165
Hogy létezhet olyan dolog amink nincs tömege ( az energián kívül)?
  • pet0330
    #45
    Na ezt nem értem!!

    Hogy lenne a gravitáció taszítás??

    Akkor a hold mért kering a Föld körül??
    Ha a gravitáció taszítás lenne elkéne szzálnia nem??

    Tehát ezt nem nagyon értem.
  • juzosch
    #44
    Ne növeljük fölöslegesen a scope-ot, a papírlap is ugyanúgy változhat időben.
  • clio1616v
    #43
    kettővel, mert az időben is változik
  • juzosch
    #42
    Ezaz, hogy nem:) Mint egy gyűrött papír, csak 1gyel magasabb dimenzióban.
  • juzosch
    #41
    Azért ne essünk túlzásokba, ez csak 1 elmélet a sok közül, és egyenlőre nem ez tűnik a befutónak.
  • Mr Csé
    #40
    gravitron és a megaharcosok
  • clio1616v
    #39
    A tér az szabályos? :)
  • clio1616v
    #38
    Így van, ezért tágul a világegyetem.
  • juzosch
    #37
    Az elmélet lényege, hogy minden irányból jön ez a taszítás, viszont a tömeg ezt árnyékolja. Tehát míg ránk fentről a gravitációs taszítóerő 100%-a hat, a föld ennek egy részét leárnyékolja, tehát összességében lefelé nyom.
  • juzosch
    #36
    A gravitáció torzítja a terez, amiben a fény halad. A fény a térben tökegyenesen megy, csak a tér maga a görbe.
  • clio1616v
    #35
    Akkor mivel magyarázod eötvös papa ingáját, átmenne a gravitáció az anyagon, amikor éppen arra hat, a vonzást feltételezve negatív impulzussal?

    "Hátulról" hat ellentétes irányból :P
    Ezért nem tért el az inga.

    Hja igazad van, eddig hibásan tudtam, graviton, de a gravitron jobban hangzik ettől függetlenül. ;)
  • clio1616v
    #34
    A gravitáció nyom hozzá a földhöz, és nem csak a nap és hold gravitációja hanem minden anyagé.
  • n3whous3
    #33
    És a gravitációs közvetítő részecske pontos neve a GRAVITON és nem gravitron...

    Ja egy kérdés: Tudja valaki, hogy az U és D kvarkokon kívül "mire való" a többi???
  • n3whous3
    #32
    Szerintem a fizikusok azon állítása, miszerint a fénynek nincs tömege (ha jól tom ezt mondják) eléggé megmagyarázhatatlan annak tekintetében, hogy a gravitáció eltéríti a fényt (ez igaz). Márpedig a gravitáció tömegre hat. Ha nincs tömeg, akkor mire hatna????????
  • n3whous3
    #31
    "Gravitron a pontos neve. - Ezt törölni kellene...

    Mivel negatív értékek nem léteznek, ezért impulzus sem, tehát nem vonzásról van szó hanem taszításról.

    A testek(tömegek, anyagok) gravitációt sugároznak ki, ami a többi testet tolja egymás felé, ezt látjuk mi vonzásnak tévesen, de ezt már egy másik topikban kiveséztük."

    Még átnézem az általad ajánlott topicot, de ezt nem értem. Ha a gravitáció tasazítás, akkor
    1. Nem lenne naprendszer
    2. Nem lennének egyáltalán galaxisok
    3. És a legfontosabb: Ha taszítás lenne, akkor gondolom a Földre leginkább ható Hold és Nap nyomna minket a Földre. Csak nem egyenletesen.. Sztem. Mert amikor se Nap, se a Hold nincs "fenn", akkor simán "kitolna" minket a Föld a felszínről...

