226
Sci-Fi / Cyber Punk MMORPG
  • erik123
    #146
    sziasztok lenne eggy kérdésem. ma beregisztráltam a játékba és leis tölöttem. de amikor megprobálok bejelentkezni akor azt irja hogy: invalid account or password. szoval nemjo a jelszo vagy a név. pedig jo minden és nemenged be ez miért lehet? mit kell tennem hogy jolegyen?
  • sokoo
    #145
    Chat-be írd be hogy /friend add "név". pl:
    /friend add Turul
  • Szatesz
    #144
    hogytudok embert felvenni friendbe? social ablaknál nincs ien opció , csak ki targetolom és jobb klikk add friend van?
  • lammaer
    #143
    Szóltam a klánban a tiszteknek (invite joguk van) hogy keressenek titeket.

    Esetleg ti is adjátok a friendek közé, és ha látjátok online őket, privizzetek.

    (parancssorba a /friend add név paranncsal bárkit be lehet rakni friend listába, még ha offline is)


    Őket keressétek:
    Hetvenegy Huszonkettes, Turul, Malacsult, Slishy, SoulHunterz, Szabberin, Szabi. (utóbbi kettő én vagyok)

    Esetleg a HELP csatin írjátok be magyarul hogy nincs e vki a HUNRAIDERS klánból éppen online... 1x 2x lehet beszólni magyarul, nem fog senki érte bántani :)
  • lammaer
    #142
    Beloggolok aztán ha online vagytok fel tudlak venni. Sajnos offline embereket nem lehet....


    bár ma én egész nap nem tudok belépni... :(
  • Szatesz
    #141
    Szevasztok , nemrég kezdtem lvl 8as vok , szivesen csatlakoznék egy magyar közösséghez "Hun Szatesz" a játékba a nevem
  • sokoo
    #140
    Barbar Alaniz néven regeltem, valaki beinvelne?
  • lammaer
    #139
    Ahogy írtam lejjebb, van egy kisebb klánocska ahol tologatjuk (olyan 8-10 fő gyűlt össze azóta amióta írtam hogy megalakultunk lejjebb, 10-es 20-as szintűek, ebből jelenleg 5 aktív).

    Én ebben a hónapban kevésbé vagyok aktív (befizettem egy hónap prémiumot a World Of Tanksba, így azt tolom ezerrel, még pár nap van), aztán majd megint jobban ráállok egy kicsit.
  • Jockey
    #138
    neha en benezek..:)
  • sokoo
    #137
    Játszik még ezzel valaki?
  • lammaer
    #136
    Hetvenegy Huszonkettes hiányolta a játékból a fákat... s valóban, alapvetően ugye vmi atomtámadás utáni környék... és mégis, néha érdekes területekre akadni:

  • lammaer
    #135
    Na, ezt mégegyszer:


    NPC árak
    Ebben a táblázatban vezetem a külöféle nyersanyagok NPC keresekdőknél meglévő vételi/eladási árát (a ráta egyébként 1:4), plusz az E oszlopban azt, hogy aukciós házban mennyiért sikerült gyorsan (1 napon belül) elsózni az adott termékeket.
    Az NPC árak 0 social skillel értendőek.

    Farmoló helyek
    Itt az általam ismert területek koordinátái, ahol bizonyos nyersanyagokat könnyű összeszedni.

    Végül készül egy Vehicle Craft táblázat is, ahol majd összefoglalom egyes járművek megépítéséhez mennyi nyersanyag kell, ezeket - ha vkinek kell - nyersanyagért cserébe le tudom gyártani (keresd Szabi/Szabberin karikat). Figyelem, pár napig eltart amíg elkészül a jármű, kb 20-30 óra folyamatos craftolással amíg minden megvan.

    A járművekről/lovakról Itt van infó, alul a transport linkkel lehet megnézni melyik-mit tud és mik a követelménye


    Akinek van további hasznos infója szívesen berakom a táblázatok közé.
  • lammaer
    #134
    Némi hasznos információt felraktam googledocs-ra, folyamatosan updatelem:

    NPC árak
    Ebben a táblázatban vezetem a külöféle nyersanyagok NPC keresekdőknél meglévő vételi/eladási árát (a ráta egyébként 1:4), plusz az E oszlopban azt, hogy aukciós házban mennyiért sikerült gyorsan (1 napon belül) elsózni az adott termékeket.
    Az NPC árak 0 social skillel értendőek.

