4439
  • Zóanagyvarázsló
    #4239
    Igen, az adja az egyetlen kihívást a kimaxolt íjásznak, mert egyébként nem lehet megközelíteni, ha az ember már tudja használni. De ha résen van az ember, a géppuskaíjjal pár méteren is csodát lehet tenni (legvégső esetben pedig ott a Speed scroll), mágussal sokkal veszélyesebbek voltak a romok (cserébe idéztem csontvázat), igaz én nem is Magic Bulletre gyúrtam rá.

    Egyébként World of Risenen nézegettem, hogy a gyíkembereknek milyen magas a tűzellenállásuk: na ezért nem ér semmit az Inferno, és ezért mérsékelten jó csak a Fireball (értsd: a Frost Lance is érezhetően többet sebez). Ez nagyon rossz döntés volt a PB-től.
  • Takanohana
    #4238
    és amit írtam, barlangokban nem volt gond? én is próbáltam tiszta íjász karakterrel, de hamar feladtam.
  • Tiger1111
    #4237
    Köszönöm a válaszokat ,kezdek egy új karaktert és megfogadom őket. Igazából nagyon tetszik a játék igy biztos mind 3 kasztal végig viszem majd , úgyis azt írják több befejezése van igy legalább láthatok párat:)
  • Takanohana
    #4236
    na meg azt is leírtuk már, hogy a barlangokban, romok belsejében a szűk fordulókban nem lesz könnyű íjjal leszedni a pár méterre felbukkanó ellenfeleket, főleg ha többen vannak. még mágiával is necces sokszor, ott a közelharc a nyerő.
  • Zóanagyvarázsló
    #4235
    Végigjátszottam íjásszal is, egyszerűen cheat, annyira erős. Egy baj van vele: a skillek be tudnak bugosodni, és akkor csak 10. szinten működik az archery skill.

    A 200-as dexet nagyon könnyű elérni, szóval pár italt meginni nem gond (5-6-ig bőven belefér), sokat viszont... nagyon nem kéne.
  • Fantusz
    #4234
    Jó sokszor leírtuk már, hogy trénereknél csak 100-ig lehet képességeket tanulni, ajánlott a lötyiket csak ezt követően meginni, mert nagyon nem mindegy, hogy 130, vagy 180 körüli lesz az erő, esetedben az ügyesség. (max. 200 lehet).
    Még arra is érdemes oda figyelni, hogy a gyűrűk, amuletek bonuszát is beszámolja a játék (le kell venni trénelés előtt).

