4439
  • rage at work
    #4319
    Igen, pont az a gond, hogy nem tudok kimenni....
    :-)

    Nincs erre vmi cheat, hogy szerezzek egy ilyet?
  • wantonly
    #4318
    Monostorban nem tudom, hogy van-e. A bandita táborban van asszem egy lezárt ládában, meg elszórva a világban még pár helyen + lehet vásárolni is, de azt már meg nem mondom, hogy hol. De ehhez ügye ki kellene jutnod valahogy a monostorból, ha ott nincs.
  • rage at work
    #4317
    Hol vagy hogyan tudok szerezni Joke scrollt ?
  • wantonly
    #4316
    Két dolog segíthet:

    1. Tréfa tekercs használata
    2. Régebbi mentés visszatöltése.
  • rage at work
    #4315
    Segítséget szeretnék kérni, mivel megakadtam a történetben.
    Sikerült már az elején.
    Vitussal nem tudok beszélni, mondván miért álljon szóba egy tolvajjal.
    S szerintem már mindent megcsináltam amit lehetett itt ezen a részen.
    10 almát is átadtam, Aricot arénában legyőztem, stb.
    Olvastam, hogy más is elakadt ezen a ponton, s volt akinek valami cheat segített. Meg tudná mondani valaki, pontosan mit lehet tenni, hogy ne legyen itt vége a játéknak ?
    Köszönöm.
  • wantonly
    #4314
    Nincs. Tanároknál lehet fejleszteni a tulajdonságokat. Életerőt, manát pedig tudod majd növelni különleges italokkal, kajákkal. Ugyanígy lehet növelni a tulajdonságokat is, a tanárok 100-ig tanítanak, a maradék 100-at (ez a max.) meg magam szedtem össze.
  • NiGhTM4R3
    #4313
    Másik kérdés; itt nincs klasszikus fejlesztés?

    Tehát harcos vagyok, és erőt tudok növelni meg a kard/fejsze fejlettséget fejleszteni bizonyos embereknél.

    De életerő, mana, ügyesség, stb. ezeket nem lehet? én legalábbis a karakterlapon nem látok ilyesmit.
  • NiGhTM4R3
    #4312
    Sziasztok
    A játék verziószámát hol tudom megnézni?
  • wantonly
    #4311
    Végigjátszottam én is! :) Eleve csak véletlenül találtam a játékra, nem volt valami nagy hírverése az biztos, ami nagyon nagy kár, mert ez az RPG szerintem a legjobb amivel valaha játszottam! Tiszta Gothic amúgy, csak a történet más, ami mondjuk nem meglepő, hiszen ugyanaz a gárda készítette. Simán veri az egész Elder of Scrolls szériát is, pláne az Obliviont. Itt normális fejlődési rendszer van (nem kell ugrabugrálva közlekedni, meg 2 órát tartani a pajzsot egy patkány elé, hogy fejlődjön valami) és a grafika is hangulatosabb, mint pl. az Oblivionban. Néhol elképesztően tud kinézni a játék, a fény-árnyék hatások csodálatosak, párszor leesett az állam. A barlangok sem unalmasak, meg úgy általában az egész sziget remekül van "berendezve", és noha nem valami nagy a játéktér, még is annak tűnik,az emelkedős- lejtős- kanyargós utak miatt, ami egyébként szintén zseniálisan lett kivitelezve. Nálam egy percnyi üresjárat sem volt, szokásom, hogy belekezdek egy játékba aztán félreteszem, hogy "majd máskor folytatom", aztán felé se nézek. Na, ez a Risen esetében úgy volt, hogy minden mást félretettem, csak ezzel voltam hajlandó játszani.

    Vannak bugok is, de ezek már hozzátartoznak egy normális RPG-hez. :D Én 3 ajtón felteleportálós buggal találkoztam, és voltak egyéb gondok is, de ezek megnyiták az utat az ügyeskedésre, egy-egy játékhibát kihasználva. Kedvenc utitársam Fred életerejét pl. rendszeresen feltöltöttem a mentés/betöltés kombóval. A legtöbb helyre utánam is tudott jönni, tetszett,hogy tud ugrani, mászni - bár ez nem mindig jött össze. A szörnyek változatosak, nem idegesítőek (a Hamubestia morgását kivéve), felszedhető tárgy is van rengeteg - bár nagy részük felesleges! Tetszett, hogy harcosként is lehet varázsolni (tekercsekből).

