482
  • tpeterr
    #322
    Én is kételkedem ebben az egészben, de azért próbálkozok, és igyekszem megbizonyosodni a dolog igazságának mibenlétéről. 2 nap alatt nem jártam sikerrel (írtam is, hogy még csak nem is álmodtam). Ettől függetlenül nyitott vagyok a dolgokra, és nem hazugozom le. Úgy érzem, NEXUS6 normális hangnemben fórumozik, megilleti ez Őt is amikor neki írtok (pláne Wanek :-)), ha igazat ír, ha nem. Kellemesebb lenne a légkör, ha mindenki tisztelettel lenne a másik felé.
  • wanek
    #321
    Te élvezed, ha hazudsz?
    Pontosabban: azt élvezed, ha találsz balekokat, akik elhiszik a meséidet?
  • NEXUS6
    #320
    ;)

    És azt mikor mondtam, hogy érvelni akarok?

    Értsd már meg, NEM akarlak meggyőzni!
    Beszélgetek veled. Szerintem mindketten jól szórakozunk!;)))
  • wanek
    #319
    Szánalmas vagy, és még érvelni sem tudsz. Piti kis hazug vagy.
  • NEXUS6
    #318
    Csak én nem vagyok csodadoktor;)

    Gondolom sportoltál már életedben, miért gondolod, hogy sokkal kevesebb idő alatt egy ilyen gyakorlatnak látszata legyen, mint hogy pl lejársz a konditerembe, kockahasat növeszteni. Ott se várod, hogy a második napon már úgy nézel ki mint Svarczi.

    Melyik könyvet olvastad azok közül, amiket ajánlottam, vagy mi alapján gyakoroltál, és meddig jutottál?
  • NEXUS6
    #317
    ;)

    És azt elhinnéd ha azt mondanám, hogy tudok biciklizni vagy úszni?
    Azért szórakoztató, hogy valaki ilyen csökönyösen ragaszkodjon a hitetlenségéhez.

    Szembe kéne nézned azzal, hogy félsz új tapasztalatokra szert tenni, ezért inkább lehazugozod a másikat!
  • Epikurosz
    #316
    Igen, a csodadoktorok is ezt mondják, ha nem jön be a placebó: nem akart meggyógyulni, nem hitt eléggé, stb.
  • wanek
    #315
    Ezek szerint te itt dicsekszel? Ráadásul a hazugságaiddal?
  • wanek
    #314
    Egy notórius hazudozónak ezt hiába próbálod mondani. A bizonyítás helyett mellébeszél, közben meg löki a hülyeséget.
  • NEXUS6
    #313
    És az olimpián is indultál, ott hányadik lettél az erőfeszítéseiddel?

    Legalább pár hétig próbálkoztál vele, vagy csak azóta amióta itt megy ez a topik?;)
  • Epikurosz
    #312
    erőfeszítettem, próbálkoztam, nem sikerült.
    mi a következő lépés? (gyakoroljak míg a világ?)

    (én meg arra kérlek, hogy te is próbálj meg igazat mondani, a képzelgéseidet kontroll alatt tartani. ha nem megy, gyakorolj!)
  • NEXUS6
    #311
    Majd megtudod te is öregem, de te valszeg csak akkor, amikor már senkinek nem tudsz vele eldicsekedni!
    LOL
  • NEXUS6
    #310
    Te láttál már olyat, hogy valaki hagyta magát egy fórumon meggyőzni!;)))

    Nem akarlak megygőzni. Mindketten az igazságot keressük, csak nekem volt ilyen tapasztalatom, neked meg ezexerint nem. Nagy valószínűséggel te is meg tudod csinálni kis erőfeszítéssel. Próbáld ki és döntsd el hogy mit gondolj róla.
  • wanek
    #309
    Majdnem fáj, amit itt összehordasz. Felajánlottam a bizonyítás lehetőségét, amit persze nem mersz felvállalni. Neked ez jól esik, hogy kamuzol?
  • wanek
    #308
    Ennek köze sincs a reinkarnációhoz, sima politikai húzás.
  • blaze
    #307
    "Maradjunk a TKÉ-nél. Ez létezik, saját tapasztalat."
    Ezt be is tudod bizonyítani? Erős a gyanúm, hogy nem.
    Azt nem mondom, hogy hazudsz, mert nem tudom bebizonyítani, de te sem az ellenkezőjét.
    Viszont az elképzelhető, hogy álmodod vagy halucinálod a TKÉ-t. Ebben a formában pedig mindkettőnknek igaza van.
    Engem nem fogsz tudni meggyőzni, amíg be nem bizonyítod az állításodat.


