478
10804749371251051292.jpg
Games Workshop táblás játékának pc-és változata.
  • wedge31
    #358
    Ez tényleg az mert ha valaki nem érti az angolt annál minden jobb hogy csak bámuljon hogy most mi is van.
  • GodBadka
    #357
    Nem akarok kötözködni, de szerintem nem akarod a magyar változatot. Hidd el én a honosítások nagy támogatója vagyok, de amit itt nyújtottak abból nem kértem. Ha a szabályokra vagy kíváncsi magyarul, akkor a #341-es és #342-es hozzászólásokban is találsz linket a lefordított szabálykönyvhöz.
  • Taylor10
    #356
    Nagyon jó game ez már az első mérkőzésem 2-2 volt csak kár hogy English. A magyar fájlokat vagy a magyarosítását valaki elküldené??
  • GodBadka
    #355
    Az az idiota szokdecselesuk viszont, amit tetlenseg eseten csinalnak, nos... eleg idiota :)
  • wedge31
    #354
    Végre itt vannak és nagyon aljasak ,mint az várható volt...

  • Garou
    #353
    Patch is ment fel vele, nekem legalábbis végre a valódi arénát adja be. Eddig ha betöltöttem az állást, a chaos aréna jött be, és csak a következő meccsnél az aktuális.
  • Taylor10
    #352
    nem arra gondolok hanem a simára az alap Blood Bowl.
  • Strongarm
    #351
    Ha a Dark Elfekre gondolsz, akkor kalózoknak nem. (egyébként egyre olcsóbb az eredeti)
  • Taylor10
    #350
    remélem tok majd egyjátékos módba serial nélkül.
  • Taylor10
    #349
    ja és még valami ez ingyenes??
  • Taylor10
    #348
    am.ezzel lehet egyjátékos módba játszani??
  • Taylor10
    #347
    üdv mindenkinek.A Blood Bowl magyarosítást valaki elküldené vagy egy link is jó.köszönöm.
  • Strongarm
    #346
    Már tölthető is! + egy odabasz videó!
  • wedge31
    #345
    Lassan tölthetö a sötét elf DLC...
  • hzsolt
    #344
    Hivatalosan ez is lrb5, csak megjelent már hozzá két kiegészítés is 2007-ben és 2009-ben. Változott néhány jártasság, illetve a csapatlisták, sztárjátékosok. Ezt hívják a táblás játékosok lrb6-nak, mert ha megjelenne, így nézne ki.
    Tudtommal a PC-s játék ezt használja.
  • GodBadka
    #343
    Annyi megjegyzes, hogy a mostani PC-s jatek az LBR5-ot hasznalja.
  • hzsolt
    #342
    Én ezt a szabálykönyvet javaslom, mert néhány változtatás volt már az 5-ös szabálykönyvhöz képest, és ebben benne van minden.
    Valamint ebben képek is vannak:
    LRB6

    6 oldalú a kocka, a nyíl kétszer szerepel a normál kocka szerinti 3-4-es helyén.

    A normál játékosok 3.5 cm magasak (persze a törpék kisebbek, a Trollok meg sokkal nagyobbak), és sima fém/műanyag figurák, neked kell kifestened őket, utána már jól néznek ki :)
    Nemrég volt az Európa Bajnokság, itt egy képgaléria erről:

    EuroBowl VI.

    A törpék elég jó választás szerintem is, bár a futójátékot nem velük fogod megtanulni :)

    Az orkok pedig szintén jó választás lehet. Mindkét csapat elég népszerű a táblás versenyeken is.
  • GodBadka
    #341
    En olyan 5 centire tippelnek, es szerintem igen jol neznek ki, de itt tudsz nezelodni: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/landingArmy.jsp?catId=cat1290318&rootCatGameStyle=

    A kockak termeszetesen 6 oldaluak. A nyil (eltolas) ketszer szerepel rajtuk (a normal dobokocka 2-es es 3-as helyen, ha jol remlik).
  • GanXstaZoleeWrk
    #340
    Orkok jók, lehet velük kevert játékot tolni, van goblin elkapónak és egész jó a dobó is, fekete orknak blokkot kell felvenni kb azonnal :)
  • Aceton
    #339
    Helyzetjelentés :)

    Nagyot léptem előre (volt honnan...)
    Végre van sikerélményem, az alapszabályokat végre megértettem és megtanultam, valamint megnyertem a 4. Divíziót. Kezdek ráérezni a vér ízére. Végül is Orkokkal nyomom, mégiscsak ők állnak közel a szívemhez :)

    Keresztkérdéseim:
    - Ez nem derül ki, de a blokk-kockák 5-oldaluak, vagy pl. 6-oldalúak és egyik esemény 2-szer van rajta, stb.?