    Harcosként játszottam végig Don oldalán (ez szabadabb érzést adott), de mindent bejártam, minden küldit megcsináltam amit lehetett, és kiírtottam ez egész szigetet. Legközelebb Mágust indítok "semleges" oldalon.

    A játék mindenre megtanít, mindent be kell járni, fel kell kutatni és nem lesz gond. Kardra fejlesztettem, ami szerintem jó döntés volt mert normális fejszét, számszeríjat sem találtam a játék során. Utóbbit egyébként nem is használtam, csak ahol muszáj volt.A végén már minden nagyobb szörny is 2 csapás volt (Ogre, Hamubestia, stb..), mondjuk Titán cuccokban már komolyabb kárt se tudtak tenni bennem. Az Inkvizítor csalódás volt (asszem 3at csaptam rá, de hozzám sem tudott szagolni), a bossharcokat meg nem szeretem, azt kár volt a végén (de az se volt nehéz).

    Nehéz fokozaton vittem végig amúgy, így volt az igazi szerintem.

    Összességében nekem ez az RPG nálam nagyon betalált. Várom a 2. részt nagyon, csak ne legyen nagy gépigénye! :)

  • rotator
    #4310
    Már a folytatás várjuk!
  • McFrost
    #4309
    Jó, lökjed:)
  • wantonly
    #4308
    Már senki sem játszik vele? 3. fejezetben járok, remek a játék, nagyon régen nem élveztem így RPG-t! Élménybeszámoló majd, ha végigjátszottam. :)
  • wantonly
    #4307
    Most találtam rá a Risen-re, nem is tudtam, hogy készült egy "alternatív" Gothic is. :) Első benyomások nagyon jók!
  • Zóanagyvarázsló
    #4306
    Tekercset írni tud, rúnából varázsolni nem. Természetesen a tekercsek készítéséhez szükséges az adott rúna, találni vagy venni lehet őket, készíteni nem (mágussal sem).
  • Mr_no_NaMe
    #4305
    Csonti idézés tekercset tud a rend harcosa írni? Vagy rúnát csinálni?
  • ApPa123
    #4304
    Nekem ezt írja ki mikor indítanám ajátékot....:S "unknown module"
  • Qwerty4
    #4303
    Ma elindult. :) Mondjuk azóta volt win reinstall.
  • dave10000
    #4302
    Megoldódott, a templom belsejében megtaláltam.
  • dave10000
    #4301
    Lenne 1 kérdésem. A gyíkok csak akkor fognak megjelenni ha már kinyitottuk a templomot? Mert pl. a Keleti templomnál meg kéne jelennie 1 gyík papnak majd ezután beszélni kéne Maliko-val aki ezután azt mondja, hogy jelentsünk a bandita táborban.
  • #4300
    EMBER!!! Ez csak egy játék! Mindenhol van ilyen tett, tök mind1 hova állsz...
  • dave10000
    #4299
    Am ha az inkvizícióhoz állok akkor a banditák ellenségek lesznek?
    Csak mert olvastam olyat mint ha 1 idő után már nem:

    "Személyesen a Dontól kapjuk meg, ha szavunkat adjuk az Inkvizíció nevében, hogy kifoszthatják azokat a templomokat, amiket eddig elfoglaltak."

    Am ez az arany kristály korongok összegyűjtésénél kell csinálni.
  • dave10000
    #4298
    Szerintetek mi a jobb az inkvizíció vagy a banditák, már, hogy melyik oldalra álljak. Igen tudom, hogy ezt nekem kell eldönteni meg hasonlók...
    de míg az inkvizíciónak egy rakás előnye van, hogy mért oda kéne állni a banditáknak csak 2, igaz nincs jó meg rossz de a tettek alapján mégis csak a banditák tűnnek jobb embereknek az inkvizíciónál. Még 1 előre haladott kérdés, az inkvizíció oldalán kell majd olyan dolgot csinálni ami már a "gonoszság" határán van?
  • McFrost
    #4297
    Én spec egy bandita küldetést sem csináltam, mégis jól elvoltam nélküle, így végeztem:



