24
  • duke
    #24
    "És 1/100 másodperc az neked hol lesz nem homályos? Főleg, ha egy focimeccsről beszélünk, ahol rohangál mindenki."

    Nem mondtam hogy 0.01 s zaridot hasznaljunk en 100 frame/s beszeltem.
    A 0.01 s zarido az tul nagy lenne.Gondolom 0.0001-0.00001 s kene hasznalni legalabb,hogy szep allokepeket kapjunk.
  • duke
    #23
    Na jo,gondolom te 1/100 1/1000 formatumban ertetted a zaridot,en meg valoban idore gondoltam 0.01 s 0.001 s. Igy ertetem a minel kisebb zaridot.
  • duke
    #22
    ". Alacsonyabb záridőnél mosódik el a kép, ott nehezebb szebb lassítást elvégezni. HD filmezésben jártas vagyok. Kérdezz bátran."

    Hat ha meg zarido miben letevel sem vagy tisztaban akkor egy kisse erositeni kene azt a jartasagot.
  • Dömsödi
    #21
    Ja igen: Egy 8cm-es Blue Ray lemeznek mennyi a kapacitása? 4-6 Gigabyte? És mennyi az ára? mekkora helyet foglal el. Karcolodik.
  • Dömsödi
    #20
    Nem ér egy kalap kakit se...
    Már a DVD iros is gáz. Miért? Nagy az energiafelhasználása,fokozottan érzékeny a rázkodásra. Ráadásul a lemez pörgésének a zaja is (biztos)belehallatszik a felvételbe. Az iró miatt nehéz.
    Kiváncsi vagyok az aksia mennyit birhat???
    Sokkal többet érnek az SD kártyára irós kamerák. Egyre olcsóbbak az SD memcsik. Sokat bir az akkumláturok, és annyival olcsóbbak a Blu ray nél, hogy az árkülönbözetből veszel néhány 4-8 Gigabyteos mem kártyát. Egy nyaralásra bőven elég. Ráadásul ha szükséges egy laptopon egyből kiirhatod DVD-re, ami OLCSÓ.
  • cloud.strife
    #19
    Berakod egy Blu-ray lejátszóba.
  • aDannyBoy
    #18
    miért a 8 centis lemez szerinted nem fér bele egy 12 centis tálcába?
  • mikloss
    #17
    Átmásolom a winyójára és onnan meg felteszem a gépre. Ennyi. Ha már ilyen vidkamerát vennék nem sajnálnám a drágább beépített winchesterest megvenni.
  • Godefroy
    #16
    És mit kezdesz a 8 cm es Blue Ray lemezzel amit kiirsz?

    Ugyanis csak 8 cm es lemez fér bele :)
  • smv
    #15
    És 1/100 másodperc az neked hol lesz nem homályos? Főleg, ha egy focimeccsről beszélünk, ahol rohangál mindenki.
  • cloud.strife
    #14
    Amúgy maga a kamera teccik!!! :) Igaz consumer kategória, de tecik! :))
  • cloud.strife
    #13
    Huhh Duke spanyolviasz feelingem van!!! :))))

    Badarságokat írsz, a HD kamera minden állóképe kifogástalan, de magasabb záridőnél. Alacsonyabb záridőnél mosódik el a kép, ott nehezebb szebb lassítást elvégezni. HD filmezésben jártas vagyok. Kérdezz bátran.
  • duke
    #12
    Dehogynem.A tobb kepkockahoz szuksegszeruen kisebb zarido kell,a kisebb zarido pedig kisebb bemozdulast eredmenyez.Persze alacsony frame szamnal is lehet kis zaridot hasznalni,de akkor meg a mozgo kep fog benan kinezni.Darabos lesz mert hianyzik a mozgas informacio a kepekrol(motionblur).A jatekokban is ezert van szukseg minimum 60-100 framre/s mert ott tokeletes allokepek vannak,motionblur nelkul.Szoval ha kicsi a zarido akkor muszaly novelni a frame szamot,ahhoz hogy a kep folyamatosnak tunjon.
  • Yv@n
    #11
    Már nem azért, de nagyobb frame rate-től nem lesznek kevésbé homályos képkockáid, max tobb homályos képkockád.
  • duke
    #10
    "HD-t tudó tévén nézve érdekes lehet a felbontás, szvsz."
    Persze biztos szebben mutat egy hd felvetel,de annal inkabb,kene a nagyobb frame szam.Mert mit erunk a nagyobb felbontassal,ha kepkockak kulon kulon homalyosak es a reszleteket nem igazan lehet kivenni mar a kozepesen gyors mozgasoknal sem.

    Es ugy altalaban a tv-ben is tok jo lenne mondjuk egy futbal merkozes,jeleneteit,ugy visszanezni,hogy lassitasnal tenyleg latni lehesen hogy mi tortent,ne pedig csak homalyos allokepek sorozatat nezni.
  • Cat #9
    és Japánban szerintem már nem lehet olyan tévét venni, ami nem HD.
  • BiG G
    #8
    HD-t tudó tévén nézve érdekes lehet a felbontás, szvsz.
  • duke
    #7
    "akár 1 órányi felvételt rögzíthetnek a legnagyobb 1920 x 1080-as felbontásban, illetve körülbelül kétszer ennyit 1440 x 1080 felbontás mellett."

    Ez nem tul erdekes,a mostani kamerak boven eleg jo minosegu felvetelt csinalnak.Sokkal erdekesebb volna ha mondjuk a kepkocka szam novelesere volna lehetoseg.Peldulne lehet 100 frame/s -os felvetelt rogziteni.
  • Akuma
    #6
    De kafa lenne egy ilyen nekem! 2MPixeles videó, jó látni, hogy fejlődik a technika...
  • Lateralus
    #5
    Japánban elvileg már kapható.
    190 000 yen a HDD-s és 160 000 yen a sima BD diszkes változat. Az olyan 300 és 250ezer Ft.
  • craesh
    #4
    aaaaaaaaaaaaaa de durvák ezek a japók.

    usaba még 10 évet gondolkoztak volna rajta hogy huha megéri ez nekünk költségvetési szempontból, hogy meglesz-e a +1000% -os haszon mert ha nem, akkor várnak még 60 évet vele.
  • kIsZuP
    #3
    Igen, de szerinted hányszor lesz drágább egy (egyébként is csillagászati összegekbe kerülő) Blu-Ray írónál ?!
  • mikloss
    #2
    Ez nagyon király! Ráadásul ha felmásolsz a gépről videót a winyójára simán ki tudja írni Blu-Ray lemezre magyarul kapsz egy írót :) Kíváncsi vagyok mennyibe fog fájni de biztos benne lesz egy 2000$-ba.
  • OliApa
    #1
    Na, ez már kafa! Még néhány GB flashmemória bele, aztán tök jó lesz!