    "Lehet azt mondani persze, hogy azért pár éve már együtt éltünk, meg a dumcsizás miatt is összehangolódott a gondolkodásunk és ezért volt ez."

    Ebben viszont tejesen egyetértek veled. Nekem ikertestvérem van, kiskorunkban jobban "összehangolódott a gondolkodásunk", mára viszont kissé eltávolodtunk egymástól, ezzel együtt szűnt meg az azonos gondolkodás is.
  • NEXUS6
    #306
    Maradjunk a TKÉ-nél. Ez létezik, saját tapasztalat.

    Telepátia, hát ez érdekes dolog. A multkor a barátnőmmel elalvás elött hosszasan beszélgettünk, aztán egy pillanatra elaludtunk mindketten, majd hirtelen felébredve elkezdtük mesélni arról, hogy miről álmodtunk. KB 2 másodpercben egy több órás tevékenységet hoztunk össze, annak emlékeivel mindennel, ja és mindketten ugyan azt!;))) Ráadásul nagyjából semmi köze nem volt ahhoz amiről elötte meg beszélgettünk, amúgy tök semleges téma, valami képeket kereteztünk, "marha izgalmas";) Szal, ha szex lett volna, akkor azt megértem, meg nem islett volna nagy meglepetés.
    Lehet azt mondani persze, hogy azért pár éve már együtt éltünk, meg a dumcsizás miatt is összehangolódott a gondolkodásunk és ezért volt ez.

    A Blikkújságban közölt horoszkópokban, meg hogy K. Pistáné 500 forintér megmonggya, hogy hány 5 találatosom lesz a kenyón, abban én sem hiszek. Csak azt tudják becsapni vele, aki ebben a témában nem elég tájékozott.

    De talán a csillagászat nagy felfedezéseit sem a sztorimagazinból szeretjük megtudni, de legalább is gyanús ha valaki arra hívatkozik mint szakirodalomra.
  • blaze
    #305
    Telepátia, TKÉ, mindez létezne? Vajon akkor miért csak úgy és csak akkor működik, amikor és ahogy a "kitalálója" megálmodja? Aki hisz az ilyen dolgokba, azért ködösít, hogy fenn tudja tartani a vakbuzgó hitét.
    Láttam már pár dokumentum filmet, melyekben bebizonyították, hogy a médiumnak kikiáltott személyek egytől-egyig közönséges szélhámosok, csalók.
    Azt meg már kifejezetten gusztustalanságnak tartom, amikor újságban (Kisalföld) hírdetik jóslási kézségeiket, az általában hiperpigmentált női egyedek. Jósolni meg nem nehéz, ahogy a jósok/jósnők csinálják: csupa olyan dolgokat mondanak, amelyek minden 10 emberből kilencre igazak. Konkrét dolgot a nagy Nostredamus sem mondott. Vajon miért? Ha valaki tud jósolni, akkor mondja már meg az e-heti ötöslottó nyerőszámait please. Ja, hogy ez nem lehetséges, akkor a jóslás sem az.
  • NEXUS6
    #304
    Ezek a kínaiak tudnak valamit!;)
  • NEXUS6
    #303
    Először sokkal nagyobb gond, hogy hogyan maradj kint!;) Gyak eszméletlen vonzása van a testnek, ha csökken a koncentrációd, kizökkensz a tudatállapotodból, szinte azonnal visszakerülsz. Ha valami gondod lenne, próbáld csak az újjaid/lábad mozgatni, az érzet azonnal visszahúz.