    Farmoló helyek
    Pár olyan hely, ahol bizonyos nyersanyagok könnyen beszerezhetőek, hogyha kimondottan vmire hajtunk, igy könnyebben tudjuk hol találjuk.

    Ha bárkinek lenne hasznos infója, jöhet és hozzáadom a táblázathoz.

    (alul kiválasztható a Vehicle Craft táblázat is, itt fogom kiszámolni hogy a különböző járműveknek mi a nyersanyagigénye. Ha vki szeretne, nyersanyag áron legyártom majd neki. A járművek/lovak paramétereiről itt van infó, alul a transport linkkel lehet megnézni melyik-mit tud és mik a követelményei.).
  • lammaer
    #133
    Hajrá hajrá, ameddíg húzgálja a 8 gigányi cuccot addig javaslom játssz egy kicsit a karakterszerkesztővel, meg - ha még nem tetted meg - fusd át a #120-ban lévő szösszenetet, nehogy elrontsd a karaktered.

    A játékban a help csatornán nagyon sok újonccal találkozunk, akik elrontják a karakterüket mert minden tulajdonságot maximálni próbálnak, aztán ott vannak egy semmire se jó karival.

    Bár level 5-8 környékén azért már feltűnik hogy valami nem kóser, megkímélnélek ettől az élménytől :)
  • Redmaster
    #132
    Nagy valószínüséggel egy újjabb magyar játékossal bővül a paletta amint elkezdi letölteni Gamersfirst live.
  • lammaer
    #131
    Az eltelt pár napban a kereskedelembe másztunk bele, tanultunk néhány új dolgot a pénzszerzéssel kapcsolatban.

    -----------------

    Tippek pénzszerzésere

    Az NPC kereskedők alapesetben 25%-os áron vásárolnak meg tőlünk mindent.
    Minden kereskedőnek eladható bármi, függetlenül attól hogy ő mit árul.
    Ezért NPCnek csak a szemetet adjuk el (kaják, italok), minden mást próbáljunk az aukciós házban eladni, mivel akár 4x-es áron is továbbadhatunk rajta. Lásd lejjeb az aukciósház résznél.


    A social skill viszont csökkenti az NPCk árait és mi is kedvezőbben tudunk eladni nekik. Jelenlegi infók szerint, ha egy adott szinten maximáljuk a social skillünket (természetesen ehhez maximálnunk kell a charisma és perception tulajdonságainkat), akkor ha a mi szintünk azonos vagy nagyobb mint a NPC kereskedőé, akkor 50%-os árcsökkenést kapunk. Ha kisebb a szintünk, akkor úgy tűnik a social skillnek nincs hatása.

    Az NPC kereskedők szintjét a wikin megnézhetjük, a kezdőhelyen 5 felettiek, az egés sector 1-ben 5-15 közt vannak ahogy haladunk északra.



    ------

    Bár a játékban szinte majdnem minden beszerezhető az NPC ellenfelektől vagy bányászattal/gyűjtögetéssel esetleg legyártható más alapanyagokból, van 3 nyersanyag ami csak és kizárólag a kereskedőktöl szerezhető be:

    fasteners, alcohol, spice

    A leginkább fájdalmas a a fastener, ez ugyanis szinte minden fegyverhez, járműhöz, páncélhoz szükséges, méghozzá nem kis mennyiségben. Az ára sem kevés, 40 chips (fehér).

    --------

    Aukciósház:
    Minden városban van egy auctioneer NPC (kis kalapács jelzi) akinél indíthatunk aukciót. Ha van felesleges nyersanyagunk ami használható páncél/fegyver/jármű gyártásához akkor mindenképpen az aukciósházban adjunk túl rajta, mert 100%ig biztosan sokkal jobb áron el tudjuk adni mint az NPC kereskedőknek.

