163
  • halgatyó
    #123
    "valójában olyan "rabiátus előrenyomulás, amely nincs tekintettel érzésekre és érzékenységre, fittyet hány kétoldalú kapcsolatokra és nemzetközi szerződésekre"

    Ahhh! Menten elérzékenyülök és sírni kezdek... Azok a szeegény nyugati országok, óóhhh! Tényleg nem lenne szabad az érzékeny lelküket íígy megbántani...

    Hisz egész történelmük bizonyítja azt a mérhetetlen szerénységet és tisztességet...
    (a Lusitania ön-elsüllyesztésétől a világháborúkon át a szept 11-ei ön-megtámadásig... na megyek hányni)
  • bvalek2
    #122
    Még a honfoglalás korában is magasabb volt a magyarok várható élettartama, mint most. Az akkori magasabb csecsmőhalandóság ellenére. És voltak azóta jobb korszakok is, mint pl. az Anju kor.

    A pazarlás eltorzult igényeket jelent -> agymosott rabszolgákat.
  • eto demerzel
    #121
    az utolsó részére viszont reagálnék egy szépet:

    ha a rendőr megállít az úton, hogy nem ég a féklámpád, és meg akar büntetni, akkor mit teszel:

    a., azt mondod neki, hogy tudod, hogy azért akar megbüntetni, mert te zsidó vagy (nem vagy az tegyük fel) ---> el fog engedni
    b.,kifizeted a büntetést jó magyarhoz híven


    irelevans. inkabb azt mondod hogy kepviselo vagy es stukert veszel elo.
  • wanek
    #120
    Te kevered a lopást az illegális másolással. Nem ugyanaz!

    "Az is nagyon vicces számomra, hogy egyesek a nyugati kultúra mocskáról és embertelenségéről beszélnek és éltetlek nyíltan elnyomó rezsimeket" - senki nem éltette szerintem Kínát.
    "a létbiztonság pedig maga a fertő" - te hol élsz, ember? Hol van ma már létbiztonság? Magyarországon már ma több százezer nyomorog, nincs állása, az emberek többségének akkora adóssága van, hogy csak idő kérdése, hogy mikor növeli a nyomorgók tömegeit.

    Egy ilyen nevű és mellesleg nem létező oldallal (http://www.extra.hu/Csicskaszoptato/) te azt a "nagyon magas" szellemi szintet képviseled, amivel mások értelmi képességét megkérdőjelezed? MEGALOL! Az együttérzésedet majd tolmácsolom a munkatársaimnak, biztos jót fognak röhögni.
  • wanek
    #119
    Mi van dani gyerek! Elfelejtetted, hogy melyik nick-kel kéne belépni?
    "kampós orrunak neveztél" - tessék? Hol írtam ezt? Tudod, azok a senkik, akik megpróbálják elferdíteni a tényeket.
    Ahhoz, hogy ki kivel és mivel szimpatizál, senkinek semmi köze. Nem sértegettem, a tényeket írtam le.
  • Adenoma
    #118
    az utolsó részére viszont reagálnék egy szépet:

    ha a rendőr megállít az úton, hogy nem ég a féklámpád, és meg akar büntetni, akkor mit teszel:

    a., azt mondod neki, hogy tudod, hogy azért akar megbüntetni, mert te zsidó vagy (nem vagy az tegyük fel) ---> el fog engedni
    b.,kifizeted a büntetést jó magyarhoz híven
  • b10
    #117
    Ennyit az ázsiai olcsó országokról, meg arról, hogy nem fogják az emberek elveszteni az állásukat az olcsóság miatt: http://www.mfor.hu/cikk.php?article=38490&pat=3
  • Kabuki
    #116
    "Amit leírtam, azok tények. Te meg egyből elkezdtél sértegetni engem, meg hisztizni. Amikor meg helyretettelek, akkor meg moderátorokért visítasz. Jellemző."


    Todod szerencsére nem mindenkinek Csurka István és a Kuruc info elmebeteg írásai jelentik a tényeket... Sőt azt kell mondjam maximum pár ezer embernek.

