488
  • dez
    #448
    Hát, te sem kicsit hajlasz az előítéletességre. A pontjaid közül az első 3 minden (tudományosan) sikeres tudósra jellemző. Viszont nem feltétlenül jellemző minden zsidóra.
  • dez
    #447
    Mit is írsz a #428-ban? Újfent megerősíted, hogy szerinted (illetve mit "szerinted", amit te mondasz, az úgy van) a kvantummechanikai fotonpárok ideája baromság. Nos, ne is zavarjon, hogy a 2005-ös fizikai Nobel-díjat ezzel kapcsolatos kutatásokért és felfedezésekért adták oda.

    Na persze az összes mai fizikus idióta drogos fantaszta, és persze zsidóbérenc, ugyi?
  • Epikurosz
    #446
    ...és végül visszatérve Noéra (mert innen indultunk ki, nemde?):

    Noé történetében kétségtelenül a meg nem értett műszaki zseni bújik meg, aki otthon, a sufniban barkácsol, de nem csak önző érdekekért, hanem hogy átmentse a teljes földi bioszféra génállományát a katasztrófa utáni időkre. Ez pedig felettéb dícséretes tett, épp csak anyiban hibádzik, hogy elég soviniszmus van mögötte, ugyanis minden állatról gondoskodik, de a többi ember az elpusztulhat. Valahol emlékeztet engem ez egyes mai állatvédőkre, akiknek egy nyúl közelebb van a szívükhöz, mint a hajléktalan. No, mindegy.

    Na, szóval, Noé meg akarja menteni a földi élővilágot (mínusz a "bűnös" embereket), de saját magának, illetve még pár familiárisának. Micsoda önzőség! Akorra önzőség ez, hogy muszáj mögéje ideológiát kanyarítani, hanem összeomlik az egész kóceráj, bárkástól, állatseregletestől: a többi ember azért nem menekíthető, emrt bűnös, és ezt persze nem Noé mondja ki, hanem maga az Isten. Vele szemben pedig nincs apelláta. (Tudjuk, akik szembeszegültek, még az Egyiptomból való kivonuláskor annó, azokat Mózes legyilkoltatta. Az Ószövetség 3000 halottról tud, Mózes parancsára még a saját rokont is le kellett ölniük azoknak, akik követni akarták az egy igaz Istent.)
    A kiválasztottság érzése nyilván korábbra megy vissza (lásd pld. az egyiptomi istenkirályokat), de ez - ahogy mondani szokás - már egy másik, hosszabb történet.

    Ne légy rest megfejteni Noé bárkájának üzenetét!
  • Epikurosz
    #445
    Mondjuk, ilyen téren tényleg igaza van a marxistáknak és úgy általában a materialistáknak: mármint, hogy a lét határozza meg a tudatot.

    Magyarán: van pénzed (nem feltétlenül nábobi vagyonra gondolok, hanem amely lehetővé teszi anyugodt életet) => jut időd kutatásra is.

    Mert az ugye nem véletlen, hogy az összes nagy feltaláló anyagi helyzete stabil volt: Sir Isaac Newton (a keresztneve amúgy gyanús:-), Lord Kelvin, stb. stb.

    Ha visszamegyünk korábbra: a középkori európai tudósok általában papok, a kolostorok nyugalmában gondolkodó szerzetesek.

    A reneszánsz, majd a 30 éves háború aztán beteszi nekik az ajtót, a tudomány a katolikus egyház befolyása alól kicsúszik.

    A másik oldalon persze tény, hogy olyan nagy zsidó gondolkodók, mint Einstein, maguk sem voltak mentesek vallásos "alapozástól", így az elszakadás (ha nem figyeltél volna: szekularizáció) nem teljes mértékű mind a mai napig, persze ez nem csak a tudományban van így, hanem az államirányításban is.
  • Epikurosz
    #444
    Beleszólhatok?

    Alber Einstein zsidó mivoltának szerintem nincs köze ahhoz, hogy megalkotta a relativitáselméletet, illetve mégis - és ezt most kifejtem bővebben:

    A zsidó gondolkodásmódnak 4 fő jellemzője van:
    1. Keresd az okokat, ha lehet egy okot, a fő okot;
    2. Vond kétségbe a megdönthetetlennek hit tanokat;
    3. Elemezd az alternatívákat, majd próbálj összehozni egy szintézist;
    4. Próbáld mindebből a lehető legtöbb gyakorlati hasznot kihozni saját részre, a közösséged részére.

