4439
  • rotator
    #4279
    Még egy kis pontosítás: 4 nap alatt többet adtak el belőle, mint a megjelenés óta összesen (Steamen).
  • rotator
    #4278
    Ilyet se gyakran hallani, de a hétvégi Steam akcióban annyian megvették a játékot, hogy kifogytak az aktiválási kulcsokból, így egy csomó embernek hétfőig várni kellett, hogy elindíthassa.
    Eredeti hír
  • #4277
    Igen így volt, megnéztem a német/angol fansite-ot, ott fel voltak tüntetve. A vadászoknál lehet ezeket megvenni, csak el kell jutni CP3ba meg 4be:)
  • bega82
    #4276
    Szerintem attól is függ, hogy hanyadik epizódban jársz. Mert ezek már a játék legerősebb íjai lesznek, és talán csak a chapter 3-tól elérhetők. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem, de nekem így rémlik.
  • #4275
    Szasztok! Érdekelne hogy csont vagy katona íjat (60 illetve 70et sebez) hol találhatok, mert ezekkel még sehol nem találkoztam és senkinél nem vásárolható...
    Köszi!
  • Zóanagyvarázsló
    #4274
    Oda viszont nem is létezik térkép a játékban. Az utolsó mondatod pedig sajnos nagyon igaz, a G2-höz képest ebből a szempontból mindenképpen visszalépés a játék, nem mintha ott nem lett volna már "tempósabb" az ötödik fejezet.
  • tibor16
    #4273
    Sziasztok,
    köszi a segítséget, de az a térkép. ami a kripta maga, az meg van. Levertem a különítményt, kiszabadítottam az orkot, sőt már Usergorral is dumcsiztunk.. Én a Brent és haverja tartozkodási helyének térképét mondom. Mivel ott eléggé sok a járat, azért gondoltam, hogy kellene egy térkép. Persze, az is lehet, hogy annak a területnek nincs térképe.
    Sajnos, eléggé gyorsan haladok a vége felé. A 3. fejezet vége felé járok. Húzom az időt, amennyire lehet, benézek minden bokor alá. A szigeten, a kereskedés kivételével, már nem nagyon van mit tenni.
  • Takanohana
    #4272
    Brent említi egy haverját, aki szintén itt van a barlangban, ő ad tippet, hogy merre keresd a térképet.
  • Zóanagyvarázsló
    #4271
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha nincs még meg a térkép, akkor az NPC-kkel (például az általad említettel) beszélhetsz róla.

    Eleve az inkvizítornak a térkép után kellett küldenie téged, szóval talán vele nem beszéltél, azért nem jelennek meg ezek a lehetőségek. Neki a gyíkemberek erődjének leeresztős kapuja előtt kellene most állnia a bandájával.
  • tibor16
    #4270
    Most csak én nem találom, vagy a Monostornál, amikor abba a bánya részbe lejutunk, a gyík kripta mellett, ahol Brent is van, annak nincs térképe? Már mindennel végeztem ott (szerintem) de a barlang vagy bánya térképet, azzal a gyík városszerúséggel nem találtam. Van egyáltalán? - és ha igen, hol? (csak az alaposság miatt).
  • tibor16
    #4269
    sziasztok
    ki csinálja a Gothic 3 és a Risen oldalát?
    Próbáltam a kódolást beállíani, de rájöttem, hogy a korábbiakkal ellentétben nem fogom tudni az ékezeteket beállítani - mert a forrás is így mutatja magát, ahogy írva vagyon - "class='side'>F?oldal". Gondolom, egy apró, de annál inkább bosszantó malőr...
    Remélem, nem veszi zokon tőlem a készítő, csak már én is jártam hasonló képen, és túl sok munka van benne, sem, hogy ilyenen múljon valami - és talán, ha van régebbi változat, még meg tudja menteni a készítő (tehát jóindulattal szólok, nem okoskodom...)
    - ha tudott a probléma, elnézést kérek...
  • Fantusz
    #4268
    Botharcot elcseszték.
    Nem a képességel lenne a gond (nem hordhat pajzsot, de távolabbról képes megütni az ellent, aki így a saját ütőtávján kívülről kapja a találatot), de nincs normális fegyver beszerzésére esélyed.

