4439
  • josi
    #3599
    Nem te voltál a hibás, bugos volt azon a részen. Ugyanis Romanovot mikor ment vissza a városba felfalták a farkasok, és konzolon újra élesztettem:)
  • derboy
    #3598
    köszi,de majd csak este tudom.mi volt a baj.rossz helyen kerestem??
  • josi
    #3597
    elküldtem pirivátbam..folytathatod:)
  • derboy
    #3596
    elkültem privátban
  • derboy
    #3595
    egy email cimet adsz küldöm
  • josi
    #3594
    Pedig Caine jól mondja. Ha gondolod küldd el nekem a kimentett állást és megnézem.
  • derboy
    #3593
    Feladom.szerintem program hiba.pedig eredeti a game patchelve.
    Leirom hogy volt.A rácsos ajtónál volt a vasszakálnak a kincse.kihoztam
    onnan a térképet.odaatam a romanovnak.majd elmentem a csajért.nem nyirtam ki rommanovot az elején pedig azt kellet volna.visszamentem a rácsos ajtóhoz de sehol senki.ghoulokkat is kinyirtam.szerintem nem jó helyen
    keresem.patty azt mondta hogy visszamentek a kikötövárosban egy hajóért.
    de ott is hiába kerestem nem találtam.
  • Caine
    #3592
    Mégtovább, ott van egy újabb rom.
    miután elmentél a vízesés mellet (amiben a ghoulok vannak), azon túl van még egy rom. Van alatt a egy út lefelé a partra, onnan lehet viszamászni abba a romba, ahol a csaj van.

    De odáig nem kell elmenned: rom (csajszi), út lefelé, vízesés ghoulokkal, rom egy rácsos ajtóval. Na ott.

    Remélem, érthető volt.
  • derboy
    #3591
    igen ott megtaláltam petty-t.de merre mert körbejártam már mindent
  • Caine
    #3590
    Csak menj tovább az úton, a következő romnál lesz.
  • derboy
    #3589
    Hello
    A romanov küldinél.Kiszabaditottam már petty-t,de romanovot nem találom sehol.hol a rákban keresem hogy vissza tudjam venni a térképet.
  • Caine
    #3588
    Teljesen egyetértek.

    A mágussal még minden képpen érdemes végigtolnod, mert egyszerűen verhetetlen :)
  • WagnerUr
    #3587
    Némi csúszással nekem is megvolt az első végigjátszás. Tisztán közelharcos (kardos) karakterrel csináltam a Don oldalán. Szerintem szépen illeszkedik a játék a Gothic sorozatba, attól hogy néhány szörnynek más lett a neve és a kinézete ez még vérbeli Gothic-játék. Összességében egy 8/10-et adnék rá.

    Negatívumnak főleg az éreztem hogy túl kiegyensúlyozatlan a játék. Nem is a harc terén, mert az az előző részekben is úgy volt hogy az elején baromi nehéz, aztán egy idő múlva már nincs benne igazi kihívás. Inkább a tartalom aránytalan érzésem szerint, az első fejezet még tele van élettel, felfedeznivalóval, érdekességgel, aztán miután beálltunk az egyik csapatba nagyon kiszámítható és gépies lesz az egész. Mondjuk egy Oblivionhoz hasonlítva még így is rendkívül változatosak voltak a végjáték kriptái, de egy idő után még így is untam őket. Aztán a fejlődés/felszerelés terén is érezhető az a pont amikor eltűnik a kihívás az egészből. Nekem hiányzott a G1/G2 kicsit szigorúbb fejlődési rendszere. Nincsenek már kikötései a képességek megtanulásának, stb.

    Azért pár hónap múlva így is benne van még egy végigjátszás mágusként/inkvizíció oldalon. A rengeteg pozitívumról most nem áradoznék aki kipróbálta úgyis ismeri őket, viszont a domborzat megint baromi jó lett, még a G2-őt is felülmúlja. Ebben verhetetlenek.
  • Caine
    #3586
    Csak szintlépéskor kapsz.
    Érdemes nem elszórni minden balgaságra.

