488
  • Archenemy
    #328
    Már bocs, de akivel be lehet szopatni az a kibaszott maszlagot amit vallásnak neveznek, avval azt is be lehet szopatni, hogy az ateisták boszorkányok, és meg kell őket égetni.

    Ki nevezi vallásnak a biblia, különösen az ószövetség minden sorának szó szerinti értelmezését és végrehajtásának azonnali szükségességét, okoska? Te maximum, meg néhányszáz ultraortodox szerencsétlen. A hatalmas lázadásoddal késtél pár száz évet, nem tűnt fel? Ez olyan bazeg, mintha én itt a rabszolgatartás igazságtalanságán verném a nyálam. Nem dübörögnek az utcán a keresztes lovagok pogány vérre szomjazva, ember, legfeljebb a csökött agyadban!

    Ezért tanácsoltam, hogy a mai világban található vallási őrületekre éppen jobb példát is találhatnál a mai katkóknál. De neeem, hát az már esetleg szúrósabb téma lenne.

    Ahol világosság van, ott könnyű "harcolni a sötétség ellen", csak értelme sincs sok. De ha csak illúzió-harcot vívsz, hát hajrá.
  • AranyKéz
    #327
    Légyszíves fejtsd ki hogy mi köze van a dialektikus materializmusnak a materializmushoz, a nevén kívül.



    Mellesleg, a kommunizmus vak hiten alapul, nem bizonyítékokon. Esetleg felsoroljam az összes párhuzamot a kommunizmus és vallás között ?
  • dez
    #326
    Szerintem rosszul emlékszel, vagy akkor értetted rosszul. Az Ádámokból volt több.
  • dez
    #325
    Persze, bármit lehet, csak nem mindegy, hogy mennyi érv és tény mutat abba az irányba. Egyébként nem ma találták ezt ki, csak nem nagyon forszírozzák.
  • dez
    #324
    Inkább te fogd be a pofád, ha még azt sem tudod, hogy ha valamit el akarsz vetni elvi alapon, ahhoz kell egy elvi alap is.
  • dronkZero
    #323
    Mondjuk én meg egy dokumentumfilmben azt láttam, hogy egy "genetikai Ádám"-ot kerestek/találtak, tehát pont hogy egy férfit. Akitől az Y kromoszómáink vannak. "Éva" meg volt több is.

    Vagy valami hasonló, nem figyeltem oda, csak ment a tévé a szobában...
    Pedig jó lett volna, mert most pl nem vágom, hogy mi alapján is történt az egész. Mert itt azért pártízezer évekről beszélünk, aztán olyan távra hogy vizsgáltak DNS-t? Bár valami jelenlegi DNS-ből visszavezetés, meg elterjedése a géneknek, ilyesmi rémlik.
  • wanek
    #322
    Nem. Kitalálni persze bármit lehet. Főleg utólag.
  • AranyKéz
    #321
    dez, neked ez a mániád.

    Amit te "materializmus" és "racionalizmus" alatt értesz, az valójában "intuitív". És való igaz, sem a relativitáselmélet, sem a kvantummechanika nem elég intutív az átlagember számára.

    Mi viszont a "materialista" és a "racionális" alatt a "nem hisz a spiritoemocionális hablatysíkok és egyéb, bizonyíték nélküli, vagy a bizonyítékoknak ellentmondó dolgok létezésében"-t értjük, amibe a relativitáselmélet és a kvantummechanika elfogadása BŐVEN belefér.

    Szóval legközelebb ha a "materializmusról" és a "racionalizmusról" akarsz papolni, jussen eszedbe a fentebbi mondat, és inkább fogd be a pofád.
  • dez
    #320
    Szerintem is felfogható egyfajta vallásnak.
  • Archenemy
    #319
    Ezért kell kiválasztani egyet, rátenni a kezed, és megkérni, hogy a másik kettőt fordítsa fel. Csak hát ezért verés járhat, szal csak saját felelősségre :)
  • dronkZero
    #318
    Ha nem találod el, akkor jól kiröhögnek, ha meg igen, akkor megfordítás közben kiveszik alóla a "pirosat", és egy másik alá beteszik, amikor "megmutatják", hogy ott van.
  • Archenemy
    #317
    Aranykéz szerint a kommunizmus=vallás. Érted, egy társadalmi berendezkedés ateista ideológiája=vallás , ez olyan aranyos :)

    Ezt inkább wanekkel kellene megbeszélni, ő legalább nem keveri a szezont a faszommal.
  • dez
    #316
    ill. másik topikban
  • dez
    #315
    "Gyakorlatilag mindenki tudja, hogy a cigányok csalnak az "itt a piros, hol a piros" játékban. Aki egy kicsit figyel, az tudja is, hogy hogyan."