    Kikötővárosban el kell lopni a kovácstól a pengés botot, ami küldetési tárgy lenne, de kényteklen vagy megtartani, ha botharcos vagy, mert nincs jobb fegyver a játékban, s ez is csak közepesnek mondható.
    A játék végén találsz majd egy titán botot, de már szinte fölösleges lesz, addigra elfogytak az ellenfelek, főellenség ellen meg csak a speciális fegyver használható (titán fejsze)
  • bega82
    #4267
    Jaaa, ezt nem tudtam, hogy azoknál is lehet majd pajzsot használni! Akkor így már tényleg van értelme, mert sebzésben viszont jobbak, mint a kardok. Viszont a botok nem, és azok mellé gondolom csak nem lehet semmi pajzs! Arra gondoltam, hogy vagy gyorsabb a bothasználat, vagy lehet, hogy messzebbre tudunk ütni vele, és az az előnye.
  • Takanohana
    #4266
    botharc kimaradt, fejszével nyomultam már, ugyanaz, mint a kard, ugyanúgy lehett egykezes balta mellett pajzsod, és kétkezes mellett is, ha már elérted azt a fokozatot. különbség, hogy fejszét nem lehet találni, csak a vége felé, viszont sokkal ütősebb baltákat lehet vásárolni már 2. fejezettől Oscartól, mint az éppen elérhető kardok.
  • #4265
    Hát gondoltam, megoldotta valaki hogy lehessen multizni is
  • bega82
    #4264
    Amúgy közelharcos karakternél most úgy őszintén az axe fighting-nak és a staff fighting-nak mi értelme van? Mert ezek mellé nem lehet ugyebár pajzsot fogni, mint a kard mellé. De valami előnyük csak kell, hogy legyen, nem? Ennyire nem lehettek figyelmetlenek a készítők, biztos, hogy okkal van ez a 3 közelharcos lehetőség a játékban! Van aki próbált már a baltára vagy a botra gyúrni?
  • Fantusz
    #4263
    Rendhez csatlakozókat majd elküldik a Monostorba, ahol tanulhatnak zárnyitást, sőt lopást is.
    A zárnyitás alapjait érdemes megtanulni a bandita táborban, zárnyitó mágiára nem érdemes számolni (nagyon későn tudod megtanulni).


    Multi 86: úgy tűnik elég jó ismereted van a játékról.
    Szerinted lehet multizni olyan játékkal, ahol karakter generálás nincs, "készen" megkapja a játékos a főhőst, sem a külsején, sem a nevén nem tud változtatni?
  • #4262
    De tud, csak nem kell egyből a rendhez szaladni, a zárnyitást azt hiszem 2es szintig mástól is megtanulhatod. Ha meg mágus vagy akkor úgy is mind1. Ja meg rendHArcosként is vehetsz zárnyitó tekercset, szal nó para:)
  • bega82
    #4261
    Köszi. Hmmm, tehát akkor ha a Rendhez áll valaki, akkor ilyen tolvajkodást nem is tud tanulni? De durva!
  • #4260
    Na jó, újra megkérdezem. Risent lehet Multiban tolni? Vagy ennyire láma kérdés?
  • Fantusz
    #4259
    Ha a don mellé állsz a küldetések teljesítésében Cid fog tanítani zsebmetszést, zárnyitást.
    Fejszézni kikötővárosban a nevesített orgétól tanulhatsz (raktárakat örzi).
  • OVA
    #4258
    Nagyon szépen köszönöm a segitségeiteket
  • bega82
    #4257
    A nagy fal mögött, amit a csörlővel nyitottál ki. Amint azon bemész, jobb oldalt lesz egy olyan gyűrű, amit meg tudsz húzni, és bal oldalon nyílik ki egy rejtekajtó. Ott lesz talán egy mágus gyík, ha jól emlékszem, és egy kis zárkában a druida.
  • McFrost
    #4256
    Falon vannak vas karikák, azokat kell huzigálni, de nem mindegyik működő. Ezt úgy éred el, hogy elé állsz és balklikk.
  • OVA
    #4255
    Az ogre is aszt mondta hogy gyürüt kell keresni de nem találom a gyürüt a celás résznél kell keresnem vagy a nagy fal mogot amit a csörlövel nyitottam ki a mögöt kell keresnem??
  • joered80
    #4254
    Ha jól emlékszem, a falon levő gyűrűt kellett meghúzni, kinyílt egy tiktkos ajtó, és ott volt a druda.
  • bega82
    #4253
    Az axe fighting-ot kinél milyen szintig lehet megtanulni? És a városban lehet valakitől zsebmetszést meg zárnyitást tanulni, vagy azt csak a mocsárban lehet?
  • Fantusz
    #4252
    Ijjal, számszeríjjal lövöldözve ki lehet iktatni a papot, ha nincs kristálymágiád (tűzlabdái elől fedezékbe lehet húzódni), aztán átlebeghetsz a túloldalra, de nincs ott semmi érdekes (talán egy láda).
    Egy placcon áll a pap, a küldetés teljesítéséhez nem arra kell tovább menni, nem akadtál el.
  • OVA
    #4251
    Sziasztok segitene valaki mert elakatam a 2-ik fejezetnél mikor a druydát kell meg találnom és az ogrét is kiengettem már és találtam egy leszakat hídat ami alat láva folyik és a tuloldalt egy elátkozott pap van és nem tudok át jutni elöre is köszönöm
  • #4250
    ?????
  • tibor16
    #4249
    Köszi, - azóta láttam egy filmet a youtube-on is erről, csak nem írtam be.. de azért köszi...
  • xerdi
    #4248
    Sok ugrálással és levitációval a városi citadellából sikerült felmásznom, de nincs ott semmi csak nem kidolgozott grafika. És persze beleragadás ebbe a nem kidolgozott grafikába. De egynek elment.
  • #4247
    Érdekelne hogy risent lehet-e multiban tolni, illetve hogy van-e értelme, mert nem tudom milyen játékélmény származhat ebből, ha van egyáltalán multis része.
    Választ köszi!
  • Fantusz
    #4246
    Más fegyverrel nem tudod sebezni.
    Azért kellett összeszedni a titán felszerelést, mert sem mágiával, sem normál fegyverrel nem sebezhető.
  • Zóanagyvarázsló
    #4245
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Illetve amíg le nem győzzük, így pontosabb.
  • Zóanagyvarázsló
    #4244
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott minden kaszttal ugyanaz, de nem is nagyon kell hozzá 200-as erő, nem tudom, hogy egyáltalán előnyt jelenthet-e. Próbáltam nyilazni is, de nem úgy tűnt, mintha érne valamit, pedig úgy nagyobb damage-emnek kellett volna lenni, mint a Titan Warhammerrel. Érdekelne, hogy mással le lehet-e győzni, de tovább próbálkozni lusta vagyok.

