6068
  • M Csabesz
    #5868
    Sikerült megcsinálni a játékot. Olyan kérdésem lenne, hogy a dlc-ben lévő egységeket csak egyszer lehet gyártani? Mert most az angolokkal vagyok és a 33rd Foot egységet kiképeztem, de utána az ikonja szürke lett. Ez így van, vagy csak a játék szívat.
  • Kotomicuki
    #5867
    Üdv, ismét!
    Nos, az egységméretet, mint minden Total War-nál, az 'Options' menü 'Video' részlegébe van beágyazva, mint 'unit scale' (az RTW-ben legalábbis így hívják, ETW-t most nem tudok nézni, mert a laposomon ez utóbbi már nem fut) - lehet, hogy az 'advanced video options' (vagy mit) kell megnyitni (az RTW-n bizonyosan), és abban van a 'unit scale', aminek 4(?) állása lehetséges a 'small'(kicsi)-tó/ől a 'huge'(hatalmas)-ig. Ez utóbbi állásban, emlékeim szerint, 300 fő a sorgyalogos egységek átlagos létszáma - az Osztrákoké ennél több, de vannak elit egységek, amik pl. 250 fősek; a könnyű gyalogos egységek 80-120(150?) fő között mozognak ekkor (DMUC mod).
    Ha a legnagyobbon van az egységméret, akkor a taktikai csatáknál már lehet, hogy néhány képminőségi változtatást is eszközölni kell majd (visszavenni a minőséget/mennyiséget, pl. textúra-részletességnél, élsimításnál) - szintén a 'video' menüben - a "szaggatás" elkerülése érdekében, ha gyengébb hardverrel van megáldva a számítógép.
    Az egységméret nem változtatható meg az adott játékban, tehát, ha azt módosítani akarod, akkor új játékot kell kezdened - főmenü, egységméret állítás, majd utána új játék, ha visszatöltöd az állást, akkor az egységméretekre is annak a játéknak a beállításai lesznek érvényesek (ha kicsin volt az adott játékban, akkor kicsi lesz, hiába állítottad át betöltés előtt azt nagyra).
  • ati21
    #5866
    helló!
    eddig még működik de az xp játszok nem keresgéltem a windows 7 en a mentéseket meg avval valamiért nem megy így újat kezdtem most úgy érted hogy csak akkor lehet állítani a katonák limitjét ha mindig új játékot kezdek közbe nem lehet nekem angol a játék mit kel állítani rajta letudod írni ha megkérlek előre is köszi
  • Kotomicuki
    #5865
    Hali!

    Ahogy olvasom, megoldódott a helyzet, szerencsére! :))
    A Windows-al még az a probléma állhat fenn, hogy csak Rendszergazdai jogosultsággal lehet a fontosabb könyvtáraiba fájlokat írni - igen, előtte nem árt a rejtett fájlokat/könyvtárakat látható tenni.
    Tehát a "javítás" feltételekor is rendszergazdai jogkörrel kell rendelkezni, mert különben nem hajlandó ez a nyavalyás op.rendszer végrehajtani a fájlműveleteket az adott könyvtárakban. (Igen, a 8, 8a és a 9 a Razoros "javítások", ezek után lesz az ETW 1.5-s, ami a DMUC mod alapkövetelménye. De tessék megvenni a játékot, amikor akciózzák azt - nincs többé probléma a javítások feltételével... csak a fiókba való bejelentkezéssel, a(z állandó) net-kapcsolattal, stb.! )