    Maradt 20 tanuló pontom és végig izgalmas, taktikus maradt a játék!
  • #4296
    Választani majd csak a kikötővárosban lévő küldikkel fogsz tudni.
  • dave10000
    #4295
    Jelenleg ott tartok, hogy átadtam a kardot a Don-nak. Az lenne a kérdés, hogy ha most tovább csinálom a fennmaradó küldetéseket itt a táborban akkor már az ő oldalára is álltam vagy ez csak később dől el?
    Igazából még nem tudom kinek az oldalán legyek mert az inkvizíciónál kecsegtető a rangonként új páncél, de mivel kardforgató vagyok így a banditáknál tudom csak megszerezni a 10-es szintű kardforgatást.
  • McFrost
    #4294
    Ez egy ilyen játék, döntsd el mit akarsz, majd a végén elválik jól tetted-e...
  • dave10000
    #4293
    Rendben akkor rakok másra. Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy mi a fontosabb, fejleszteni a képességeket avagy jobb cuccokat szerezni(már melyik az elsődleges). Ha a képességek akkor azon belül az erőre rakjak inkább vagy valami másra is? (kard, pajzs és számszeríj lesz a fegyom)
    Csak azért kérdezem mert már itt az elején a "táborban" már lehet jónak kinéző cuccokat venni de azért a képességeket se akarom elhanyagolni csak hát az is pénz amiből nem túl sok akad, legalábbis az elején.
  • McFrost
    #4292
    Nem akarom le lőni a poént, tegyél másra na.
  • dave10000
    #4291
    Ezt a kényszert, hogy érted? Meg a végén már nem sokra megyek vele.
  • McFrost
    #4290
    A végén kényszerből megtanítja a játék a fejszét, tehát arra kár pazarolni a pontot. Kard és puska kombó jó ötlet.
  • dave10000
    #4289
    Üdv.

    Nemrég kezdtem a játékot és az lenne a kérdésem, hogy melyik a jobb, fejszés+számszer íj vagy sima kard+íj? Mert például ha fejszém lenne akkor ha 7-es képzettségig eljutok benne akkor 1 kézben fogja majd így tudok mellé pajzsot is. Szerintetek melyik kombináció a jobb, és azt a bizonyos 7. képettségi szintet milyen sokáig tart elérni? Ja és, hogy az elején vegyek e valamit vagy a kezdetekben még nem éri meg?
  • Encore
    #4288
    Mindenki végigjátszotta már legalább 2x. Sajnos max 3 végigjátszás van benne :(
  • tibor16
    #4287
    öööö - én meg attól vagyok szomorú, hogy úgy látszik, senki nem játszik a Risennel, - pedig nekem még a vége hátra van...
  • Encore
    #4286
    Ez nagyon elszomorított, tudtam, hogy nem érte a milliát, mert azt tudnánk, de én azért egy 700-800.000-re tippeltem volna....
  • ratgab
    #4285
    Sokaknak ez még egy meg nem lelt gyöngyszem, de gothic 4 hatalmas buktája után majd sokan rátalálnak, ha máskor nem a Risen 2. rész kijövetelekor szerintem sokan meg fogják venni az első részt!
  • sanyiiiii
    #4284
    Nem feltétlenül az igényességgel függ össze, inkább azzal hogy egy kicsit is kell-e gondolkodni adott termék használatánál....
  • rotator
    #4283
    Sehol, de az egyik aktív Deep Silveres arc megígérte, hogy ha elérik az eladások a félmilliót, akkor azt kihíresztelik, és hát ez még nem történt meg.
  • Encore
    #4282
    Ne már, hol lehet megnézni a pontos eladásokat? Nem hiszem el, hogy ennyire esik a színvonal, minél igényesebb valami, annál kevesebbet adnak el belőle? :(
  • rotator
    #4281
    Van, de azért fél milliót még összesen nem sikerült eladni belőle eddig. :(
    G3-ból kevesebb, mint fél év alatt elment annyi.
  • Encore
    #4280
    Ennek nagyon örülök, ez azt jelenti, hogy van még igény ilyen játékokra. :)