    Általában az aukciósházban elég horror árak vannak, nagyon oda kell figyelni, sok cucc gyakran drágábban van kirakva mint amennyiért például NPCnél meg lehet venni. Viszont érdekes módon, nyersanyagokat NPC áron vagy afelett simán el lehet adni. Pontos okra még nem jöttem rá, lehet a magas szintű játékosok olyan helyeken vannak ahol az NPCk nem árulnak ilyen termékeket.

    Példa:
    Scrap gears: NPC 28-ért adja, 7-ért venné meg tőlünk. Aukciós házban 10es csomagban 700-930 közt eddig mindíg sikerült eladnom, 1 napnál rövidebb idő alatt.

    Ha nem is ennyire húzós áron, de mindenképpen NPC eladási ár felett 100%os sikerrel ment el eddig:
    Questionable water (75/darab), scrap plastic (90/darab), salvaged copper (110/darab, weak healing accelerant (66/darab)

    Ételekkel még nem próbálkoztam, de mivel tele van a raktár és én úgyse főzőcskézek (nem éri meg, NPCktől annyi kaja esik, felesleges), adok egy sanszot neki, bár úgy gondolom ez nem fog úgy menni mint a fegyverekhez szükséges nyersanyagoknál, mivel kisebb a kereslet.
  • lammaer
    #130
    Igen, tegnap nekem is volt egy ilyen. Toro Power plantban farmoltam a bossokat, és egyszer csak dobott 1 AP-t.

    Helpen rá is kérdeztem hogy ez most mi volt, írták is hogy a rendszer nagynéha ad 1 APt (egyesek szerint akkor ha vki sokat harcol meg farmol, bár ez csak tipp volt).

    -----------

    Mobil craftolás:

    A szoftver amit keresel a CompanionApp névre hallgat. A linkelt oldal szerint Iphonera az Apple Storeból, Androidra a google android storeból Blackberryre meg a Blackberry App Worldről lehet megvenni, potom 10 dolcsiért.

    Nekem nincs ilyen trendi telefonom (elég mobilkerülő vagyok, a telefonom legtöbb esetben le is van merülve), de ha megveszed, írj a tapasztalatokról :)
  • e57
    #129
    Valaki tudja-e, hogy hogyan lehet beüzemelni a mobilról craftolást/AH-zást.
    Régebben volt ilyen, nem tudom most is élő lehetőség-e.
  • e57
    #128
    Szerintem néha véletlenszerűen is ad 1-1 AP-ét.
    Legalább is nekem néha minden különösebb ok nélkül kírja, hogy kaptam 1 AP-ét.
  • lammaer
    #127
    Tegnap este kipróbáltam az open world PvP-t (igaz akaratlanu, de utána úgy belemelegedtem egy sráccal, hogy tolduk hajnali 3-ig) a New Gallows-i conflict townban, és még új barátom is lett :D

    Meglepően izgalmas a magányos vándorló/gyűjtögetős életvitel után egy másik humán levadászása a lövészárkokkal, roncsokkal, lerombolt házakkal teletűzdelt terepen.
    Igazából csak kukázni akartam azon a területen, amikor egy ellenséges factionból való sunyi sniper (most CHOTA vagyok, asszm egy Enforcer srác volt) kilőtte a lovamat, majd engem kezdett lövöldözni.

    Bár előnye volt (mivel ő sniper én meg közelharci karater voltam), talán a szerencse, talán a szintkülönbség (nemtom hanyas volt) sikerült lerohannom és felpfoznom (két harci kalapáccsal a kézben).

    Innentől kezdve elkezdtük egymást kergetni, miközben megpróbáltuk a faction küldetéseket teljesíteni (hogy az 1 órás időlimit lejártakor a mi factionunk kezébe kerüljön a város), közben mindkét faction részéről megjelentek új emberek, úgyhogy a végén egy egész jó kis PVP konfliktus kerekedett ki belőle.