    Az egységméret előre kiszabott és nagyjából az akkori viszonyokat próbálják meg vele modellezni: az "Osztrákok" erősen növelt sorezredlétszámai pl. a Poroszokéival összevetve 2500-2000 fő vs. 2000-1600 fő - mindezektől függetlenül a porosz "szét-kartácsolta" a kényszersorozott csehet, mert "minőségben" (és vezetésében) annyival fölötte állt -> DMUC, legnagyobb méretnél ez 400 vs. 300 - emlékeim szerint.
    A játékon belül a Beállításoknál lehet az egységlétszámot megadni, de ez mindenkire, egységesen fog hatni - azaz, ha eddig is nagyobb létszámú volt az adott csapat (pl. a svéd lovasság egységmérete a szokásos 100 helyett 120 - legnagyobb méretnél), akkor a változtatás után is, arányaiban, nagyobb lesz. Külön, csak a játékosét HEX-editorral lehetne megváltoztatni...
  • wednes
    #5864
    Hello. Sehogyan. Az az adott népre jellemző, hogy nekik 150 katonájuk van 1 szakaszban (vagy most amennyire állítod a limited optionsban). De más eltérések is lehetnek. Az angol katonák lehet pontosabban lőnek, vagy a moráljuk magasabb, gyorsabb, lassabb újratöltés. Nem feltétlenül abszolút előny a több ember. Minden nemzetnél vannak pici eltérések.
  • ati21
    #5863
    sziasztok! elkezdtem egy játékot az Angolokkal vagyok és nem értem hogy egy kettő nemzet az egyik egységük vagy katonák 150 embere van nekem meg 120 van de hogyan lehet ezt megcsinálni? nem tudja valaki? mert én még amit elkezdtem ott mindent felfejlesztettem az iskolába de akkor is úgy maradt120 egység hogy lehet 150 egységet csinálni? ha tudja valaki azt megköszönném
  • ati21
    #5862
    sziasztok egy olyat szeretnék kérdezni tőletek hogy az miért lehet hogy írtam pár sorral lejeb hogy volt egy pár empire total war játékom mindegyik kilépet most van egy ami automatikusan crackeli meg patcolja ez is kilép de csak akkor ha a continuera lépek magyarul akkor ha folytatni szeretném azt a játékot amit a másik empire total war-ral elkezdtem ha újat kezdek akkor nem lép ki eddig és ez mitől lehet? lehetséges hogy a mentések kavartak be a játékban?
  • csivavax
    #5861
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan mod vagy bármi, amivel meg lehet változtatni a kezdőtérképet?
  • M Csabesz
    #5860
    vezérlőpult-> mappa beállításai -> azon belül nézet -> rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése. Akkor senki se tudja, hogy miket kell bemásolni a játékba a crack mappából? Ha mindet bemásolom akkor elindúl de utána viszont kidob, h a program nem válaszol.
  • ati21
    #5859
    bocs a tudatlanságomért de azt hogyan kel a megjeleníteni a rejtet fájlokat
  • M Csabesz
    #5858
    Próbáld megjeleníteni a rejtet fájlokat.
  • Torzonborz
    #5857
    itt kéne lennie :
    C:\Users\username\AppData\Roaming\The Creative Assembly

    username értelemszerűen az a user ami Te megadtál win7nek.
  • ati21
    #5856
    köszi hogy válaszoltál de ezt én is tudtam hogy ott a Google látom hogy hol van a mentés de a gépemen nem találok ilyen mappákat a Windows XP azon megtaláltam a Windows 7 még a keresőbe is beírtam de ott sem találja a mappákat a dokumentumok mappa az üres nem rég tettem fel az empire total war a w7 re megpróbálni egy másik verziót hogy jó e de nem szeretném előröl kezdeni hanem beraknám a mentést és megnézném hogy ki lép e ugyan úgy mint a másikon
  • zorrobomber
    #5855
    ITT
  • ati21
    #5854
    sziasztok nem tudja valaki véletlenül hogy a Windows-7 nél hol van a játéknak a mentése?
  • M Csabesz
    #5853
    Sziasztok. AZ lenne a kérdésem, hogy az Empire total war crack mappából melyek azok a fájlok amiket be kell másolni a játékba.
  • Savaran
    #5852
    Poroszokkal, Osztrákokkal kivégeztem a játékot:)
    Erősen szimpatizálok a lengyelekkel a szárnyas huszárokat szeretném kipróbálni a játékban, de szimpatikusak még a svédek meg az angolok:) hezitálok melyiket válasszam, következő körben:)