    Az, hogy kialakult a fenti gondolkodásmód annak történelmi okai vannak: Mezopotámia (főleg Babilon) és Egyiptom, valamint Görögország és Róma hatása van itt összegezve, néha összekutyulva.

    A XVII.-XIX. századokban, a polgári forradalmak hatásaként (Anglia 1642, Amerika 1777, Franciaország 1789, Németország 1848) a zsidó kézművesek, de főleg bankárok által összeharácsolt pénznek egyik befektetési formája a saját értelmiségi réteg fejlesztése, képzése lett. Ekkor "nyomulnak" be a zsidók olyan pályákra, mint az ügyvédeskedés, orvosi, oktatás, sajtó. A nyomulás olyannyira sikeres volt, hogy a zsidók aránya az ügyvédek között 1910-ben Magyarországon 75%, az ügyvédek között 55% (arányuk a lakosságban 5% körüli). Ezt természetes folyamatokkal nem lehet magyarázni, emögött mesterséges, célzatos tevékenység van (mérvadó dátum talán 1897). Valahol itt realizálódott az a pénz, amelyet a kocsmákban a magyarság pálinkára elköltött (korábban inkább a borívás volt jellemző, már akinek volt erre pénze, a pálinkafőzés technológiáját ekkortájt hozták be hozzánk főleg Galíciából - sajnos).

    Szóval, az elivott, vagy banki kölcsönök után kamatok formájában visszafizetett pénz a másik oldalon konvertálódott olyanokká is, mint a relativitáselmélet.
    Lehet, hogy ez a közlekedő edények elve...
  • wanek
    #443
    #428
  • dez
    #442
    Bocs, de úgy hangzott.
  • dez
    #441
    Tőlem még 25x leírhatod, hogy #428, ha 1x sem volt igaz.
  • darph
    #440
    Szal azért hogy ennyire primitívnek nézel az mulatságos. Nyilván ehhez a szinthez vagy szokva, szal inkább bele sem megyek.
  • wanek
    #439
    #428

    PS: nem érsz meg több gépelést.
  • dez
    #438
    "Mintha pont én járnék a földön, veled ellentétben."
    Hát ez az, hogy totál földhözragadt vagy, de még csak nem is XXI.sz.-i értelemben.

    "MEGALOL! AE talán hithű keresztény volt?
    Ezt ki mondta? Tény, hogy zsidó volt, és ezt te már fel is hoztad ellene, és hogy az csak a nagy összeesküvésük része. Talán tagadod? Jaj, de mit is képzelek, hiszen ebben a topikban is szemérmetlenül tagadtad a zsidós félreértelmezésedet.

    "Egyébként neked ez már beteges rögeszméd (mármint az én "zsidózásom"). Tény, hogy nagyon nem kedvelem azt, amit közülük jónéhányan művelnek. De az a megállapításod, hogy minden topicban, ahol hozzászólok, ott mindig "zsidózok", az először is tömény hazugság"
    Ilyet én nem mondtam. Nem minden topikban, csak minden másodikban. Pl. ebben is...

    "másrészt többnyire akkor jön elő, amikor te ezt szóbahozod."
    Mondj egy esetet.

    "Szerintem lődd be magad megint, akkor jobban leszel."
    Na, látod, ez a hazugság, mert én még sosem lőttem be magam.
  • dez
    #437
    A hétköznapival igen. De szerintem a kvantummechanika az igazival is.

    Na pesze újra lehet definiálni a racionalizmust, hogy bele lehessen gyömöszölni a kvantummechanikát is...
  • dez
    #436
    Ugye nem akarsz itt fityesz-maszop vitát generálni?
  • wanek
    #435
    Olvasgasd sűrűn a #428-at!!!
  • wanek
    #434
    "a hétköznapi racionalizmussal ellentétes volta" - ???? Mintha pont én járnék a földön, veled ellentétben.

    "az a fő "érve" a relativitáselmélettel és a kvantummechanikával szemben, hogy (utóbbi esetén részben) zsidók alkották" - MEGALOL! AE talán hithű keresztény volt? Egyébként neked ez már beteges rögeszméd (mármint az én "zsidózásom"). Tény, hogy nagyon nem kedvelem azt, amit közülük jónéhányan művelnek. De az a megállapításod, hogy minden topicban, ahol hozzászólok, ott mindig "zsidózok", az először is tömény hazugság, másrészt többnyire akkor jön elő, amikor te ezt szóbahozod. Piti egy alak vagy te. Téveszmékkel van tele a fejed, másokat meg begyöpösödve megbélyegzel. Szerintem lődd be magad megint, akkor jobban leszel.
  • AranyKéz
    #433
    dez, asszem már egyszer elmondtam; amiről te beszélsz az nem racionalizmus vagy materializmus, hanem az intuitív nézet.

