76
  • tamasnor
    #76
    Itt is elég jól körül van járva a téma:

    Plazma vagy LCD
  • raingun
    #75
    Én azt nem értem hogy miért pont 1366 x 768 pixeles TFT tévék vannak.
    Valaki írja már le, de ne tippeket mert azok nekem is vannak.
  • John1987
    #74
    Egyetértek!
  • debut12
    #73
    De azért arról se feledkezzünk meg, hogy egy CRT monitornak még mindig szebb képe van, mint egy hulladék TN+Film paneles TFT-nek. Már csak abból kiindúlva, hogy a TN panel nem képes 24bit színmélység megjelenítésére. 3 szomszédos pixel színeinek variálásából kapunk egy 4. színt. Marha vicces.
    Egy PVA, vagy S-IPS paneles TFT-t viszont bevállalnék, mert arra már tényleg azt lehet mondani, hogy szép.
  • cloud.strife
    #72
    Erről beszélek én is! :)
  • cloud.strife
    #71
    Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb FullHD tv ugye a felső kategóriában van (még) és azokban a képjavító elektronikák is fejlettebbek, amik igencsak nagy hatással vannak a sima Sd adásra, term pozitív értelemben.
  • cloud.strife
    #70
    Drága barátom, én nem ezt mondtam volna??? :)
  • cloud.strife
    #69
    :)

    A Sony P szériájában benne van, okoskodj csak, de lehetőleg előbb érts is a dologhoz..... :)
  • cloud.strife
    #68
    1. Sony-nál Smart funkció, Philipsnél Panorama.
    2. ezekszerint még mindíg nem láttál normális jellel, normális LCD-t... :) (UPC Direct pl. teljesen korrekt képet ad mostanság.
  • mikloss
    #67
    Durva, hogy nem ismered a nagybetűt a pontot meg a vesszőt. Eléggé összefolyik az egész hozzászólásod és így nem lehet megérteni.
  • nagymeszi
    #66
    freddirty válsza az irt témádra:
    valamenyit javíthat a képen föként ha az adot anyag jobb de a jelenlegi adások amit szolgáltatnak azok nem mondható jonnak. komponnensen is kibaszot joh kép tud átmenni a tvre tom én azt elég sokat tapasztaltam már a munkahelyemen de HDMI az azért valamicskével jobb de a komponnens az viszont megbizhatobb nem esnek szét a jelek ha pl 20 db tvt rákapcsolunk egy HDMI csatlakozásnál már joval problémásabb ezt megoldani. de othoni felhasználásnál jobb a HDMI csati a most jelenleg forgalmazot beltérik 10-50e ft ig jelenleg komponnensen küldik ki a jelet max s az adot jel amit pl Digi tv szolgáltat sokat nem változtat dolgon egy HD beltéri most 80-120 e ft ba kerül kiváncsi lennék a közönséges vásárló még a 200 e ft is alig meri kiadni a tvre a pénz akor még egy 100 e ft érö beltérire mit szolna:D az adások egy digitális szolgáltatonál dvd nél nem jobb egy ilyen lcd tvn valamenyit javit sokat nem.
  • Sir Quno Jedi
    #65
    Panoráma módban még ez sem igaz, mert ott középen jók az arányok és így mónikasegge is normálocsmánynagy méretű marad, mivel általában középtájon van akit éppen mutatni akar a kamera.
  • Sir Quno Jedi
    #64
    Izé, ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy az, hogy a magyarok a kinti 16:9-es filmeket (pl. Csigakapu, Enterprise, Dr. House, vagy bármi manapság) levágják 4:3-ra a barmok és azt tovább 16:9-esítve tényleg borzasztó eredményt kapunk (nem szólva a felbontáscsökkenésről és inromációveszteségről), na szóval az megintcsak az LCD-k hibája?!?!?!

