140
  • HUmanEmber41st
    #60
    LOL vannak ilyen disznó hirdetések itt???
    Kaspersky Internet Security 6.0 továbbra is RULEZ !!! :D :D :D
  • duke
    #59
    "Blokkolhatatlan online hirdetések lesznek idehaza"

    Ugyan mar tok egyszeru a dolog.Blokolni kell a kepek,animaciok,hangok,flash animaciok,es vegso esetben a szoveg megjeniteset.Es maris lehet nyugodtan netezni.
  • Yv@n
    #58
    Mindegy. Majd bejön egy vegyes content-type + fileméret alapú szűrés, és csókolom.
  • QuippeR
    #57
    engem meg nem zavarnak a reklámok. a kis flash-es bigyókat végignézem, nevetek egyet, és kész. talán nem is fogok ötvenévesen szívrohamot kapni mert mindenen halálra idegeltem magam. ráadásul soha nem kényszerítem az általam kedvelt oldalakat arra, hogy a nagy cégek helyett velem fizetessék meg a fenntartási költségeiket.
  • Sadist
    #56
    Na aki az ilyen hirdetést kitalálta, annak simán életfogytiglani kötelet adnék. Aki meg segédkezik abban, hogy ilyen szart nyomjanak az ember pofájába, annak meg teljes vagyonelkobzás.
  • kozmate
    #55
    ADBlockPlus-hoz van element hiding helper, shift+ctrl+H, azzal egérrel tudod kijelölni melyik részét rejtse el.
  • kricsi
    #54
    Firefoxék tuti kitalálnak valamit:)
  • Ironka
    #53
    Engem csak az ilyen izgő-mozgó szarok zavarnak, erre találták ki a FlashBlock-ot. Válogatás nélkül blokkol minden ilyet, de a középső kis ikonra kattintva behozható. (Beágyazott videókat is persze, de egy klikkel behozható.) Beállítható, h mely oldalakon engedélyezze őket. Amióta ezt használom, teljesen jó minden és a sávszélt/memóriát is erősen spórolja. Az AdBlock nem jött be.
    + sütimenedzser (CookieCuller)
  • kvp
    #52
    Nallam a szoveges reklamok maradhatnak, de a flash ki van love. Az animaciok es a hangok is csak ott mehetnek ahol en kulon bekapcsolom. A java korlatozva tehat a legtobb trukk nem mukodik, viszont a kod azt hiszi, hogy igen. Ja es nem hasznalok semmilyen kulon adblockert, csak opera van a gepen... :-)

    A leirt technologia arrol szol, hogy a szolgaltato szervere tolti le a reklamot, majd az oldal cimerol elkuldi a latogatonak. Ha csak sima dinamikus html-lel probalkoznanak, azt a legtobb rendszer cross site exploit-nak nyilvanitja, tehat jo esellyel vegezne az oldal egy spyware blokkolasi listan. Igy viszont vagy a reklamszolgaltato anyagat is a fo szerver tarolja, vagy az oldalak megharomszorozzak az adatforgalmukat.

    ps: Milyen sg-s malac viselkedese? En meg nem futottam ossze vele. Viszont az oldalhoz tartozo, nem mozgo kepeket es beagyazott szovegeket azert engedem. Ha pedig egy reklam statikus overlay-el belogna, akkor van kulon user defined nezet is, ilyen modon lehet hozzaferni pl. a letoltes ellen blokkolt beagyazott mediatartalomhoz is. (es akkor jobb katt, mentes maskent) Vegso esetben ha mar nagyon zavar a statikus tartalom is (vagy ha nyomatni akarok) akkor pedig kilovom azt az egy tag-et amiben a reklam van.
  • Polemius
    #51
    Az már más kérdés. :) A hírdetést eltüntetted.
    Amúgy meg van megoldás, hogy javascriptet (activex-et, akármit) oldalanként is beállíts külön-külön.
    Na meg lehet méret szerint is tiltani dolgokat.
  • Penge4
    #50
    Ha a JavaScriptet letiltom, akkor sok más (esetleg egyes oldalak teljesen használhatatlanok lesznek). Az SG-n mondjuk annyira nem érint, de nem csak itt vannak ehhez hasolnó reklámok. Az adserver mindenestől tiltva van, mégsem segít. Se Firefoxban, se Operában nem tűnik el.
  • AranyKéz
    #49
    Kivéve ha ellopják a síneket XD
  • san
    #48
    Szintén csak annyit tennék hozzá, hogy a googlésektől érdemes tanulni, ez a flash-es malacka nagyon szép és jó de kétlábbal rugnám ki azt aki kitalálta meg azt is aki megengedte, hogy a főoldalon megjelenjen. Igaz vannak olyan komoly magyar portálok ahol a kezdőoldal helyet egy bazi nagy hírdetés jön be de annak gondolom borsos az ára is.
  • Polemius
    #47
    Egyébként pont az, meg a bal oldalt levő google hírdetés nem is zavar. Személy szerint nem minden hírdetést akarok eltüntetni a monitoromról, hanem azokat amik zavarnak és/vagy foglalják a sévszélt, lassítják a böngészőmet.
  • Polemius
    #46
    Penge4:
    mondjuk letiltod a javascriptet?
    netán az www.sg.hu/adserver/ -t mondjuk routerben/tűzfalban/hosts-ban, miegymásban?
  • dstern
    #45
    Ezért teremté meg az Úr az RSS-olvasókat...
    Ott egyéltalán nincsenek reklámok, ha pedig érdekel a cikk akkor a feljövö oldalon kibírod/letiltod a reklámokat... (ezekeken legalább undorító pósztites reklámok nincsenek...)
    ---
    Jut eszembe, azokat, akik a hozzászólásaik után rakják be a reklámjukat, 1 sorral elötte meg a reklámok miatt sírnak, nem lehet valamilyen progival blokkolni, hmmm? kedves gyurcsányfan?Bocs...
  • zola2000
    #44
    Hát ha lenne egy oldalom amit sokan látogatnak, akkor talán elgondolkodnák azon hogy felteszek valami nem zavaró reklámot, mivel pénzt látnák belőle.
  • Mike
    #43
    rohadék erőszakos banda
    csak azt feljtik el a hiordetők, hogy az ilyen reklám, antireklám
  • Penge4
    #42
    "Egyrészt blokkolhatatlan reklám nincs."