    A racionalizmus semmiben nem mond ellent a relativitáselmélettel vagy a kvantummechanikával, ellenben az utóbbi kettő abszolút nem intuitív.
  • darph
    #432
    Hát hogyan gondolod a valóságot?
  • darph
    #431
    Ez nem pénz kérdése...
  • dez
    #430
    Te beszélsz, akinek a hétköznapi racionalizmussal ellentétes volta mellett az a fő "érve" a relativitáselmélettel és a kvantummechanikával szemben, hogy (utóbbi esetén részben) zsidók alkották?

    Részvétem a családodnak, nem lehet könnyű elviselni ilyen egoistát, aki nem bírja elviselni, ha valaki nem az ő múlt előtti századi gondolkodásmódját osztja. És hát ilyen manapság előfordul...
  • dez
    #429
    Én nem így gondolom.
  • wanek
    #428
    Olyan vagy, mint egy óvodás kiscsoportos szajkó. Van pár lejárt lemezed, és azokat lököd. Az nem érv, hogy neked mi a véleményed rólam (hidd el, nekem is megvan rólad a véleményem, és az nem éppen pozitív), attól még elképesztő baromságot állítottál. Az, hogy egy-két témakörben minden kritikai érzék nélkül bármilyen baromságot elhiszel, ráadásul ezt még bőszen terjeszted is, azzal nem válsz hozzáértőbbnek, csupán nevetségesnek.
  • szivar
    #427
    Hogyne lennének jogaid. Csak van aki érvényesíteni is tudja a jogait. Mi meg pont nem abba a kategóriába tartozunk, mert nincs pénz ügyvédekre meg ilyenekre. :)
  • darph
    #426
    Miért lenne jobb? Ha azt nézzük, hogy mi volt itt a kommunizmus utolsó 10-20 évében és hogy most mi van, akkor szvsz semmi különbség, sőt... A gazdaság szar, jogaid nincsenek, szólásszabadság nincs. Erről akár elsőkézből is tudok mesélni elég sokat.
  • dez
    #425
    "katonai vezető a főnök, akkor diktatúra."

    Nem kell, hogy katonai vezető legyen. Fontosabb, hogy teljhatalmú.
  • dez
    #424
    "amúgy egyetértek egy korábbival: tekintélyelvűség.
    ill. tekintélyelvű rendszer, társadalom."

    Nem, nem a társadalom tekintélyelvűséréről van szó, hanem maga az állam tekintélyéről, állampolgárok felett állásáról, életükbe beleszólásáról, külön demokratikus felhatalmazás nélkül.
  • Epikurosz
    #423
    na, jó feladom.

    amúgy egyetértek egy korábbival: tekintélyelvűség.
    ill. tekintélyelvű rendszer, társadalom.

    ha monarchia, akkor abszolutizmus, ha katonai vezető a főnök, akkor diktatúra.

    ez mind autoriter (ott a pont!) rendszer.
  • dez
    #422
    A totalitarizmus az authoritarianism szélsőséges esete.

    "Authoritarianism means a form of social control characterized by strict obedience to the authority of a state. Hence, the term has similar meaning with totalitarianism, with the latter being an extreme case of the former." (lásd wikin)
  • dez
    #421
    Aki bigottan hisz az amúgy már tudományosan elvetett klasszikus fizikai fennhatóságban (tehát hogy az mindenre érvényes), az te vagy...
  • Epikurosz
    #420
    totalitarianizmus?
  • wanek
    #419
    "Ott vannak a fotonpárok is, amik az univerzum két végéből is átszólhatnak egymásnak" - ekkora baromságot még a legelvetemültebb, legbigottabb vallásos sem mond (természetesen vallási témában)
  • dez
    #418
    "Lehetséges, kivéve hogy csak nagyon kicsi távolságra, nagyon kicsi időre, és amúgy sem ér semmit :D"
    Ott vannak a fotonpárok is, amik az univerzum két végéből is átszólhatnak egymásnak - bár elvileg ezt sem lehet kommunikációra felhasználni.

    "Huhh, erről már hallotam valahol. Ez ugye az, amikor egy feketelyukkal szórakoznak, hogy elérjék az időutazást/szuperluminális sebességet ?"
    Abban bíznak, hogy a gravitáció kiismerésével (ha ez valaha bekövetkezik, ill. ha egyátalán bekövetkezhet) fekete lyuk nélkül is menni fog.