    Másrészt túl van ez lihegve. Én pl. szaros földi antennáról (kibasztam a tetőre) fogom a TV adást és még az is elmegy bőven, ha valamit mégis nézni akarok. EGYSZÓVAL TV nézésre is alkalmasak szerintem bőven.
  • runner78
    #63
    Azt irtam, hogy a TV adások szemcsések, de nézhetőek. Valóban gáz a 4:3 képarány, de erre irtam, hogy szélesnagyitással, ahol volt az adásban kis szélessáv, már nem annyira rossz a képarány. De én általában, miután lement adásban, letöltöm a szinkronos filmet 16:9 képarányban divx-ben, és ugy tök jól lehet már nézni a sorozatokat. Amugy engem néha a 4:3 adás széthúzva 16:9-re sem zavar annyira.
    Ahogy kolléga mondta: "Monikának (Mónika show), nem ekkora (mutat egy méretet), hanem ekkora (mutat még szélesebbet) feneke van.
  • Cat #62
    Sir Quno Jedi: "Őszintén szólva "az adás rossz, ezért szar az LCD" elven pedig röhögnöm kell."

    Ezután felhozod, hogy HD anyaggal, és PC/konzol betolásával tök jó a minőség :D Ezt nem vitatta itt senki, azt viszont igen, hogy TÉVÉNÉZÉSRE használhatók lennének ezek az LCD tévék.

    Lásd itt allant runner78-at:
    "szörnyű, kilog House feje a képböl, meg ilyenek" és aztán kijelenti, hogy "Szóval nem vészes a TV adás a TV-n." :D De azért inkább letölti internetről ugyanazt, rárakott magyar szinkronnal, vagy pedig játékra használja.

    Szóval jók ezek a laposképernyős technológiák, csak Magyarországon pont amire kitalálták, arra nem alkalmasak.
  • Inquisitor
    #61
    "Egyszerűen pc irányból ez nem standard felbontás, és ugye még a szabványos wide is néha szopó gámákban."

    Ez ki van csukva, egy ezer éves GF2MX-el tökéletesen megy 1366-os panel 1360x768-ban. Ott szertintem vagy olyan csatlakozón használják, ami csak a fix HD felbontásokat támogatja, vagy a készülék nem támogat PC-s csatlakozást (múltkor találkoztam ilyennel említett topikban), én az elsőre tippelek. Ha másként nem, de analóg D-Sub csatiról vagy komponens HDTV csatival csak mennie kéne ...
  • SZVSZ
    #60
    Szoval ha vennek otthonra egy Plazma TV-t es azt szamitogep hasznaltra is hasznlnam akkor mien csatlakozokat kene keressek a Tv hatuljan? ( ha FullHD-t vennek azaz 1080p-t akkor elkene hozza egy Randeon 2900XT es amin van HDMI vagy micsoda...es ha mezei 720-ast vennek akkor eleg lenne egy 7600as Geforce DVi kimenettel? hogyisvanez?)
  • runner78
    #59
    Én olyan 3 hónapja vettem 32"-os LCD TV-t. Samsung LE-32S81 tipusut. Paráztam én is, hogy milyen lesz, de nagyon jó! A TV adások persze szemcsések, mikor régen nem volt jó az antenna. De ez ügye a szar magyarországi müsorszórás tehet. Amugy pl. RTL klub-on megy a vészhelyzet és van egy kicsi szélesvászon...TV-n > Szélesnagyitás funkció és azt levágja, és nem annyira nyultak az emberkék. Discovery-n (sok béna adó közt, talán ez a legnézhetöbb) minden adás általában kis-szélesvásznú. A sorozatokat hazánkban 4:+-ban adják, BORZALMAS. De erre van a net, lemegy adásban, pár óra múlva már neten lesz az amerikai képre (16:9) tett szinkron, és még 12-es karika sincs, és tök jó a TV-n. Pl. Dr. House a TV2-ön 4:3-ba megy, és sok ráközelitett kép van a sorozatban, az szörnyű, kilog House feje a képböl, meg ilyenek, nem is beszélve arról, hogy DVD-n is 4:3ban jelenik meg. Na mindegy. Szóval nem vészes a TV adás a TV-n. Amugy meg ugyis mindent már számitógéprö nézek, meg játszok és erre van az 1360x768 felbontás. Eddig szinte minden játékban is be tudtam állitani ezt a felbontást. Söt aki akar az már sok HD filmet is le tud szedni, vagy akár amerikai sorozatokat HD-ben...
  • Sir Quno Jedi
    #58
    Nos tájékozódni kell, olvasgatni kell, kérdezősködni kell, próbálgatni kell. Sok gyártó direkt nem teszi lehetővé a tévéi monitorként való maradéktalan felhasználását, mert nem szeretne magának konkurenciát az óriás monitorjai ellenében. De számos kivétel is van 1:1 pixelmappinggal, SŐT valós DVI bemenettel (nem DVI-HDMI) és teljeskörű PC supporttal.