    Helyretettél? Te szerencsétlen... azzal, hogy kampós orrunak neveztél? Sajnálattal közlöm nem vagyok zsidó, de egy ilyen senki amugy se tudna megsérteni, mert én azt nézem ki mondja.

    UnnameD
    :"aki itthon ki meri ejteni a zsidó szót, az rasszista, antiszemita, nyilas, szélsőjobboldali, gratulálok."


    Csak azt felejted el hozzátenni, milyen szövegkörnyezetben használják a zsidó szót... sértegetéshez, szitokszóként(lásd Wanek). Ha valaki zsidózik, ott már 90%-os valószínüséggel állíthatjuk ,hogy valamilyen szélsőséges eszmével szimpatizál!
  • archkoven
    #115
    Hihetetlen számomra, hogy egyesek a nyilvánvaló butaság mellett érveljenek teljes gőzzel órákon keresztül.
    Ha valaki előállít egy kézzel fogható tárgyat és azt más ellopja (pl. ellopják a biciklidet) akkor az mindenki (na jó, a cigányok kivételével) számára nyilvánvaló, hogy egy negatív cselekedet.
    Viszont, ha ugyan ezt teszi egy szellemi tulajdonnal (pl. filmek, programok, gyártási technológiák, találmányok stb.) akkor sokak azonnal elkezdenek rá elméleteket gyártani, hogy az miért is jó mindenkinek (pl. olcsó kínai hamisítványok), miért jó a jogtulajdonosnak (mert majd jobban fogy a CD-je). Persze teljesen érthető a motiváció, ha én is haszonélvezője vagyok a lopásnak (másolt DVD, szoftverek, olcsó kínai hamisítványok) akkor számomra azonnal legitimmé válik a nyilvánvaló lopás, csak magamat kell meggyőznöm, hogy ez a lopás nem AZ a lopás. Az rossz, ez jó. Meg egyébként sem én loptam, én csak használom.
    Az is nagyon vicces számomra, hogy egyesek a nyugati kultúra mocskáról és embertelenségéről beszélnek és éltetlek nyíltan elnyomó rezsimeket. Pl. Kína sem a demokráciáról híres, az ott élő emberek a közelében sem kapnak olyan jogokat mint a nyugati világ polgárai és közel sem élnek olyan életszínvonalon, mégis egyesek számára az a jó, a demokrácia, a szólásszabadság, a véleménynyilvánítás szabadsága, a jogbiztonság, a létbiztonság pedig maga a fertő.
    Ezek a viták annyira komolytalanok, hogy az ember legszívesebben érdemben hozzá se szól, mert teljesen értelmetlen vállalkozás lenne ilyen wanek és bvalek2 (a kettő nem ugyan az a személy?) félékkel bármiféle vitába bocsátkozni. Az álláspontok olyan távol vannak egymástól, hogy itt bármiféle eszmecsere teljesen értelmetlen. Egyébként számomra hihetetlen, hogy látszólag értelmes emberek hogyan tudnak ennyire logikátlan érvrendszert felállítani, ennyire torz képet kialakítani az őket körülvevő világról és ennyire erőszakosan traktálni a hülyeségeikkel másokat.
    Nem ismerem waneket, de nehezen hiszem, hogy ennyire kifordított gondolkodással valóban sikeres vállalkozást lehet vezetni. Őszinte részvétem az alkalmazottaknak:) Már ha egyáltalán vannak, mert nekem ez a "nagymenő vállalkozó" duma erősen kamuszagú. Ez az ember nyilvánvalóan nincsen azon a szellemi szinten, hogy valami értelmesbe fogjon, azt sikeresen működtesse és másokat irányítson.
  • Darth Sith
    #114
    elmehetnek a g*cibe..
  • Adenoma
    #113
    még több kínait pestre
  • wanek
    #112
    Nem veszem rossz néven, mert én nem lopok, vagyis nem rám vonatkozik. Pontosabban mindenkire vonatkozik (mint ahogy más nyelveken is kiírják pl. Ausztriában, így hasonlóan megtalálható az is, hogy ne lopj román (románul), ne lopj lengyel (lengyelül), stb.

