4439
  • Takanohana
    #3639
    Előttem már leírtak mindent. Annyit tennék hozzá, hogy háromszor vittem végig a Risent és egyszer sem alkalmaztam Aric-nál a bor átadását, mindháromszor levertem az arénában. Nem mondom, hogy elsőre, de nem is túl nehezen. Amikor például sok életerődet leverte rólad, elteszed a kardot, futsz egy kört az arénában, közben megiszol 1-2 életlöttyöt, majd kard elő, és harc tovább.

    A PB játékai közül ez az első, amelyik minimális buggal került ki, azok sem vészesek. De jobb is, hogy abbahagytad, ha a monostorban elakadtál, mit csinálnál a barlangokban??
  • ratgab
    #3638
    Nekem a Risen is tetszett és az Oblivion is tetszett. Szerintem nem is nagyon lehet összehasonlítani a két játékot. A kettő más irányból közelíti meg az RPG/akció RPG fogalmát és megvalósítását.

    Neked bejött az Oblivion, a Risen nem jött be. A Risennel akkor ezentúl nem játszol, az Oblivionnal meg igen és majd ha kijön az ED 5, akkor majd azzal játszol.

    Felesleges ezen vitatkozni. Ha ezzel befejezted a Pyranha-s játékokkal való foglalkozást, akkor befejezted.
    Én azt tudom minden elégedetlen embernek javasolni, hogy a számítógépen való játék is mint minden játék a szórakozásról, a kikapcsolódásról szól. HA egy játék neked ezt nem adja meg, sőt még inkább idegesít, illetve felidegesít, akkor azt kapcsold ki, töröld le, felejtsd el.

    Nem arról szól az ember hobbija, hogy idegeskedjen. Én már egy ideje alkalmazom ezt a módszert és kevesebb csapkodással, idegeskedéssel, "csaló gép"-ezéssel jár. Most már csak szórakozni akarok, idegeskedéshez nem kell bekapcsolnom a gépet, illetve egy játékot.
  • W B
    #3637
    bgabor... amiket te leírtál hibának, azok nem hibák, csak te nem tudod megcsinálni
    Monostor felső negyedében van? Ha nem ugranád át a párbeszédeket megtudhatnád, hogy az illetékes személy este vissza megy szunyálni a háló kamrájába, akkor kell beszélni vele.
    Nem lehet legyőzni egy embert mert gyenge vagy? Erre van egy jó megoldás. Számszeríjjal legyengíted, onnantól 2-3 ütés. A számszeríjat futás közben is meglehet tölteni, igaz a célzás kicsit nehézkes.
  • grebber
    #3636
    Nekem semmi bajom nem volt a Risennel,bugokba nem futottam pedig patch nélkül játszottam vele.
    Gothic 4től ne várj sokat az szerintem eddigiek alapján annyi a + hogy szebb mint az eddigieg és ennyi.
    De majd meglátjuk engem az eddigi belőle látott dolgok nem győztek meg.
    Most megint a G3-at tolom és valami fantasztikus a hangulata.
    Én mostanában nagyon nem értem magamat,mert régi játékokkal eltudok lenni egy nap megállás nélkül (már azért lépek ki belőle mert kb nem látok és kiszáradtam) ,de az új vagy legújabb játékokkal legyen az Mass Effect 2 ,Boishock 2 akármi elkezdem őket és 1 óra múlva megunva lépek ki belőle hogy majd egyszer folytatom.Sajnos ezért is van 110 telepített game a gépemen.Mindig a régiekkel tolom.
  • bgabor
    #3635
    Nem fényezem az Obliviont, egyszerűen csak azzal hasonlítom össze a Risent. Be kell látni, hogyha kijön egy játék, akkor azt mindíg az adott stílus etalonjához fogják mérni, és bizony nem lesz túl jó sorsa a játéknak, ha ennyire alatta marad az etalon által felállított színvonalnak. (Az Obliviont egyébként pont nem a valóban monoton főküldetésszál miatt éri meg játszani, ott a számtalan mellékküldetés sorozat az izgalmas.)