    Azért még mindig drága dolgok ezek ahhoz, hogy az ember csak úgy belevágjon vakon.
  • Sir Quno Jedi
    #57
    Nos én már a harmadik LCD TV-met nyűvöm (meg a sokadik TFT moncsimat, most is rohad otthon pár) és általában azt mondhatom, hogy csak az állítja, hogy a CRT az igazi, aki nem kóstolt bele alaposabban az LCD-k (esetleg plazmák) varázslatos világába, esetleg dilettáns, vak, vagy megvezették.

    Őszintén szólva "az adás rossz, ezért szar az LCD" elven pedig röhögnöm kell. Ez az őssötétség netovábbja. Bizonyára a vezető szórakoztató elektronika gyártók HIBÁJA az is, hogy a balkánon lakunk.

    Bizton állíthatom, nem találkoztam még olyan emberrel (nem is szeretnék), akinek ha odahaza betoltam valami HD anyagot, PC/konzol gammát, vagy csak sima DVD-t 37"-es LCD-n (esetleg 3m*2.5m vásznon projektorral), megfelelően brutál hifivel, az utána úgy állt fel, hogy HŰEZDESZAR! Valahogy mindig máshogy történt...

    LOL!
  • freddirty
    #56
    Jah még valami:
    "még mindig csak analóg adást fog elérni kicsit feljavítva mert csak scarton vezetik ki a jelet"
    Analóg broadcast és analóg jelátvitel között hatalmas a különbség! Pl. a PC VGA csatlakozója is analóg, oszt mégis szép lehet a kép. A digitális jelátvitel a digitális/analóg/digitális jelátalakítás során létrejövő problémákat hidalja át. Egy jó minőségű VGA kimenet képét nehezen lehet megülönböztetni a DVI kimenet képétől!
    Tehát nehogy azt hidd hogy egy digitális eszköz SCART(RGB)/kompozit kimenetén nem lehet szép a kép! Lásd xbox360, digi műholdvevők stb...
  • freddirty
    #55
    A DVB-T tunert egyáltalán nem tartom fontos dolognak. Egyrészt mert egyenlőre az adás minősége ugyanolyan vacak mint az analóg adás minősége. Egyetlen előnye a DVB-T-nek, hogy nincs zaj a képen /ámde lehetnek MPEG tömörítésből származó problémák a képen./
    Másrészt nem tudni biztosan hogy MPEG4-ben vagy MPEG2-ben fogják majd sugározni az éles nem kísérleti adást. Esetleg MPEG2-ben kezdik és átállnak MPEG4-re. Mivel a jelenlegi vevők MPEG4-et nem tudnak, ezért egy esetleges váltás után a régi külső/belső digi tunerek mehetnek a levesbe...
    Egyszer majd biztos lesz DVB-T adás 720p csatornákkal de az már biztosan MPEG4 tömörítéssel, mivel kevés a sávszélesség amit M.o. elnyert...
  • Yv@n
    #54
    Haver vett nemrég egy lcd tv-t, de itt is gyártó válogatja a használhatóságot. Nála speciel nem lehet belőni rendesen a kívánt felbontást, Tv típusára nem emlékszem, de a vga az épp nvidia. Egyszerűen pc irányból ez nem standard felbontás, és ugye még a szabványos wide is néha szopó gámákban.
  • Inquisitor
    #53
    Érdekes senki sem írta, és eleinte én se gondoltam bele, de rengetegen használják PC monitorként IS az ilyen tévéket. Az 1366-os panelt én se értem, biztos valami gyártási oka van ...
  • nagymeszi
    #52