    "Két távoli megfigyelő lesheti ugyanazt a véletlenfüggvényt. Nem túl jó módja a kommunikációnak."
    Talán nem véletlen függvény(ek) van(nak), hanem egy mindent felölelő hullámfüggvény. Vagy a kettő együtt.


    "Na azért van kis különbség a kettő között."
    Mármint kettő mi között? Mint írtam, itt nem az alagúthatásra gondoltam, hanem egyéb kvantummechanikai effektusokra, mint szuperpozíció, entanglement, stb.
  • AranyKéz
    #417
    << De itt nem is konkrétan utazásról volt szó, hanem egyszerűen ennek a sebességnek a túllépéséről, ami bizonyos kürülmények között a mai fizika szerint is megtörténik. >>

    Lehetséges, kivéve hogy csak nagyon kicsi távolságra, nagyon kicsi időre, és amúgy sem ér semmit :D


    << Utazás már a relativitás-elmélettel is lehetséges: térgörbítéssel. >>

    Huhh, erről már hallotam valahol. Ez ugye az, amikor egy feketelyukkal szórakoznak, hogy elérjék az időutazást/szuperluminális sebességet ?


    << Akkor mi továbbítódik itt, ha nem információ, amit egy elektron reprezentál? >>

    http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light#Quantum_mechanics: "There have been various reports in the popular press of experiments on faster-than-light transmission in optics — most often in the context of a kind of quantum tunneling phenomenon. Usually, such reports deal with a phase velocity or group velocity faster than the vacuum velocity of light. But, recall from above, that a superluminal phase velocity cannot be used for faster-than-light transmission of information. There has sometimes been confusion concerning the latter point."

    A fázissebességnél és a csoportsebességnél viszont már megáll a tudományom, szóval arról ne is kérdezz.


    << Sőt a kvantummechanika szerint az egész világon minden idő nélküli kacsolatban van mindennel, vagy ha úgy tetszik, végtelen sebességű bizonyos infók átvitele (bár ez rossz felfogás, ésszerűbb az, hogy a tér illúzórikus), és az energiaátvitel sebessége kötött. >>

    Két távoli megfigyelő lesheti ugyanazt a véletlenfüggvényt. Nem túl jó módja a kommunikációnak.


    << A kvantumszámítógépeknél éppen ez a cél. >>

    Na azért van kis különbség a kettő között.
  • dez
    #416
    "Az azért érdekes lenne ha kiderülne hogy a fénysebességnél gyorsabb utazás lehetséges. Túl sok mai elfogadott és ellenőrzött dolgot rúgna fel."
    Utazás már a relativitás-elmélettel is lehetséges: térgörbítéssel.
    De itt nem is konkrétan utazásról volt szó, hanem egyszerűen ennek a sebességnek a túllépéséről, ami bizonyos kürülmények között a mai fizika szerint is megtörténik.

    "Nem lehet vele információt továbbítani nagyobb távolságra, embereket és űrhajókat meg főleg nem."
    Akkor mi továbbítódik itt, ha nem információ, amit egy elektron reprezentál?

    "Na igen, ez már egy életszagúbb alkalmazása az alagúthatásnak."
    Az alagúthatás csak egy kvantummechanikai effektus, amit a gépeink kihasználhatnak. Van ott még több is, amikben idő nélküli történések zajlanak. Sőt a kvantummechanika szerint az egész világon minden idő nélküli kacsolatban van mindennel, vagy ha úgy tetszik, végtelen sebességű bizonyos infók átvitele (bár ez rossz felfogás, ésszerűbb az, hogy a tér illúzórikus), és az energiaátvitel sebessége kötött.

    "Bár kétlem hogy egy egész processzort sikerülne (gazdaságosan) megcsinálni ami egész végig ilyen módon működne. (Már csak azért sem mert egy processzor már elég makroszkópikus)"
    A kvantumszámítógépeknél éppen ez a cél.
  • dez
    #415
    "materializmus ("nincsenek szellemek, lelkek, egyéb spirituális vackok")"

    LOL, ez nem a materializmus, hanem csak ami lejön belőle pár... emberkének. Talán ha behatóbban tanulmányoznád, rájönnél az összefüggésre.