    Bár a végén a várost másik faction nyerte meg, nem volt gyümölcstelen a meccs:

    - Faction pontjaim megnőttek hogy sikerült egy nagyon kellemes CHOTA páncélt szereznem.
    - a PVP gyilkolászásból összejött némi Blood reward, aminek felhasználásával ingyen hozzájutottam további jó kis páncél kiegészitőkhöz.
    - kedvet kaptam hogy menjek legközelebb is, immár felkészülve (jó sok lógyógyító cuccal, mert álandóan a lovat lövik a sniperek), ráadásul talán a többiek is jönnek
    - kiderült hogy elméletben bár a sniperek jobbak open world PvP-ben mint a közelharci karakterek, a valóságban nagyon jól pofán lehet verni a sunnyogós karaktereket. Szóval bár a melee karaktert elsősorban vándorlásra és NPCk elleni harcra terveztem, jó lesz az PvPben is.
    - marha jó kergetőzni wastelandon (nem aréna jellegű műharc)


    ui: a faction/conflict town PVP sector 2-es terület, szóval level 18+ ajánlott (15-től érdemes egyáltalán belépni S2be), én most éppen 22-es voltam (sajnos a többi résztvevőt nem tudom mennyi volt, de jól biruk az adok-kapokot). Mivel Open world PvP, természetesen bármilyen szint előfordulhat.
  • lammaer
    #126
    Érdekes, legutóbb nekem is valahol level 20-21 környékén fogyott ki a szufla (bár két karit indítottam, a másik 15nél volt).

    Igaz akkor előfizetés is kellett, lehet ez is közrejátszott, mert amikor fizetek vmiért akkor nagyon intenzíven tolom cserébe hamar kiégek (minden nap amikor nem játszok egy fizetős játékkal olyan érzés mintha kukába dobnám a pénzt) :)

    De ahogy olvasom afórumokat, nagyon sokan adják fel level 20 körül. Lehet mert megunják a single player módot.
  • Torzonborz
    #125
    Én is olvasgatom bár már nem játszom vele. Vhogy lvl 20 után belefásultam az egészbe. Pedig nem rossz a cucc csak vhogy...nem éreztem az igazi poszt apokaliptikus érzést. :(
  • lammaer
    #124
    Az a "probléma" vele, az elején nehéz bandázni, mivel a távolságok nagyok és igazából nincs is szükség csapattársakra hogy segítsenek, mivel minden küldetés megoldható egyedül is. Azelső küldetés ahol kellett segítség valahol a 10-15. szint környékén Old Kingman-nál a börtönben kellett.

    A kettes szektorban, főleg a szabatéri PVPnél viszont már jó ha van egy-két csapattárs miközben fosztogatjuk a conflict townokat :)
    De ota minimum kell a 20. szint, meg ott már azembert nem vágja földhöz a benzin meg a fast travel költsége.
    De még én is csak kóstolgatom azt a részt.

    Lehet kevesen tudják hogy F2P lett (ráadásul a free-ség itt semmilyen lényegi limitácót nem jelent).

    Esetleg ha tud vki más fórumokat ahol van szó FEről, lehet hirdetni.
  • foxxi
    #123
    Én időnként játszom is vele. Csak eddig nem bndáztam, és inkább visszamentem tündeországba De a közeljövőben adok neki még esélyt
  • lammaer
    #122
    Ezek szerint van még aki olvassa a topikot :)

    Tervezek weboldalt fellőni meg megszerezni a házigazdai jogokat ide hogy kitehessek FAQ linkeket meg egyebeket. Kicsit most rákattantam a játékra, meglátjuk meddig tart.


    És már 5-en vagyunk a csapatban, kezd nagycsalád jelleget ölteni.
  • foxxi
    #121
    SZép összefoglaló és nagyon hasznos!

    Grat
  • lammaer
    #120
    Mivel a klánban felmerül a téma, pár szó a

    Karakterfejlesztésről:

    (előszó: lehet a számok nem teljesen pontosak és néhány adat változhat is, mivel állandóan patchelgetik a játékot és éppen nem ülök gép előtt. A koncepció a lényeg :) )


    (angolul értőknek, kicsit elavult de a lényeg benne van: http://www.globaltechatlas.info/2009/08/character-planning-guide.html)

    Nagyon fontos, hogy a játékban célirányosan és egyes területekre fókuszálva kell karakterünket fejleszteni. Bár nagy lehet a kísértés hogy például minden alaptulajdonságot maximáljunk, egyszerűen nincs annyi AP (karakterfejlesztési pont) hogy ezt megtehessük és a végén nem jut pont a skillekre, mutációkra (ezek a varázslatok megfelelői) vagy egyszerűen nem tudjuk kimaxolni a fontos tulajdonságokat.

