33
  • irkab1rka
    #33
    "másrészt igen valószínűtlen, hogy emberi betegségeket okozzanak."
    höhöhö, mutálni meg én fogok? :)))
  • Piel
    #32
    Semmi sem erősíti meg jobban a gyanut, mint a hivatalos cáfolat ...
  • dez
    #31
    Ki gondolta komolyan, hogy a fogyóban lévő olaj miatt nem lesz itt még pár érdekes dolog...
  • Inquisitor
    #30
    Az antarktiszt nem tudom, de a ruszkik betámadták az északisarkot. Az egyik fele az, hogy ebből k*rvanagy világraszóló tengerszennyezés lesz, ami hazab*ssza majd sok tengeri halászattal foglalkozó ország gazdaságát, de kilátásba helyezhető némi baráti nevelőhatású szönyegbombázás cserébe azon országok részéről (szövetségeseiket nem említve) akik igényt tartanak vagy az északi sarkra, vagy (pláne!) az alóla kinyerhető olajra. :(
  • Inquisitor
    #29
    "a folyamat egyrészt évmilliók alatt megy végbe, "

    És én meg innentől nem hiszem el a másik felét sem. Miért kell non-stop hazudozni? Olyan ütemben olvad a sarki jég, meg a gelccserek, hogy bőven párszáz évbe belefér az egész, és akkor még optimista vagyok ...
  • halgatyó
    #28
    Kíváncsi vagyok, mit fognak kiötleni a riogatásból élők még ezután...
    Megerőltetem a fantáziámat, lehunyom a szemem... ha valamire jutottam, majd megírom
  • halgatyó
    #27
    Amitől igazán lehetne félni: az a valakik által mesterségesen elkészített kórokozók elszabadulása (vagy szándékos elszabadítása) Ezzel sajnos egyre inkább lehet számolni, és NEM a géntechnológia fejlődése miatt, szuper kórokozók kifejlesztéséhez ilyesmire nincs szükség (a védekezéshez viszont igen fejlett biológiai ismeretekre lesz vagy lenne szükség)

    Ennek a 8millió éves baci dolognak számomra olyan figyelem elterelés illata van
  • keser
    #26
    "A szakértők szerint aggodalomra semmi ok"

    Ez a legjobb vicc amit mostanság hallottam
  • dez
    #25
    Persze, hogy ők is az említettek pórázán vannak, ez másból is látszik.
  • halgatyó
    #24
    A riogatók fantáziája felülmúlhatatlan!
    És egyetlen tudós sincs, aki szót emelne ellenük.

    Szóval az a jég 8 millió éves. Hmmm! Jó sok. Van mitől ijedezen a málcsi133néni.

    A Föld pedig több mint 4 milliárd éves. Vajon hol van az a jég, ami mondjuk 3 milliárd éve fagyott meg? Jaaa hogy felolvadt?

    Vajon hányszor olvadt fel a régi, sok millió éves jég? gyanítom hogy igen sokszor, sőt kisebb kilengésektől eltekintve FOLYAMATOSAN történik ilyesmi.
    Valahogyan mégis élünk.

    Nem a 8 millió éves bacik fenyegetik az emberiséget, hanem a mérhetetlen szegénység, meg a rabszolgaság, amit az egykori adóbérlők tudományos módszerekkel operáló utódai tolnak ránk lassan, fokozatosn, igen ravasz módszerekkel. A riogatás is ezeknek a köröknek a munkája.
    De vajon mi hallgattatja el a tudósokat? Ha csak a csúcson levő akadémikusokat vsszük számba, akkor is több tízezer emberről van szó a világban.
  • kukacos
    #23
    Köszi, érdekes cikk.
  • Tinman #22
    Ööööö...#18
  • Picizöldfül
    #21
    The Thing:DDDDD
  • Piel
    #20
    Olyan élőlényt még nem láttam a Földön, ami ne lett volna valamilyen hatással a környezetére. Ezért nem hiszem, hogy nem jelent veszélyt az emberiségre. Ha közvetett módon is, de lehetnek olyan kedvezőtlen hatásai a kiszabadult baktériumoknak amik az életkörülményeinket befolyásolják.
  • dez
    #19
    Lehet, hogy mégis vírusok okozzák:
    "The alternative view that a virus causes spongiform encephalopathies of the brain, such as “mad cow” and Creutzfeldt-Jakob (CJD) disease, rather than prion proteins, which are normally produced throughout life, is bolstered in a new study by Yale School of Medicine researchers."
  • Tinman #18
    Ajaj.