    De ha már itt tartunk. Ezeknek a kiírásoknak - valljuk be - van is alapja. Így gondolhatod, hogy hasonlóan van másnak is alapja...
  • k0zi
    #111
    OFF:
    Tehát te nem veszed rossz néven, amikor külföldön azt látod kiírva: "Ne lopj magyar!"
  • k0zi
    #110
    Oh, bizonyára csak az indo-európai társadalmak ilyenek. Nos nézd meg mi a helyzet Kínában azokkal, akik pénzhez jutottak. Költenek, pazarolnak ahogy az "europidok". De megnézhetjük a népnyúzó afrikai diktátorokat, akik fényűzésben élnek, míg a lakosok nyomorognak.
    A drogok minden civilizációban megtalálhatók, nem a nyugat sajátossága. De nézzük meg a történelemben Egyiptomot, ahol nem éppen a fáraóval egyenjogú legények húzták fel a piramisokat. Lehet szidni a jelenlegi rendszert, de nincs jobb működő berendezkedés. Ha lenne, akkor nem akarna a fél világ a nyugati fejlett államokba letelepedni.
    Nagyon jó lehet bizonyára Kínában is, ha annyian eljönnek onnét.
  • wanek
    #109
    Ráadásul saját magukat is annak hívják. Mi abban a sértő? Én soha nem sértődtem meg azon, ha rám azt mondják, hogy magyar. De gondolom, hogy a németek, franciák, angolok, amerikaiak, spanyolok, stb. sem sértődnek meg, ha annak mondják őket, amik.
  • wanek
    #108
    Azért, mert ez egy nagyon jól gépesítethető (és általában gépesített is) gyártási folyamat, soknak találom az 1000 embert.
  • UnnameD
    #107
    Pff, már a zsidó szó kiejtése is ilyen reakciókat vált ki. Ebben nagyon is hasonló a helyzet kínával, aki itthon ki meri ejteni a zsidó szót, az rasszista, antiszemita, nyilas, szélsőjobboldali, gratulálok.
  • feamatar
    #106
    kérlek, mondj egy korszakot, amikor a magyarok többsége jobban élt mint a mi jelenlegi rabszolgatartó kapitalista világunkban, mert a többség mindig is szolga volt, annyi a különbség, hogy most magyarország döntő többsége nem él olyan rosszul mint mondjuk 50 vagy 100 vagy 200 esetleg 500 vagy 1000 éve.
    Jelenlegi fogyasztói társadalmunk egy hihetetlenül pazarló társadalom, tudtommal a rabszolgák nem szoktak pazarolni.
    Én nem állítom hogy fenékig tehfel itt az élet, de azt állítom, hogy az utóbbi 1000 évben még mindig most a legjobb szegénynek is lenni.
    Törekedni kell a jobbra, nem ezt ellenzem, de ne higgyük mér azt hogy most nekünk itt olyan szar, amikor mi magunk is az emberiség szerencsésebb feléhez tartozunk. Elég átugrani a dzomszédba, Ukrainába, ohgy megérezze az ember milyen "jólétben él" . Ma Mon rengeteg luxus dolgot engedhetünk meg magunknak. Hol vqan ma már a századelő mórizci világa? Hol van ma Mon a klasszikus gyermekmunka? Hol a nagy éhinségek? Kolerajárványok? A kényszermunka? Kubikolás? És lehetne még sorolni oldalokon keresztül.
    Ez, MA, nem a kánaán, nem is lesz az soha. Törkedni kell a jobbra, és nyitott szemmel járni. De ma se nem nagy szarban nem vagyunk , se nem féktelen jó létbe.
    De az bizton kijelenthető, hogy ha valaki szerint a mai fogyasztó társadalmaknál valamikor is jobb átlagéletszínvonal volt... az valahogy nincs képben...