    A marxizmus egyik fő motívuma a materializmus kiterjesztése az élet minden területére (integrálva tartalmazza a dielektikus materialuzmust). Tehát hogy pl. az ember nem más, mint matéria, ami tökéletesen megérthető, és az életérzései (mint pl. boldogság, ami csak egy haszontalan materiális alapú illúzió) materiálisan, sőt egyszerűen a materiális környezet által meghatározott, stb.
  • AranyKéz
    #414
    << Mond az valamit, hogy "a tudomány mai állása"? Vagy még sosem hallottad ezt a szófordulatot? >>

    Az azért érdekes lenne ha kiderülne hogy a fénysebességnél gyorsabb utazás lehetséges. Túl sok mai elfogadott és ellenőrzött dolgot rúgna fel. Arról nem is beszélve hogy eddig bármilyen oldalról közelítették meg a dolgot, mindig

    << Ismerted pl. az alagúthatást? >>

    Nem lehet vele információt továbbítani nagyobb távolságra, embereket és űrhajókat meg főleg nem.

    << Vagy pl. attól, hogy talán általunk kívánt biteket nem tudunk majd átvinni idő nélkül, bizonyos gépek működése alapulhat erre, és ilyenkor a fénysebesség nem fogja behatárolni a gép sebességét. >>

    Na igen, ez már egy életszagúbb alkalmazása az alagúthatásnak. Bár kétlem hogy egy egész processzort sikerülne (gazdaságosan) megcsinálni ami egész végig ilyen módon működne. (Már csak azért sem mert egy processzor már elég makroszkópikus)
  • AranyKéz
    #413
    << Nem akarom az egészet kielemezni, de a lényeg, hogy a kommunizmusban (ill. az oda vezető útban) a materializmus helyettesítette az istenhívő vallást. Egész jól csinálta... >>

    Nem tudom hogy te hogy látod, de én nem sok összefüggést vettem észre a materializmus ("nincsenek szellemek, lelkek, egyéb spirituális vackok") és a Marx által kifejtett alaptalan agymenés (vagy akár csak a szeretett kommunista vezérek balfaszkodásai) között.
  • dez
    #412
    Mármint így leginkább személyekre vonatkozna. De a tekintélyelvű vezetés (militarizmusban, diktatúrában) ennek csak egy altípusa.
  • dez
    #411
    "tekintélyelvűség"
    Hát, nem vagyok benne biztos, hogy ez a magyar kifejezés a fullos megfelelője-e, mivel ez így személyekre is vonatkozna, pedig itt az konkrétan az állam mindenben illetékességéről, és az emberek életének fullos meghatározásáról van szó. Aztán ennek vannak különféle formái.

    ("Authoritarianism describes a form of social control characterized by strict obedience to the authority of a state or organization, often maintaining and enforcing control through the use of oppressive measures. Authoritarian regimes are strongly hierarchical." link)

    "Nem is volt túlzottan nagy szabadságuk. Egy rossz szó és eltűnt az egész felekezet."
    Csak ha az adott vallás alapjait tagadták meg. (De akkor is csak kitagadtattak, kivéve a középkort, ill. annak egy részét.)

    "Mivel az egész egy hatalmas hülyeség."
    Ahhoz képest ma is sokan hisznek benne...
  • dez
    #410
    Pontosabban az authoritarianism olyan kollektivizmusnak fogható fel, amiben mindent az állam irányít, azaz mindenben az illetékes.

    Részben igazad van a hatalmi harcot illetően, csak azzal a helyesbítéssel, hogy nem a vallás akarja ezt, hanem a vallás egyes gyakorlói, mint a fantikusok és egyes vallási vezetők.

    Nem akarom az egészet kielemezni, de a lényeg, hogy a kommunizmusban (ill. az oda vezető útban) a materializmus helyettesítette az istenhívő vallást. Egész jól csinálta...
  • AranyKéz
    #409
    << Nem, ez authoritarianism (magyar megfelelőjét nem tudom) >>

    tekintélyelvűség


    << Ha úgy lenne, ahogy írod, nem jött és jöhetett volna létre számos különféle önálló felekezet, amit azok hoztak létre, akik kicsit máshogy gondoltak bizonyos dolgokat, hanem egy nagy és egységes vallás lenne, ami nem tűr semmilyen eltérést. >>

    Nem is volt túlzottan nagy szabadságuk. Egy rossz szó és eltűnt az egész felekezet.


    << Látom, próbáltad megérteni pl. a Wikipedian leírtakat a dialektikus és történelmi materializmusról, de nem nagyon sikerült. >>

    Mivel az egész egy hatalmas hülyeség.

    Ezt azért imádom a kommunizmusban. A gazdasági folyamatokat, az állam felépítését végtelenül leegyszerűsítve, teljesen pontatlan modellekkel rakja eléd, de a nagy semmit, azt tudja ám bonyolítani, "érdekekkel" fűszerezve, osztályokkal tálalva, a kommunista utópiával ízesítve.