    Fogalmam sincs mit lehet elérni íjászattal a játékban.
    Nem mondom, hogy képtelenség vele a játék, de nagyon mostohán kezelik ezt a kasztot (nem sok használható fegyvered lesz).
  • Tiger1111
    #4233
    Na megint elértem a városig és most már működik ,lehet az segített hogy felraktam az 1.10es patch. Most lenne egy új kérdésem , íjász karakterrel játszom és a don csapatához csatlakoztam. Van ott egy piás vadász akinél ügyességet és íjászatot lehet tanulni , de az ügyességet 100 felett már nem tanítja .Később találkozok olyan trénerel akinél tovább tanulhatok? Mert már eddig sok növényt és italt megettem megittam amik véglegesen növelik az ügyességem, és ha trénernél nem lehet 100 felett tanulni akkor újra kezdem és ezeket csak akkor eszem, iszom ha már trenernél kitanultam 100ig!
  • tibor16
    #4232
    köszi
  • Fantusz
    #4231
    Az alkimista seftel az örrel, neked a kendercsomagot kell visszaszerezni, ami az őrnél van - le kell verni.
    Mellékküldetés, talán nem is kötelező megcsinálni (én megcsináltam), de nem hiszem, hogy sok jelentősége van annak, hogy miután az ört lepofozod nem hajlandó tanítani (erőt és kardhasználatot tanít)
  • tibor16
    #4230
    - hacsak nem - nem városi őr Cutter...
  • tibor16
    #4229
    az én általam játszottak nem őrnél, hanem az alkimistánál, meg annál a fazonnál volt a cucc, - de nem őrnél - szerinted akkor más a történet? Vagy nem jól emlékszem? - előfordulhat.. csak, mégis, mit hagytam ki?
  • Tiger1111
    #4228
    Köszönöm a választ ezek szerint bugos volt a program (: magyar verzióval játszom tudtam mit kell csinálni , ezért is kérdeztem meg hogy tényleg hiba hogy nem veszi elő vagy én csináltam valamit rosszul .
  • Fantusz
    #4227
    Az alkimistát kell követned, s kilesheted, amikor a korrupt örrel beszélget.
    Oda sétálsz - párbeszéd - harc... olyan nincs, hogy a kikötővárosban nem lehet elővenni a fegyvert (illetve, ha van, akkor bug, vagy más hiba, de ott is meg kell vívni néhány harcot, nem csak az őrrel kell pofozkodni)
  • Tiger1111
    #4226
    Kapd el Cuttert! a quest neve .És mindent le ellenőriztem a fegyverek be voltak rakva az 1es slotba ,még a fegyver elővételt is át raktam más gombra . De egyszerüen nem veszi elő ,ha ki megyek a városból már elő tudom venni (: na mindegy újra kezdtem majd megnézem mi a helyzet ha a városba érek .
  • Zóanagyvarázsló
    #4225
    Sőt, én is biztos vagyok benne.
  • Zóanagyvarázsló
    #4224
    Bárhol lehet fegyvert rántani. Biztos, hogy hozzá van adva a kívánt fegyver egy számbillentyűhöz (1-közelharc, 2-számszeríj, íj)? Persze 1-esre vagy középső egérgombra az ökleit egyébként is illene elővennie.
  • tibor16
    #4223
    Őrnél kender? - szerintem fuss neki még 1x - biztos vagy ebben?
    Risen végigjátszás
  • Tiger1111
    #4222
    Halli mindenkinek , most kezdtem el játszani a Risennel és van egy problémám . Az elején elmentem a kikötő városba ahol kaptam egy olyan questet hogy szerezem vissza a don egyik emberének a kender szállítmányt .De ez az egyik őrnél van akitől csak úgy tudom elvenni hogy harcolok vele , csak hogy nem engedi elővenni a fegyvereimet a városba .Igy simán lekaszál én meg csak bámulok , ez valami bug nálam hogy a városban nem használhatok fegyvert , vagy csak más módon kell megszereznem a csomagokat?
  • Fantusz
    #4221
    Neked most jönne jól a maxos kardismeret, talán a minimális HP sem maradna a gyíknak.
    Sajnos fegyverrel a kézben használhatatlan a kristálymágia, nem tudod egy kardcsapás után mágiával befejezni a kivégzést.
  • tibor16
    #4220
    max 200.
    Egy picit én is elszúrtam, mert az erőt, ha van amuletted sem lehet 200 fölé vinni. Nekem most 189, de ebben a kategóriában már majdnem mindegy, hogy 200, vagy 180... bár a sebzésnél, van olyan csapásom 7-es kardtudás + 2 gyűrű= 9, hogy csak egy kis élete marad az elit gyíknak, és ha éppen nincs szerencsém, az elég, hogy lenyomjon. Ha úgy mint nekem, hogy elúszott a kristálymágia max, akkor lehet, hogy érdemes az erőt felnyomni helyette.
  • bega82
    #4219
    200??? Meddig lehet felnyomni egy tulajdonságot? Azt tudom, hogy 100-ig lehet tanulni, de utána van valami határ? Én azt hittem 150, de ezek szerint nem...
  • tibor16
    #4218
    Megtanultam a kovácsolást, és így most van egy állandó szabad hely :). Mellesleg ez nem értelmes, hogy az ékszereket lehet tömegesen, a kardokat meg csak egyesével. Eluntam mire elkészítettem a nálam lévő öntvényeket. Ergo, csak a legdrágábbakat érdemes elkészíteni - 2 kezes és obszidián...

    Már nem erőlködök a kristálymágia maxszal - amennyire sikerül felnyomni, annyi lesz. Az erőt viszont majdnem 200-ra felnyomtam, de azért néhány gyíkkal így is rendesen meg kell szenvedni. Vezetők, elit harcosok, és némely szerencsétlen esetben a papok is... - de legalább van valami kihívás is. Jó vívómesterük volt. A karakterem le sem tudom állítani, egy egérnyomásra csap 4x, ha nincs szerencsém, a gyík kivédi a 3.-at és akkor nincs mit tenni, utána ő csap, akkor hiába szorulik az egérre. De volt olyan is, hogy 2 gyík meg volt egyszerre. Szerintem nem mindig rajtam múlik, hiába számítom ki, védekezés, oldalcsapás, - ha véd a gyík utána ő jön az hótziher. Ha ketten vannak, van, hogy épp csak megúszom - és akkor nincs ügyeskedés, mert levegőhöz sem jutok...
  • Fantusz
    #4217
    A gyíkok megtizedelik a monostorlakókat, vannak védett karakterek, akik túlélik a harcot (mesterek többsége), Pallas mester mindenképpen meghal, de a tanoncok közül is csak nagyon kevés (nevesített) NPC marad életben.
    Régen játszottam már a játékkal, de szerintem nem történt semmi rendkívüli, küldetést sem buktál.
    A bandita táborban pl. sok küldetést el lehet veszíteni, ha valami közeli mobbal (ogre, ghoul) agyonvereted az NPC-ket, ergo nem éri meg az extrának gondolt XP miatt így ügyeskedni.
  • tibor16
    #4216
    sziasztok,
    az normális, hogy Karlstein is elhullott, amikor a gyíkok a monostorban vannak?
    Ráérősen tisztítottam meg, mire odaértem, Williamen kívül, no meg aki elbujt, majd mindenki meghalt a tanítványok közül...
  • Szid
    #4215
    Kovácsolás
    Karlsen - kolostor
    Oscar - banditatábor vissza kell neki adni a kardját a questje kozben
    Walter - város "Walter pihenni szeretne" kuldi után

    bányászat
    Olf - város, vadon
  • joered80
    #4214
    Sziasztok!

    A kovácsolást és a bányászatot kitől tudom megtanulni?