    Az FPS-eket például a Call of Dutykhoz hasonlítják, az RTS-eket a Company of Heroeshoz, és nem véletlenül.
  • bgabor
    #3634
    Minden feltétel adott volt, természetesen, többször ellenőriztem, mielőtt megírtam a hozzászólást. Az Oblivion is RPG, mégsem engedi, hogy egy főküldetésszál végrehajthatatlanná váljék, és erre ebben a játékban is oda kellett volna figyelni.

    Előítéleteim pedig nincsenek a piranha bytes munkáival kapcsolatban, játszottam a Gorthic 3-al és a Risennel is, és óriási csalódás volt mindkettő. És már ne haragudj, de egyik se ér fel az Oblivion színvonaláig, messze nem. Szerintem újra elő kellene venned az Obliviont, hogy tisztán láss a kérdésben, nemrég készült el hozzá a teljes magyarítás.
  • Was
    #3633
    Bár már általános dolog a Gothic 3-at szídni minden téren, de szerintem pedig egy nagyon jól sikerült játék lett az is, méltó folytatása az előzőeknek. Persze biztos ráfért volna még egy kis javítgatás, de ettől függetlenül simán végig lehetett játszani már megjelenéskor is. Örültem volna, ha a Risen is ilyen nagyságrendű játék lett volna, de hangulatában ez is nagyon jó. Előbb utóbb mindig előjön az Oblivion-Gothic vita, ez szerintem izlés kérdése. Bár én az Oblivionnal is jól elvoltam, de ott meg az n+1-ik egy kaptafára készült portal-bezárós résznél untam meg az egészet.
    Szerintem itt felesleges ennyire szídni ezt a játékot, mert jellemzően azok játszanak vele akik szeretik. Pont a küldetések, a történet, a hozzá tálalt világ és karakterek miatt, amilyent nem nagyon találni máshol.
    Az Obliviont pedig egy másik fórumban szívesen veszik, ha fényezed.
  • Probatbicol
    #3632
    Ha tényleg visszaolvastál akkor láthattad, hogy többen is legyőzték Aricot a leitatás nélkül is. Egyébként az ilyen elakadások 99%-ában a user a hibás, pl. van nálad olyan bor ami kell? Nem mindegy, hogy melyik fajta. Elbeszélgettél Ariccal? Nem az első párbeszédablakban lesz ott a lehetőség. Ez egy rpg, ha elbaltáztad a lehetőséget, hogy leitasd és megszerezd a kardját, akkor marad a nehezebb út: le kell győzni könnyítés nélkül.

    Amit az összehasonlításról írtál az tipikus ízlés és pofon kérdése, én pl. hatalmas élvezettel végigjátszottam a G1-et - máig a maga idejében megjelent legjobb ilyen típusú rpg-nek tartom- a G2-őt többször is, és a Risent is nagyon élveztem. Az Oblivion viszont 2 délutánt élt meg a gépemen, olyan céltalannak és unalmasnak tartottam. Pedig nem voltak előítéleteim míg neked szemmel láthatólag vannak. A Morrowind-et többször is felraktam a gépre anno, mert annyi jót hallottam róla, de nekem az is unalmas volt. Mégsem írok olyan butaságokat, hogy ezek amatőr munkák lennének, egyszerűen tudomásul veszem, hogy nem nekem szólnak.
  • bgabor
    #3631
    Ja, és ha Aricot bug miatt nem tudom félreállítani, legyőzni meg ugyebár nem lehet, akkor nemcsak az alapkiképzést nem tudom befejezni, de Hemlar gyilkossági ügyét se tudom megoldani, mert az ügy kulcsszereplői a Monostor felső részén vannak... ahová ugyebár nem engednek föl, amíg az alapkiképzést be nem fejezem.

    Szóval iszonyatosan amatőr munka ez a játék.
  • bgabor
    #3630
    Értem. Hát az Oblivionban valahogy meg tudták oldani úgy, hogy marha élvezetesek lettek a küldetések, és mégsem kellett 13 emberrel beszélni, őket megkeresni és közük rohangálni.

