3083
Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel.

NEM: T-Online
NEM Pannon

ezt kéretik szem előtt tartani. Köszöntem.
  • 012345678901234
    #2923
    Igen nekem is gondom van a Voda pingjeivel, de igazából valamikor tűrhető, 900 ms még soha nem volt. 1-2 játékkal játszon néha online (unalomból), és igazából valamikor magyar szerveren 80-110 közötti fixen, ha kevesen vannak fent. Mert bekattan ha többen vannak, aztán 110-ről, felugrik hirtelen 300-ra kb, és lassan lecsökken vissza 110-re, majd 300 és így tovább. Ez elég nagy laggolsát okoz. Nemtudom miért van ez, pedig mobil netre a 80 ms ping nagyon jó lenne! Kár érte.

    Ha játékra szeretnél venni mobilnetet, akkor ajánlom a T-mobile neteit, mert nekem is volt, és fixen mindíg angol szerveren 110-150 (valakinek 80ms a pingje játékba T-mob nettel, ez modem függő)körüli, és nem laggol. Magyaron értelem szerűen kissebb a ping! Az jó online játékokra.
  • atila4
    #2922
    wow tűrhetően megy
  • DavyJones92
    #2921
    Köszi szépen a gyors választ,hát akkor én se szenvedek vele,kááár pedig játszottam volna!Na mindegy még1x köszi a gyors választ!
    Most kicsit utálom ezt a Mobilnetet!TUdom,hogy nem erre találták ki de akkor is
  • davidka003
    #2920
    Nem a modem a gáz, hanem a mobilnet. Próbáltam én is egyszerűen esélytelen, mert ilyen 900-as ping van és kidobnak minden szerverről.
  • DavyJones92
    #2919
    Üdvözletem mindenkinek!!! Kérdéssel fordulnék hozzátok!
    Vodafone K3765 USB Stick-em van,szeretnék vele komolyabb játékokkal online játszani (pl: Resident evil 5)! Esélyes vele a játék vagy felejtős inkább?
  • 012345678901234
    #2918
    Hívd fel a 1270-et a telódról, és beszélj egy ügyintézővel, majd ők tudnak segíteni. Valószínű még aktiválni kell valami díjmentes netes baromságot a kártyádon, vagy csak a telefonodon kell bekapcsolni valamit. Ők segítenek.
  • stargatelost
    #2917
    Bocsi, hogy nem vég ez annyira a témába, de nem találtam megfelelő, sok hsz-es topikot, remélem azért tudtok segíteni, választ adni :)

    Szóval, nemrég vettem egy új telefont, (nokia 6303i classicot), azonban sim kártyát a régit raktam be (mind2 vodafone), amit már öt éve használok.
    Nos, egy hete meg akartam próbálni azt a Napi jegyes 150 Ft-ért 10 Mb-os netezés lehetőséget, el is küldtem az sms-st, jött a visszajelzés, mjd amikor megpróbáltam csatlakozni a netre, ezt írta ki: "Először fizessen elő a csomag alapú átvitelre"
    És ugyanezt írja ki mindig, ma is.....
    Ez most miért van? Muszáj benne lennem valami netes csomagban, vagy mi? Akkor mégis mire jó ez a napi jegy? Miért nem tudok csak simán netezni?
    A választ előre is köszi!
  • SS90
    #2916
    Mobilinternet függetlenítés! * USB modem * Express modem * WWAN netkártya * Routerek * PCMCIA kártya
    06204741545
  • merida111222333
    #2915
    És akinek amúgy is fix IP címe van?
  • Petka
    #2914
    IP címek újraosztása miatt. Sőt tulajdonképpen minden DHCP szervernél ez van, csak más a címek bérleti ideje.
  • merida111222333
    #2913
    ADSL-nél is így van? Ezt nem is tudtam. De ennek mi értelme van, hiszen az ADSL amúgy is korlátlan.
  • davidka003
    #2912
    ADSL-nél is így van.
    Gondolom én is, hogy az miatt van amit mondasz.
  • merida111222333
    #2911
    Kíváncsi lennék hogy ezt a 24 óránkénti bontást vajon miért csinálják. Lehet pont ezt akarják vele kiszűrni hogy valaki egy csatlakozással több napon keresztül töltsön.
  • davidka003
    #2910
    Megszakad igen, ami nem ugyan az, mint az automatikus kapcsolatbontás.
    Megszakadhat, mert rossz a vétel vagy túlmelegszik a modem vagy bármi más ok miatt.
  • 012345678901234
    #2909
    Hát nekem nem így volt régebben. Délelőtt csatlakoztam, és másnap hajnali kb. 3-kor megszakadt... Az pedig nem 24 óra.
  • davidka003
    #2908
    Mondom, hogy 24 óránként.
    Bekapcsolod a géped és felcsatlakozol a netre, onnan indul a számláló és ha eléri a 24 órát akkor bont.
    pl ha reggel 8-kor felcsatlakozol akkor másnap reggel 8-kor fog bontani.
  • 012345678901234
    #2907
    És azt lehet tudni hogy hány órakor bontanak mindíg hajnalban?
  • hardenter
    #2906
    ja jó aszt hiszem hogy értem de azért köszi
  • davidka003
    #2905
    Szerintem te valamit félreértesz vagy nem tudom.
    Bontotta a netet te meg újracsatlakoztál. Ennyit csinál mást nem. Nincs jelentősége.
  • hardenter
    #2904
    mert szeretnék letölteni amúgy megy 20:07 perckor érte el a 24 órát és valamit kiirt de nem figyeltem hogy mi aztán újra csatlakoztam és nem működik
  • davidka003
    #2903
    Miért olyan fontos, hogy működjön?
    Egyébként mindenkinél bontják olyan nincs, hogy nálad nem.
    De nem hinném, hogy neked megy 24 órát folyamatosan a net.
  • hardenter
    #2902
    biztos hogy csak ennyit kell csinálni?
  • hardenter
    #2901
    hát nálam nem működik
  • davidka003
    #2900
    Micsodát?
    Azt, hogy 24 óránként bontják a kapcsolatot azt ők csinálják és persze, hogy törvényes.
  • hardenter
    #2899
    és ezt nem büntetik vagy ilyesmi?
  • davidka003
    #2898
    Sehogy. Ha 24 órát megy a géped akkor ők bontják a kapcsolatot és újra kell csatlakoznod. Ezzel nem tudsz mit csinálni.
  • hardenter
    #2897
    és azt az automatikus kapcsolatbontást hogyan kell csinálni?
  • davidka003
    #2896
    Új virtuális mobilszolgáltató a piacon