    Na, ez tipukus. Nos, másik fórumon te nem voltál rest hazugnak mondani másokat, így most én sem tartóztatom magam: ha nem írod le, hogyan csalnak, hazudsz, hogy tudod.
  • dez
    #314
    (Azt is tudni lehet, kinek lehetett a gyereke, de már nem emlékszem a nevére.)
  • dez
    #313
    Te meg arról nem hallottál még, hogy a materializmus fanatikus követésén is alapuló kommunizmussal sokkal több embert lehetett megvezetni, és ugyancsak sokkal több ember esett ennek áldozatául.
  • dez
    #312
    Arról hallottál már, hogy JK valószínűleg egy titkos uralkodói sarj volt, így ő lett volna a hatalom jogos várományosa, ezért akarta az aktuális uralkodó megöletni (inkább feláldozta az összes újszülöttet a környéken)...
  • dez
    #311
    No és hogy fér bene a racionális világodba a relativitás-elmélet, és főleg a kvantummechanika. Ja, hogy nem is ismered behatóan ezeket? Le vagy ragadva a klasszikus fizikai világképnél, és abban hiszel, miközben már tudományosan is rég elavult. De nem baj, sokan így vannak ezzel, és amit sokan mondanak, biztos úgy is van...
  • dez
    #310
    Hallottál már arról, hogy genetikailag visszavezethetők vagyunk egyetlen nőszemélyre?
  • AranyKéz
    #309
    << Én attól kapok elsősorban agygörcsöt, mikor valaki a bibliából (melyet mint láttuk, ezerféleképpen lehet értelmezni) akar levonni következtetéseket a mai keresztényekre nézve. >>

    Már bocs, de akivel be lehet szopatni az a kibaszott maszlagot amit vallásnak neveznek, avval azt is be lehet szopatni, hogy az ateisták boszorkányok, és meg kell őket égetni.


    << A "sötétség elleni küzdelem"-hez pedig sok szerencsét kívánok Aranykéznek, hiszen nyilván nemsokára repül közel-keletre küzdeni az iszlám fundamentalizmussal szemben, netán pert kezdeményez a szcientológia egyház ellen. Ja hogy ezek kicsit nehezebbek, mint rugdosni a döglött oroszlánt? :) Nem baj, a szándék a lényeg! >>

    Harcolok a sötétség ellen, de öngyilkos hajlamú nem vagyok :D. Mindenki csak a lehetőségeihez mérten cselekedjen.
  • dez
    #308
    Az özönvíz legendája valószínűleg egy nagy vulkánkitörés miatt bekövetkezett szökőáron alapul.
  • dez
    #307
    LOL, és szerinted az összes hívő klasszikus keresztény? Nyilván nem fér bele a kobakodba, hogy pl. vannak hívő tudósok (pl. fizikusok) is.
  • Archenemy
    #306
    Ha arra lesel, mikor ugrok rá ezekre a hozzászólásokra és kezdek el habzó szájjal vért követelni, erre hiába vársz :) Nekem nem azzal van a bajom, ha valaki a bibliát így vagy úgy értelmezi, netán nettó hülyeségnek tartja. Én mondjuk tisztelem, hiszen nem csak öltek a nevében, de meg is haltak érte pont elegen (pl. keresztényüldözések a római korban) - ez mindenképp tiszteletet érdemel, függetlenül attól, hiszek-e a benne leírtakban, vagy nem.

    Én attól kapok elsősorban agygörcsöt, mikor valaki a bibliából (melyet mint láttuk, ezerféleképpen lehet értelmezni) akar levonni következtetéseket a mai keresztényekre nézve.