  • neoG
    #105
    miért fura?
  • wanek
    #104
    Egyébként, ha már lopás. Az egyik legnagyobb tolvaj a mikrofos. Gátlástalanul ellop mindent, maximum pereskedik évekig, közben nagyokat kaszál, a végén meg bagó pénzért, peren kívül kiegyezik a sértettel. És a mikorszopsz nem éppen kínai cég :)
  • wanek
    #103
    És ott 1000 ember dolgozott? Fura.
  • neoG
    #102
    jahh, igaz.gondolom az is szempont volt, hogy a gépeket milyen messzire lehet viszonylag olcsón elvinni:).Amúgy NYÁKokat gyártott a cég.vagy mi érdekel?
  • wanek
    #101
    Amit leírtam, azok tények. Te meg egyből elkezdtél sértegetni engem, meg hisztizni. Amikor meg helyretettelek, akkor meg moderátorokért visítasz. Jellemző.
  • wanek
    #100
    Ha csupán az olcsó munkaerő lenne a szempont, akkor erre olcsóbb helyszínt is találtak volna. Mivel nem írtad le, hogy konkrétan miről van szó, ezlrt nem tudok rá érdemben mit mondani.
  • DjDano
    #99
    Gratulálok kedves SG szereksztőség/moderátorok ez a fórum már a Wanek féle rasszista, antiszemita buta barmok gyűjtőhelye lett...
  • neoG
    #98
    Ukrajnába, nem Ukrajnában
  • neoG
    #97
    Rendkívül örülünk neki wanek, hogy munkaadó vagy, és leszarod, hogy csökken a multik profitja.Ezek szerint leszarod, hogy olcsóbb munkaerő után néznek, és itt bezárják a gyárakat.A helynek ahol dolgozom a szomszédságában augusztus utolsó
    hetében mentek az emberek dolgozni utoljára, mert áttelepítették a gyárat Ukrajnában az olcsóbb munkaerő vagyis a nagyobb profit miatt.köbö 1000 ember.
    szard le őket is.mást ugysem tudsz.mert akármilyen f@sza gyerek vagy meg munkaadó; Őket te sem tudod etetni
  • BlackRose
    #96
    Nagy államok csak egy és egyetlen egy okból léteznek, hogy hatalmukat kiterjesszék minnél nagyobb tömegekre. Az EU is azért jött létre, mert az nélkül pl. a németek nem gyakorolhattak semilyen hatalmat pl. Romániában, mot az EU-áltak elérhetik céljaik legalább egy részét. Pl. adóharmonizáció... mit gondolsz az miért létezik, hogy megakadályozza, hogy a túladózott emberek, cégek átköltözzenek a másik országba, mert ott is ugyanaz a helyzet, ugyanaz az adó. Persze elköltözhetsz az USA-ba vagy Kínába de az sokkal nehezebb dolog mint pl. Magyarországról - Szlovákiába. Ami pedig a megszervezett életet illeti, OK rendben nem vagyok én az ellen, de legyen az önkéntes alapon. Nem lopok, nem bántok senkit, nem gyílkolok, ezek a dolgok az egyetlen dolgok amelyeket az állam erkölcsi alapon tilthat vagy amely dolgok kerülésére kötelezhet, ehelyett mindenbe belevágja az orrát.
  • BlackRose
    #95
    Én sem vagyok államellenes, csak a korlátlan hatalommal élő állam ellen vagyok (sajnos ma mind ilyen), mert ez a korlátlan hatalom alapjában az erkölcsi alapokat nélküloző törvényekhez, jogszabályokhoz vezet, mint pl. a szabadalmi vagyis az IP (Intellectual Property) féle törvények, persze ez nem más mint (többség által megválasztott hatalmi körök zsarnoksága).
  • bvalek2
    #94
    Igazad van.