    Vagy úgy taszítás, hogy elém áll egy halom graviton és "letaszít" a Földre? Úgy már esetleg érthető...
  • clio1616v
    #30
    Akkor igen.
  • clio1616v
    #29
    Mert pozitív impulzust ad át és megegyező irányba mozdulna el.
  • juzosch
    #28
    És ha a vonzást tekintem pozitívnak? Akkor a taszítás negatív.
  • sz4bolcs
    #27
    miért?
  • clio1616v
    #26
    Gondolj bele ha pozitív lenne akkor taszítás lenne.
  • juzosch
    #25
    Ööö, ezt ki mondja? Én nem vagyok ebben annyira biztos:)
  • clio1616v
    #24
    a többi anyag által kibocsátott, részecskék által átadott energia.
  • clio1616v
    #23
    a vonzás negatív impulzus
  • clio1616v
    #22
    A húzás az nem vonzás.

    A vonzás részecske által, azt feltételezi, hogy a részecskét kibocsátó anyag vonz egy másikat úgy, hogy a részecske beleütközik a vonzandó tárgyba és az ennek ellentétes irányba negatív impulzust átadva elmozdul.
  • sz4bolcs
    #21
    mi tolja akkor a leejtett tárgyat? :))
  • juzosch
    #20
    Lehet h negatív érték nem létezik, de ki mondta, hogy a vonzás negatív érték?
  • shaba23 #19
    ha sötét vagy miért írsz olyan topikba, ahol az kérdést sem érted?

    Ha az óceánok mélységének titkait is csak egy kis %-ban fedeztük fel, az univerzum megismerésében nem hiszem, hogy egyáltalán kifejezhető lenne számokkal az elért eredmény foka:)

    Ez viszont érdekes környezetben feltételezi a gravitron létét :)
  • sz4bolcs
    #18
    Na most a vonzás mitől lett negatív? A húzást nem szeretnéd tolásra cserélni? :)
  • clio1616v
    #17
    Még valami, ahhoz hogy valamiből ki tudj vonni először hozzá kell adni annyit vagy többet, amennyit ki akarsz vonni.

    Ennek az a következménye, hogy mivel kisebből nagyobbat nem tudsz kivonni negatív értékek nem léteznek.
  • clio1616v
    #16
    Ide gyere át, több magyarázat is szerepel.
  • clio1616v
    #15
    Te sem értetted meg...
    Azt állítom, hogy nem tudsz leszállni a buszról, ha nem vagy rajta.
    Előtte valahogyan fel kell rá szállnod, hogy utánna le tudj szállni.

    Az időbenisége miatt nem teheted meg, hogy előbb szálj le róla.
  • juzosch
    #14

    "Mivel negatív értékek nem léteznek, ezért impulzus sem, tehát nem vonzásról van szó hanem taszításról."

    Tehát ha negatív érték nem létezik, akkor csak felszállni tudok a buszra, de leszállni már nem? Na kb ennyi kapcsolat van a mondat a két állítás között:)
  • clio1616v
    #13
    Gravitron a pontos neve. - Ezt törölni kellene...

    Mivel negatív értékek nem léteznek, ezért impulzus sem, tehát nem vonzásról van szó hanem taszításról.

    A testek(tömegek, anyagok) gravitációt sugároznak ki, ami a többi testet tolja egymás felé, ezt látjuk mi vonzásnak tévesen, de ezt már egy másik topikban kiveséztük.

    "Hamis törvények" a neve.
  • PíszLávJuniti
    #12
    Biztos, hogy minden erő terjesztéséhez részecske kell?
  • Nuki
    #11
    Akkor mégis mi közvetíti a gravitációt? :)
    Gondolj bele ha ezt felfedezik, akkor egy lépéssel beljebb leszünk az anti-gravitáció, mint technológia felé! :)
  • karajjj
    #10
    omg
  • HUmanEmber41st
    #9
    Meg ott van ( valahol ) az a bizonyos fekete v. sötét anyag, amiről itt is sok cikket olvastam ( melyből persze nem tudtunk meg semmit azon kívül, h létezik :D )
  • csgery
    #8
    Érdekes dolog...Wiki is ír róla egy keveset. Bár sztem létezhet, mert még a földön, és a naprendszeren kívül (meg ami körülöttünk van) más sztem még nem naon ismerünk:)
  • ForzaInter
    #7
    xtraoutdelbanplzhtx by rexore:S :DDDDDDDDDDD
  • AntiHero
    #6
    én tegnap láttam 1-et biciklizni az utcánkba.