki-mit engedhet meg magának. De nekem pl nem telik Aston Martin/Porsche/stb kategóriájú autóra )

    Megjegyzem, újabb típusú Porsche-t még nem vezettem, a régiek közül is csak egyet, az meg brutál kényelmetlen volt.
  • PyRex
    #112
    tuti van olyan mazohista, aki porschét fog rá válaszolni :)
  • PeeTeR
    #111
    orulok hogy mindenki latja a linkelt kepet de nekem csak egy baromi nagy szurke paca van ott :DD
  • pszihopata
    #110
    Vagy az Lm 002.
  • DJ BP
    #109
    de a lényeg 800km-t mivel utaznál le (a mi szar útjainkon, + Pesten) luxus SUV-val vagy Porschéval?
  • PyRex
    #108
    Amúgy meg ha luxusok luxusa plusz igazi terepjáró kell, akkor ott a Mercedes G osztály. Na azzal mehetsz hegyet mászni is (már ha valaki meg tudja fizetni :)