    Hogy csak ennél az oldalnál maradjunk, a cikkeknél piros keretben lévőt hogy blokkolnád, amiben ez áll:

    "100 MByte tárhely,
    5 email cím 365 napra, domainregisztrációval
    bruttó 6990 Ft / év
    Egyéb költség nélkül!
    "?
  • Remetix
    #41
    Én akkor raktam fel adblock-t FF-emhez amikor az Index-en megjelentek a cikk szövege felé beanimáló reklámok. Nem vadászom le az összes hirdetést, végülis értem én, hogy az oldaknak is meg kell valamiből élniük. Bár az is igaz, hogy az audit.median.hu is a blokkoló listámon van (régen nagyon sokat lassított, nem tudom most milyen), az meg lehet, hogy többet árt, mint a blokkolt reklámok?

    Egyébként meg jobban szeretem az ismertető jellegű reklámokat, pl. Oblivion-ról is valami SG-s cikkben olvastam először, aztán megvettem, és nem csalódtam benne. Mondjuk nem tudom, hogy ezek után a cikkek után kapnak-e reklámbevételt..
  • Polemius
    #40
    Egyrészt blokkolhatatlan reklám nincs. Másrészt pedig dönthessem már el én, hogy kíváncsi vagyok-e a reklámra, vagy nem. Ha nem dönthetek, akkor meg lehessen kiszámlázni: ebben a hónapban y percig néztem az önök hírdetését, az y Ft lesz.

    Amúgy meg activex, java marhaságok letilt, url, ip, név, méret alapján blokk, és máris kiszűrve a hírdetések szinte teljes tartománya.


    strogg:
    Sajna a lynx ma már a legtöbb oldalon használhatlan. Amin meg használható, az amúgy sincs telerakva szeméttel.
  • Su0my
    #39
    hozzátenném:
  • Su0my
    #38
    szégyelld magad.
  • BCS pixel
    #37
    mivel firefoxot használok soha nem látom az sg reklámjait :)
  • Darth Sith
    #36
    Utálom a rohadt reklámokat. Ezért nem nézek TV-t sem az utóbbi pár évben. Rádiókról is leszoktam, mert az egy dolog hogy zene helyett pofáznak a műsorvezetők, de hogy mostmár csak műsorvezetők+reklám van, zene kb nulla, ha van az is szar... Az Opera-mban is minden levan tiltva, de még így is akad 1-1 ami vhogy előkerül... Megdögölhetne az összes reklámszakember meg az olyan "webmesterek" akik ezeket beengedik az oldalukra...
  • atomkrumpli
    #35
    szerintem a többség velem együtt zsigerből nyomja az X-et a rózsaszín malacon mielőtt felfogná miről szól az egész, lassan fel se tünnek a reklámok
  • JTBM
    #34
    Szvsz. ahogy elkészül a blokkolhatatlan reklám, a reklámszűrő programozók nekifeszülnek és megírják azt a progit, ami azt is blokkolni tudja.

    Egyébként a normális reklámot nem blokkolnám, de jönnek a kibaszott villogó reklámok és az első után felhúzom magam és blokkolom az összes reklámot...

    A villogó reklámot kiagyaló balfácán jól megszivatta a többieket. Meg persze az is, aki beengedi a villogó reklámot a site-jára...
  • Penge4
    #33
    Már látom a jövő "valós eseményeken alapuló" filmjeit.