    Nektek melyik népek jönnek be a játékban?
  • ati21
    #5851
    sziasztok Kotomicuki gondolom nekem válaszoltál ha igen akkor köszönöm azt le tudod nekem írni ha lenne rá időd hogy hogyan kezdjem a játék feltelepítése után a dolgokat mivel kezdjem mert ismerős ez a Empire_Total_War_v1.5_Update_8_Hotfix_Proper-RazorDOX nem tudom nem e erre gondoltál mikor leírtad (1.5+ ETW - 8+8a+9 Razor - verziótól fölfelé)de ezt sem tudtam felrakni pedig a játék fő könyvtárába is bemásoltam és onnan indítottam az exe és azt írja ki cancel semmi mást nem ír ki még ezt a next sem ha leírnád pontról pontra hogy hogyan csináljam addig míg nem jutok el odáig hogy játsszak vele mindig szoktam hagyni hogy oda telepítse ahova akarja meg a magyar modal még nem is próbálkoztam én annak örülnék ha ez működne rendesen ezeket nem értem mire jó ez a DMUC meg amit írtál AUM3.1 meg köszönném ha tudnál nekem segíteni
  • Kotomicuki
    #5850
    Üdv!

    Visszaolvasva azt tudom javasolni, hogy ne halmozd a mod-okat, a DMUC (1.5+ ETW - 8+8a+9 Razor - verziótól fölfelé) és hozzá az AUM 3.1 már bőven sok is jóból.
    Az ETW, főleg a virágbolti, kényes arra (is), hogy hová telepítik fel: csak a telepítője által felajánlott útvonalra érdemes rakni.
    A magyar mod-dal kapcsolatban pedig a #5836-s hozzászólás az irányadó: inkább hanyagold a feltételét, mert csak galibát okoz.
  • Neuman
    #5849
    Sziasztok!