    hát anyit hozzáfüzve hogy sokan elfelejtik hogy digitális tuner nincs is beépítve az idehaza forgalmazot tvk 90% kában szal ha megveszi az ember a tv-t akor vehet hozzá boxot amivel még mindig csak analóg adást fog elérni kicsit feljavítva mert csak scarton vezetik ki a jelet ritka még az is hogy HDMI n vezesék ki. illetve a legdrágáb se mindig a legjobb én mint eladó s mint tapasztalt vásárló a Sharp Aquos Ad5 ös mondeljét találtam ugy hogy 82cm tv jért 200 e ft ot megér fehér az joh rajta bár a wd modelnak jobb de 240 e ft szar hangás s gyenge HD jel esetén nem érzékeli a jelet igy maradtam a Ad5 modelnél ár s tudás mértékében jobb s Samsung R es szériát lenyomja az LG sárgás világítás véget nem joh Sony magas kategoriában joh alacsonyabb kategoriánál S, P, és az U modeloknál elég eröteljesen rosz analóg digítális adásnál is s nem szinhű a képe Toshiba nem rosz bár DVB-t tuner nincs beépítve még hiányolom de képre fehér fekete egyensúlya joh Philipsek nem roszak csak nem igazán a legjobb tudást adják. Olcsobbaknál meg a Videoton lehet felmutatni mint jobb minöséget s képet produkálo gépezetett. (helyesírás hibákért sory:)) nah szal jot akar venni az ember Toshiba vagy Sharp közép készülékei, olcsot Videoton, felsöbb kategoria 1 helyezetje Sony D 100Hz model 2 helyezet Sharp Rd2 100Hz model 3 Panasonic LX 700 modelje (hiányzik belöle a DVB-T)
  • lcee
    #51
    a második oldalon ami van a scofieldes meg a csatlakozós
    sajnos nem az ami az első oldalon:)
  • Apicius
    #50
    A számból vetted ki a szót. Otthon egy SONY 40W2000 figyel egy PS3 társaságában és nem semmi például egy Super Stardust HD vagy Gran Turismo HD demo 1920x1080-ban. Ha TV adást nézek akkor maximum a híradó jön szóba, mert a többi (főleg a honi adókról beszélek) műsortól csak hányingere lesz. Szóval a tv játékra és filmnézésre lett véve. Persze ha nemsokára beindul a digitális adások elterjedése és a sugárzott műsorok színvonala is emelkedik még lehet, hogy visszaszokom tévézni. Szerencsére ebben a tvben már gyárilag benne van a digitális dekóder, amit sok vásárló figyelembe sem vesz amikor új tv-t vásárol.
  • Yv@n
    #49
    A felsőn vagy az alsón? :)
  • lcee
    #48
    ilyen tv-m van mint a képen:)
  • [NST]Cifu
    #47
    Pedig van már 1080p-s tévé, de MINEK? kis tulzással egy kézen meg lehet számolni az ilyen formátumban megjelent filmeket.

    Ha csak TV-t néz az illető rajta, esetleg DVD-t, akkor tényleg felesleges. De lassan terjednek a PS3 konzolok, a Blu-ray lejátszók, ahol az 1080p már használható.

    Ha pedig valaki monitornak akarja haszálni a TV-jét, akkor a FullHD bizony nagyon is jó dolog. Természetesen a felhasználók kis részéről beszélünk csak ezzel.
  • PyRex
    #46
    jajjmár, hagyjuk ezt. akinek van 100-150 ezer forintja annak még a sony boltodból sem tudsz ajánlani olyat, amin jó lenne a tv adások képe, akinek meg van pénze dögivel, az úgysem mondja, mert sz@rik az árra és megveszi a legjobbat.
  • PyRex
    #45
    "Ezt leginkább gagyibb paneleknél szokták alkalmazni, komolyabb modellekben bent sincs ez a funkció."

    tehát mindenhol, ami nem sony. köszönjük...
  • sztechnika
    #44
    Jó cikk lett
  • Chriss745
    #43
    Egyet mondjon meg nekem valaki. Ugyebár a 720p szabvány 1280x720 képpont, és a 720p-s filmek ekkora felbontásban vannak tárolva. Az LCD tévék felbontása viszont általában 1366x768.

