323
Gyufakocka
  • ppk
    #243
    lesz időm csinálok mintaképeket hogyan állok neki :-)
  • jhetedikj
    #242
    jééé ilyent én is csináltam még általánosba,de én jól összeragasztottam az egészet,de jól nézett ki:)
  • Dizson
    #241
    A második képen az a nagy kocka durva. Kíváncsi vagyok hogy égne.
  • NonsenS
    #240
    Milyen sablont használsz? És milyen méretekkel?
  • ppk
    #239
    Igen, az ott az alső képen egy gázgyújtó gyufából készült szépség :-D jó drága volt :-)
  • ppk
    #238
    Hi!


    Én most találtam erre a topicra, nem olvastam végig, de én egy sablon köré rakok függőleges szálakat, és úgy építek kockát, már közel 18 éve, rengeteget csináltam, megszámolni sem tudnám, többet elosztogattam, mind a mi nekem most van :-) Íme pár kocek;







  • ruffirant
    #237
    4-5 én úgy emlékszem
  • Dizson
    #236
    Szóval akkor ezt nem kell ragasztani, meg ilyenek. Kb. hány gyufás doboz kell egy kockához?
  • Looooser
    #235
    amikor lángol, akkor a legszebb...sztem
  • ruffirant
    #234
    az első pár biztos szét fog esni...de megéri csinálni mert eszméletlen jol néz ki
  • szurop
    #233
    A sokadik már nem esik szét :D.
  • Dizson
    #232
    De ha megcsinálom akkor ugye nem esik szét? Mert ajándékba szánom.
  • ruffirant
    #231
    Nekem most már ohgy megcsináltam kb 20-at nyugis munkatempóban egy óra alatt kész van egy.Kezdetnek órákig tartott.Ha ráérzel arra ohgy hogy kell csinálni akk menni fog
  • Dizson
    #230
    Hali! Kedvet kaptam ehhez, és azt szeretném kérdezni hogy mennyi idő egy kocka, vagy egy ház? És hogy ezek ugye nem ragasztással készülnek akkor hogy maradnak egybe? És kb mennyi kell belőle?
  • Mindenévfoglalt
    #229
    héé ezt nem is ide akartam..:@
  • Mindenévfoglalt
    #228
    /me gondolkozik
  • akyyy
    #227
    már reklámoztad
  • naraiadam2
    #226
    www.gyufak.mlap.hu
    Van egy jó oldal, gyufából kockák, gömb, kép, ház, ragasztás nélkül!
  • naraiadam2
    #225
    www.gyufak.mlap.hu Itt van rengeteg építmény gyufából!!!
  • ruffirant
    #224
    elszámoltál valamit...sztem
  • akyyy
    #223
    160ezer?:O
  • ruffirant
    #222
    számold ki kb 40 szál van egy dobozban és egy olcsó gyufás szar kerül kb 40 forintba.ezekben vagy 10 vagy 12 doboz van.számolj:P
  • akyyy
    #221
    mind1 mibe? mert jól néz ki, főleg a tietek, sztem filmbe megcsinálom:) jó kis piroteknika, viszonylag olcsón(?)


    kb 40 000 gyufaszál mennyibe kerül?:D
  • ruffirant
    #220
    egy csomó gyufafejet levág az ember berak egy dobozba vagy valamibe és meggyújtja:P
  • akyyy
    #219
    ezt hogy:?:D
  • ruffirant
    #218
    gyufákgyufakocka mellet én már ilyennel is szórakoztam....ezt haverommal csináltuk közösen
  • akyyy
    #217
    holvannak a videóid az épitésről már bocs. én csak azokat találtam amik már a topikba is voltak
  • naraiadam2
    #216
    www.gyufak.mlap.hu
  • naraiadam2
    #215
  • naraiadam2
    #214
    Sziasztok!
    Hobbiból gyufából építek különböző dolgokat, kockát is, Ragasztás nélkül!!!
    Ha érdekel, nézzetek be a honlapomra, van néhány videóm az építésről is!
    www.gyufak.mlap.hu
  • naraiadam2
    #213
    Sziasztok!
    Én hobbiból gyufából építek különböző dolgokat, többek között kockát is, Ragasztás nélkül!!!
    Ha érdekel, nézzetek be a honlapomra, van néhány videóm az építésről is!
    www.gyufak.mlap.hu
  • The FlashBack
    #212
    (Y)(Y)
  • vegicsek
    #211
  • vegicsek
    #210
    Én Korona biztonsági gyufából csináltam 1-2 kockát.Szépen néz ki, utána mikor megfogtam a normál kockát, olyan kis hitványnak tűnt.:)
    Egy dobozban van 100 szál, egy kockára kb. 2 doboz kell.
    Viszont elég sok a selejt(görbe) szál.
  • NonsenS
    #209
    Megpróbáltam Korona gyufával. Bíztam benne, mert azért minőségi márka. Gondolná legalábbis az egyszeri. A jó hír, hogy sikerült egy tanítási óra alatt megépíteni a kockát, a rossz viszont, hogy olyan instabil volt, hogy a végén szét is szedtem. Egyszerűen nem ugyanolyan vastagok a szálak, nagyon sok vékonyabb a többinél, nem négyzetes oszlop alakú. Szóval Koronát többet ilyenre nem használok. Viszont asszem az ARO-s gyufa (piros fejű) nagyon alkalmas volt ezen célom kivitelezéséhez.
  • NonsenS
    #208
    Nah sikerült nekem is újból megépíteni a saját technikámmal egy kockát. A recept a következő: fogsz egy papírlapot, kivágsz belőle egy nagyobb darabot, melyre bőven ráfér a kocka. Rajzolsz rá egy 35*35 mm-es négyzetet. Minden oldalára bejelölsz 9 pontot. A sarkokkal együtt 9 pont, tehát összesen a négyzet összes oldalain 32 pont lesz. Kiszámolhatod, hogy 35 mm-t 8 felé kell osztani. Így kicsit több, mint 4 mm-es távolságra kell a pontokat rajzolni. Aztán ezeket a pontokat óvatosan tűvel, majd valami vastagabb alkalmatossággal kiszúrod. Beleteszed a gyufaszálakat fejjel lefelé. Kapsz egy gyufaszálrácsot. Utána elkezded rétegekben közéjük pakolni a többi gyufát. Majd mikor a végéhez érsz, felülről is beleszúrsz néhányat.
  • Hajnalcat
    #207
    Hétvégén gyufásdobozos játékot jászottam egy kocsmában. Majdnem nyertem.
  • piros mogyi
    #206
    Megforditottam és szétesett.
  • piros mogyi
    #205
    Ügyi vagy!

    Akkor gyere és mutasd meg anyunak is.
  • ruffirant
    #204
    nah készvan még egy