  • oli314
    #17
    ahogy olvastam a cikket az jutott eszembe milyen jó scifi-t lehetne belőle csinálni, ahogy kutatók megtalálják a sarkon a gyilkos bacit :D persze mivel biztos amcsi rendezés lenne, ezért oroszok és arabok halnának dögivel, majd mikor a fél Föld kipusztult(kb. 1,5óra után) megtalálnák az ellenszert és megmentenék a világot az okos amerikaiak :D ...sry az elkalandozásért :P
  • kukacos
    #16
    Valóban vitatható, élőlények-e a vírusok, de a jégtakaró alól kergemarhakórhoz hasonlító valami aligha fog előbújni.
  • Voronyezs
    #15
    hehe egyre jobb,most vírust találunk, később 1 megfagyott kőbunkót,aztán 1 magfagyott embert,aztán még többet,sőt egy egész sereget,aztán majd itt randalíroznak nekem és betörik az ablakotna viccen kívül ez télleg érdekes meg minden,bár én attól az állítástól h 'emberre nem veszélyes' távoltartom magam.ez az állítás relatív...káros az állatokra/növényekre amit megeszünk, aztán nekünk is lehet vágni a fejfánkat...
  • GyuriX2572
    #14
    Prion.
  • sonicXX
    #13
    A vírus sem élőlény.

    Vagy elmagyaráznád, mi a két mondatod közt a reláció? :)
  • sonicXX
    #12
    Na jó de ezt egy zömében a bulvárra ráizgult célközönség már képtelen lenne fejben értelmezni, ezért a cikkíró jogosan tette - némi ferdítéssel - közérthetővé ezt a problémát.

    És akkor ismét a kérdés: "informatika és tudomány" vagy "informatika és bulvár sci-fi"?

    Nem ismerhetem az sg körülményeit ami a cikkírókat illeti, de azt azért megjegyzem, hogy amihez nem értek arról vagy nem írok vagy utánajárok és utána írok róla hiteles forrás alapján.

    Alig van olyan cikk, ami tárgyilagos, és egyre több jelenik meg olyan, amiről süt hogy aki írta, még készség szinten sincs a témában. Persze, tudom hogy Hungarisztánban az ilyen oldalak főszerkesztői meg vannak győződve arról, hogy az igényesen írt cikkek nem generálnak akkora PI-t mint azok amikkel már egy általános iskolás is tud vitázni, de azért ez tévedés. Van az országban annyi értelmes ember, hogy komoly cikkek témáin is tudnak sokat és értelmeset vitázni. Csak hát mindenki magából indul ki: akik ostobák azoknak meggyőződésük hogy mindenki más is ostoba miközben ők az okosak és ők tudják a tutifrankót hogy az ostobákból hogyan kell hasznothúzni. Nos, szvsz nem tudják. Azért nem mert ostobák.

    ps.: Az 1-ső bk.-t iróniának szántam.
  • kukacos
    #11
    A kergemarhakórt nem vírus okozza. Sőt, még csak nem is élőlény.
  • Caro
    #10
    A Föld mágneses tere a sarkoknál a legerősebb, csak mivel ott nem párhuzamos a térerősség a felszínnel, hanem merőleges rá, ezért tudnak itt bejutni a töltött részecskék.
  • duke
    #9
    "HOGY AZ USA AZONNAL TÁMADJA MEG AZ ANTARKTISZT"
    Ha masert nem is,de az olajert elobb utobb megtamadja majd.
  • roliika
    #8
    És majd jön Anubis serege!
  • valamit
    #7
    Lásd pl. kergemarhakór vagy madárinfluenza vírus.
  • Kecske85
    #6
    Én se vagyok teljesen nyugodt, hiszen nem kell feltétlenül emberre veszélyesnek lennie ahhoz hogy nekünk rosz legyen. Ha a növények vagy állatok kezdenek el pusztulni az ránk is kihat.
  • Matt0123
    #5
    KÖVETELJÜK, HOGY AZ USA AZONNAL TÁMADJA MEG AZ ANTARKTISZT MERT BIOLÓGIAI FEGYVEREKKEL RENDELKEZIK.
  • virs lee
    #4
    haaapci,,,
  • Zro
    #3
    A Föld beveti emberi parazitái ellen az eddig jegelt, titkos baktériumfegyvert
  • NEXUS6
    #2
    Nagyon szép tudományos cikk, de azért nem kizárt hogy a spanyolnátha is így jött ám elő. Szal én azért nem teljesen nyugodtam meg.

    1918-as felmelegedés a Spitzbergákon
  • Requiem88
    #1
    8 millió éves