    Alapvetően nem vagyok államellenes, az ember társas lény, összefogva többet tudunk elérni, mint egyenként összeadva. Ha valakik egy adott területen élnek, netalán még kultúrális vagy származásbeli kapcsolat is van köztük, természetes hogy megszervezik az életüket.

    Itt nem is erről van szó, hanem az államformáról. Nekem úgy tűnik, hogy a indo-európai civilizáció csak akkor tud demokratikusan működni, ha kisméretű államok alkotják, a nagy europid országok mindig rabszolgatartó birodalmakká válnak egy idő után (Rómaiak, India, Oroszok, Amerika, EU). Jó esetben a "polgárok" ezt észre sem veszik. Ügyesen manipulálják az igényeiket, hogy a selejtes életmóddal beérjék. Magyarországon még a fajfenntartási ösztönről is le sikerült beszélni az embereket. Hülyeségekre és kábítószerekre (alkohol, nikotin) költik helyette azt a keveset, amit meghagynak náluk.
  • BlackRose
    #93
    #1 és mennyire igaz.
  • BlackRose
    #92
    A "sokminden mást" én "mindenre" váltanám. Az egész szabadalmi rendszer nem más mint állam (fegyver) által biztosított monopólium.
  • wanek
    #91
    Ezt a testi hiányos dani gyereknek kellett volna írnod.
    De egyébként nem csak a moszad van nekik.
  • wanek
    #90
    Semmi előleget nem adtak? Ezen csodálkozom. Így bele sem kellett volna fogni.
  • narumon
    #89
    Nem hitelből ment de a lényegen nem változtat. Ez egy megtörtént eset. Az amerikai cég ez miatt nem tudja a maximális profitot kihozni fejlesztéséből legközelebb meggondolja érdemes-e ilyenre pénzt költenie. Ha nem költ - > nem folyik be magyar cég számlájára pénz - > nem folyik be csödbe megy a cég - > csödbe megy a kutatók (köztük feleségem) mehetnek az utcára - > nincs aki adózzon v. elmehet mondjuk szenet lapátolni xdb diplomával a háta mögött, és x év mikrobiológia kutatómunkát kidob az ablakon - > az emberek fontos találmányokról maradnak le... és még sorolhatnám. Mindezt egy azaz 1db kínai cég miatt...
  • wanek
    #88
    Igazítsd meg a pajeszodat .
    A hangnemeden meg csiszolj kicsit, ha már az orrodon nem tudsz :)
  • wanek
    #87
    Abból pont nem derül ki, hogy a fejlesztés hitelből ment.
  • k0zi
    #86
    Látom nem érted mire reagáltam, kicsit gondok vannak a szövegértéseddel.
    janus391 (#75) megjegyezte, hogy a puskaport a kínaiaktól lopták az európaiak, erre én reagáltam viccesen, hogy annak már lejárt a szabadalmi védelme (#82) valamint leírtam, hogy sok ilyen szabadalmi védelem nélküli nyugati cucc van, amit a kínaiak is szabadon használhatnak, pl a linux. Erre te elkezdtél kioktató hangnemben a linuxról és hiányos tudásomról írkálni (alaptalanul, hiszen nem írtam hogy a kínaiak lopják a linuxot) (#83). Ezután én meg is írtam ezt neked, illetve megint leírtam hogy a puskapor receptjét nem lehet ellopni (#84) lévén nincs tulajdonosa az ötletnek. Erre jött egy a hozzászólásomhoz nem kapcsolódó kioktatás, hogy vannak olyan receptek amiket lehet lopni (#85). Igen, vannak. Sose mondtam, hogy nincsenek, nem tudom, hogy jön ez ide :)
  • bvalek2
    #85
    Vannak levédett receptek is, azoknak a "lopásáról" van szó. Nem állok neki papolni, már többen leírtuk a lényeges dolgokat. Fuss neki megint a hozzászólásoknak.
  • k0zi
    #84
    Ahogy puskapor receptet sem lehet lopni :)
    Nem mondtam, hogy a linuxot lehet lopni, hanem azt hogy a nyugati világ terméke mégis szabadon használható.