58
  • axaard
    #18
    Letölteni legális, a forrás legalitásától függetlenül. Magyarországon. Tehát amit a netre valaki feltett, (akár legális, akár nem), te tök legálisan letölthetesd, ha a feltöltő neked megendi.

    Feltölteni már illegális, de az ugye már más kérdés itt a kisgyerekek "letöltöm" nézetében. Az smswarez oldak feltöltik, tehát őket meglehet büteni.

    Amúgy nemértem mit balhéznak a 10Ft/szám összegen. Így mondjuk 100-ból 95 ember letölti, a maradék 5, meg megveszi 150Ft/szám áron. Ha 10Ft/szám áron lenne, és 100ból 5 ember töltené le, az máris több, ha jól sejtem. Mert sokan megvennék 10Ft/szám áron... :-|
  • dookie
    #17
    hogy érted hogy legális, engem érdekelne a magyarázat :)
  • Newfronter
    #16
    Nem érsz vele semmit mert LEGÁLIS!
  • Kabuki
    #15
    Bár nem szorosan a témához tartozik, de gecire elgem van a sok SMS warez oldal kéretlen e-mailjeiből küldöm is tovább őket az ASVA , BSA címeire.
  • aDannyBoy
    #14
    ne felejtsd el h gyerekekről beszélünk :)
    őket gecire nem érdeklik a hírek, kivéve ha a helyes nyolcadikos fiúról szólnak :)
    a bloggerek meg ugye főként egymást olvassák :P aranyos lehet, nem tud vki ilyen blog ringet? :) vagy hotdogot kéne csekkolni?
  • mikloss
    #13
    Ott a pont! Jól beszélsz.
  • Darth Sith
    #12
    " van még realitásérzékük, így az általános időtartam a fél óra"
    fél óra alatt még a napi friss híreket és cikkeket sem tudom végig olvasni(nem lassan olvasok, csak azért nem olyan kevés van), nem hogy egy kis fórumozás, vagy haverokkal dumálás..

    " "Van mit csinálnod - és mit? -ööö"
    "Rontja a szemet - muter, TFT-nk van, az nem olyan káros - kuss legyen parasztgyerek"
    "Lusta leszel ha egész nap ott ülsz - ezt fejtsd már ki! - kuss legyen parasztgyerek, ne feleselj!"
    "Szükséged van friss levegőre - kinyitom az ablakot - kötekszel hülyegyerek?"
    "Ideje aludni - muter 8 óra van, még a TV maci sem kezdődött el! - kuss legyen hülyegyerek!"
    "Sportolj" / nah ebben igazuk van a szülőknek, ez teljesen jogos és kell is :)

    " Majdnem egynegyedüknek van saját blogja"
    ezt sosem tudtam mire jó. Sosem volt és nem is lesz.. Kit érdekel hogy józsika épp hány XP-t szerzett WOW-ozás közben meg hogy mikor vitte le a szemetet..blablabla... :)
  • aDannyBoy
    #11
    Nekem ez volt a kedvencem:
    "Reggel felcsatlakozom a netre és zenéket, filmeket töltök le egész nap, így mire hazaérek a suliból, a letöltések készen vannak." - 12-14 éves fiú
    :D
  • Gerygrey
    #10
    érdekes, hogy a gyerkőcöknek fingjuk sincs a szerzői jogokról
    Szerintem inkább az lenne az érdekes, ha lenne :) Ha lenne 9 éves gyerekem, aki zenecédére és csengőhangra herdálná el a pénzét, agyon is ütném.

    Egyébként szerintem nagyon helyes, hogy a következő generáció már úgy nő fel, hogy teljesen természetes dolog a kultúra szabad áramlása.
  • kernerster
    #9
    Hát nem tudom hogy mit gondolt erről a 10 forintról, de az biztos hogy mikor felnőnek, akkor sem lesznek hajlandóak többet adni egy számért. Mégpedig azért nem, mert pistike felnő, István lesz belőle, csajjal meg mindennel. A bulik meg vele járnak...Hát Isten báránya lesz ő kifizetni majd azt az arányosan magasabb összeget. Én legalábbis aki így nőttem fel, ahogy ezek a gyerekek fognak biztosan nem. Maximum akkor ha 150-200 szorosát keresném....De hát hiába leszek ügyvéd ha munkát nem feltétlen kapok.
  • Zenty
    #8
    lehet free programok :D
  • dookie
    #7
    én 12 éves vagyok és a nagymamámmal alszom ennyit tudok hozzászólni
  • bertino
    #6
    "Édesapám sok mindent letölt és nem fizet érte" - 9-10 éves lány

  • matt taylor
    #5
    szánalmasak[#eplusInkább Megyek Kántör-Sztrájközni
  • peba
    #4
    Unokaöcsém 11 éves, régebben mindig engem kért meg, hogy kapjak már le neki valami filmet, most meg csak a user/pass kell neki a torrentoldalakhoz :D
    Én töltök, ő meg visszaoszt, jó ez így :)
  • Csirke4
    #3
    Angliában vettem 2005-ben 700 forintért Operation Flashpointot és 2 kiegészítőjét hozzá.
    Pl hol kapok én itthon 700 forintért 1 minőségi PC játékot 2 kieggel?

    Amúgy érdekes, hogy a gyerkőcöknek fingjuk sincs a szerzői jogokról.
  • Atkamon
    #2
    heh ez aranyos=) Végülis igen, a legtöbb gyerek fél az ilyen "undorító" tartalmaktól és tényleg gyorsan bezárja, ha másért nem csak azért, hogy a szülők ne lássák, hogy mit csinál:P Abban meg teljesen igazuk van, hogy a zenecd-k sokba kerülnek, ha egy újonnan megjelenő albumnak levennék az árát 1-2000 forinttal, nekem csak eredeti zenéim lennének...
  • gyuri12
    #1
    a kockák!