    Amúgy mi lenne az a nagyon életbe vágó, amit meg szeretnél tanulni?
  • BCool
    #3585
    Sziasztok!
    Annyi kérdésem lenne csak hogy tanuló pontokat csak szintlépéskor kapok?
    Ha igen van más módja is hogy szerezzek mert elfogytak a pontjaim viszont tanulnom kéne pár dolgot, a szintlépéshez meg nagyon messze vagyok!
    A segítséget előre is köszönöm!
    Szisztok
  • boos
    #3584
    akkor muszáj hiányoznia valaminek. olvass vissza volt ez már többször is téma. én is elakadtam, habár én kihagytam egy részt és azért nem találtam az egyik titán cuccot.

    amikor minden megvolt, akkor összerakta gyorsan:D
  • gabo91
    #3583
    Még egy utolsó segítség kellene...
    Végigjártam titán cuccok után az egész szigetet, nagy nehezen meglett minden, de...
    van cipőm, ruhám (páncél), pajzs, sisak, illetve íj, számszeríj, kalapács, bot, bárd, kétkezes kard (bár pajzsal is használható) és egy másfélkezes kard.
    Meglett utoljára a sisak kiírta hogy kész a küldetés. Oké, druida mondta, hogy ha megvan minden vigyem el hozzá. Odamegyek ez meg vagy sokat ivott vagy csak nagyon buta, mindig csak azt hajtogatja, mint egy papagáj,hogy "vigyázz magadra". varázslattal már megnevettettem aludtam már pár napot de semmi. Küldetésem nincs, annyi hogy a vulkán dolgairól számoljak be a druidának.
    Ilyenkor mivan? Mit kellene tenni? Ez bug vagy én csináltam valamit rosszul?
    (ja voltam szellemnél is ő hozzám se szól)
  • gabo91
    #3582
    Igazad volt, megvan a kulcs leesett a csörlőtől a rohadék teste, beesett egy szikla mögé de meglett azért...
    köszi a segítséget!
  • Fantusz
    #3581
    Kulcs szerintem az egyik gyíknál volt (felső szinten, ahol a csörlővel az átjárót kinyitottad)
    A titán szarkofágjáról elvehetsz egy szobrot, ezzel nyitható mindhárom sírkamra (el kell venni a szobrot, ha végeztél egy kamrában, s a másik oltárra tenni)
  • gabo91
    #3580
    sziasztok.

    elakadtam egy kicsit.
    Ursegor-hoz egy rácsos ajtón lehet bemenni. Nincs hozzá kulcsom. Kerestem már mindenhol, nem találtam. Ha cheat-et használnák give all (pár percre bedobja összes tárgyat, viszont akkor további küldiket is kipipálja) szóval a cheat révén van kulcs bemegyek, beszélek vele. Ad egy küldetést, hogy szabadítsam fel a szellemét. Szolgálóinál vannak szobrok...

    Hol van Zel Zeret, Zal Zaran, Zul Ultur koponyája? Illetve hol van az a kulcs amivel belehet menni Ursegorhoz. Sajnos hülyén mentek. (mivel van auto mentés is) Olyan mentésem van amikor az inkvizitorékkal odaérkezünk a kapuhoz. (amit szobrokkal kéne kinyitni)
    Azt még elfelejtettem mondani: Próbáltam, hogy ha már csak cheat segít átjutok-e vele a kapun. NEM ugyanis fegyot rucit mindent ad, de a táskámból azt a részt ahol vannak a szobrok kiüríti...
  • Fantusz
    #3579
    Nincs crack, a warezos verzió is lemezzel működik, illetve lemez helyett használható a mini image (amit nevezhetünk cracknek, de nem az exe-t babrálták meg)
  • fuzesi12
    #3578
    Hali, valaki pls tudna adni linket crackről 1.0 hoz? nem warez,összekarcolódott a lemez.
  • felegyi
    #3577
    Nem tudja valaki miért nem jeleníti meg a küldetéseket a naplómban? Valami bug? Mert azt látom hogy felvettem, de amikor L-el megnyitom egyszerűen semmi sincs benne a térképen kívül!
  • boos
    #3576
    jaja, a bányászatot benéztem:)