    A Cdgalaxis oldalán megjelent új kiadásban a játék.
    Kérdésem az, hogy ez nem teljesen magyar, csak 1 kézikönyvet tartalmaz ami magyar, ha jól értettem?
    Tudja valaki mikor jelenik meg teljesen magyarba?
    Vagy kérdezzem a kiadót?
  • ati21
    #5848
    kp 2 hónapja raktam újra a gépet windows xp meg a windows 7 is először a 7-en volt fent de akkor sem volt jó mondjuk akkor volt olyan hogy indításkor beadott valami hibát de nem az ETW hanem a windows 7 aszt hittem először hogy avval van a gond de most hogy újra lett rakva a gép így nem ad be hibát úgy szerintem a játékkal lesz valami kérdeztem a haverokat azt mondják hogy a crackel van a baj de nem találok egyetlen jót sem pedig úgy tudtam a Razoros az egy nagyon jó de nálam valamiért az sem jó akkor felraktam valami update_2 de valamiért az sem jó.Lehet valamiért nem jó telepítem? de akkor nem is tudnák vele játszani
  • Savaran
    #5847
    Lehetséges hogy a windowst kéne újrarakni nem? vagy nem tudom, én most a natúr patch nélküli verzióval játszok, de eddig még buggal nem találkoztam.
  • ati21
    #5846
    sziasztok remélem tudna nekem valaki segíteni van egy olyan gondom hogy a ETW játékot már leszedtem vagy 7 különböző méretben meg cracket is töltöttem le vagy 10-et különböző fajtát meg patchot is több félét egy darabig jó volt a játék aztán megakadt fel raktam az 1.5 patchot egy darabig úgy is tudtam vele játszani most meg olyat csinál Európában kezdtem azt hozzá kel tennem ott tudom irányítani az embereimet meg a hajókat meg szóval mindent elfoglaltam a három negyed Indiát is és most meg azt csinálja hogy a hajókat meg az épületeket engedi hogy irányítsam vagy rá kattintsak de az embereket nem tudom irányítani meg a kastélyokra sem tudok ha ezekre rá kattintok akkor megakad de csak Indiába egyszer beadta mikor nyomtam egy feladat kezelőt ott ki írta empire total war nem válaszol és jó cracket sem találok hozzá mert akkor amikor crackelem némelyik betölt rámegyek a continue re meg a negyedéig sem megy el a csík hallom hogy bead valamit mert átváltozik az egér amit használok és onnan nem tölt tovább nyomok egy ESC és semmi hiba üzenet de van mikor még a menüt sem adja be és az összes játék ezt csinálta ami meg volt a gépigényem bőven meg van megköszönném ha valaki tudna segíteni már 2 hónapja próbálkozom vele
  • Savaran
    #5845
    Nah most már kezdek belejönni:) Medieval 2 höz szoktam, át kellett konvertálnom magam ETW üzemmódba:D
    Ausztriával kezdett kampányt töröltem, inkább a Poroszokhoz pártoltam át, jobban tetszik hogy csupán két tartománnyal kezdenek, így lépésről lépésre erősödöm:)
  • MaRee
    #5844
    Advisor szövegeit hallgasd meg a játék elején vagy olvasd el, ha új vagy TW-ban akkor sokat fog segíteni, elsőre tényleg kicsit átláthatatlan :)
    Attól függ hány katonát kell tartani egy városban, hogy milyen a kedve a lakóknak(public order), ami függ a vallástól, gazadsági helyzettől, adóktól, stb.. De erről 100 oldalt lehetne írni, olvasgass kicsit vissza a topicban, sok jó tippet találhatsz.
  • Savaran
    #5843
    Ausztriával kezdtem hadjáratot, kicsit fura nekem hogy több fejlesztés van egy tartományon belül, nemnagyon tudom még hogy kellene irányítani a birodalmat, hány egység katonát érdemes tartani a városokban?
    Kezdetben néha csak 1 egység puskás van néhol.
  • Savaran
    #5842
    Működik!
  • Savaran
    #5841
    Köszi a segítséget:) találtam valami sound akármit hozzá, remélem jó lesz, mert drivert frissítettem, pecseltem a játékot de semmi nem segített remélem ez fog:)
  • MaRee
    #5840
    Keress rá a neten, van ehez egy javítás. Empire no sound patch vagy valami ilyesmi kulcsszóval nézd.
  • Savaran
    #5839
    Üdv mindenkinek!
    Most próbáltam ki a játékot, minden működik csak a puskáknak és az ágyúknak nincsen hangja, mi lehet a baj? (a beállítások jók)

  • Petiii94
    #5838
    Hello.
    NaGYON nwm válszoltatok de én mégesgyszer mondo m hátha valaki segyt.Letöltöttem a DMUC-ot és nem megy a játék.A magyar mod még úgysem...:(
  • Kotomicuki
    #5837
    Sajna (vagy ha ellenünk van, akkor már nem annyira...), az ágyúk nagyon véletlenszerűen találnak, van, hogy 3 sortűzből 0 veszteséget okoznak, van, hogy 20-30-t is, akár.
    Nehéz kitapasztalni (legalábbis nekem nem ment olyan könnyen, mint a RTW + EB mod-ban, anno), hogy meddig van mennyiségi és/vagy minőségi "fölényszámítás" az autobattle-ban, de a milíciát nagyon alul-értékeli, pedig, főleg a 'fire by rank' kifejlesztéséig nagyon jó az "olcsó" milícia, teljesen széthúzott sorokkal, a lövöldözésben - fedezék mögül az egyik lefoglal, míg a másik oldalról-hátulról, büntetlenül szétforgácsolhatja az ellen egységeit, ha pedig (rá)fordul (az ellen), akkor a hátába/oldalába kapja a tömegrohamot...
    Nekem csak a 2 lejátszás közti óriási különbségek szúrtak szemet - a fél seregem elveszik (700-1000 fő veszteség - DMUC, 4 db, 500 fős Militia-val), ill. 1-2 tucat (max!!!) veszteséggel leradírozom az ellent (vagy fejvesztve menekülnek, már az első sortűz után, nekem meg még 3-4, hasonló csata kell a 2 db, 50-100 fős egységének az eliminálásához).