    Mellesleg én jelenleg annak is örülnék, ha egyáltalán működnének a Risen küldetései. Visszaolvastam, a Monastery mágus küldetéseiben én vagyok a nyolcadik itt a topicban, aki úgy elakadt, hogy a program nem engedi tovább semerre, totális zsákutca. Nincs mese, ha nem a programozók által kitalált sorrendben végzed a dolgokat, beszélsz emberekkel, akkor a játék pillanatok alatt végleg zátonyra fut. Gyönyörű, és mindezt 2009-ben, egy non-lineáris játékban. Ez bizony borzalmasan amatőr kivitelezés. A 2006-os Oblivionban ilyesmi fel sem merült. Ez azért nem sok jót sugall a piranhás fejlesztők képességeiről, nemigaz?

  • W B
    #3629
    13 emberrel beszélni... ha gyilkosság után nyomozol, vagy betörések után. nem 1-2 emberrel fogsz te beszélni.
  • bgabor
    #3628
    Leírnám akkor én is a véleményemet erről a "nagyszerű" játékról.

    Először is, mágust akartam kezdeni, de mivel az Ariccal való dialógusban nem jelenik meg a "tűzözön bor átadása" lehetőség, így nem tudom folytatni a játékot. Ugyebár Aric félreállítása nélkül nem lehet befejezni a mágus alapkiképzést, ami nélkül nem lehet továbbvinni a játékot. Ilynekor mi van? Zárójelben jegyezném meg, hogy a legutolsó patchel játszom, nyilván ilyen "apró" bug tíz patch kiadása alatt nem tűnt fel senkinek.

    Úgyhogy én azt hiszem itt is fejezem be. Azt eddig is tudtam, hogy a piranha bytes Gothic szériájának darabjai hemzsegni szoktak a kapitális bugoktól, de ekkora elemi bug elkövetését azért nem gondoltam volna.

    A játékról:
    Az eslő benyomásaim jók voltak, a játék gyögyörű, és alapból beszél magyarul. Jó volt látni, hogy a piranhás fejlesztők a Gothic3 kapitális bukása után végre megtanultak olyan játékot készíteni, ami atomerőművön való szaggatás helyett átlaos gépen is jól fut, és szép tud lenni. Persze ez együtt járt a bejárható területek méretének 95%-os csökkentésével, dehát mit tegyünk, ők nem képesek nagy területek mellett is jól futó enginet csinálni, mint a Bethesda.

    Aztán döbbenten tapasztaltam, hogy a piranhás fiúk még mindíg úgy képzelik, hogy egy szórakoztató küldetést úgy kell megalkotni, hogy a játékos 13 NPC-vel beszél egymásután, és köztük rohangál, mint a mérgezett egér. Szintén döbbenten fedeztem fel, hogy a mágusként tanulható varázslatok a tűzlabdára, jégvarázsra, meg egy harmadikra korlátozódnak. Na itt már nem tudtam hogy síjak e vagy nevessek, aztán kiderült, hogy az egész annyiból áll, hogy pontokat teszel a tűzlabdára, borharcra, stb, és akkor majd nagyobbat sebeznek. Semmi többféle tűzvarázslat, semmi többféle harcstílus. (Hol van mindez az oblivion és a morrowind többszáz fajta varázslatához képest?) A játék harcrendszere egyszerű, mint a százasszög. Emellé jönnek még a "beszélj 13 emberrel egymás után" stílusú "változatos" "küldetések".

    Összegezve, ez még mindíg kurva messze van a 2006-os Obliviontól. Durva, hogy a piranhás srácok 3+1 Gothic alatt se voltak képesek még csak megközelíteni se a Bethesda által fenntartott szintet. Ezek után én nem fűznék nagy reményeket a Gothic 4-hez, mert a G3 és a Risen alapvető és durva hiányossággokkal küzdött.