    Ha ez a "tabuk ledöntése", és "omg most jól beszólok a hülye ksi katkóknak" dolog nektek új, és élvezitek, hát hajrá :)

    A "sötétség elleni küzdelem"-hez pedig sok szerencsét kívánok Aranykéznek, hiszen nyilván nemsokára repül közel-keletre küzdeni az iszlám fundamentalizmussal szemben, netán pert kezdeményez a szcientológia egyház ellen. Ja hogy ezek kicsit nehezebbek, mint rugdosni a döglött oroszlánt? :) Nem baj, a szándék a lényeg!
  • wanek
    #305
    És ha már szaporodás. Figyelem, bicskanyitogató stílus on.
    Szerencsétlen Józsefet jól felültették. Valaki jól megfarkalta Máriát, és hogy ne derüljön ki a dolog, kitalálták ezt a fogantatás mesét (József Máriának biztosan csak a szopoltyúját használta :) ) És ha már lúd, legyen kövér, folytatódjon a csalás. Szélhámosságok addig is történtek, de a megszületett gyerek igazi táltos lett. Csodákat tett. Ja, hogy ezeket egy mai középszerű illuzionista simán túlszárnyalja? Oda se neki! Vajon mi késztethette a zsidókat, hogy ne JK-nak kérjenek kegyelmet? Valami oka biztosan volt! Pilátus a zsidók kezébe adta a döntés jogát... Most vagy JK nagyobb bűnöző volt, vagy a zsidók voltak azok (betyárbecsület). Egyik rosszabb, mint a másik.
    bicskanyitogató stílus off

    PS: az emberi hülyeség és butaság határtalan. Gyakorlatilag mindenki tudja, hogy a cigányok csalnak az "itt a piros, hol a piros" játékban. Aki egy kicsit figyel, az tudja is, hogy hogyan. Ennek ellenére mindig találnak sok balekot, akik bedőlnek.
  • Majadi
    #304
    Ha nézem a többezer éves történelmet és nem akarom az igazságtartalmát boncolgatni azt látom hogy építettek nagyhatalmat egy könyv és egy nagycsomó hiszékeny ember köré.Bár nekem igazából mindegy más miben hisz, ha más így boldog akkor én annak örülök.Én maradok a jó öreg racionális gondolkodásnál és a vak hit helyett szeretek olyan dolgokat elfogadni ,amit bizonyítékokkal alá tudnak támasztani.
    << minden a legegyszerűbb létformára törekszik, ezen kár vitatkozni (az evolúció elméleteis itt bukott meg...) >> Phhh. Ha ez igaz lenne miért nem esel szét sejtekre és élsz úgy tovább? Ehelyett valamiért két sejtből fejlődsz ki egy sokkal nagyobb, bonyolultabb valamivé.
  • dronkZero
    #303
    Ja, a megteremtődés sem mindennapos...
  • wanek
    #302
    Az osztódással való szaporodás nem kifejezetten az emberek jellemzője :)
  • dronkZero
    #301
    Azt kéne, de most sajnos dolgozom. :P
  • AranyKéz
    #300
    http://i84.photobucket.com/albums/k40/FrigoCoder/creamodel.jpg
  • Archenemy
    #299
    Ezt kicsit elkapkodtad, toto66 csak idézett :)
  • AranyKéz
    #298
    << minden a legegyszerűbb létformára törekszik, ezen kár vitatkozni (az evolúció elméleteis itt bukott meg...) >>

    Loál bazz. Minden a LEGHATÉKONYABB létformára törekszik. Az evolúció elmélete meg nem bukott meg, mégha ilyen nagyon hozzáértő emberek is mint te gondolják.


    << csak vannak emberek (mint pl Aranykéz) akik minden erejükkel Isten ellen küzdenek >>

    Kicsit nehéz az ellen küzdeni amiben nem hiszek. Én az elképzelhetetlen sötétség, és a világ legnagyobb és leghatékonyabb átbaszása ellen küzdök.


    << Hittel minden értelmet nyer. >>

    Naná. Ha valaki jól beszopat, és te HISZEL benne, akkor 2+2=5.


    << A kételkedők pedig élenek a bizonytalanságban, és küzjenek az igazsággal. >>

    Küzdünk az ellen, hogy az emberek azt hiszik hogy 2+2=5. Nem éppen az igazsággal küzdünk.