    Persze, ha egyfajta halucináció az egész, akkor meg az lenne a furcsa, ha nem tudnál visszajutni, hiszen ki sem léptél valójában;)))
  • tpeterr
    #302
    Ja, NEXUS6, jut eszembe, hogy térsz vissza a testedbe? Mert ha netán sikerülne nekem a TKÉ, kínos lenne ha elválna a tudatom a testemtől. :-D
  • NEXUS6
    #301
    Kicsit visszatérve a témára, most olvasgatom megint az egyik OBE-s könyvet, és ott leírja a muksó, hogy csináltak már jó pár olyan kísérletet, hogy tárgyakat, képeket kellett megnéznie a kísérleti alanynak.
    Általános probléma volt, hogy hiába tudott oda menni, megnézni, aztán lerajzolni, amikor viszont megkérdezték a fazont, nem tudta megmondani pontosan, hogy mit is látott!
    Még akkor sem ha gyak pontosan le is rajzolta.
    Egyszerűen a koncentrált tudatállapot egyfajta beszűkültséget is eredményez.
  • wanek
    #300
    "Nem csak az van ami szerinted lehetséges" - eddig nem csalódtam.
    "Csak próbálod menteni a menthetöt, de ezzel egyre rosszabb lesz neked." - mit is kéne nekem menteni? Mellesleg nem érzem rosszabbul magam. MEGALOL!
  • bandypappa
    #299
    Na azért wanek, te is vedd má le a gumicsizmát a lábadról, mert fabian nem sértegetett téged, te meg küldöd a fejét rendesen. Nem csak az van ami szerinted lehetséges. Csak próbálod menteni a menthetöt, de ezzel egyre rosszabb lesz neked.
  • FabianTheOne
    #298
    Csak nem mindegy, hogy a kerítés melyik oldalán állsz...

    Te melyik oldalán állsz wanek? :)
  • wanek
    #297
    "Na mind1....engem végülis NAGYON nem érdekel, hogy mi a Te véleményed erről az egészről" - engem meg az nem érdekel, hogy te miket hazudozol itt össze.

    "Sztem még azon is meglepődnél, mennyien foglalkoznak az ezoterikával" - nagy az isten állatkertje, nincs ebben semmi meglepő :)
  • dez
    #296
    És? Honnan tudhatnád, hogy a "valóság" nem egy szinttel magasabb álom, amiből felébredünk, amikor vége?
  • FabianTheOne
    #295
    Javítás: mármint a telepátiára képes mindenki :)

    Jah: és bocsi, hogy még régebbi témára reagáltam, de mostanában nem voltam netközelebe...
  • FabianTheOne
    #294
    wanek: Te annyira földhözragadt, tipikus 'intelligens' ember vagy, akinek mindenról megvan a véleménye, de tapasztalata semmiről...

    Nem másod-nick, amúgy, firstreg...úgy gondoltam, hogy ehhez a témához nekem is hozzá kell szólnom, mert történt az az eset velem és TAPASZTALATOM lett belőle :)

    Simán lehazugozol, pedig nem is ismersz, nyilvánvalóan nem tudsz ezekről a dolgokról semmit. Sztem még azon is meglepődnél, mennyien foglalkoznak az ezoterikával (tudod, mi a jelentése?).

    Mi okom lenne ide jönni és belehazudni a többiek arcába? Híres leszek tőle? Vagy vajon pénzt kapok ezért?

    Annyi volt mindössze a szándékom, hogy a Hozzád hasonlóan korlátoltan (nem rossz indulatúan mondom) gondolkozó embereknek megpróbáljak egy új nézőpontot adni: bizony olyan is megtörténhet, ami ellentmond a feltételezéseiknek, ami ellentmond a mai tudománynak(??)...stb

    Arról meg nem is beszélve: hányszor hallottál már olyat, hogy ikrek megérezték, hogy baj történt a testvérükkel, anyák megérezték, hogy a gyerekükkel történt valami vagy pl. amikor nagyon jó barátok fél szavakból is megértik egymást, vagy amikor egyik ember 'kitalálja' a másik gondolatát??? Biztos soxor, ahogy mindenki más...
    Kérdezem én: ez nem a telepátia egy gyengébb fajtája?

    Na mind1....engem végülis NAGYON nem érdekel, hogy mi a Te véleményed erről az egészről...az már kicsit jobban zavart, hogy egyből rágalmaztál, dehát...ez az internet, itt megteheted...