    Azt hittem hogy így, sokadik próbálkozásra a piranhásoknak sikerül majd végre összehozni valamit, ami legalább pótléknak alkalmas lesz a következő Elder Srollsig, de nagyot kellett csalódnom. Remélem a fejlesztők a Gothic 4-re végre összeszedik magukat, és teljesen megreformálják a játékukat, mert ez ma már semmire nem elég.
  • W B
    #3627
    akkor megkérdezem a off topicban XD
  • Was
    #3626
    Hát a 2. lemez a soundtrack CD...
  • W B
    #3625
    Valaki nem tudja, hogy a játék zenéi hol elérhetőek? vagy ez már offftopic?
  • Takanohana
    #3624
    ha jól emlékszem, ez úgy megy, hogy a városban az ott lévő mágus küldijeit kell megcsinálni, és a főbb küldetéseket is a rend oldalán, akkor ad Carlos parancsnok egy ajánlólevelet a monostorba. ha ilyennel érkezel, akkor már a kapuban felteszik a kérdést, hogy mágus vagy harcos akarsz-e lenni. a választás végleges, az első gúnyát is ennek megfelelően adják. ha levél nincs nálad, pláne ha elfognak és úgy hurcolnak be a monostorba, mondhatsz, amit akarsz, harcos leszel. (megjegyzem, nem nagy veszteség)
  • Fantusz
    #3623
    50 bölcsességgel már tanulható az első szintű rúnákból varázslás, de nem is ez a lényeg, mert ha a bölcsesség kevés, akkor a mester mondja, hogy még nem állsz készen a tanulásra.

    Egyik karakteremmel bele léptem én is ebbe a csapdába, hogy mágusnak szántam, s harcos lett, mágussá csak az a karakterem lett, amelyik minden lehetőséget megragadva szóvá tette, hogy mágus szeretne lenni.

    A rúnamágiáról el kell mondani, hogy sokkal több manába kerül, mint a tekercsekből varázslás.
    Tekercsekből harcosok is varázsolhatnak, kristálymágiát a don emberei nem használhatnak, a rend harcosai előtt adott a lehetőség mágia tanulásra, mágus csak annyival tud többet, hogy pecsetekből közvetlen képes varázsolni, de még neki is előnyösebb lehet tekercseket használni, ha takarékoskodni szeretne a manával.
  • JackDaniels #3622
    Meg kellenek hozzá a bölcsesség pontok is. Első pecsét=100, második=150, harmadik=200, ha jól emléxem.
  • Fantusz
    #3621
    Nézd meg az adatlapodon, hogy valóban mágus vagy-e.
    Rend harcosai tanulhatnak kristálymágiát, de rúnamágiát csak mágusoknak tanítanak.

    Fel lehet hozni hibának, hogy egy hajszálon múlik, hogy a karakter harcos, vagy mágus lesz - ha nem hangsúlyoztad a mesterek előtt, hogy mágus szeretnél lenni, harcos rangot adnak a beavatási szertertáson adott válaszoktól függetlenül.

  • otcmike
    #3620
    Sziasztok skacok , Risenezek és mágus vagyok :D 4.fejezetben ... de ignatius nem tanít nekem pecséteket... nem értem miért :S . pedig már én vagyok az inkvizitor.
  • Encore
    #3619
    Pallas halála után az egyik mestertől lehet tovább tanulni, mert átvesző vagy valami ilyesmi rémlik...
  • Takanohana
    #3618
    ha minden más mesternek szóltál már, akkor jelentsd, és azt mondja majd a karaktered, hogy Pallas nem jöhet egyedül, mert meghalt.
  • fotika
    #3617
    ott is néztem,és semmi.foggalmam sincs merre kószálhat az a marha,nem emlékszem hogy megöltem volna vagy ilyesmi:D
  • W B
    #3616
    még talán nézd meg a mesterek szállás helyén. azok a háló termek mik a könyvtár fele vannak.
  • fotika
    #3615
    W B:nincs ott,nemértem,hol lehet,de érdekes,hogy már régóta nem állt ott a helyén.

    tudom,hogy ő fagymágiát tanít,de ignatius tanít tűzlabdát,ami nekem eddig a legjobban kigyúrt,demost mivel van ez a küldetés,hogy megkell keresni az összes mestert,nem tanít,és pallas-t meg sehol sem találom
  • Fantusz
    #3614
    Pallas fagymágiát taníthat, ami a legköltségesebb a kristálymágiák közül (meg kell venned hozzá a kristályt, illetve megválthatod mással).