    << De azzal nem megy senki előre. >>

    Dehogynem. Legalább pár ember rájön hogy 2+2=4.
  • assdf
    #297
    Ahol divat a kékvérüség, ott bizony elég sok hülyegyerek is született ez is tény.
    Nem véletlenül volt magyarország tronján is nem egy gyogyós király. Pl dobzse uraság.

    Egyébként meg két embertől nem származhatunk. Van egy minimális létszám ami alatt a faj ki fog halni.
    Erről kérdezd az állatvédőket meg az állatkerteket, elég sokat tudnának mesélni arról hogy gyakorlatilag az a faj, ahol a létszám néhány száz alá csökken általában néhány évtizeden belül kihal/t akárhogy is probálták megvédeni. Max még van pár az állatkertekbe mutatóba.

    De ha mégis létezett ádám és éva, akkor tartok tőle hgoy ki kéne dobni az összes bibliai freskót, mert nem két pucér embert kéne rárajzolni egy falevéllel az ágyékuk elé, hanem két szőrös majmót egy fa ágai közé...
  • Archenemy
    #296
    Látom ez az anyuka-baszós téma érdekel :) Én a következő magyarázatot hallottam: Nem csak az édenkerten belül voltak emberek, hanem azon kívül is.
  • Epikurosz
    #295
    Na és mit mond a tudomány?

    A tudomány aszongya, hogy nemtom hány ezer évvel ezelőtt (150.000?), valamilyen katasztrófa miatt az emberiség összlétszáma pár ezerre (1-2000) csökkent. Majdnem kihaltunk, basszus!

    Így tényleg volt valamiféle beltenyészet, és majdnem igaz, hogy lényegében két őstől származunk (pláne, ha figyelembe vesszük, hogy sok génvonal az idők folyamán kihalt - buziság, magtalanság, szelekció stb.)
  • wanek
    #294
    Ez valami rettenet! Nem néztem végig, csak az első 2 percet, de annyi bőven elég is volt. Ez a Benny Hinn egy szélhámos. Benny HiLL-t viszont szeretem :)
  • Epikurosz
    #293
    kocsmázunk, sörözünk ? :-))
  • Epikurosz
    #292
    Majadi!

    Soha ne fórumozz reggeli kávé előtt csipás szemmel mert ez lesz a vége. :-))

    A kérdésedre a válasz az, hogy tudtommal I. fokú rokonok között is lehetnek gyerkőcök, és azoknak "csak" 50%-a lesz degenerált. És ahogy telik az idő, egyre kevesebb lesz a torzszülött, mert távolodnak egymástól a génvonalak.

    Namármost, ha megnézed az emberiséget, akkor azt látod, hogy nem nagy, mittomén 2-3%-a degenerált (mások szerint több).

    Ezt mivel magyarázod? Mert, ha a kezdet kezdetétől nem-rokon gének keveredtek volna, akkor ma már teljesen tisztának kellene lennie e téren az emberi géntérképnek. A degenerációk azt sugallják, hogy volt rossz a kezdet kezdetén, vagy esetleg utólag alakult ki beltenyészet. ?

    Az egyiptomi fáraódinasztiák ilyen szempontból érdekesek, mert ott teljesen normális volt a rokonok közötti házasság. Most, hogy utána ez csak formális volt-e, nemtom, és a trónörököst az ágyas szülte-e, mint ahogy sokszor igen, mert emiatt voltak a dinasztiaváltások.



  • dronkZero
    #291
    Á, hagyd, mindent meg tudnak magyarázni.

    Én ezt hallottam erre (ál)tudományos magyarázatként:
    Az öröklődő betegségek felerősödése vérfertőzéskor a sérült vagy hibás gének miatt vannak. Ádámot és Évát Isten teremtette, tehát ők tökéletesek voltak, így nem voltak sérülések és hibák a DNS-ükben. Úgyhogy azzal dugtak, akivel csak akartak a családon belül.

    Egyébként meg nekik nem voltak nagyszüleik, hogy megmondják, hogy nem illik megbaszni anyut... :P :)
  • Archenemy
    #290
    történelmének -> történetek
    sry, rosszul irtam
  • Archenemy
    #289
    Nyilván a többezer éves történelmének igazságtartalmának boncolgatása, és mai felvilágosultságod azokkal való összehasonlítgatása élvezettel tölt el téged, nem baj, elvan a gyerek, ha játszik.