    Nem ártana, ha végre csinálnának valami fejlesztést. pl egy sebesség duplázás nem jönne rosszul. :)
  • davidka003
    #2895
    Na akkor még egyszer leírom. :)
    Mikor nincs korlátozva akkor HSUPA-t ír. Ha túllépem a 2 GB-os korlátot és bontom a kapcsolatot akkor a számlazárásig HSDPA lesz kiírva.
    Tehát 1 napig HSUPA, ezalatt sokat töltök, utána átvált ~29 napig HSDPA-ra. Nincs semmi jelentősége csak leírtam. :D
  • 012345678901234
    #2894
    De jelentősége nincsen. Ettől nem lesz rosszabb a neted...
  • 012345678901234
    #2893
    Nem lehet hogy ha letöltésed van, vagy lefele hosszabb ideig adatforgalmad, akkos HSDPA-t ír, a feltöltésnél pedig HSUPA-t. Erre tudok gondolni, hogy ezért írja egyszer ezt, egyszer azt, hogy éppen merre fele folyik az adatforgalmad...
  • 012345678901234
    #2892
    De, korlátozzák! 128 kbit le, 128 kbit fel.
  • davidka003
    #2891
    Nem értem.
    Amikor még nincs korlátozva akkor se a feltöltés se a letöltés nincs korlátozva, ilyenkor van HSUPA, amikor korlátozzák akkor a max sebesség 128/128 Kbit és HSDPA van kiírva.
  • Fabio Capello
    #2890
    azért, mert az uploadot nem korlátozzák. hsUpa=feltöltés, hsDpa=letöltés.
  • davidka003
    #2889
    Amikor nincs korlátozva akkor HSUPA van kiírva amikor korlátoznak akkor meg átvált HSDPA-ra.



    Csak van valami jelentősége.

    24 óránként van automatikus kapcsolatbontás. Én úgy szoktam, hogy mikor nincs korlátozva akkor leszedem ami kell így lejön kb 30 giga 24 óra alatt.
  • hardenter
    #2888
    azért köszi
  • speeki89
    #2887
    Azzal hogy HSUPA-val csatlakozik vagy sem, nem fog változni semmi, mert ahogy a nevében is benne van a HSUPA az uplink irány míg a HSDPA a downlink irány. Szóval nem értem mit akartál ebből kihozni..

    @hardenter

    Központilag korlátoznak, sim alapján megy az azonosítás, és kizárt, hogy valami "trükkös" programmal megtudod oldani.

    Úgy tudom, hogy ha kapcsolatod meg van közben nem tudnak korlátozni, csak ha újra kapcsolódsz, ergo ha egész hónapban nem bontasz kapcsolatot, akkor nem tudnak korlátozni, de ebben nem vagyok biztos, valahol olvastam ilyet, lehet hogy itt a fórumban, már nem emlékszem.
  • davidka003
    #2886
    Ha lehetne akkor abból elég nagy botrány lenne. :D
    Annyit megfigyeltem, hogy mikor nincs korlátozva akkor HSUPA van csatlakozásnál és mikor korlátozzák akkor HSDPA lesz.
    Nem értek hozzá de lehet "csak" azt kéne megoldani, hogy mindig HSUPA-val csatlakozzon. Gondolom úgy megy ez, hogy minden csatlakozás előtt megnézi, hogy túllépted-e a 2 GB-ot(8-at?) és ha igen akkor rak HSDPA-ra.
  • hardenter
    #2885
    Sziasztok most vettem mobil internetet és az lenne a kérdésem hogyha a net sebességét korlátozzák akkor utána valahogyan nem lehetne felgyorsítani?
  • speeki89
    #2884
    Valaki tudna segíteni abban, hogy win7-ről megtudjam osztani a netet xp-re? Kerestem több órát neten a választ de nem találtam. Xp-Xp közt simán meg van de win7-tel nem tudtam összehozni eddig.

    Alapból ott kezdődik a probléma hogy a másik gépet nem azonosított hálózatként látja a win7. Nem tudom, hogy ez gond-e vagy sem, mert a két gép között távvezérlés, fájlmegosztás működik.