    Körülbelül úgy néz ki, hogy egy mindenhez értő karakter (puskás/pisztolyos/kardos/crafter/kereskedő) semmiben sem lesz igazán jó, ezért rögtön az elején döntsük el milyen karaktert szeretnénk és célirányosan fejlesszük.

    AP: minden szinten 30 APt kapunk, plusz egyes küldetések adnak további 1-2 bónusz AP-t.
    Egy alaptulajdonság fejlesztése 5AP, egy skillé 1AP.

    Alaptulajdonság: az alaptulajdonságok határozzák meg, hogy a hozzájuk kapcsolódó skilleknek mi a maximuma (azaz a skilleket APvel maximum eddig tudjuk növelni az adott szinten). A karaktertulajdonság ablakon az skillekre és tiulajdonságokra rávve az egeret pontosan láthatjuk hogy mi az összefüggés, melyik skillhez melyik tulajdonság tartozik és viszont.

    Példa1: a rifle skill maximumát a Dexterity (50%) és Perception (50%) határozza meg. Ebből következően ha valaki puskát akar használni (és jól használni) akkor ahhoz hogy minden szinten maximálni tudja a rifle skillt, először maximálni kell a Dexterity-t és a Perceptiont (ezzel megnöveljük a rifle max értékét), majd APból fel kell növelni a rifle skillt ameddig lehet.

    Példa2: a páncélviselés (Armor use) skill maximumát a Coordination (25%) és az Endurance (75%) határozza meg. Ergó ha valaki jó páncélzatot akar, ezeket az
    alaptulajdonságokat kell növelnie.

    Példa3: aki tárgyakat akar készíteni (márpedig mindenki akar) annak elsősorban intelligenciát kell maxolni, valamint mivel a perception is beleszól (igaz kisebb mértékben) az sem árt.

    ---
    Matematika:

    55 szint van, tehát alapesetben 55*30=1650 APnk lesz a végén, plusz elvben még küldetésekből szerezhetünk maximum 310-et (de ez elméleti maximum, nem lehet minden küldetést megcsinálni)

    Egy tulajdonság kimaxolása: 165AP
    Egy skill kimaxolása (ha mindkét befolyásoló tulajdonság maxos): 163 AP
    Tehát pl a rifle skill maximumához 165+165+163=493AP kell.

    Érdemes ezen az oldalon kicsit eljátszogatni hogy mik az összefügggések a skillek/tulajdonságok közt. http://fallenearthplanner.info
    ----

    Miért növeljem a rifle skillt, ha anélkül is tudok használni egy puskát?

    Fontos: minden tárgynál (fegyver/páncél) van egy szint követelmény és egy skill követelmény (ezt láthatjuk is ha ráállunk az adott pskára vagy megkeressük a wikin - Requirement és Attack Skill). A szintkövetelmény elérése kötelező, a skillé viszint nem.
    Például: az első távcsöves puska a Scoped magnum Rimfire Rifle. Szintkövetelménye 10, a skillkövetelménye viszont 60 Rifle.

    10es szinttől kezdve bárki használhatja, akár 1-es Rifle skillel is, ekkor viszot teljesen használhatatlan lesz (nincsenek criticalok, alacsony sebzés), azaz gyakorlatilag semmit sem ér vele vagy akár jobban jár például egy sima, kis skilligényű légpuskával.

    Ezért fontos, hogy csak olyan tárgyakat használjunk, ahol a skillkövetelményt elértük vagy nagyön közel vagyunk hozzá.

    ----
    Mi van ha utólag rájövök hogy rossz helyre tettem APt?

    A mutagenics merchantoknál vásárolhatóak Recombinant Injector nevű tárgyak, amelyek használatával 5AP-t vehetünk le bármelyik tulajdonságból, képességből vagy mutációból és újból szabadon felhasználhatjuk azt.

    A weak recombinant injector (1-10 szintű karaktereknél használható) Sector 1-ben, Pass Chris, Embry Crossroads, Trailer Park& Trumbull területeken vásárolható.

