323
Gyufakocka
  • Looooser
    #203
    egy másik technikával próbálkoztam
    folyamatosan minden szál berakása után préseltem
    úg csináltam hogy az alap 7 dbt leraktam "függőlegesen" egymás mellé majd a következő 7et "vizszintesen" rá a következőt és így tovább egészen a 14. emeletig majd fentrőll a kis lyukakba bele helyeztem a z álló gyufákat (minden jukba 1 et majd össze nyomtam ez idáig oké volt
    majd elkezdtem felépíteni és amikor megvolt az utolsó szál is egyszerűen össze préseltem elkészült gondoltam magamba de ahogy felemeltem tét esett mármint 1-2 szál kicsúszott és amikor leraktam akkor szét hullot
    az építésnél 3 egyforma és 1 különböző doboz gyufát használtam lehet ez a bajaM?
  • adsa
    #202
    nekem három próbálkozás kellett. ma megcsináltam a másodikat is :P :)
  • Frosty01
    #201
    a gumisat hagyd a francba, nem ér semmit sztem. az első kettő videó alapján össze lehet rakni 5-6. próbálkozásra :)
  • piros mogyi
    #200
    Nekem nem.:(((((((
    Melyik módszert válasszam?
  • laliking
    #199
    valaki segítsen pls, hogy a gumis módszernél hogy kell rárakni a gumit. sehogy sem akar sikerülni....
  • adsa
    #198
    én ezzel a videóval csináltam meg http://www.youtube.com/watch?v=cP6Bu-tJo1A
  • akyyy
    #197
    én letettem rola, majd egy uj oktato videoval, meg uj gyufáfal megprobálomD:
  • tigeroo
    #196
    jah nekemis ez a problem:D vmi oldalnézetes képet nyomhatnátok a tietekről..
  • ruffirant
    #195
    össszejött nekem is
  • tigeroo
    #194
    énis belekezdenék, de nemnagyon sikerülget:D

    melyik videóról lessem el a mozdulatokat?:D van vmi jokis oktatófilm-leírás-valami?:D

    meg valami adat kéne nekem..hány gyufát kell vizszintesen berakni stb. a videon nemnagyon látszanak ezek
  • adsa
    #193
    kész van!!!!!!! az előbb fejeztem be naon király!!!!
  • laliking
    #192
    a gumisnál nem értem, hoy kell a gumit rátenni
  • Dragooon #191
    lehet
  • Frosty01
    #190
    hajrá :)
  • adsa
    #189
    nekem másodjára is szétesett jöhet majd a harmadik menet:)
  • vegicsek
    #188
    Szálkaszedő csipesszel ezerszer könnyebb
  • Dragooon #187
    jaaaj. én is nekikezdtem párszor, folyton ott cseszem el, hogy be kéne állítgatni a gyufaszálakat (már van vmi kockaalakja), de ahogy berakom a gyufákat (még mindig állítva), alul egyszerűen eltolódnak a dolgok/nem abba a hézagba kerülnek, ahová kéne kerülniük.
    ez előzi meg a videók alapján az összenyomást.
    most megpróbálom hintőporos kézzel, hogy ne ragadjon a gyufa feje. :-o
  • Looooser
    #186
    mivel pérseljem össze hogy ne essen szét? amikor megvan az alap része és felülről bele állítom a szálakat dose narad úgy hogy fel tudjam emelni
  • NonsenS
    #185
    Akinek van otthon kész gyufakocka, lenne olyan szíves, megmérné mekkora szélessége van x darab gyufának? (tehát mittomén 9 gyufának 20 mm) Fontos lenne a pontosság.

    Köszönöm!
  • Dj káka
    #184
    ragaszóval könyebb
  • Frosty01
    #183
    izomból nagyon össze kell préselni, és akkor nem hullik szét
  • Vdanosss
    #182
    nekem 5-ödjére se megy:D
    mindig mikor már az L alak megvan (amikor összetolom) megforditom és mikor a tetejét leakarom nyomni eldől és szétcsúszik:(
  • NonsenS
    #181
    Azt az egy-két szálat cseréld ki jól láthatóan vastag szálakra.
    Egyébként az egész úgy van kitalálva, hogy egy csomó gyufát eltávolíthatsz, akkor is ép marad.
  • macselek #180
    Ja, és meg kell, hogy mondjam, a gumis módszer baromi használható. Ugyanakkor nem kap az ember idegbajt mert mindig szétesik. Sz'al sztem érdemes kipróbálni.
  • macselek #179
    megnézem van e itthon hajlakk:D Nálam amúgy stabil, csak mind háromba van egy két szál ami mindig kiesik.
  • NonsenS
    #178
    Én annak idején, mikor csináltam párat, akkor a végén mindig lefújtam hajlakkal. Az segített a tartásban. Egyébként le lehetne fújni arany színű festékszóróval. Az még milyen állati jól nézhet ki...:)
  • Dodo55
    #177
    Én mondjuk egy VISA-val, meg egy Metro Kártyával csináltam, de amúgy ja :D
  • Mike at home
    #176
    jeee, és utána meggyújtjuk ha kész
  • Vdanosss
    #175
    én gumival nemtudnám megcsinálni:D
  • laliking
    #174
    lakkozta már valaki?
  • macselek #173
    Bezony.
  • ruffirant
    #172
    de a gumi nélkül izgalmasabb össze rakni
  • soma22
    #171
    ugyeugye:D

    nekem kész az 5. kocka, az egyiken már meg is néztem hogy ég:))
  • ruffirant
    #170
    nah a gumis modszerrel egész jol megy
  • vegicsek
    #169
    Én a korona gyufaba találtam sok háromszögletű szálat, ezért török import gyufából csináltam, de az elég vastag.Amúgy a szurkálásnál én szálkaszedő csipeszt használok, sokat segít.
  • ktomi22
    #168
    sztem pofon 1xű... nemtom mit nem lehet rajta.. 1x megnéztem videót.. (najó..2x) és megcsinaltam..
  • ruffirant
    #167
    nah most próbáloma gumis modszerrel
    csak eltüntek a gumik amiket hoztam
  • akyyy
    #166
    :C nah jó hagyom a fenébe:D
  • akyyy
    #165
    nah eljuottam végre a forditás előti pillanatig, de a videoban nem látom jól hogy most kihúzott a kockából pár szálat, vagy ujat tett, és egyáltalán hova, meg afordításnál amik az alján vannak hogy hogy nem maradnak a földöon
  • Nekrofil
    #164
    Videó alapján!
    http://www.youtube.com/watch?v=cP6Bu-tJo1A
    http://www.youtube.com/watch?v=xbEl9ueFQDw