    - A táblás játék átlag figuramagassága kb. hány centi? (és "elég jól" néznek-e ki?)

    [Egyébként életem legjobb játékának tűnik, eddig ilyet még sose mondtam, pedig 26 éve masszívan játszok... :)]

    Mégegyszer köszi a kezdőlökésért, megyek, mert kezdődik a Division 3...
  • Aceton
    #338
    Gyorsan beleolvastam és máris sokkal világosabb minden!
    (Persze jópárszor át kell majd olvasnom végig...)
    Úgy álltam neki, hogy játék közben kitanulom a szabályok nagyrészét, de ez azért nem ilyen egyszerű...
    Legelső alkalommal nyomogattam véletlenszerüen a sárga-piros koponyákra és nem nagyon értettem mi van (ügyesen kb. 1 mp egér-rajtatartás után írja ki, hogy melyik mit csinál, de én gyorsabb voltam :)) Ez mostmár egyértelmű.
    Második nagy hiba volt, hogy multiban egymással játszva nem figyeltünk arra, hogy néha a blokkolni kívánt játékos választ a kockákból. Megint egy lépést haladtunk...
    Máris nagyot léptem előre, mert eddig csak vagy sikerül vagy nem alapon álltam neki a kétes kimenetelekhez, most már tudom (zömében), hogy mik az oddsok.
    Jobb lett volna a tábláásal kezdeni, mert akkor rögtön rákényszerültem volna, hogy mindent a könyv szerint tegyek, mert nem ajálnja fel a lehetséges változatokat a gép.
    Elvonulta edzeni (magamat), legközelebb már remélhetőleg nem kérdezek alapvető dolgokat.
    Köszönet a segítségért!
  • GodBadka
    #337
    Ez egy vérkomoly taktikai játék, tehát a kérdésedre a válasz igen. Minden esély előre számolható. Az alábbi oldalon le tudod tölteni a (táblás)játék szabálykönyvének fordítását(Living Rulebook 5.0 - Magyar fordítás): http://www.bloodbowl.hu/?action=downloads&menu=6

    Jó olvasgatást :)

    Természetesen a szabálykönyvben nincs olyan, hogy ez 30%, de pici matekkal minden számítható, ehhez csak a szabályok ismerete szükséges. Egy kockával pl. ha blokkolsz egy blokk képzettséggel rendelkező ellenfelet, és neked is van blokk képzettséged, akkor 33% esélyed van sikeres blokkolásra, 50% semleges eredményre, és 16,6% hogy te törlöd fel a padlót, ha két kockával blokkolsz, úgy hogy te választasz, akkor ez 5/9-ed siker, 1/36-od balsiker, és a maradék semleges eredményre módosul stb. (remélem jól számoltam, ha nem akkor bocsi :) )

  • Aceton
    #336
    hzsolt, GodBadka köszönöm a válaszokat!

    Gyakorlok (és remélem közben tanulok is). Az az alapvető problémám, hogy sosem játszottam még csak hasonló játékkal sem, ezért (is) vannak nagyon alap kérdéseim. (Kristálycsarnok sajnos kizárva.)
    Tanácsot megfogadva a Törpékkel fogok először próbálkozni.
    Stílusnak egy olyat szeretnék, mint az (NFL) életben, hogy ha a helyzet úgy hozza, akkor passzjáték, ha másképp akkor blokkolt futások. Persze itt gondolom muszáj "szakosodni" valamelyikre.