    azért a második végégjátszásnál lehet érezni a különbséget.
    sima egykezes karddal, de elég jó erővel olyan ellenfelek ellen is bátran megyek, akiket csak távolról szemléltem az első alkalommal...
  • Takanohana
    #3575
    én sem vagyok teljesen biztos, lehet, hogy ha kinyírod az ereklye tábort a Don embereivel, de nem jelented a Donnak a sikert, akkor még beállhatsz a rendbe. én inkább nem támadnám meg a tábort.

    a bányászatot csak 1 szintig lehet tanulni. a karakterlapon látszik, hogy a képzettségek mellett hány pötty van.
  • boos
    #3574
    már nem emlékszem pontosan sajnos. épp a választás előtt vagyok, de most nem a donhoz szeretnék beállni....
    már csak a sereggel együtt támadás volna hátra küldetésben, de nem vagyok biztos benne, hogy ha megcsinálom akkor mehetek-e a rendhez...

    illetve Olfnál tanultam egy kis bányászatot, de sajnos tovább nem jutok az 1-es szintnél. Legutóbb is egyes szinten vittem végig, de most jó lenne többet bányászni...ki tanít? vagy csak később elérhető a dolog?

    de mennyivel könnyebb, hogy az ember tudja a tápolást ésszel csinálni...
    atz első végigjátszásnál sehol sem voltam a mostani szintemhez képest.
  • Caine
    #3573
    Na, pénteken befejeztem én is.
    Aztán vasárnap varázslóval is.
    A varázsló ISZONYATOSAN durva, csak lestem, hogy melyen hatékonysággal és milyen sebességgel megyek végig a játékon.
    Mondjuk a többi Gothicban sem voltak kispályások a varázslók.

    Így a végére néhány gondolat:
    A játék fantasztikus volt, a hangulatot leszámítva pontosan a G3 ellentétje volt. A grafika eléggé elnagyolt (bár hangulatos), de legalább simán megy, minden mással nagyon meg voltam elégedve.
    Jó volt a hangulat, a harc-és mágia rendszer, tetszett a fejlődés, jó volt a sztori és a körítés és ami a legfontosabb: nem fagyott, nem tűntek el npc-k és tárgyak, nem voltak megszakadt küldetések és misztikus bug-ok, hogy minden centin menteni kellett volna, mintha nem is PB játék lenne :)))
    Simán megcsináltam a kvesztet mielőtt felvettem volna és simán megadta utólag is, lehetett nagyokat kalandozni.
    Tényleg csak a graf minőségével volt bajom, de ha választhatok, hogy ez vagy a G3, akkor inkább ez.
    Boxon toltam és meg is szereztem az 1000/1000 acsit, de komolyan gondolkodom, hogy újrakezdem egy mágusra optimalizált karival, vagy egy hibrid mágus-harcossal (odrer), mert az táp :)))
  • Caine
    #3572
    Valamint még hozzátenném, hogy a legolcsóbban úgy úszod meg a kard darabkák megszerzését, hogy kihívod a tulajdonosukat és miután jól elpáholtad az arénában, begyűjtöd tőlük a darabkájukat :D
  • derboy
    #3571
    http://www.gothic3.hu/viewpage.php?page_id=31