    Lehet venni igazi pénzért Respec Injectort is, ezzel az összes APt vissza lehet szerezni, bár nem túl olcsó (1600 G1 credit, 20 dollár).

    ----
    Végül néhány példa karakter típusokra:

    (csak irányelv, leginkább az összefüggésekre érdemes figyelni: pl mutációkból azokat választani, amelyek olyan alaptulajdonsághoz kapcsolódnak amit már kimaxoltunk mondjuk a fegyver miatt. PL a rifle karinál maxos a Dex és Per, a Sonic mutáció meg 75%-ban Dex alapú, tehát AP kimélő megoldás).

    A. Közelharcos crafter
    Max INT+PER+STR+COO+END (jó sok AP)
    Max Dodge, Melee, and 164 Armor
    Empathic mutáció gyógyitásokhoz
    és még marad némi AP egy második mutációtípusra

    B. Puskás v pisztolyos crafter
    Max INT+PER+DEX
    75ös END+COO
    Max Pistol VAGY Rifle
    150es Armor use
    154es Dodge
    Nano és Thermal mutációk

    C. Szimpla CHOTA közelharcos
    Max Str+Coo+End
    Max Melee+Athletics
    164 Armor Use
    152 Dodge
    Empathic/Patho/Primal mutációk
  • lammaer
    #119
    Ja hozzáteszem: ha van még élő magyar klán, akkor egyesüljünk, mert nem célom hogy kis kommandóként éljünk, több ember együtt nyilván jobb.
  • lammaer
    #118
    Ugyan sokan nem olvassák a topikot, de azért megpróbálom :)

    Elkezdtünk egy új klánt, HunRaiders néven, ha más nem csak azért is, hogy legyen clan fül a bankban hogy több tárgyat tudjuk pakolászni.

    Persze az igazi cél egy kis dumálós/egymást segítős csapat.

    Akit érdekel keresse Szabberin/Szabi/Turul főnökök valamelyikét.
  • lammaer
    #117
    Hátha vkit érdekel....

    Az alienware oldalon lehet szerezni ingyen kódot ami egy xenofire gun-t ad, csak egy free accountot kell csinálni hozzá.

    részletek itt

    A leírás szerint olyan távcsöves puska, ami velünk együtt fejlődik, 10 szintenként lehet upgradelni.
  • Kisponyi
    #116
    Jólenne tudni, hogy a most játszó magyarokból akik aktívak kijönne-e egy új klán. Mégiscsak jobb együtt nyomulni.
  • lammaer
    #115
    Fene, én már vártam hogy F2P legyen... régebben toltam fizetősön is 1-2 hónapot, aztán félretettem. Aztán jött hogy F2P lesz, mondom kivárom, szépen bombázgattak a levelekkel de úgy tűnik elfelejtették küldeni hogy mostmár az is :)
  • Torzonborz
    #114
    klán van csak mindenki inaktív. sajna későn jött nekünk ez a f2p. :(
  • Ágyúgolyó85
    #113
    Bogar - lvl 8
    Én magyarral még nem találkoztam és klánról se tudok
  • Kisponyi
    #112
    Valóban jó játék, de ha már így beindult topic, jólenne, ha az aki játszik vele nevét is közölné, hogy megtalálhassuk egymást ingame.

    Clayton Fisher - lvl 14
  • Ágyúgolyó85
    #111
    Ajánlom mindenkinek a játékot, fantasztikusan jó és összetett kraftolási rendszerrel rendelkezik! Én csak a gyűjtögetéssel és a kraftolgatással elvagyok, annyira szórakoztató, főleg egy fegyvernek a megépítése:)
  • hNeo
    #110
    keress meg új vagyok, nevem Nelkha
    együtt jobb
  • Golam
    #109
    Sziasztok, aki mar rég ota tolja legyszi segitsen, elertem a gyujtogetesben a 44 es szintet hogy lehet tovabjutni? Jah es en priviznek is jatekba ha tudnam hogy kell :)
  • Torzonborz
    #108
    nincs magyar leírás-> gúgli/FE wiki vagy ez ha megy :http://www.globaltechatlas.info/
  • hNeo
    #107
    nem. de ez nem válasz a kérdésemre :))