    Lehet-e esélyeket előre kalkulálni tulajdonságokból? Gondolok arra, hogy ki lehet-e számolni pl. mennyi az esélyem arra, hogy elfussak egy ellenfél mellett, helyesebben mennyi az esély, hogy felrúgjon? Tehát van az én játékosom, aki elfutna, van az ellenfél adott játékosa, aki felrúghat és adott egy kocka. Van-e a játékosomnak olyan értéke (és ha van, melyik) amit számításba kell venni most, ellenfélnél ugyanaz a helyzet, plusz maga a kocka, és ezek alapján kiszámolható, hogy például 80%-om van arra, hogy el tudok futni, és ennek mérlegelése után azt mondom, hogy akkor megkockáztatom az elfutást. Mert most számomra nem derül ki ez az esély, csak annyit tudok, hogy esélyem van, hogy felrúgnak és így ez nekem nagyon szerencsejáték.
    Bocs, hogy hosszan és hüjjén írom le, de mint mondtam semmi alapom sincs :(
    Ugyanígy meg lehet-e a többi esélyt előre pontosan határozni, pl. hogy tiszta futáskor mennyi az esélyem eljutni az utolsó 2 "dobókockás" mezőre, vagy egy ütésnél mennyi az esélyem a sikeres ütésre, stb.
    Ha ezeket tud(hat)nám előre, akkor sokkal jobban taktikázhatnék...

    Köszönöm előre is!
  • GodBadka
    #335
    Minnél képzettebb egy csapat, annál kevésbé számít a szerencse. Épp ezért a kezdőknek talán a törpe csapatottal a legkönnyebb tanulni. A szerencse szerepe csökkenthető még újradobások vásárlásával. Természetesen sokat számít a tapasztalat is, hogy rövid gondolkodás után tudd, hogy mi mennyire kockázatos, és aszerint hajtsd végre az akciókat.

    Amúgy ha nem zavar a kezdeti sikertelenség, a gép ellen is lehet tanulni, ha a legnehezebb fokozatot választod. Elég sablonos, meg csinál akkor is butaságokat, de egykét taktikai lépést el lehet tőle lesni.
  • hzsolt
    #334
    Szia!
    A véletlen esélye elég nagy, de minél többet játszol, annál kevésbé lesz bosszantó és ha gép ellen játszol, akkor egyre kevésbé számít. Persze ha azonos tudású játékosok játszanak egymás ellen, akkor még mindig fontos szerepe lesz.
    Tanácsaim: meg kell találnod a saját játékstílusod, mert nincs 100%-os nyerő stratégia. Lehet verekedős, de lehet labdázós is a stílusod. Ettől függően kell fajt választanod, és fejlesztened őket. A verekedősöknek a blokkolás, a szerelés, a nagy ütés, a testőr lehetnek fontos tulajdonságok, a futósokhoz nem értek. :)
    Próbálj erőfölényt kialakítani az ütésekhez, és amikor csak lehet üss!
    A labdás játékost védd, a szerelési zónák használatával.

    Ha elég kreatív vagy a táblás játékban több szórakozást lehet találni, mert ott mégis egy emberrel ülsz szemben, akivel egy csomót lehet poénkodni a helyzeteken. Míg ha egyedül ülsz egy gép előtt, akkor max a bosszankodás marad. :)
    Ha pesti vagy, akkor a Kristálycsarnokban elég komoly BB élet van, minden szerdán a pincében BB nap van, a tapasztalt játékosok oktatnak is.
    Vérre fel!

    A GW honlapján van egy pdf a blokkolás "művészetéről":
    Art of Blocking
  • Aceton
    #333
    Üdv,
    2 napja találkoztam először a játékkal. Eddig hallani sem hallottam róla, nem mozgok ilyen témában, viszont az NFL-t nagyon szeretem, így ütköztem bele.
    Abszolút kezdőként kérnék pár használható tanácsot, mert borzasztóan tetszik a hangulata, de sikerélmény szinte 0 :(
    (Már a táblás változatot is nézegetem, lehet beszerzem)
    Körülbelül hány % lehet a szerencse szerepe egy meccsen a tudással szemben? Nem az RNG-t okolom a sikertelenségemért, mert tudom, hogy én vagyok még nagyon tapasztalatlan, de tudni szeretném, hogy mit lehet kihozni belőle.
    Egymás ellen nagyon jó meccseket nyomunk, de az ellenfelem is 0-ról indult, így ezeken a meccseken keresztül nem fogunk igazán fejlődni... :(
    Szóval a lényeg, eleinte mire figyeljek oda leginkább, illetve vannak-e kőbevésett alapszabályok, amiket illik betartani a stratégia megtervezésekor.
    Igyekszem sokat gyakorolni, remélem meglesz az eredménye...
    Köszi...
  • Strongarm
    #332
    Lehet, hogy csak akkor variálja meg a ellenfél sorrendjét ha új szériát indítasz.
  • Strongarm
    #331
    Ja, ez nem csak poén, hanem így van a táblás szabályrendszerében is leírva.
  • Garou
    #330
    Na chaost pihentetem kicsit, addig újrakezdtem skavennel, meg goblinnal hardon...