    BTW: aki kérdezte, hogy miért nem mentünk tudósokhoz bizonytani:
    sajnos többször (ilyen formában) nem sikerült megcsinálni a dolgot (utána sokkal durvább dolgok történtek, amikre itt még csak utalni sem merek...:P), meg azóta meg már nem élek ilyen szerekkel...de az igazat megvallva, egy pillanatig sem fordult meg a fejünkben, hogy nyilvánosság elé kellene lépni ezzel...

    Amúgy, akit érdekel, hogy egy hasonlattal éljek a telepátiára: a beszéd az kb. az amikor a számítógépen megjelennek a betűk, a telepátia, meg a háttérben lezajló folyamat, mielőtt a számgép kiírná őket: mindig és mindenki telepatikusan beszélget, csak azt egyből kiefejezi fizikai(hangok) formájában is...gyakorlással MINDENKI képes erre...
  • toto66
    #293

    "Valójában a valóságos világ is csak az agy által létrehozott virtuális világ" -> már úgy értettem persze, hogy a tudat számára. "

    Csak, ha elüt egy vonat, nem mindegy a tudatonak, hogy az álmodban, vagy a valóságban történik!
  • tpeterr
    #292
    Én meg amióta próbálnék tudatosan álmodni (2 napja), azóta nem álmodtam.
  • bandypappa
    #291
    Na álmodtam az éjjel. Akkora nagy káosz volt az egész, hogy csak na. Nem tudom az álmoskönyv mit irna róla, de nagyon nehéz lenne értelmet találni benne. Mellesleg elég érdekes lenne, ha nem aludnánk ugy mint a delfinek, mert ismerek olyat aki a 16 óra helyett 23 órát cs-zne egy nyári napon.
  • sz4bolcs
    #290
    wanek: én teljesen elérzékenyültem, amikor az álmos szubjektív élményeidet kezdted mesélni, -így a többi hozzászólásod olvasása után. :-)
    Mégsincs kőből a szíved. :-))
  • wanek
    #289
    Én nem azt állítottam, hogy nincs semmi oka. Valami oka biztosan van. De erre nekem nem sikerült rájönnöm, pedig vizsgáltam mindent, amire volt lehetőségem. És semmilyen törvényszerűséget nem sikerült felfedeznem. Hozzá kell tennem, hogy ritkán álmodom, legalábbis nagyon kevés álmomra emlékszem vissza. Van pl. olyan is, amit még kicsi koromban álmodtam, és annyira nyomasztó volt, hogy még mindig emlékszem rá. De szerencsére többnyire semleges, vagy jó álmaim vannak.

    Ha tippelnem kéne, akkor az álmok jellegére inkább az aktuális hangulat és érzelmi állapot van inkább hatással, nem pedig az, hogy mit ettél előtte, vagy éppen hogy kényelmesen alszol-e, vagy sem. Azt mondjuk megfigyeltem, hogy ha kényelmesen alszom, akkor általában nem álmodok.
  • dez
    #288
    "Valójában a valóságos világ is csak az agy által létrehozott virtuális világ" -> már úgy értettem persze, hogy a tudat számára.
  • Epikurosz
    #287
    "Semmi összefüggést nem sikerült felfedeznem"

    Én ezt nagy-nagy gyanakvással olvastam. Ha vannak rémes álmaid, annak oka van. Ha nem eszel nehezet, nem nézel horrort, akkor kemény a vánkosod, vagy rossz (túl magas) a párnád, vagy nem szellőzik rendesen a hálószobád, vagy... vagy...

    Mindennek oka van, még ha nem is tudjuk, hogy mi az!
    (determinizmus)
  • tpeterr
    #286
    az éjszakai nassolás nekem is elég jól megy :-D
  • tpeterr
    #285
    Vewlem is úgy van, vagy álmodok, vagy nem. Ha csak úgy spontán álmodok, az is vagy jó, vagy rossz. Többnyire nekem is véletlenszerű.
    Álmomban szabadesni tök jó dolog (mondjuk a valóságban is az lehet, csak a földetérés a nem mindegy). :-)
  • bandypappa
    #284
    amugy most fogok enni kóbászosszenyót, de nekem nem szokott gondom lenni a kései evéssel, szerencsére.
  • bandypappa
    #283
    Na akkor teszek egy probát. Ma ugy fekszek le hogy tudatositom magamba, hoy emlékezni fogok az álmomra, ez nálam szokott müködni, és holanp elmondom mit álmodtam.