    Kristálymágiát egyet tanulj meg, ha mágus vagy, nincs értelme ebből is -abból is tanulni keveset, ésszerűen használd a skill pontjaidat, a kristálymágia 5-6-os szinten kezd érezhetően hatni az ellenfelekre, nincs elég pontod kettőt tanulni, hisz másra is kell jónéhány pont.

    A jégmágia előnye, hogy nem csak sebzi, de le is fagyasztja az ellenfelet.
    Nem tartom kizártnak, hogy Pallas halála után mástól lehet tanulni, de mivel nem rögtön mágussal kezdtem, előrelátóan kimaxoltam a jégmágiát még azelőtt, hogy a gyíkok elözönlötték a monostort.
  • W B
    #3613
    bejáratnál ahol állnia kéne, a pult mögött, ott nézd meg
  • fotika
    #3612
    Hy!nekem olyan gondom van,hogy miután bejutottam a vulkámba és kijöttem,a monostort elfoglalták a gyíkok.namost kell szólnom minden mesternek,hogy mennyenek be abba a csarnokba,csak hogy nem találom Pallas mestert.azt olvastam,hogy csak ő halt meg,de sehol se találom.fura,mert már régóta nem láttam,nem volt ott a főkapu előtt.esetleg valami befejezetlen küldetés miatt nem áll a helyén?kéne a segítség,mert a tűzkristályt vagy mit így nem tudom fejleszteni.
  • Caine
    #3611
    De a csatlakozás előtt lehet lopni egyet az első farmról (az első rom után) és szerezni egy bányász ruhát a Don táborában 500 pénzért, ha rendbe rakod a dolgokat.
  • Caine
    #3610
    Ha csatlakoztál egy frakcióhoz nagyjából többé-kevésbé rendszeresen fogsz páncélt kapni, kb. fejezetenként egyet.
  • imilee
    #3609
    Sziasztok!
    Bocsi a sok kérdésért de sok helyen kerestem de nem találtam. Hol lehet páncélt venni vagy csinálni? A válaszokat előre is köszönöm.
  • WagnerUr
    #3608
    1. Az ásáshoz kell egy ásó és egy olyan hely ahol nincs növényzet a földön és kicsit meg van repedezve a talaj. Csak rá kell kattintani.

    2. Bányászatot a Kikötővárosban tudod megtanulni, a Don házában lévő fogolytól.
  • imilee
    #3607
    És még egy kérdés hogyan lehet megtanulni bányászni? Vagy kitől lehet ezt megtanulni? A Válaszokat előre is köszönöm.
  • imilee
    #3606
    Sziasztok!
    Hogyan vagy miként lehet ásni a játékban. Kincset szeretnék kiásni de nem tudom hogyan kell. Kérlek segítsetek.
  • gyonax
    #3605
    Risen HQ ini
    Risen Optimization Pack
    Bocs ha már volt, ezt a topikot nem követem annyira...
  • derboy
    #3604
    köszi megkaptam.tökéletesen müködik.
    Lenne egy kérdésem:szerinted jófele fejlesztem a karakteremet??
    Nagyon köszi a segitséget
  • josi
    #3603
    Elküldtem! Remélem megkapod.
  • derboy
    #3602
    hello elküldenéd a [email protected] mégegyszer a mentést.mert itt nem kaptam meg
  • josi
    #3601
    Lehet hogy nem lett volna bug ha előtte kitakarítja azt a területet.:)
  • Caine
    #3600
    Ááá, tehát már találkoztál Romanovval, de amikor beszólt a köcsög bandájával együtt, akkor nem mutattad meg nekik a saját beleiket ... Hiba volt :D:D:D

    De úgy látom megoldódik a problémád