    még egy teljes végigjátszás.
  • Takanohana
    #3570
    ok, semmi gond.
    1. ládában
    2. Craignél
    3. Louisnál
    4. Brogarnál
    5. Dorgannál (halott, egy barlangban van a holtteste)
  • krisztajo
    #3569
    Így talán egyszerűbb!
    Végigjátszás: http://gamempire.hu/vegigjatszasok/risen
  • tysaboy
    #3568
    ha le tudnád nekem írni hogy hol vannak, avgy hogy juthatok hozzá minf az öthöz akkor annak megörülnék:)
  • Takanohana
    #3567
    szívesen segítenék, de akkor kérdezz érthetőbben, annyit megértettem, hogy 4 db megvan, ebből kettőt felfogtam, hogy honnan, (láda és a harcrendező). másik kettő honnan is van?
  • 38tibi38
    #3566
    Hmm. Igazad van derboy.Ha valamit szeretek megveszem kivéve ha nemlehet letölteni vagy ha leis lehet de akkor csak orrosz :D
  • tysaboy
    #3565
    Sziasztok seígtsetek nekm plz. Don Táborában vagyok, a kard darabkjait keresem. 1ik brathnál volt vagy kinél, másik 1 ládában, 3. annál aki rendezi a harcokat, 4.et ios megtaláltam, az uccsót nem találom. légyszio segítsetek!
  • derboy
    #3564
    CDgalaxisban megvehetö.
    http://cdgalaxis.hu/PC/17132/risen.html
    Ha már tetszik vedd meg.
  • 38tibi38
    #3563
    Plz vki megondaná hogy honnan tudnám leszedni a game-et ANGOLUL mert eddig mindenhol leszedtem de csak orosz. Valami torentes oldal nevet vagy ilyesmit plz monjdatok. Nagyon fontos lenne. Ez az egyetlen rpg ami lenyügözött.
  • krisztajo
    #3562
    Nohát végre befejeztem. Eddig nem volt időm játszani.
    De amennyire féltem a végétől annyira könnyű volt.
    Igaz egyszer meghaltam, de csak azért mert nem figyeltem a lábam alá.
    Teljesen igazatok volt, ha egyszer ráérez az ember a ritmusra már nem lehet gond.
    Viszont érdekességként megjegyzem, hogy visszamentem Patty-hoz még a végső harc előtt levettem az akrobatika gyűrűt, de úgy sem volt már hajlandó tanítani.
    Bár már nincs sok jelentősége ez most egy bug vagy másnál is így volt?
  • Fantusz
    #3561
    Amíg gyenge vagy ellenük teljesen mindegy, hogy látod-e előjelét a varázshasználatának, vagy sem, hisz ahhoz, hogy a területüket átkutasd, valahogy le kell győzni a hullafalókat.
    Közelharcban sokkal veszélyesebbek, mint a fagyasztásuk, de ha kellően megerősödtél nem okozhatnak gondot, s valójában nemmit nem vesztesz, ha csak később pofozod fel a ghulokat.

    A ghoul fagyasztása sebez, de szerencsére nem fagyaszt le.
    Volt mágusom, fagyasztásra specializálva, amíg gyenge volt a jébmágiája az ogre, vagy hamubestia ellen csak annyit ért, hogy jól felbosszantotta azt, s egy-két pofonnal lecsapta a mágust.
    Később, erősebb spellel már lefagyott a bestia - a ghulok közel sem ilyen erős mágiát használnak, néhány szint után a fagyasztásuk lényegtelenné válik, de karmolni akkor is keményen tudnak.
  • MrStokes
    #3560
    Koszi a tippeket a ghoul-ok elleni harccal kapcsolatban.
    Az nyilvanvalo volt szamomra, hogy gyenge voltam, amikor osszefutottam egy-egy ghoul-lal, csak a fagyi akasztott ki kicsit.

    Nekem eddig nem tunt fel, hogy a fagyinak nyilvanvalo jelei vannak, mielott hasnzalja a dragaszag. Ezek szerint meg lehet tenni a szukseges ellenlepeseket ha ugyes az ember. Koszi, pont erre az infora volt szuksegem.