    Egy szó mint száz: nem nehéz a végjáték, csak nagyon gyenge lett ebben a formában. Nem lett volna bajom ezzel a hack'n'slash stílusú bossfighttal, érdekességnek jó lett volna, de kevés a lehetőség, és amúgy ennél a B-kategória alatti darabok is jobbat vonultatnak fel, szóval kár érte.

    Maga a taktika: ami villog, el fog tűnni, van idő elhúzni onnan, lövedékeket pajzzsal kell védeni, és nem hagyni, hogy letoljon a platfromról, a sugár elől pedig futni körbe. De túl lehet élni ezeket, főleg egy Magic Protection spell védelmében. Azért érdemes lehet italokat, esetleg scrollokat betenni hotkeyre. (Instant spelleknél ugye nem teszi el a pajzsot, mint italnál.)

    Amikor pedig kissé összegömbölyödik, akkor oda kell menni, és rásózni. Ezt kell ismételgetni, amíg meg nem hal.
  • bega82
    #4243
    És a bossfight-nál mi a taktika? Mert én annál felidegesedtem, és pár próbálkozás után kiléptem! Ez milyen szenya már, hogy eltűnik alólam a föld időnként...
  • bega82
    #4242
    Ja, meg ami szóba került korábban, hogy biztos úgyis lesz olyan, hogy közelharcra kerül a sor... egyrészt nem igazán, vagy legalábbis nagyon ritka, másrészt az a dexterity alapú kard nem is olyan nagyon rossz, 38-az sebez, és kettőt hozzáad a kardforgató képességhez, harmadrészt a vége felé még az íjásszal is 80 körüli volt az erőm úgy, hogy egy deka pontot nem költöttem rá, és maradt egy csomó LP-m, szóval gyakorlatilag bármilyen kardot kézbe vehettem volna. (Az persze más kérdés, hogy pajzsot nem, csak az egykezesekhez).
    És szerencsére az anyagi gondok is csak az elején voltak jellemzőek a rengeteg nyílvessző vásárlás miatt, de később, ahol már 1-2-3 nyílvessző használatával mindenki elpusztul, akkor már nem volt annyira költséges!
  • bega82
    #4241
    Egyetértek Zóval, én sem bírtam ki a korábban leírtak megfontolása mellett sem, hogy ne próbáljak meg íjásszal menni, és a kezdeti nehézségek után később valóban nagyon erős, és nagyon könnyű haladni vele. 10-es archery-vel már jó gyorsan lehet lődözni, és 140 körüli dexterity-től brutális a karakter! 2-3 lövés a gyíkemberek többsége, az ashbeast mondjuk 4 vagy 5.. és a szűk helyekkel se volt olyan túl sok probléma, szépen hátrálgatva is lehet (kell) nyilazni.
  • Zóanagyvarázsló
    #4240
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az inkvcizítor ellen is csak annyi volt a küzdelem, hogy párbeszéd után megfordultam, szaladtam pár lépést Speed nélkül, majd visszafordulva egy pillanat alatt tűpárnát csináltam belőle, nem volt esélye megütni. Egyébként mágussal nem tudtam lefagyasztani kimaxolt Frost Lance-szel.