    A visszajátszásokat a Single Battle környékén keresném - jelenleg nincs olyan gép a közelemben, amin fent volna a program...
    Gondolom, ezzel most sokat segítettem!
  • Xwhyzed
    #5836
    A Magyar mod és Causa Belli együtt nem megy mert ütik egymást
    de Causa Belli 1.1-ben benne van minden ami a Magyar modban
  • Murder3
    #5835
    gondolom random van, bár med2-be én úgy vettem észre h azért figyeli az esélyeket de ebbe nem nagyon:D
    de az a fal durva mert ad egy rakat ágyút a védő seregnek...

    a csata visszajátszásokat hogy lehet megnézni?
    mert mentettem egy csomót.
  • Kotomicuki
    #5834
    Vicces dolog ez az autobattle, mert ha én nyomulok rá 4, ép milíciámmal egy 1-2, szakadt, töredékegységes "seregére", akkor néha még ki is kapok!

    Igen, a város nagyságától és fejlettségétől függően (meg a még szabadon lévő helyek...) ad pár egységet, amikkel védekezhetsz, max. kitámadhatsz. Szépen el lehet játszani velük - ők kapják a veszteségeket, majd kontrából meg lehet szerezni az ellen közeli dolgait a - viszonylag épen maradt - sereggel...

    Nem feltétlen kell fejleszteni, néha 1-2 ezer aranyért cserélni is lehet - persze, így az ellenség is fejlődhet (egyszer mindenkiből az lesz...).
  • Murder3
    #5833
    már elvertem auto baltléval, ami érdekes volt h előtte megnéztem a városba semmi sereg nem volt csak hirtelen előjött egyik körrül a másikra.

    a milica alatt a civil egységekre gondolsz amik akkor jelennek meg mikor nincs sereg egy városba és megtámadod?

    még sajna falakat se fejlesztettem ki:D
  • Kotomicuki
    #5832
    No, mit tesz az, ha agresszívvé fejlesztik az AI-t... bezzeg még az 1.2-ben...! :)
    Így, hogy a játék legelején jártál, valóban kemény feladat volna a győzelem. Akkor az utánam szóló verziója az iránymutató: vissza egy városig és a milíciával karöltve megostromoltatod magad -> a számbeli fölénye csökken, plusz több ágyú és fal, ha vannak; a résnél, vagy a várfalon szépen le lehet dolgozni a hátrányt. ;)
  • Murder3
    #5831
    auto battlébe 500 veszteségel és az ellenséget teljesen kisemmize a gép ez zavart ezért nem akartam visszavonulni.

    de leautoztam még a játék elején voltam 5 év telt el és én a gazdaságra fejlesztettem eddig.
    most csak a kis német államokat akarom eggyesíteni mindenek előtt.
  • Murder3
    #5830
    már nem aktuális, de kb csak 1 kis domb volt oda nem tudtam az összes ágyúm felrakni inkább hátraraktam őket h ne érje el hamar.

    egy pikásom volt, a szembelévő gyalogságnak viszont ott volt a fedezék amihez én nem tudtam időbe elérni, egyedül a házba rohantam be 1 egységekll így az feltartott vagy 3-4 egységet.
    de mondom nagyon nagy túlerő volt,első sora csak lovasból volt és vagy 1000+al voltak többen.
    egész terep sík volt, a lovasok miatt nem is volt értelme hátrálni.
    szélen küldte őket, nekem mindössze 2 megcibált lovasságom volt.
    és ha szélre küldtem pár gyalogost h próbálja feltartani a lovasokat akkor még középen 5-6 egység re így is 2 egyég juttott tőlem.

  • hollófernyiges
    #5829
    Ha a négyszög felállás már megvan akkor a szárnyak végére állíts négyszögbe állított gyalogosokat, az halál minden lovasságnak.