    Az LCD-nek nem pont az lenne a lényege, hogy minden képpont pont a helyén legyen??? Ez így képromlás elméletben, nem is kicsi!!! A TV-k miért nem 1280x720-asak, vagy a filmek miért nem 1366x768-asak?
  • onimusha
    #42
    kicsit körbenéztem, már lehet itthon is fullHD-s adást fogni, persze semmi sem fog magyarul jönni :D, egyenlőre egy normális site-t találtam ahol ezzel foglalkoznak és Sky Digital HD-t csomagokat lehet venni az alap csomag az havi 12e-től van, gondolom van 1/2 éves hűségszerződés és akkor ingyen van a set top box, a minden-t nézhetsz velem csomag meg havi 20e, az infokat innen néztem: http://www.digitalsat.hu/index.php?module=staticpage&id=89
  • onimusha
    #41
    nemtom én közel egy éve vettem egy LG 32"-es hdtv-t és nem bántam meg, igaz nem fullHD hanem csak 720p, de nekem az is elég xbox 360 mellé vettem, sima tv-t egyébként sem szoktam gyakran nézni, hiába van 50 adónk, azoknak a 90% szemét(kiv.: national geo/discovery/cartoonnetwork ), ami meg mostanság kijön dvd-n annak van HD verziója is emiatt szinte csak HD-n szerzem be, van egy erős masin ami meg rá van kötve a tv-re meg 5,1-re , szal HD filmekhez/játkhoz meg bőven jó, ha megi heti 1-2óra tv-t nézek azzal sincs bajom. az meg csak mellékes, hogy mivel nem crt az egész nem süti szét a fejem, meg nem 50kg, a nagyon finnyásak meg vegyenek egy jobb Bravia-t, mellesleg nemtom, hogy van-e értelme ilyesmit venni leszámitva ha van egy gépet amivel HD filmeket nézel rajta vagy PS3/x360, bár tudom minenki már nagyon várja, hogy 1080p-be nézhesse a barátközt 15681-ik részét szerintem azért az még odébb lesz, a legtöbb csatorna még a digitálsitól messze van :).
  • Cat #40
    Az LCD tévé nem jó a magyar tévécsatornák nézésére:

    1. A lapostévék képaránya 16:9-es, így biztosan vagy levágja a kép alsó-felső részét, vagy pedig szürke csík van jobb és bal szélen. Előbbi gáz (pl. egy közelinél nem látod hogy sapka van a fickó fején), utóbbi szintén az, mivel gyakorlatilag többtiz vagy akár százezer forintot is kidobtál az ablakon, mivel egy 107 centis tévén olyan képet látsz, amit egy 72 centisen is láthatnál.

    2. Az adások minősége szutyok. Borzasztó látványos a különbség a számítógéppel készült részek (pl. RTL Klub hiradónál az alsó információs sáv) és a mutatott élőkép között. Vannak technológiák ennek kiszűrésére, de nem a hazai viszonyokra készültek (mint ahogy a német feszes lengéscsillapítású autókat sem a budapesti kátyúkra méretezik).

    Cáfold meg ezeket pls, hátha többen vesznek tévét nálad a boltban.
  • cloud.strife
    #39
    Utóbbit választottam... :))))))
  • waterman
    #38
    és megen egymásnak feszül a két tábor: várd meg míg jó készülékek lesznek (igazuk van) vagy vegyél most, de akkor már minőségit, hogy később is jó legyen (nekik is igazuk van)
    wörldpísz:)
  • cloud.strife
    #37
    Higyjétek el tudom mi a dörgés szórakoztatóelektronikai fronton és aki azt mondja, hogy az LCD tv nem jó SD adás nézésére, az valszeg nem látott még NORMÁLIS LCD tv-t.

    Akinek nem inge......... :)