    Skavenre ráéreztem valamennyire, két súlyos, de nem maradandó sérüléssel sikerült kihoznom az első hard meccset szintén skavenek ellen 1-1-re. Az ellenfél is beszedett 4 súlyos sérülést, haláleset nem történt. A zsetont meg szerintem elsősorban újradobásokra költöm. Meg persze orvosra... :)

    Goblin egyáltalán nem fekszik, elfutni-cselezni még nem tudnak annyira, és a közelharcot is bukják nyilván. Az ember ellenfél meg ahogy szerzett egy gólt, nálam már ment le a láncfűrészes + a vasgolyós, meg az ugrálós is a kispadra a szabályok miatt. Úgyhogy velük az első meccs 2-1-es vereség egy súlyos sérüléssel.
  • CamelX
    #329
    Hát naná, azokra külön újraélesztő mágus brigád vigyáz... annyi pénzből amiből 1 meccsre felbérelhetők, fussa nekik :D
  • Garou
    #328
    Eredetim van, mondjuk most már van a nagyobb ligákban egy-két újabb csapat, csak hát a chaos-al annyira elhúztam, hogy minden játékosom szinte 5-6-ik szintű, az ellenfeleket meg tönkreverem fizikailag is, már nem kihívás. Szerintem újrakezdem skavennel, vagy a goblinokat megnézem hard-on, de az meg lehet, hogy nehéz lesz kicsit...:)

    Ja, megöltem a skaven rat-ogre sztárjátékost, meg az elfet is, de ez nem zavarta a gépet, hogy a következő kupasorozatban újra felbérelje őket. :)
  • Strongarm
    #327
    Ja és Undead is lesz, meg Noscra valamikor tavasszal, de hogy ingyér-e az nem lehet tudni.
  • Strongarm
    #326
    Ö, izé... neked az eredeti van meg?

    Mert az utolsó patch óta (1.0.1.10), már jobban variálja az ellenfeleket a game tapasztalatom szerint (értsd ez egy bug félle volt).

    Plusz ha kihívást akarsz, akkor próbáld ki ez a modot (olyan izmos csapatokat rak be a többi közé, hogy sírni fogsz + a legendás csapatok (pl. Reikland Reavers) ebben tényleg profik, csupa magas szintű playerrel)
    http://bloodbowldigital.com/forum/index.php?f=5&t=256&rb_v=viewtopic
  • farferi
    #325
    Van a bloodbowl.hu-n egy csomó szabálykönyv leírás amiben le vannak fordítva a képzettségek, stb.Ha azt elolvasod nem gond az angol sem még ha nem is nagyon érted, mert ha tudod melyik képzettséggel mit lehet csinálni meg melyik játékosnak mi a pozíciója, akkor simán lehet vele játszani.
  • koj
    #324
    Tudom hogy le vanm írva hogyan ekll magyarrá tennei de én nem nagyon értem a leírásból mit hova kell átírni emg ilyenek.......
  • Garou
    #323
    Király! A dark Elves mellé nem lesz véletlenül Undead?

    Az szerintetek mitől van, hogy akárhány kupába nevezek mindig az a pár csapat az ellenfél, akiket már párszor nyomorékká vertem? A goblinoknak már patkányogréjuk sincs, mert már kinyírtam. Sehol egy új csapat, akikkel növelhetném a presztízst. Illetve első aréna mindig a chaos aréna, csak ha nyomok még egy meccset jön be az aktuális színtér arénája...
  • farferi
    #322
    Valahol lentebb le van írva hogy lehet a magyart előhozni,olvas vissza.De elég béna, az angol jobb.
  • koj
    #321
    Hali! A reloadad verzióban vagy magyar nyelv? vagy magyarosítás van valahol?
  • CamelX
    #320
    Attól függ gondolom hogy csak modellek kerülnek e bele, vagy külön exe is lesz
  • farferi
    #319
    Csúnya dolog, tudom de cr...eltet működik majd?