  • tibor16
    #4213
    semmi gond, remélem azért így is elolvassa :)
  • McFrost
    #4212
    Egyel lejjebb kell válaszolni:D Én böngésző helyett véletlen ide nyomtam be :D
  • tibor16
    #4211
    szerintem meg kellene próbálni a Beállítások - grafika - fényerő gombot lejeb venni...
    Tippem még, hogy a monitorodon a fény alapból eleve nagyon fel van nyomva, és a játék így érzékeli..
    Bocs, ha nem így van, csak tippelek
  • McFrost
    #4210
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=u28ytb08znk0l65ndd2f.jpg
  • vukocska
    #4209
    Hali! Nekem miért ilyen világos a kép: http://www.kephost.com/view3.php?filename=u28ytb08znk0l65ndd2f.jpg

    Hogy lehetne orvosolni a problémát? légyszi segítsetek!!
  • Fantusz
    #4208
    Ezt nem vonom kétségbe.
    Rendharcossal azért nem szimpatizáltam, mert valamelyik harci képességét majdnem feleslegesnek éreztem.
    Meglehet tévedek, mert nem volt rendharcosom, de úgy gondoltam, ha erős harcost csinálok belőle, fölösleges lesz neki a mágia, ha meg varázsogatni akarok vele, akkor inkább mágus legyen.
  • Fantusz
    #4207
    Ne üsd meg az NPC-t.
    Különben sem érdemes így ügyeskedni, mert XP-t csak akkor kapsz, ha te magad csapod agyon az ellent, ha valamelyik másik NPC ütésétől fekszik meg, ugrott az XP.
    Másik veszélye az ilyen ügyeskedésnek, hogy agyonveretsz olyan NPC-t, amelyik esetleg később küldetésben lenne érdekelt, így ismét XP-t vesztel.
    (csináltam én is ezt a csalogatós játékot, de visszatöltöttem az állást, miután egy ogre a bandita tábor jelentős részét feltrancsírozta)
  • tibor16
    #4206
    sziasztok,
    az óriás szobor lábához el lehet jutni? - és ha igen, mi van ott?
  • vukocska
    #4205
    Sziasztok! Nem tudjátok, hogy miért ilyen halvány a kép, és hogy tudnám ezt orvosolni:
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=u28ytb08znk0l65ndd2f.jpg

    Előre is köszi a segítséget!
  • W B
    #4204
    Rendharcossal nekem az összes szakma maxon volt.
    Mért? Mannát potikból szereztem (+5 manna)
    Kristálymágiát elég lvl 8-ig eltanulni, mert hármas szintű kovácsolásnál tudsz olyan amulettet csinálni ami +2 kristály mágia szintet ad.
    Nekem valahogy úgy voltak a képességeim végjátéknál, hogy 100 valahány erő, 50 ügyesség, 100-200 manna, szakmák maxon (zsebmetszés és zárnyitás csak kettes szinten)
    Kardforgatás pedig két gyűrűvel 9-es szintig lehet kitolni. A rendharcos nekem bejött.
  • tibor16
    #4203
    Próbálkozz egy tréfa tekercsel, az segíthet. De van, aki többet nem fog veled szóba állni. Ha megtámad, leverheted, csak ne öld meg. Ha neked ugrik mindenki, az egy kicsit fárasztó tud lenni, és nem biztos, hogy többet beszélnek veled. Ha nem sikerül megnyugtatni őket, akkor jobb visszatölteni...
  • steweee
    #4202
    olyan volt már veletek, hogy becsalogattok szörnyeket a mocsárban az elején a rablók falujába, és egyesített erővel gyakjátok a lényeket. na és olyankor ütöm hátulról a kombót a szörnyre, és megdöglik a másodiknál, a harmadik csapás meg rámegy egy társra. ilyenkor nekemtámad, mondjuk jogosan, de ilyenkor mit lehet csinálni ? ha elszaladok és várok akkor megnyuxik ?
  • tibor16
    #4201
    Úgy tűnik, annak lesz igaza, aki nem költi el a pontjait a kikötőben, kerüli a kinti vadászatot, nem erőből oldja meg a küldetéseket. Miután bekerül a rendbe, mágiára használja az így megmaradó pontokat. Ekkor van csak lehetőség egy jó képességű mágus létrehozásának. Az xp gyűjtögetést pedig, a már mágiából jól elindított karival kell kezdeni.
    Na, én pont nem így csináltam - nem akartam a gyíkok miatt aggódni, ezért felnyomtam az erőt meg a kardot, amennyire egy rendbélinek csak lehetséges... Csak ha 30 a szint, meg most már igen csak sok pont kell a szintlépéshez, ez a többi képességet, kristálymágia, nem lehet maxra gyúrni...
    B@sszus, ha lassan is, de leesett...
  • tibor16
    #4200
    Igaz - szerintem elfelejthetem a max kristálymágiát, mert nem fog rá jutni pont. Ezzel a karakterrel nem engedhetem meg, hogy az erőt ne nyomjam fel. Még csak azt sem lehet mondani, hogy nem raktam rá elég korán pontot... Pedig ezért lettem a rend harcosa... affene...