    2010-et írunk. Az emberiséget már annyira elárasztották a reklámok, hogy mindenhol jelen vannak. A gonosz reklámszakemberek egy szérumot juttattak az ivóvízhálózatba, aminek a hatására az emberekben csillapíthatatlan vásárlási láz ébred. Néhány geek, akik csak kólát és egyéb cukros üdítőket ittak, - így nem hatott rájuk a szérum, - összefognak. Egyetlen esélyük a túlélésre, ha eljutnak az afrikai esőerdő mélyén lévő Dzsiman Dzsula nevű településre, ahol a konzervatív, és nyílméreggel felszerelt bennszülötteknek köszönhetően még nem tette be a lábát egyetlen reklámszakember sem élve. Vajon hőseinknek sikerül-e megmenekülniük, vagy ők is a gonosz reklámszakemberek karmai közt végzik?
  • twollah
    #32
    Na erre azért kiváncsi leszek.
  • matt taylor
    #31
    A Rohadt mocskos k*?@!°= az ilyen sz@+házi k@=/%*öknek!!
    Remélem SG-n nem lesznek ienek!
  • Gerygrey
    #30
    (húú de elszoktam tőle hogy nincs szerkesztés link...)


  • Gerygrey
    #29
    Felőlem maradhat az összes banner, flash, fiszemfaszom, nem érdekel hogy blokkolható-e vagy nem, elvből (etikai alapon) nem blokkolok semmit.

    Viszont könyörgöm, az ilyen flash-es, a popupnál is förtelmesebb, a szöveget eltakaró és esetenként nem kilőhető reklámokról szokjunk már le, mint ez a pofámba vigyorgó gyesznyó itt az SG főoldalán (vagy ez illusztráció akar lenni a cikkhez? ), ez a jelenleg létező legidegesítőbb hirdetési forma szerintem.

    [img]http://kepfeltolto.hu/2007/8/13/44v5.jpg[/i]
  • a_n_d_r_e_w
    #28
    Tuképp semmi bajom nem lenne a reklámokkal, ha nem azt látnám, amikor valamilyen oknél fogva lassú a netem, hogy az oldal megnyitásakor egyből a reklámokat kezdi el tölteni, addig semmi lényegeset. Ezért blokkolom az összes rohadt reklámoldalt.
  • Sadist
    #27
    Ezaz! Fossuk tele a kedves júzer arcát mindenféle blokkolhatatlan szar reklámmal! Sőt, javaslom, hogy ha nem veszi a reklámozott terméket, akkor küldjenek ki rá egy néhány főből álló verőbizottságot.
  • strogg
    #26
    Hááát én 1x futottam volna ebbe bele, még a cache-ből is törölném oldalad emlékét :)
  • Dodo55
    #25
    Amúgy én már írtam blokkolhatatlan reklámot, igaz nem működött tökéletesen.
    A lényeg az volt, hogy blokkolható volt, de akkor megjelenített egy bazi nagy figyelmeztetést az oldal.
    Egy php fájt illesztettem be képként, ami egy olyan kódot tartalmazott, aminek a nem végrehajtódása esetén megjelenítette a figyelmeztetést a fő kód, majd @readfile-al beolvasta a kép tartalmát.

    Tehát aki blokkolta a reklám képet, annak utána megjelent egy elég nagy, és feltűnő figyelmeztetés, hogy ne blokkolja a reklámot.

    A gond csak az volt, hogy olyan 10 esetből egyszer nem hajtódott valamiért végre a kis kód, és így téves riasztások voltak sokszor.
  • HUmanEmber41st
    #24
    Kasperky Internet Security 6.0 /Hackerblokkoló.. és soha többet reklámok:D
    Én is szívből utálom a reklámokat.
    Én sem nézek ez miatt TV-t már évek óta.
    Ha valakinek szüksége van valamire, az menjen el hirdetési oldalakra és keressen ott, amire szüksége van.
    Amúgy meg vigyék a bús picsába a szaros reklámjaikat.
    Dögöljön meg minden reklámszakember.
    Most.
  • strogg
    #23
    nem szorakoztam el vele :)
    tudom milyen lehetosegek vannak, de nem ez bejott igy:)
  • MhyCroft
    #22
    Egy gondolat a leendő de még nem ismert reklámok legyőzésére:

    Mi az előnyük? Mindig más a nevük, s a cikk tartalma nem változik.

    Szal már ondolom sejthető mire gondolok.

    Minden oldalt kétszer fog betölteni, vagy legalábbis kétszer lekéri a listát hogy mit kellene letöltenie. Ami nem egyezik az a reklám!:)

    Nem tünik bonyolultnak, használjuk ki az erőségük s megleljük a gyengéjüket, így szól a bölcsesség:).
  • echo
    #21
    és ehhez minek a plusz böngésző? ff-ben csinálhatsz profilokat kedvedre, külön beállításokkal, külön extention-ökkel stb